TĘCZOWE NUTKI

23.04.2018 21:29
      18 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbył się konkurs piosenki przedszkolnej „Tęczowe Nutki”, nasza szkołę reprezentowali zerówkowicze z oddziału „OB” w składzie Amelia Krusiewicz, Kamila Zawadka i Michał Miąsek pod opieką pani Magdaleny Jakubowskiej. Mali wykonawcy zaśpiewali piosenkę „Zakochany bocian”. Głównym celem tego konkursu było popularyzowanie piosenki przedszkolnej, prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz drobne słodkie upominki.
    • Miejskie Zawody w Dwa Ognie

23.04.2018 21:22
      20 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się miejskie zawody w dwa ognie dziewcząt. Startowało 5 mińskich szkół. Nasza drużyna po wygranych meczach i jednej porażce z SP nr 2 zajęła II miejsce.
      Skład drużyny : Malka Hania, Bańka Daria , Pawelec Ala , Rozparzyńska - Noga Ania, Nalazek Gabrysia, Smalej Amelia, Rzeszkiewicz Klaudia, Maja Łebkowska, Dziugieł Kinga, Kozłowska Ola, Grecka Karolina.

Opiekun - Małgorzata Pyszel

• Mistrzostwa Szkoły w Dwa Ognie

22.04.2018 14:44
      Samorząd Szkolny był organizatorem Mistrzostw Szkoły w dwa ognie dziewcząt klas IV.Po zaciętych meczach okazało się że :

I miejsce zdobyła  klasa  IV D.
      II miejsce - klasa IV B
      III miejsce - klasa IV A
      IV miejsce - klasa IV F
      V miejsce - klasa IV E.

Medale dla najlepszych ufundowała Rada Rodziców.
      Sędzią była  pani Małgorzata Pyszel.

„Zielony Kapturek i jego rady na elektroodpady” - apel z okazji Dnia Ziemi.

22.04.2018 18:25

Dnia 20 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Apel był też jednym z działań w ramach realizacji przez szkołę ogólnopolskiego projektu „Dobre rady na elektroodpady”.  Do naszej szkoły zajrzał tym razem Zielony Kapturek. W koszyku niesie zużyte baterie i drobne elektroodpady. Po drodze rozmawia z Drzewem Mądrości o tym, jak szkodliwe są elektroodpady dla środowiska i organizmów żywych. Pojawiają się też wilk i wiewiór, którzy szyderują z ekologicznej postawy Zielonego Kapturka i wysypują mu pod nogi dużo śmieci. Kapturek zbiera wszystkie odpady i wędruje z nimi do Eko – babci i Eko - dziadka. Tam segreguje wszystkie odpady, a elektrośmieci wrzuca do oddzielnego pojemnika.

W trakcie apelu zostały przestawione wyniki szkolnych  konkursów, jakie odbywały się w ramach realizacji projektu:

Plakat o tematyce ZSEE

I.     Żurawski Kacper – kl. Vd

II.   Śledziewski Adrian - kl.  Vd

III.  Perzanowski Grzegorz- kl.  Vd

„Forma przestrzenna elektroodpadów”

I.      Wojdyna Anna –  kl. VIb   ( mikrofalówka)

II.    Bartnicka Marta- kl. IVb    (smartfon)

III. Porębska Alicja -  kl. IV e    (bateria)

Wyniki konkursu ” Zbiórka baterii”

Kl. 0-III

1miejsce - Cyran Alicja kl. IIIc

2 miejsce - Morelowska Marika kl. III b

3 miejsce - Rogala Katarzyna kl. II a

Morelowski Jan kl. Ia

Kl. IV- VII

1 miejsce - Ołowska Julia kl. Va

2 miejsce - Rek Maria kl. VIa

Wagner Anna kl.VIa

3 miejsce - Gałązka Aleksandra kl. IVf

Łącznie zebraliśmy ok. 400 kg baterii i akumulatorów!!!

Na apelu wręczone zostały też podziękowania pracownikom redakcji „ Strefy Mińsk”, „Nowego Dzwonu” , Gazety Samorządowej MIM , Katolickiego Radio Podlasie za sprawowanie patronatu medialnego oraz Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród za udział w konkursach oraz innych kosztów związanych z realizacją zadań konkursowych.

GALERIA ZDJĘĆ

„Elektrośmieci - wyzwanie dla dorosłych i dla dzieci” - Zbiórka ZSEE oraz baterii i akumulatorów w „Piątce”

18.04.2018 22:33

Dnia 18 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyła się zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Dobre rady na elektroodpady”. Szkolnym koordynatorem akcji jest Edyta Kopeć wraz z zespołem „Elektro-fanki” w składzie: Julia Janiszewska, Sandra Szyjanowicz, Anna Wagner, Maria Rek, Anna Sadownik. Honorowym Patronem akcji jest fima Auraeko- Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz firma Maya Victory. Do akcji przystąpiła cała społeczność szkolna i lokalna. Zużyty sprzęt można było oddawać w godz. 10.00- 16.00. Łącznie szacunkowo zebraliśmy ponad 4000 kg sprzętu. Akcja zbiórki sprzętu została nagłośniona na stonie szkoły oraz w lokalnych mediach: „Strefa Mińsk”, „Nowy Dzwon” „Tygodnik Siedlecki” oraz w „Lokalnie TV”, na stronie internetowej Urzędu Miasta, ogłoszeń mińskich, PODLASIE 24 (portal informacyjny), MINSKMAZ.COM. Termin zbiórki ZSEE został też nagłośniony w Katolickim Radiu Podlasie. Ogłoszenie  i krótka audycja o działaniach eko- zespołu zostało wyemitowane we wtorek o godz. 14.20.

Zbiórka baterii natomiast była prowadzona była od 1 września. Podczas „Eko- Andrzejek” –za zużyte baterie Elektro- fanki prowadziły wróżby andrzejkowe, w  Eko- Mikołajki „Ekologiczny Mikołaj za wrzucone bateryjki dawał słodkie upominki. Tłusty czwartek również przebiegał w naszej szkole pod hasłem „eko”. W Walentynki zbiórka przebiegała  pod hasłem:„ Za zużytą bateryjkę otrzymasz słodką walentynkę”.Zbiórkę baterii prowadziliśmy też w Dniu Kobiet pod hasłem” Recykling kwitnie w dniu Kobiet” , Recykling kwitnie w Dniu  Mężczyzn”. Zbiórkę baterii prowadzono tez w I Dniu Wiosny pod hasłem: „Wiosna wita recyklingiem”. Przed Wielkanocą ekologiczny zając też rozdawał słodkie upominki za oddane baterie. Łącznie zebraliśmy ponad 400 kg baterii i akumulatorów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ekologiczną akcję naszej szkoły  i oddali zużyty sprzęt  w dniu zbiórki.

GALERIA ZDJĘĆ

• ul. Małopolska 11