• Wytyczne obóz letni Kotlina Kłodzka

    • - UBEZPIECZENIE: proszę o skopiowanie do wiadomości email tekstu z pliku ubezpieczenie_zgoda, wpisanie danych zgodnie z nadrukiem tj. danych dziecka (nazwisko i imię, dokładna data urodzenia), datę podpisania, imię i nazwisko opiekuna i następnie pilnie przesłać tego emaila na rrsp5mm@gmail.com do 26.07. (ten email będzie podstawą do zawarcia ubezpieczenia dla dziecka)

     - proszę o zapoznanie się i dzieci z regulaminem oraz wytycznymi (w załączeniu);

     - proszę o wypełnienie: wyrażam zgodę na - 1 czytelny podpis,  oświadczenie rodziców - 1 czytelny podpis oraz karty kwalifikacyjnej - 2 czytelne podpisy (wypełnione dokumenty dzieci przynoszą w dniu wyjazdu i przekazują w trakcie wsiadania do autobusu) - w załączeniu;

      

     Informacje_o_PZU_NNW_Sport

     Karta-kwalifikacyjna-2020

     Oswiadczenie_rodzicow

     OWU_PZU_NNW

     Regulamin_i_program_oboz_2020

     ubezpieczenie_zgoda

     Zgoda Rodziców

      

      

    • OBÓZ LETNI DLA DZIECI

    •  
     Obóz letni Kotlina Kłodzka dla 47 dzieci w wielu 6-16 lat.
     Zapisy od 14.07. od godz. 8:30 na adres email: rrsp5mm@gmail.com
     tytuł emaila: obóz letni + nazwisko i imię uczestnika + rok urodzenia uczestnika + numer telefonu do opiekuna (1 email - 1 uczestnik)
     Zastrzegamy możliwość wysłana zwrotnej informacji tylko do osób zakwalifikowanych.
     Regulaminy, dokumenty i dokładny program pobytu zostanie udostępniony w terminie późniejszym.
     Miejsce noclegu: http://www.kamela.info.pl/

     Koszt obozu 980 zł od uczestnika.

     Obóz dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

     Dodatkowe informacje tel. 602 888 595

      

      

      
    • Warsztaty letnie dla dzieci

    • Prosimy o wypełnienie załączonej umowy na odpowiedni turnus oraz oświadczenia. Wypełnione dokumenty uczestnicy dostarczają pierwszego dnia warsztatów wybranego turnusu.

     Umowa_turnus_1

     Umowa_turnus_2

     Umowa_turnus_3

     Umowa_Na_koncu_Wsi

     OŚWIADCZENIE RODZICÓW

     Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 

     68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

     DEKLARACJA CZŁONKOWSKA

      

    • Warsztaty letnie dla dzieci

    • Warsztaty letnie dla 48 dzieci w wieku 6 -14 lat współfinansowane przez Miasto Mińsk Mazowiecki - 3 godziny warsztatów (dla każdej grupy po 90 minut warsztaty naukowe i językowe)

     1 turnus w okresie 13-17.07.2020 SP nr 5 ul. Małopolska 11 Mińsk Maz.
     2 turnus w okresie 20-24.07.2020 SP nr 3 ul. Budowlana 2 Mińsk Maz.

     1 i 2 turnus: 1 grupa - podzielona wiekowo na 2 podgrupy 12 osobowe w godz. 9:00-12:00, 2 grupa 12:15-15:15 podzielona wiekowo na 2 podgrupy 12 osobowe

     Jedna grupa będzie zaczynała warsztatami naukowymi, a druga grupa warsztatami językowymi i po 90 minutach zamiana.

     Koszt 1 turnusu wynosi 90 zł od uczestnika

     Zapisy od 20.06.2020r. godz. 9:00 e-mail: rrsp5mm@gmail.com tytułem: turnus 1 lub 2; godzina 9:00 lub 12:15, nazwisko i imię, rok urodzenia, numer telefonu opiekuna

     np. turnus 2, godz. 12:15, Ewa Nowak, 2010, 602888595

     1 email = 1 uczestnik

     1 uczestnik może wziąć udział w obu turnusach

     Informacje sms wyślemy tylko do osób zakwalifikowanych

     Dodatkowe informacje 602 888 595

     Warsztaty zorganizowane zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi MEN, GIS i MZ.

     Warsztaty naukowe 1 turnus:

     Eko porządki - W swoim domowym zaciszu jesteśmy w stanie wyprodukować swoje własne środki do czyszczenia i prania. Nie wierzycie ? Sami się o tym przekonamy, że to jest banalnie proste, a nasze produkty będą przyjazne dla środowiska i bez zbędnych dodatków. Dowiemy się też czemu proszek jest w stanie wyprać nasze ubrania. Czy twardość wody ma wpływ na czyszczenie/pranie ? Wiedza: eko proszek do prania, eko tabletki do zmywarki, twardość wody, co potrzebne nam jest do prania, świecące pranie.

     Eko plastik - Ciężko nam wyobrazić sobie życie bez otaczającego nas plastiku. Staramy się go ograniczać, ale bardzo ciężko nam z niego zrezygnować. Czy istnieją eko plastiki i jak je stworzyć? Przekonamy się o tym przy użyciu mleka. Zrobiły swoje własne plastikowe przedmioty, które zabarwimy na dowolny kolor. Sprawdzimy czy po wyschnięciu będą miały podobne właściwości do dobrze znanych tworzyw sztucznych. Wiedza: plastik, czym jest, plastik z mleka, segregacja.

     Fotosynteza-jak to wygląda? - Światło odrywa kluczową rolę w życiu organizmów żywych. To dzięki fotosyntezie tlenowej możemy oddychać. Jak sprawdzić na własne oczy, że rośliny wytwarzają tlen? Z pomocą nam przyjdą wodne rośliny, które umieśćmy w naszym laboratoryjnym szkle. Przekonamy się w jaki sposób magazynowana jest energia w roślinach i wykorzystamy to do stworzenia własnego loga na liści. Wiedza: chlorofil, zamiana energii słonecznej na chemiczną, magazynowanie energii przez rośliny (skrobia, sacharoza), własne logo na liściach.

     Cyjanotypia - Powrócimy do tematu fotografii za pomocą cyjanotypii. Zrobimy swój własny światłoczuły papier, który naświetlimy naszym światłem słonecznym. Przekonamy się w jaki sposób powstaje obraz na papierze bez potrzeby zamykania się w ciemni. Wywołamy nasze obrazy, utrwalimy i oprawimy. Po tych zajęciach każdy zabierze ze sobą swoją unikatową pamiątkę. Wiedza: materiały światłoczułe, cyjanotypia, kim był John Herschel i Anna Atkins.

