Konkurs Wiedzy o Mazowszu
Architektura Mazowsza
W ramach "Konkursu Wiedzy o Mazowszu" grupa uczniów - Jakub Nowak, Patryk Rudnicki, Adam Leszczyński, Kacper Ostolski i Filip Banaszek - postanowiła zapoznać się bliżej z architekturą Mazowsza. Pierwszym etapem prac było zebranie materiałów dotyczących stylów architektonicznych. Następnie wybór tematu wiodącego. Możliwości było mnóstwo m.in. wiejskie katedry, styl świdermajer, historia architektury na podstawie mazowieckich budowli. Uczniowie skoncentrowali się na architekturze drewnianej Mazowsza. Przygotowanie prezentacji multimedialnej było trzecim etapem ich prac.
Mazowieckie łamigłówki
Uczniowie klasy 8b: Jan Wilk, Maria Mrzygłód, Weronika Gołaś, Lena Gawron i Hanna Jabłońska przygotowali podczas zdalnego nauczania projekt w ramach „Konkursu Wiedzy o Mazowszu” o nazwie „Mazowieckie łamigłówki". Uczniowie opracowali propozycję zadań dotyczących Mazowsza. Serdecznie zapraszają do ich rozwiązania.
Konkurs o Mazowszu
Gra edukacyjna
Jan Wiśniewski, Jakub Dudek i Wojciech Stańczak, uczniowie klasy 7c, w ramach „Konkursu Wiedzy o Mazowszu” przygotowali projekt "Gra o Mazowszu". Gra edukacyjna o nazwie „5 sekund MAZOWSZE” powstała w grudniu. W pierwszej fazie uczniowie zbierali materiały do pytań umieszczonych w grze. Etap drugi polegał na narysowaniu planszy i wypisaniu pytań testowych. Ostatni etap przetestowanie gry w praktyce. Uczniowie pytają m.in.: o przykłady mazowieckich rzek, znanego malarza z Mazowsza, najdłuższą twierdzę w Polsce. Wygrywa ten gracz, którego pionek jako pierwszy dotrze do mety.
Konkurs Bożonarodzeniowy uczniów Piątki
20Jak co roku, w grudniu uczniowie klas zerowych oraz edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w konkursie na ozdobę choinkową. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele prac ze wszystkich oddziałów. Uczestnicy konkursu wykonali piękne ozdoby. W związku z tym jury postanowiło wyróżnić wszystkie nadesłane prace.
Gratulujemy kreatywności i zdolności.
Zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnych latach.
55
Sukces Leny Gawron
W Mińsku Mazowieckim organizowane są cyklicznie Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni. Ich ideą jest przypomnienie mieszkańcom naszego miasta przedwojennych sąsiadów – ich kultury i codzienności. W tym roku jednym z działań było ogłoszenie konkursu literacko-artystycznego „Zabawy dziecięce” dla uczniów szkół powiatu mińskiego. Konkurs polegał na napisaniu opowiadania inspirowanego jednym ze zdjęć ze zbiorów Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego. Niezwykle miło jest nam poinformować, że
2. miejsce w kategorii uczniów klas VII – VIII zajęła uczennica naszej szkoły Lena Gawron.
Serdecznie gratulujemy!
Mała książka – wielki człowiek
Uczniowie klas pierwszych otrzymali wyjątkowy prezent – książkę pt.: Pierwsze abecadło z tekstami najlepszych polskich autorów dla dzieci. Ponadto kreatywny alfabet do wycinania oraz broszurę dla rodziców pt. „Książką połączeni, czyli uczymy czytać razem”.
Tę Wyprawkę Czytelniczą przekazał Instytut Książki wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.
Prezent sprawił dzieciom bardzo dużą radość. Jesteśmy pewni, że takie małe gesty mogą mieć bardzo duży wpływ na kształtowanie czytelnictwa.
Archiwum Aktualności