• Pasowanie na świetlicowego Smerfa

• 25.10.2021 23:16
      • W dniu 20 października 2021 r. w świetlicy szkolnej, udekorowanej biało-niebieskimi balonami i sylwetami z bajki, w towarzystwie Papa Smerfa i Smerfetek – uczniów z klasy II b odbyła się uroczystość „Pasowania na świetlicowego Smerfa”. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie uczniów klas pierwszych do świetlicowej gromady, a także stworzenie atmosfery: radości, przyjaźni oraz zaufania. Po powitaniu przez panią wicedyrektor Annę Ciszkowską i wychowawców - dzieci odśpiewały hymn świetlicy i przystąpiły do kilku prób: odwagi, smaku, spostrzegawczości. Zaliczyły je doskonale, co pozwoliło przyjąć każdemu smerfne imię i czapeczkę. Następnie odbyła się uroczysta przysięga i pasowanie na świetlicowego Smerfa. W dowód przyjęcia do świetlicowej gromady, każdy Smerf złożył odcisk palca na Akcie Ślubowania. Na zakończenie uroczystości dzieci zostały obdarowane upominkami, cukierkami i stanęły do wspólnego zdjęcia.

Wszystkim nowo przyjętym Smerfom życzymy: dużo sukcesów w nauce, wspaniałych zabaw w świetlicy szkolnej i radości w życiu codziennym.

Wychowawcy