     Naukowe konstrukcje - Co sprawia, że jesteśmy w stanie zbudować most na rzecze, który wytrzymuje ciężkie pojazdy. Jak budować budynki, żeby służyły nam długie lata i były bezpieczne. Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie podczas naszych warsztatów. Stworzymy swoje własne konstrukcje (mosty, wieże) przy użyciu rzeczy, które każdy z nas może znaleźć w domu. Na koniec skonstruujemy swoje katapulty, którymi przetestujemy wytrzymałość naszych budowli. Wiedza: budowa mostów, -budowa budynków, katapulty.

     Warsztaty naukowe 2 turnus:

     Camera obscura - Fotografie otaczają nas wszędzie i ciężko wyobrazić sobie świat bez tego odkrycia. Czas dowiedzieć się jak to się dzieje, że jesteśmy w stanie zarejestrować widziany obraz. Podczas naszych warsztatów wykonamy swoje Camery obscura i przekonamy się, że nie potrzebujemy wielu skomplikowanych rzeczy, żeby móc fotografować. Wiedza: fotografia-historia, budowa aparatu, camera obscura, malowanie światłem.

     Reakcje zegarowe - Reakcje chemiczne-wszyscy zachwycamy się zmieniającymi barwami oraz wydobywającymi się gazami lub pojawiającym się światłem. Co jeśli na efekt reakcji trochę trzeba zaczekać? Podczas naszych warsztatów wykonamy reakcje, na których efekt trzeba będzie chwilę poczekać, ale nie 100 czy 200 lat, ale kilka minut. Wiedza: reakcje chemiczne, substraty i produkty, zegar jodowy.

     Mikroświat - Bakterie-wszędzie nas otaczają, bez nich ciężko byłoby żyć, potrafią iść nam z pomocą, ale też potrafią wiele namieszać. Czym są bakterie i w jaki sposób pomagają nam w codziennym życiu. Czy musimy się ich bać? Czy jesteśmy w stanie dokładnie umyć ręce? Na specjalnych podłożach zbierzemy bakterie z przedmiotów które najczęściej dotykamy (klamki, telefony), ale też umyjemy dokładnie ręce i zobaczymy czy to wystarczyło. Nasz eksperyment będziemy mogli obserwować podczas następnych warsztatów i zobaczymy co uda nam się wyhodować. Wiedza: czym są bakterie, "złe" i "dobre" bakterie, własna hodowla bakterii.

     Ogień-kolorowe płomienie - To będą gorące eksperymenty. Dowiemy się, że ogień może mieć różne kolory. Przekonamy się, które substancje zmieniają kolor płomienia. Zrobimy bańki, które zapłoną. Wiedza: spalanie, substancje dające kolorowy płomień, zasady bezpieczeństwa, jak wygląda proszek gaśniczy.

     Świat pod mikroskopem - Niesamowite rzeczy kryją się w zwyczajnych rzeczach. Wystarczy tylko, że przyjrzymy się im z bliska. W takim razie do dzieła. Zrobimy swoje własne preparaty do oglądania pod mikroskopami. Zmienimy swoje telefony w najprawdziwsze mikroskopy i obejrzymy codzienne rzeczy w niecodzienny sposób. Wiedza: barwienie komórek, mikroskop z telefonu, własny preparat do oglądania, barwienie preparatów.

     Warsztaty naukowe – eksperymenty. Warsztaty naukowe to zajęcia, które pozwolą dziecku zamienić się w prawdziwego naukowca i zgłębiać najciekawsze zagadnienia nauk ścisłych (przyroda, biologia, chemia, fizyka, technika, archeologia, astronomia) jednocześnie świetnie się bawiąc. Dzieci wykonują różne doświadczenia samodzielnie, tak aby lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawisko. Na zakończenie każdego ze spotkań z nauką, dzieci wykonują eksperyment-zabawkę, którą zabierają do domu. Chodzi o to, żeby dzięki mądrej, dobrze zaplanowanej ZABAWIE, dziecko nie tyle posiadło teoretyczną wiedzę, ale naprawdę SIĘ ROZWIJAŁO, zdobywało uniwersalne umiejętności myślenia, wyciągania wniosków, stawiania pytań, rozwiązywania problemów.

     Warsztaty językowe – zabawy, podstawowe wyrazy i konwersacje z życia codziennego w języku niemieckim, które pozwolą poznać podstawy języka oraz kulturę sąsiadów. Nauka języka odbywać się będzie poprzez zabawę. Dzięki poznaniu podstaw uczestnikom będzie łatwiej w starszych klasach opanować ten język.

      
    • Wycieczka do Suntago

    •  

     Wycieczka 1 dniowa Suntago – 21.02.2020r. (piątek)
     koszt wycieczki 110 zł

     zbiórka godz. 8:00 powrót ok. 19:00
     (dokładne godziny zostaną wysłane sms)
      
        spotkanie przy Szkole Podstawowej nr 5 
       ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki

      

     Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 

     68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

     Prosimy o wypełnienie zgody rodzica / opiekuna na wyjazd oraz zapoznanie się i uczestnika z regulaminami. 

     Na terenie obiektu dzieci bezwzględnie muszą założyć i nosić czepki zapewnione przez Stowarzyszenie.

      Zgodę rodzica / opiekuna na wyjazd prosimy dostarczyć przez dziecko w dniu wycieczki (będą zbierane przy wejściu do autobusu, każde dziecko musi mieć w ręku swoją zgodę)

      Wstępnie na teren obiektu można wnieść własne picie oraz jedzenie. Oczywiście na miejscu można skorzystać z oferty różnych restauracji i barów.

     Stowarzyszenie zapewnia: transport, ubezpieczenie, opiekę, bilet wstępu.

