• Zbiórka ZSEE oraz baterii i akumulatorów w „Piątce”

• 26.04.2017 08:09
      • Dnia 21 kwietnia w naszej szkole odbyła się zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „ Dobre rady na elektroodpady”. Honorowym Patronem akcji  jest fima Auraeko- Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.  Zebrany sprzęt i baterie odebrała firma Maja Victory i przekazała do zakładu przetwarzania elektroodpadów . Do akcji przystąpiła cała społeczność szkolna i lokalna. Zużyty sprzęt można było oddawać w godz. 10.00- 16.00. Łącznie zebraliśmy ok. 1000 kg sprzętu. Akcja zbiórki sprzętu została nagłośniona w lokalnych mediach: „ Strefa Mińsk”, „ Co słychać”, „ MIM”, „ Tygodnik Siedlecki” oraz w„ Lokalnie TV”. Rozdaliśmy ok. 2, 5 tysiąca ulotek z informacją o terminie zbiórki sprzętu. Zbiórka baterii natomiast była prowadzona była od 1 lutego 2017 r. Prowadzono zbiórkę  podczas „ Eko – Walentynek pod hasłem: „ Za bateryjkę dostaniesz słodką Walentynkę”. Zbiórkę baterii prowadziliśmy też w Dniu Kobiet i Mężczyzn pod hasłem” Recykling kwitnie w Dniu Kobiet” , Recykling kwitnie w Dniu  Mężczyzn”. Zbiórkę baterii prowadzono tez w I Dniu Wiosny pod hasłem: „ Recykling pachnie Wiosną”. Łącznie zebraliśmy ok. 500 kg baterii i akumulatorów. Szkolnym koordynatorem akcji jest Edyta Kopeć wraz z zespołem „ Eko- Żuczki” w składzie: Julia Dróżdż, Wiktoria Czerwińska,  Patrycja Tkaczyk, Weronika Miąsek oraz Michał Mitura.