ANGIELSKI ŚPIEWAJĄCO!

06.05.2019 16:09
      12 kwietnia 2019r. odbył się VI Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowało 6 wykonawców w piosenkach anglojęzycznych:
      Agata Piętka - "7 years"
      Oliwia Drzazga - "I wanna dance with somebody"
      Kinga Michalska, Małgorzata Dziugieł, Agata Aniszewska - "What about us"
      Maria Gut - "Somebody to love"

I MIEJSCE:
      Agata Piętka kl. Vd

WYRÓŻNIENIA:
      Oliwia Drzazga kl. VIIb
      Kinga Michalska kl. VIa
      Małgorzata Dziugieł kl. VIa
      Agata Aniszewska kl. VIa
      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!smiley

Nasi młodzi plastycy nagrodzeni!

03.05.2019 11:50
      Po raz kolejny w naszym mieście odbył się konkurs na kartę wielkanocną pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki.
      Konkurs wygrała nasza uczennica Magdalena Kruk, której kartka została wybrana do druku.
      Natomiast w kategorii klas I-III nasi uczniowie zdobyli I miejsce – Joanna Federak IIIb oraz wyróżnienie – Tomasz Rowicki Ib.
      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ciekawa lekcja demokracji..... Szkoła Przyszłości - jak skutecznie się uczyć

03.05.2019 11:55

Dnia 29.03.2019 r. trzy uczennice naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Milewskiej i pani Danuty Soleckiej wybrały się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na konferencję „Szkoła Przyszłości – jak się skutecznie uczyć?”. Wyprawa zaczęła się stosunkowo wcześnie ze względu na fakt, iż o godzinie 9.00 musiałyśmy być na miejscu. Podróż do Warszawy minęła szybko, miło i bez większych opóźnień czy innych przeszkód. Konferencja teoretycznie zaczęła się o 9.00, ale pierwsza godzina została poświęcona na rejestrację i powitanie uczestników. Po odebraniu identyfikatorów zajęłyśmy miejsca przy stole w Sali Kolumnowej. Na rozpoczęcie nie czekałyśmy długo. Około 10.00 zaczęły się przemówienia Gości Honorowych oraz przedstawicieli organizatorów.....

Autor: Julia Janiszewska klasa 7c

Niezwykła lekcja z podróżnikiem

28.04.2019 20:39

W piątek 5 kwietnia lekcję w klasie III b przeprowadził pan Piotr Jurkowski – twórca programu podróżniczo-obyczajowo rozrywkowego „Gdzie Bądź” dostępnego na kanale You Tube.

Uczniowie poznali tajniki i narzędzia pracy zawodowego youtubera-podróżnika. Dowiedzieli się, że tworzenie profesjonalnych filmów, które cieszą się popularnością internautów, wymaga łączenia umiejętności scenarzysty, geografa, aktora, kamerzysty, montażysty i psychologa. Spotkanie okazało się niezwykle inspirujące, a jego zwieńczeniem były wspólne zdjęcia wykonane przy pomocy drona.

• Komunikat o wznowieniu zajęć szkolnych

26.04.2019 08:20
      Informujemy, że w związku z zawieszeniem ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty z dniem 27 kwietnia 2019 r. zajęcia w Szkole Podstawowej nr 5 zostają przywrócone od dnia 29 kwietnia 2019 r.

• ul. Małopolska 11
        05-300 Mińsk Mazowiecki