     Wyżywienie we własnym zakresie.

     https://parkofpoland.com/

      Dziękujemy i życzymy miłej zabawy oraz wspaniałego wypoczynku

     Regulamin Basen

     Regulamin Wycieczki

     Zgoda rodzicow Suntago

    • Oferta na ferie zimowe

    • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 6-14 lat w terminie 17-20.02.2020r. w godz. 10:00-13:00 zamieszkałe na terenie miasta Mińsk Mazowiecki na zimowe warsztaty tj. naukowe – eksperymenty (90 minut) oraz języka niemieckiego (90 minut). Nauka wyłącznie przez zabawę. Tylko 30 miejsc. Koszt za całość 70 zł od uczestnika. Warsztaty współfinansowane przez Miasto Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie przez email: rrsp5mm@gmail.com od dnia 05.02.2020r. godz. 08:00 tytułem: warsztaty zimowe, nazwisko i imię, rok urodzenia uczestnika + numer telefonu opiekuna (1 email – 1 uczestnik).

     Umowa zimowe warsztaty

     Zostaną zrealizowane tematy:

     DNA - Dowiemy się z czego są zbudowane komórki roślinne i zwierzęce. Zrobimy swój model, który skurczymy przy użyciu wysokiej temperatury. Dowiemy się dzięki czemu zawdzięczamy kolor swoich oczu, skąd wiadomo, że nasze włosy będą np. kręcone. Przekonamy się czy jedynie w specjalnym laboratorium jesteśmy w stanie wyizolować DNA i zobaczyć je bez użycia mikroskopu. (wiedza: skala, budowa komórki roślinnej i zwierzęcej, co to jest DNA, izolacja DNA)

     Ciało człowieka - prawdziwe laboratorium. Nie zdajemy sobie sprawy, że to w naszym ciele zachodzi wiele ciekawych procesów. Dowiemy się jak widzi nasze oko i z czego jest zbudowane. Co mamy wspólnego z aparatem fotograficznym. Dowiemy się jak można oszukać nasz mózg i czemu się tak dzieje. Poznamy kilka iluzji optycznych. Przekonamy się jak działa nasze serce-zrobimy swój model. Sprawdzimy co nam pomaga w trawieniu jedzenia. Sami na własne oczy przekonamy się jak działają enzymy oraz dowiemy się i zobaczymy jak długie są jelita. (wiedza: iluzje optyczne, budowa i działanie oka, układ pokarmowy, układ krążenia, enzymy, sok żołądkowy)

     Prąd - Będziemy zagłębiać się w temat energii elektrycznej. Dowiemy się czym jest prąd i jak należy się z nim obchodzić. Sprawdzimy jak płynie prąd i jak można tworzyć proste obwody elektryczne (na specjalnych zestawach jak i przy użyciu ciasta). Zamontujemy w nich włączniki. Na koniec zajęć będzie można stworzyć swoją własną kartkę, która będzie świecić. Do tego przyda nam się wiedza zdobyta na naszych zajęciach. (wiedza: prąd, przewodniki i izolatory, kule plazmowe, jak płynie prąd, proste obwody elektryczne)

     Laboratorium detektywistyczne. To właśnie dzięki naukowym odkryciom detektywi są w stanie rozwiązać najtrudniejsze sprawy nawet sprzed dziesiątek lat. Nasi detektywi wykonując swoje eksperymenty będą w stanie rozwiązać zagadkę zjedzonych ciasteczek. Zbierzemy i zabezpieczymy ślady z miejsca zdarzenia, poddamy je analizie w naszym przenośnym laboratorium. Podejmiemy decyzję czy mamy wystarczającą ilość dowodów, żeby wskazać podejrzanego. (wiedza: metody kryminalistyczne, jakie ślady można badać, zabezpieczanie śladów, analiza, wyciąganie wniosków).

     Warsztaty językowe – zabawy, podstawowe wyrazy i konwersacje z życia codziennego w języku niemieckim, które pozwolą poznać podstawy języka oraz kulturę sąsiadów. Nauka języka odbywać się będzie poprzez zabawę. Dzięki poznaniu podstaw uczestnikom będzie łatwiej w starszych klasach opanować ten język.

      

    • Zimowisko Piszczory 2020

    • Wytyczne zimowisko Piszczory 2020:

      - proszę o wypełnienie (czytelnie i drukowanymi literami) i podpisanie się na liście osób objętych ubezpieczeniem NNW (potrzebne dane: imię i nazwisko uczestnika, data urodzenia lub pesel oraz data i czytelny podpis rodzica / opiekuna). Istnieje możliwość osobistego podpisania listy w dniu 16 stycznia 2020r. w godz. 19:30 – 20:15 w SP nr 5 ul. Małopolska 11 w trakcie balu. (lista, owu, dokument o NNW w załączeniu);

     - proszę o zapoznanie się i dzieci z regulaminem oraz wstępnym programem (w załączeniu);

     - proszę o wypełnienie skróconego oświadczenia (1 czytelny podpis) oraz karty kwalifikacyjnej (2 czytelne podpisy) - wypełnione dokumenty dzieci przynoszą tylko w dniu wyjazdu i przekazują przy wsiadaniu do autobusu (w załączeniu);

     - dodatkowo przypominam o wpłacie oddzielnym przelewem składki członkowskiej w wysokości 10 zł do 31.01.2020r. na konto Stowarzyszenia 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska 2020 + nazwisko i imię członka (ważność opłaty do 31.01.2021r). Deklarację członkowską wypełniamy tylko 1 raz (w załączeniu druk dla nowych członków).

     dodatkowe info: tel. 602 888 595

     DEKLARACJA CZLONKOWSKA

     informacje o PZU NNW Sport

     Karta kwalifikacyjna 2020

     Lista do ubezpieczenia PZU NNW

     OWU PZU NNW

     Regulamin Zimowiska 2020

     Zgoda Rodzica/Opiekuna prawnego

      

    • Warsztaty naukowe dla dzieci

    • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z terenu miasta Mińsk Mazowiecki z klas 0-8 na warsztaty naukowe - eksperymenty

     Warsztaty będą realizowane w okresie wrzesień-grudzień 1 raz w tygodniu dla 4 grup po 15 osób tj.

     1 grupa (wiek 6-9) w środy w godz. 17:30-19:00,
     2 grupa (wiek 10-14) w środy w godz. 19:00-20:30,

     3 grupa (wiek 6-9) w czwartki w godz. 17:30-19:00,
     4 grupa (wiek 10-14) w czwartki w godz. 19:00-20:30.

     W sumie dla 1 grupy odbędzie się 10 spotkań po 90 minut. W trakcie jednego spotkania 90 min. zostaną zrealizowane dwa tematy warsztatowe po 45 min.

