• Rodzinne Kolędowanie

• 17.01.2017 22:19
      • Okres Bożego Narodzenia to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, zapominają o wszelkich sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt uczniowie klasy III a, jak co roku, zorganizowali dla swoich rodziców, rodzeństwa i dziadków spotkanie nazwane „Rodzinnym kolędowaniem”. Tym razem odbyło się  one w styczniu.  Jasełka w wykonaniu trzecioklasistów wywołały wiele emocji i podbiły serca publiczności. W dzisiejszych czasach, tak samo jak ponad 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym  sercu człowieka. Znalazł  je  u gospodarza, pastuszka, rozbójnika i  małej  dziewczynki, którzy prowadzeni przez aniołów,  trafili do betlejemskiej stajenki. Kolędy i  pastorałki nadawały dziecięcemu widowisku klimatu i ciepła.  Niejednej osobie zakręciła się łza w oku … Puentą ukazanej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy. Dzień zwykły dzień, kiedy gasną wszelkie spory, (..)