• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

• 26.06.2020 16:50
      • Nadszedł ten długo oczekiwany dzień, kiedy radość z nadejścia wytęsknionych wakacji miesza się ze smutkiem pożegnań – ostatni dzień roku szkolnego. W tym roku jakże inny jest to dzień od tych, do których się przez lata przyzwyczailiśmy. Nie było uroczystej akademii i wspólnego spotkania uczniów z dyrekcją i nauczycielami, w asyście przejętych rodziców. Wszystkiemu oczywiście winna pandemia i zaostrzenie przepisów sanitarnych. Dlatego jedynie wyróżnione klasy – trzecioklasiści, ósmoklasiści i uczniowie klas szóstych opuszczający Piątkę – mieli przywilej spotkania się z dyrekcją i wychowawcami w murach szkoły. Były przemówienia, kwiaty, rozdanie świadectw i nagród, życzenia sukcesów na nowej życiowej drodze. Były też łzy wzruszeń. Na pożegnanie padły serdeczne słowa podziękowań i zapewnień, że Szkoła Podstawowa nr 5 na zawsze pozostanie we wdzięcznej pamięci jej absolwentów.

Inni uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami za pośrednictwem Internetu.

Wszystkim uczniom, tym odchodzącym z Piątki i tym, którzy wrócą do niej we wrześniu, życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!