     Zaczynamy już od 18.09.2019 (środa)

     koszt całego kursu wynosi tylko 160 zł pozostała kwota została sfinansowana przez Miasto Mińsk Mazowiecki

     zapisy od dnia 04.09. godz. 9:00 przez email: rrsp5mm@gmail.com tytułem: naukowe + Nazwisko i imię + grupa (1, 2, 3, 4) + numer telefonu

     Decyduje kolejność zgłoszeń. Skontaktujemy się tylko z osobami zakwalifikowanymi za pośrednictwem sms w ciągu 7 dni.

     dodatkowe informacje: 602888595

     warsztaty naukowe – eksperymenty. Warsztaty naukowe to zajęcia, które pozwolą dziecku zamienić się w prawdziwego naukowca i zgłębiać najciekawsze zagadnienia nauk ścisłych (przyroda, biologia, chemia, fizyka, technika, archeologia, astronomia) jednocześnie świetniesię bawiąc. Dzieci wykonują różne doświadczenia samodzielnie, tak aby lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawisko. Na zakończenie każdego ze spotkań z nauką, dzieci wykonują eksperyment-zabawkę, którą zabierają do domu. Chodzi o to, żeby dzięki mądrej, dobrze zaplanowanej ZABAWIE, dziecko nie tyle posiadło teoretyczną wiedzę, ale naprawdę SIĘ ROZWIJAŁO, zdobywało uniwersalne umiejętności myślenia, wyciągania wniosków, stawiania pytań, rozwiązywania problemów.Warsztaty polegają na: ZABAWIE – żeby nauka kojarzyła się z przyjemnością, aby stała się dla dzieci pasją a nie koniecznością. Wykonywanie eksperymentów to dla Młodych Naukowców prawdziwa frajda. NAUCE – prowadzący starają się jak najciekawiej tłumaczyć omawiane zjawiska, dzięki czemu dzieci, bawiąc się, zdobywają wiedzę, którą zapamiętują na długo. Po każdych zajęciach dzieci zabierają do domu nawiązujący do tematu eksperyment-zabawkę, który przypomina o nowo poznanych zjawiskach i pozwala prowadzić dalsze badania nawet po skończonych warsztatach. ROZWOJOWI – Zadania na warsztatach konstruowane są tak, aby stymulować w dzieciach samodzielne, uniwersalne myślenie i poszukiwanie rozwiązań. Dzieci są zachęcane do zadawania pytań, podejmowania dyskusji oraz wyrażania własnych opinii i pomysłów. RELACJACH – Część eksperymentów na warsztatach rozplanowywana jest tak, aby dzieci wykonywały je w parach lub grupach – dzięki temu uczą się współpracować tak, by osiągnąć wspólny, zamierzony cel. Ponad to omawiane w czasie warsztatów zjawiska, a także eksperyment jaki zabierają do domu stanowią podstawę do dalszego zgłębiania tematu – przy pomocy rodziców, dziadków czy starszego rodzeństwa. BEZPIECZEŃSTWIE – Bezpieczeństwo Młodych Naukowców to sprawa pierwszorzędna, dlatego wszystkie eksperymenty są dokładnie testowane, prowadzący używają wyłącznie sprawdzonych, certyfikowanych substancji i zapewniają wszelkie środki bezpieczeństwa.

     Tematy spotkań:

     1. 3, 2, 1… (Re)-Akcja! – Dowiemy się czym są reakcje chemiczne, jak powstają, czy wszystkie są takie same i co można z nich stworzyć, a do pomocy w eksperymentach zaprosimy… słonia! Opis zajęć: - reakcja drożdży z wodą utlenioną (wulkany z płynem do naczyń, reakcja egzotermiczna) - reakcja skrobi ziemniaczanej z jodyną (pojawienie się ciemnej barwy) i odbarwianie roztworu za pomocą tiosiarczanu sodu- gwałtowna reakcja perhydrolu z nadmanganianem potasu, w wyniku której pojawia się gaz i ciepło (reakcja egzotermiczna)

     2. Ach to powietrze! – Jest wszędzie wokół nas, ale go nie widzimy. Niewidoczne, ale bardzo potrzebne – powietrze. Jakie są jego właściwości, jak możemy z nim eksperymentować? Opis zajęć: - wprowadzenie, właściwości i skład procentowy powietrza - objaśnienie prawa Bernoulliego- eksperymenty z pompą próżniową: - czym jest próżnia i gdzie ją możemy spotkać - zachowanie balona pod kloszem próżniowym - właściwości materiałów zawierających pęcherzyki powietrza i umieszczonych pod kloszem (pianki cukrowe, pianka do golenia)

     3. Chemia w kuchni – Do eksperymentów naukowych wykorzystywaliśmy już różne rzeczy, tym razem po pomysły zajrzymy do kuchni. Jak myślicie, co mogłoby się nam przydać? Opis zajęć: - reakcje wytwarzające dwutlenek węgla: - łapanie gazu w rękawiczkę - wulkan sodowy - eksperyment z mieszanina wody i oleju – lampa lawowa z wykorzystaniem dwutlenku węgla z tabletek musujących

     4. Dinozaury – Dawno temu przechadzały się po ziemi fascynujące stworzenia – dinozaury. Czy na pewno wiemy jak dawno temu to było? I skąd możemy się dowiedzieć jak dinozaury wyglądały? Opis zajęć: - kiedy żyły dinozaury, czy w porównaniu do wieku ziemi to naprawdę tak dawno?- zabawa w paleontologa, próba odtworzenia wyglądy dinozaurów jedynie na podstawie szkieletów - uwalnianie dinozaurów z lodu (wpływ soli na niszczenie struktury lodu i obniżenie temperatury krzepnięcia) - odlew dinozaura: własnoręcznie wykonany gipsowy odlew dinozaura

     5. Dziwna fizyka – Fizyka opisuje prawa rządzące otaczającym nas światem.. Chcemy zwrócić uwagę na ciekawe, zabawne, a czasem dziwne i niezwykłe zjawiska fizyczne. Opis zajęć: - przebijanie balona bez pękania - wprowadzenie pojęcia energii potencjalnej i kinetycznej (koło Maxwella) - siła odśrodkowa, zabawa wstającymi bączkami - ciecz nienewtonowska czyli ciało stałe i ciecz w jednym

     6. Elektrostatyka – To właśnie przez zjawisko elektrostatyki nasze włosy czasami niesfornie unoszą się na głowie kiedy zdejmujemy sweter. Wszystkiemu winne są malutkie ładunki elektryczne – elektrony, z którymi będziemy eksperymentować. Opis zajęć: - elektrony, jaki mają ładunek, czy potrafią się przemieszczać i co się z tym wiąże - elektryzowanie różnych materiałów, czy wszystkie się do tego nadają- elektroskop czyli jak sprawdzić czy coś się elektryzuje - generator napięcia van de Graafa: co to jest, czy można go dotknąć, co się stanie jeśli się nim naelektryzujemy)

     7. Kraina kraterów – Po pierwsze Księżyc to naturalny satelita Ziemi jest ogromny i jasno świeci nocą. Po drugie jest jedynym wyraźnie patrzącym na nas dużymi oczami obiektem kosmicznym. Po trzecie czasem jest wyraźnie najedzony, a kiedy indziej dba o linię. Po czwarte wpływa na linię brzegową morza. Po piąte… Mali astronomowie tym razem przyjrzą się z bliska i daleka naszemu sąsiadowi.

