• Dzieci kochają ciocię Jadzię

26.04.2018 10:34

W środę 25 kwietnia po raz kolejny już gościła w naszej szkole Eliza Piotrowska -  autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumacz języka włoskiego i krytyk sztuki.

Tym razem w spotkaniu z autorką wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy bliżej poznali książki o nietypowej cioci Jadzi.

Dzieciom tak spodobało się spotkanie, ze od razu spontanicznie zaprosiły autorkę na kolejne spotkanie za rok.

Pani Eliza poprowadziła również warsztaty plastyczne w klasie III a i III b inspirowane książką „ Wojtek. Żołnierz bez munduru”, której bohaterem jest prawdziwy i zarazem najsłynniejszy niedźwiedź na świecie.

Spotkanie i warsztaty zostały w znacznej kwocie sfinansowane przez Radę Rodziców.

• Spotkanie z Moniką Kowaleczko-Szumowską

26.04.2018 07:50

We wtorek 24 kwietnia uczniowie klas szóstych i siódmych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią  Monika Kowaleczko-Szumowską. Spotkanie było poświęcone książce „Galop’44”, która porusza temat Powstania Warszawskiego. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak powstawała książka i  kto jest pierwowzorem bohaterów. Autorka odpowiadała również na dociekliwe pytania uczniów i chętnym podpisywała zakupione egzemplarze książki.

Spotkanie zostało dofinansowane w znacznej części ze środków Rady Rodziców.

• MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

25.04.2018 20:25

Dnia 25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole już po raz szósty odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III pod patronatem wydawnictwa Macmillan.

Dzielni trzecioklasiści ze szkół podstawowych powiatu mińskiego wykazali się bardzo wysokim poziomem kompetencji językowych, dlatego komisja konkursowa przyznała po trzy równorzędne I, II i III miejsca.

Laureatami konkursu zostali:

• Agata Szefler – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzezinach
      • Gabriela Szylling – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Mińsku Mazowieckim
      • Oliwia Wójcik – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Mińsku Mazowieckim

• Eliasz Kublik – Szkoła Podstawowa w Kałuszynie
      • Olga Miziołek – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulejówku
      • Maximilian Zagwocki – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mińsku Mazowieckim

• Maja Palinowska – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Mińsku Mazowieckim
      • Jakub Piłat – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mińsku Mazowieckim
      • Zuzanna Tylutki – Szkoła Podstawowa w Kałuszynie

Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY!!!

• Na pomoc czworonogom

25.04.2018 20:24
      Zimą klasa V c zorganizowała akcję szkolną, mającą na celu poprawę losu niechcianych, bezpańskich zwierząt. Akcję wsparło wielu uczniów naszej Piątki. Przynieśli liczne dary, np. karmę dla psów i kotów, które zostały przekazane instytucji zajmującej się opieką nad porzuconymi czworonogami. Instytucja ta przekazała nam piękne podziękowanie, ale największa wdzięczność za okazane przez dzieci serce leży w szczęściu zwierząt.

• Wpłaty na Fundusz Dzieci

24.04.2018 22:29

Rada Rodziców w związku ze zwiększonymi wydatkami m.in. na zakup nagród w konkursach oraz potrzebą zakupienia upominków dla uczniów na zakończenie roku szkolnego prosi rodziców, którzy jeszcze nie dokonali wpłaty składki na fundusz dzieci, o jej wpłacenie na konto RR nr 39 1240 2702 1111 0010 7631 5160 (tytułem: klasa, nazwisko i imię ucznia) lub gotówką do: rąk trójki klasowej podczas zebrań z rodzicami w dniach 15 - 16.05., a także Pani Uli w księgowości od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 16.

Dziękujemy Prezydium Rady Rodziców

• ul. Małopolska 11