     8. Kwasy i zasady – Kwaśnych rzeczy znamy pewnie wiele, cytryna jest tu najlepszym przykładem. Czym w takim razie są zasady? Co to za substancje i jak je odróżnić od kwasów? Jakich wskaźników chemicznych musimy użyć i po co nam w tym wszystkim czerwona kapusta? Opis zajęć: - wstępne rozpoznawanie kwasów i zasad - badanie kwasów i zasad, wskaźniki: - papierek lakmusowy, fenoloftaleina, sok z czerwonej kapusty - niewidzialne rysunki z fenoloftaleiny wywoływane amoniakiem

     9. Laboratorium kosmetyczne – Dziś znajdziemy się w laboratorium pełnym kolorów i zapachów czyli w laboratorium kosmetycznym. Poznamy reakcje, które powstają podczas łączenia różnych kosmetycznych składników. Opis zajęć: - tworzenie własnej mieszanki zapachowej- zabawa kulkami hydrożelowymi i tworzenie z nich mini odświeżaczy - reakcja endotermiczna w kuli musującej - własne kule musujące

     10. Magiczne eksperymenty – Czasami eksperymenty wyglądają jak magiczne sztuczki, ale czy magik to samo co naukowiec? Jako naukowcy dowiemy się czym jest absorbent i jak dużo potrafi wypić. Opis zajęć: - pojęcie absorbcji, absorbentu i superabsorbentu - znikająca woda – zaskakujący eksperyment z użyciem poliakrylanu sodu - zastosowanie poliakrylanu sodu na co dzień, badanie zawartości pieluszek jednorazowych, wydobywanie z nich proszku i łączenie go z wodą - sztuczny śnieg, superabsorbent, który znacznie zwiększa swoja objętość i jest wykorzystywany do tworzenia scenografii

     11. Magnesy i magnetyzm – Magnesy na lodówkę zna każdy, przyklejają się do niej bez problemu. Ale czy to ich jedyna umiejętność? Okazuje się, że magnesy potrafią trochę więcej, a my wykorzystamy to do eksperymentów Opis zajęć: - co przyciąga magnes – badanie różnych materiałów- przyciąganie na odległość i przez przeszkody (pojęcie pola magnetycznego, jego obecność i kształt) - lewitacja magnetyczna - magnetyczne drzewka z metalowych nakrętek

     12. Mieszaniny i roztwory – Jak to się dzieje, że cukier w herbacie rozpuszcza się tak szybko, a piasek na dnie morza wcale? Udowodnimy, że niektóre substancje, z pozoru nieciekawe, zyskują niesamowitych właściwości po rozpuszczeniu ich w wodzie.

     13. Mroźne eksperymenty – Wiele materiałów i substancji potrafi zmieniać swoje właściwości pod wpływem temperatury. Niektóre naprawdę nas zaskoczą! Do eksperymentowania wykorzystamy bardzo zimną substancję – ciekły azot. Opis zajęć: - czy temperatura ma wpływ na objętość - eksperymenty z ciekłym azotem - temperatura ciekłego azotu, przechowywanie i parowanie - badanie właściwości materiałów po zanurzeniu w ciekłym azocie - azotowy wybuch - połączenie dwóch skrajnych temperatur, ciekłego azotu i wrzącej wody - kuchnia molekularna czyli lody w pięć minut

     14. Naukowe święta – Wykorzystamy właściwości polimerów, aby stworzyć niesamowitą, oryginalną i bardzo ładną świąteczną dekorację. Każde dziecko wykona bombkę ze śniegiem, która będzie można powiesić na choince, bez obaw, że się roztopi. Jak to możliwe? Tego dowiecie się na zajęciach!

     15. Nie taki mokry lód – Lód, który się nie topi! Niemożliwe? Pojęcie sublimacji rozwieje Wasze wątpliwości. Czy lodem można się oparzyć? Opis zajęć: - doświadczenia z suchym lodem czyli zestalonym dwutlenkiem węgla: - wprowadzenie pojęcia sublimacji i przeprowadzenie jej przy pomocy oddechu - ogrzewanie suchego lodu ciepłą wodą albo ciepłą metalową łyżką i wzmożona sublimacja - badanie właściwości gazu (kolor, smak, cięższy od powietrza) - dymiące wulkany bańkowe

     16. Pogoda – Meteorologia to bardzo poważna nauka, której zadaniem jest przede wszystkim ocena bieżącego i przyszłego stanu pogody. Dzieci zamienią się w małych meteorologów i wykonując samodzielnie wiele ciekawych eksperymentów oraz urządzeń badawczych, poznają składniki pogody oraz spróbują dokonać prognozy.

     17. Polimerowy świat – Te zajęcia będą poświęcone jednemu z najważniejszych wynalazków XX wieku – polimerom syntetycznym. Podczas zajęć dzieci zamienią się w prawdziwych chemików i przeprowadzą eksperymenty, których efektem będą zaskakujące polimerowe konstrukcje.

     18. Prąd elektryczny – Tematem zajęć będzie fascynujące zjawisko fizyczne jakim jest prąd elektryczny. Dzieci wykonają wiele eksperymentów podczas których dowiedzą się między innymi czym są układy elektryczne, w jaki sposób działają oraz jak można wykorzystać prąd do zrobienia silnika elektrycznego.

     19. Wodne eksperymenty – Nie ma barwy ani zapachu, ale świetnienadaje się do eksperymentów! Na zajęciach sprawdzimy kiedy woda robi się ciężka i dowiemy się czym jest napięcie powierzchniowe. Opis zajęć: - gęstość wody – jak temperatura wody wpływa na jej gęstość, co się stanie kiedy delikatnie połączymy wodę o rożnej gęstości - eksperymenty z napięciem powierzchniowym: - wprowadzenie pojęcia napięcia powierzchniowego i siły spójności - budowanie menisku wypukłego na monetach - dziurawy słoik, który nie przecieka

     20. Wszystkie kolory tęczy – Wzrok to zmysł, który doskonale pomaga nam dostrzegać różnorodność otaczającego nas świata. Pobawimy się kolorami, stworzymy wszystkie barwy tęczy, ale użyjemy do tego tylko trzech podstawowych składników. Opis zajęć: - barwy podstawowe i połączenia barw - mieszanie barw, tworzenie nowych kolorów - przypomnienie pojęcia napięcia powierzchniowego w kontekście eksperymentu z malowaniem na mleku - produkcja specjalnej hydrożelowej galaretki, z której dzieci stworzą barwną tęczę w probówce

      

    • Warsztaty dla dzieci z robotyki i programowania

    • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z terenu miasta Mińsk Mazowiecki z klas 0-8

     na warsztaty z Robotyki i programowania

     1 grupa - 14 osób - uczniowie z klas 0-4 oraz 2 grupa - 10 osób - uczniowie z klas 5-8

     warsztaty będą odbywały się w czwartki w godz. 17:30 - 19:30

     czas warsztatów 120 minut - 11 spotkań w okresie wrzesień - grudzień

     Zaczynamy już od 19.09.2019 (czwartek)

     koszt całego kursu wynosi tylko 165 zł pozostała kwota została sfinansowana przez Miasto Mińsk Mazowiecki

     zapisy od dnia 04.09. godz. 9:00 przez email: rrsp5mm@gmail.com tytułem: robotyka + Nazwisko i imię + klasa + numer telefonu

     Decyduje kolejność zgłoszeń. Skontaktujemy się tylko z osobami zakwalifikowanymi za pośrednictwem sms w ciągu 7 dni.

     dodatkowe informacje: 602888595

      

    • Warsztaty z Rozwoju Osobistego dla dzieci i młodzieży

    • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z terenu miasta Mińsk Mazowiecki z klas 0-8 na warsztaty z Rozwoju Osobistego

     w dniu 3 / 5 / 10 / 12 września

     uczniowie z klas 0-4 w godz. 17:15 - 18:45, 
     z klas 5-8 w godz. 18:45 - 20:15

     2 grupy po 20 osób czas warsztatów 90 minut

     koszt całego kursu tylko 56 zł pozostała kwota została sfinansowana przez Miasto Mińsk Mazowiecki

     zapisy od dnia 21.08. godz. 9:00 przez email: rrsp5mm@gmail.com tytułem: rozwój + Nazwisko i imię + klasa + numer telefonu

     Decyduje kolejność zgłoszeń. Skontaktujemy się tylko z osobami zakwalifikowanymi za pośrednictwem sms w ciągu 7 dni.

     dodatkowe informacje: 602888595

     Warsztaty z rozwoju osobistego. Warsztaty składają się z 4 tematów: złota skrzynia, drogowskaz marzeń, unikat i finansowe IQ.

     Złota skrzynia - Znajdujący się w niej skarb to zbiór myśli na wielką skalę prowadzący do poszerzenia perspektywy działania i możliwości. Uczestnicy dowiedzą się czym jest strefa komfortu, co pozytywnego przyniesie wyjście z niej, jak to zrobić. Logiczny jest fakt, że poznając zawartość złotej skrzyni będziesz bliżej swojego sukcesu. Razem odmienimy także przekonania na temat zmian i popełniania błędów. Pokażemy jak ważną walutą jest nasz czas, który dostajemy codziennie i czy wykorzystujemy go na 100%. Dodatkowe korzyści: wiedza jak zamienić porażkę w zwycięstwo, w jaki sposób myśląc o sobie zbudować postawę, która będzie sprzymierzeńcem, świadomość jedynej stałej rzeczy jaką jest zmiana, wartość jaką jest wiara w siebie i potęga umysłu.

     Drogowskaz marzeń – „Jeżeli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz także to osiągnąć" - Walt Disney. Inspirując się myślą wielkiego producenta, czujemy misję do pobudzenia marzeń w każdym człowieku. Uczymy jakie są różnice między celem, a marzeniem, to w jaki sposób możemy przyciągnąć je do swojego życia. Odkrycia Alberta Einsteina pokazują, że wszystko co nas otacza jest energią, którą możemy zamienić na inną energię czy materię. Właśnie dlatego tworzymy mapę marzeń. Zanim zdecydujesz się na rozwój Twojego dziecka w tym warsztacie, proszę byś pomyślał/a co zyska gdy osiągnie to wszystko o czym marzy. Dodatkowe korzyści: Zrozumienie ważności nagradzania siebie, rodzaje nagród, jak dzielą się cele, pobudzenie kreatywności, motywacja do działania, tworzenie rzeczywistości.

     Unikat – Dlaczego jesteś wyjątkowy/a? - Dzięki warsztatom „Unikat" dziecko pozna i zrozumie dlaczego jest wyjątkowe. Każdy z Nas posiada w sobie coś unikalnego dzięki czemu wyróżnia się. Warsztat ma na celu pokazanie czym jest mapa świata - jak postrzegamy otaczający nas świat. To, że jedno tak samo nazywające się zdarzenie może dla dwóch różnych osób wyglądać zupełnie inaczej i wywołać inne uczucia. Zwiększenie świadomości, że robienie czegoś inaczej niż ktoś nie oznacza źle lub gorzej. Zajęcia poparte są ustaleniem hierarchii wartości, z których także wynika niepowtarzalność każdego człowieka. Dodatkowe korzyści: Poprawa komunikacji z ludźmi i samym sobą, zrozumienie jak wpływa na nas otoczenie, czym jest asertywność, docenienie i akceptacja swojej indywidualności, odkrycie swoich umiejętności, dlaczego lepiej jest być wyjątkowym niż idealnym.

     Finansowe IQ - " Głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że mimo długich lat nauki, nie nabywamy w szkole wiedzy o pieniądzach" - Robert Kiyosaki. Wychodząc na przeciw temu zapotrzebowaniu oferujemy warsztaty, na których nauczymy jak łowić rybę - Lepiej dać komuś wędkę niż rybę. Jedynie 91% RODZICÓW wie, że powinni nauczyć swoje dzieci jak zarządzać swoimi finansami. Aż 84% UCZNIÓW stwierdza, że edukacja finansowa jest brakującym elementem ich szkolnego wykształcenia. Na warsztatach inteligencji finansowej pokażemy jak dbać i jak zarządzać swoimi funduszami, jak wiedza na ich temat może uchronić od przykrych finansowych doświadczeń. Warsztaty dają dziecku możliwość rozwoju umiejętności prowadzących do jego finansowej niezależności. Wierzymy, że nawyk zarządzania pieniędzmi jest ważniejszy niż ich ilość.

     Prowadzący Magdalena Michalak zapewnia wszystkie potrzebne akcesoria, materiały szkoleniowe, małą niespodziankę i dawkę pozytywnej energii.

      

    • Zapraszamy na wycieczkę do ENERGYLANDII

    • Energylandia – 27.08.2019r. (wtorek) wyjazd ok. 4:00 – 5:00 powrót ok. 23:00
     (dokładne godziny zostaną wysłane sms)

     spotkanie przy Szkole Podstawowej nr 5 
     ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki

     Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

     Prosimy o wypełnienie zgody rodzica / opiekuna na wyjazd oraz zapoznanie się i uczestnika z regulaminami. 

     Dzieci bezwzględnie będą musiały nosić chustę na szyi, a w strefie wodnej czepki zapewnione przez Stowarzyszenie.

     Zapraszam na krótkie spotkanie
      przy Szkole Podstawowej nr 5 
     ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki w dniu 21.08. (środa) godz. 20:00 w celu podpisania zgody na ubezpieczenie dziecka od NNW na 50000 zł lub wypełnienie załączonej listy osób do ubezpieczenia i przesłanie na adres email: rrsp5mm@gmail.com

     Wszystkie dzieci muszą być ubezpieczone

      

     Zgodę rodzica / opiekuna na wyjazd prosimy dostarczyć przez dziecko w dniu wycieczki (będą zbierane przy wejściu do autobusu, każde dziecko musi mieć w ręku swoją zgodę)
      

     Prosimy pamiętać, iż Energylandia jest usytuowana na terenie otwartym na przestrzeni kilku hektarów. To bardzo duży obszar! Dlatego dzieci powinny być ubrane adekwatnie do warunków atmosferycznych, gdyż całość pobytu odbywa się na dworze. Warto również odpowiednio dopasować obuwie.

      

     Zalecamy: mały plecak i saszetka na wartościowe rzeczy, płaszcz przeciwdeszczowy, ubranie na zmianę w przypadku zachlapania / przepocenia, strój kąpielowy (zalecany do strefy ochłody), ręcznik, w przypadku ładnej pogody krem do opalania, czapkę z daszkiem, picie oraz jeżeli ktoś potrzebuje więcej zjeść to dodatkowe jedzenie.

     Prosimy o zabranie legitymacji szkolnych.

      

     Stowarzyszenie zapewnia: transport, ubezpieczenie, opiekę, bilet wstępu, dwudaniowy obiad (rosół z makaronem, fileciki z drobiu w złocistej panierce, ziemniaki, surówka z marchewki, kompot) oraz w trakcie dnia przekąskę: frytki i lemoniadę).

     Kierownik wycieczki: Dariusz Świętochowski tel. 602888595 

     Opiekunowie: Lidia Grabowska, Marta Sikorska, Dariusz Kwiatkowski, Katarzyna Wąsowska, Anna Gromulska 

      Dziękujemy i życzymy miłej zabawy oraz wspaniałego wypoczynku

      Stowarzyszenie Na Piątkę

      

     Zgoda_rodzicow_na_wyjazd_dziecka_na_wycieczke_2019

     Regulamin_Wycieczki

     Regulamin_Basen

     Lista_osob_do_ubezpieczenia_PZU_NNW

    • Półkolonie w SP5 - WAKACJE 2019

    • Wytyczne półkolonii 12 - 24 sierpnia 2019r.

     Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszę o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie rocznej składki w wysokości 10,00 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka (składka jest przeznaczana na utrzymanie konta bankowego, ubezpieczenie, program księgowy)

     Rodziców / opiekunów uczestników półkolonii proszę o dokładne wypełnienie odpowiedniej karty kwalifikacyjnej (1 turnus / 2 turnus) oraz zapoznanie się i uczestnika z regulaminem oraz programem.


      Wszystkie dokumenty prosimy o dostarczenie do opiekunów na pierwsze spotkanie 
     tj. 1 turnus - 12.08.2019r., 2 turnus - 19.08.2019r.

      Dziękuję i życzę miłej zabawy oraz wspaniałego wypoczynku.

     1. Karta kwalifikacyjna 1 turnus

     2. Karta kwalifikacyjna 2 turnus

     Regulamin półkolonii

     Program półkolonii

     DEKLARACJA_CZLONKOWSKA

    • Wspomnienia z wyjazdu do Władysławowa....było fantastycznie!!!

    •  Stowarzyszenie Na Piątkę dziękuje wszystkim wspaniałym uczestnikom obozu    letniego za fantastyczne 9 dni nauki, zabawy i wypoczynku. Dzięki niebiosom mieliśmy doskonałą pogodę. Obóz został dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. W szczególności dziękujemy: Adam Struzik, Mirosław Krusiewicz, Mariusz Młynarczyk, Elżbieta Lanc, Ewa Szczerba oraz wszystkim którzy zaangażowali się w zadanie. Dziękuje cudownej ekipie obozowej: kierownikowi Marek Kudelski oraz wychowawcom: Gosia Szostak, Agnieszka Pielasa, Iwona Ostrowska. Niestety tak szybko minęło 9 dni i zostały nam już tylko miłe wspomnienia. W skrócie co robiliśmy: bawiliśmy się fizyką, chemią, historią w centrum nauki Hevelianum w Gdańsku, zwiedzaliśmy osadę średniowieczną Sławutowo, gdzie wzięliśmy udział w żywej lekcji historii, warsztatach garncarskich oraz w grach i zabawach średniowiecznych, odwiedziliśmy Ocean Park, w którym podnieśliśmy świadomość ekologiczną oraz wzbogaciliśmy informację dotyczące okazów żyjących w wodach naszej planety, podziwialiśmy żywe okazy rekinów w Redzie, braliśmy udział w zajęciach fizycznych i chemicznych w Edufan, zapoznaliśmy się z historią Władysławowa, latarni morskiej Rozewie oraz Grot Mechowskich, wzięliśmy udział w warsztatach i prelekcjach o bursztynie oraz byliśmy nocnymi poszukiwaczami skarbów - bursztynów na plaży, spotkaliśmy się z gawędziarzem, który w śpiewający i grający sposób przedstawił historię Kaszub, przeszliśmy szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork”, rozwiązuj zagadki i zadania, odkrywaj sekrety krzyżackie, braliśmy udział w zajęciach naukowo-plastycznych o morzu, plaży i morskich zwierzętach, plastycznych: malowaliśmy obrazki piaskiem, bawiliśmy się kolorami, rysowaliśmy, braliśmy udział w ciekawych grach terenowych i warsztatach języka angielskiego prowadzonych przez Iwona Ostrowska oraz warsztatach robotyki i programowania prowadzonych przez LabRobotics Łukasz Bilewicz. Dziękujemy właścicielom i pracownikom kuchni z Domu kolonijnego Irena Władysławowo - Pokoje gościnne IRENA ul. Łąkowa 27 oraz Panu Zbyszkowi Drzazga i Jurkowi z biura podróży Big Travel z Mińska Mazowieckiego.

     Galeria zdjęć

     Więcej zdjęć i filmów na fb:

     https://www.facebook.com/StowarzyszenieNaPiatke i https://www.facebook.com/sp5minsk

    • 1% podatku za 2018 rok

    • Podaruj 1% podatku na potrzeby naszych Uczniów

     KRS 0000270261

     CEL: RRSP 5 MIŃSK MAZOWIECKI 8750

     wypełnij online lub pobierz darmowy program do rozliczenia albo Oświadczenie PIT-0P dla emeryta/rencisty PIT-40A z ZUS

     Przekaż procent dla uczniow SP5 Mińsk Mazowiecki

     Za wszystkie przekazane środki z góry dziękujemy
     Rada Rodziców i Uczniowie SP nr 5 Mińsk Mazowiecki

      

    • Oferta obozu letniego do Władysławowa

    • Stowarzyszenie Na Piątkę

     ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki
      KRS 0000719010 NIP 8222366958, REGON 369499189

     zaprasza na obóz edukacyjny dla dzieci od 7 do 14 lat

     Termin: 22.06 – 30.06.2019r. (9 dni).  

     Liczba miejsc - 45 + 5 kadry

     Miejsce – Dom kolonijny, pokoje gościnne IRENA ul. Łąkowa 27, 84-120 Władysławowo https://domkolonijny.pl/

     Pokoje 3-5 osobowe z łazienkami. 

     Koszt obozu 1099,00 zł zaliczka w wysokości 499,00 zł płatna w ciągu 7 dni od potwierdzenia rezerwacji miejsca.Stowarzyszenie jest organizacją non-profit. 

     Obóz dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
      

     W ramach kosztu – transport (autokar pozostaje do dyspozycji), pobyt w pokojach 3-5 osobowych z łazienkami, wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), opieka wykwalifikowanej kadryratownikubezpieczenie NNW, program zawarty w ofercie. 

     Program obozu :
     - odpoczynek i zabawy na plaży oraz kąpiel w morzu

     - warsztaty robotyki i programowania, językowe - angielski, plastyczne, chemiczne, biologiczne, fizyczne, garncarskie

     - Gdańsk (Hevelianum - gdańskie centrum nauki)
     - Malbork (Przejdź szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork”)
     - Aquapark Reda z rekinami

     - latarnia Rozewie

     - nocne poszukiwanie skarbów na plaży

     - Władysławowo - labirynt w kukurydzy, Ocean Park, Aleja Gwiazd Sportu Polskiego, Dom Rybaka, port rybacki i jachtowy
     - Puck - grota Mechowska,

     - rejs wycieczkowy statkiem
     - zajęcia świetlicowe i boiskowe (plastyka, gry i zabawy)

     - dyskoteki

     Zapisy od dnia 01.05.2019r godz. 09:00 

     tylko email: rrsp5mm@gmail.com 


     temat: nazwisko, imię, rok urodzenia, nr telefonu opiekuna

     1 email – 1 zgłoszenie / uczestnik

     Osoby wpisane na listę uczestników otrzymają informację sms.
      

     W przypadku braku zaliczki w ciągu 7 dni przepada rezerwacja

     i na to miejsce wchodzi kolejna osoba z listy rezerwowej. 

     Więcej informacji nr tel. 602888595

     Wytyczne obóz letni:

     - proszę o wypełnienie (czytelnie i drukowanymi literami) i podpisanie się na liście osób objętych ubezpieczeniem NNW (potrzebne dane: imię i nazwisko uczestnika, pesel lub data urodzenia, data i czytelny podpis rodzica / opiekuna). Istnieje możliwość osobistego spotkania się i podpisania listy w dniu 14 maja w godz. 17:40 – 18:00 w SP nr 5 przed zebraniem. (lista, owu, dokument o NNW w załączeniu);

     - proszę o zapoznanie się i dzieci z regulaminem oraz wytycznymi

     (w załączeniu);

     - proszę o wypełnienie skróconego oświadczenia - 1 czytelny podpis oraz karty kwalifikacyjnej - 2 czytelne podpisy (wypełnione dokumenty dzieci przynoszą w dniu wyjazdu) - w załączeniu;

     Regulamin_oboz_2019.pdf

     Informacja_Administratora_danych_osobowych_dla_klienta_(nr_druku_1613).pdf

     Karta-kwalifikacyjna-2019.pdf

     Lista_osob_do_ubezpieczenia_PZU_NNW.pdf

     Dokument_o_produkcie_ubezpieczeniowym_PZU_NNW_Jednostkowe.pdf

     OWU_PZU_NNW_od_15.09.2018-1.pdf

     wykaz_rzeczy_kolonijnych.pdf

     Zgoda Rodziców.pdf

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
    • sp5@post.pl
    • 25 758 29 57
    • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki
    • 25 759 65 34
    • 822-10-46-051
    • 000584449
    • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
    • sp5@post.pl
  • Galeria zdjęć

   • Robotyka w 7b
   • Wycieczka do parku zerówkowiczów
   • Sesja Miasta Mińsk Mazowiecki
   • Kreatywne zajęcia projektowe
   • Projektowe kreatywne zajęcia
   • Konferencja w Piątce
   • Akcja Sprzątanie Świata w Zerówce!
   • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
   • Egzamin ósmoklasistów
   • Kanapki klas I-III
   • Zawody pływackie 2020
   • 3 dzień kwarantanny....