Nawigacja

 • W załączeniu przekazuję przesłany do Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki list Pani Anny Zalewskiej – Minister Edukacji Narodowej i Pana Jarosława Pinkas – Głównego Inspektora Sanitarnego.
   
  17.11.2018 13:07 | więcej »
 • Święto Niepodległości w naszej szkole

  W piątek 9 listopada uczciliśmy w naszej szkole setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wyrazem szacunku uczniów i nauczycieli dla ojczyzny oraz dla wszystkich, którzy walczyli o jej wolność i niepodległość, było włożenie galowych strojów oraz przypięcie biało-czerwonych kotylionów. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w specjalnie przygotowanym na tę okazję apelu. Rozpoczęła go Pani Dyrektor Ewa Szczerba odwołując się do postaw patriotycznych wychowanków naszej szkoły. Z kolei występujący uczniowie przygotowani przez panie: Dorotę Czapską, Iwonę Sabak, Barbarę Szmidt oraz pana Mirosława Kruszewskiego przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju oraz wspomnieli zasługi Wielkich Polaków. W nastrój patriotyczny dodatkowo wprowadzały piękne dekoracje przygotowane przez panią Katarzynę Milewską. O godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy  „Mazurek Dąbrowskiego”. Później chór szkolny pod opieką pani Magdy Jakubowskiej śpiewał szereg pieśni patriotycznych, w których nucenie włączali się również uczniowie i nauczyciele.

  Podniosła i radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim
  nie tylko podczas apelu, ale przez cały dzień.


  12.11.2018 22:44 | więcej »
 • Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców ogłasza Konkurs dla uczniów SP nr 5 pod hasłem: Projekt logo na szkolną bluzę.
  Zapraszamy wszystkich do wziecia udziału w konkursie!
   
  12.11.2018 20:09 | więcej »
 • "Pozdrowienia z Polski”
  Grüße aus Polen!Greetings from Poland! /

  „Pozdrowienia z Polski” to hasło konkursu językowego, który odbywał się w naszej szkole na przełomie października i listopada, a którego celem było napisanie pocztówki, promującej piękno i wyjątkowość naszego kraju. Spośród wielu pocztówek, które napłynęły do nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego, 8 listopada jury konkursu wybrało cztery najlepsze pocztówki i kilka prac, godnych wyróżnienia.....

  12.11.2018 22:29 | więcej »
 • Przedszkolaki na Konkursie!

  7 listopada 2018 roku przedszkolaki grup "O"A, "O"B oraz "O"C z SP5 pod opieką pani Magdaleny Jakubowskiej, nauczyciela muzyki (rytmiki) oraz pani Barbary Nowickiej, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, uczestniczyły w trzeciej edycji Konkursu Piosenki Przedszkolnej "Przedszkolaki śpiewają w 100 rocznicę odzyskania niepodległości". Po długich zmaganiach konkursowych maluchy z zerówki usłyszały werdykt: WYRÓŻNIENIE!

  Miłym akcentem dla wszystkich było spotkanie z wybitnym pedagogiem muzyki, panią Urszulą Smoczyńską oraz jej ciepłe, pouczające słowa skierowane do wszystkich dzieci i opiekunów.

  Gratulujemy zwycięzcom!!!!

  Galeria zdjęć

  09.11.2018 23:28 | więcej »
 • Powiatowy etap Konkursu Pięknego Czytania

  W dniach 6 i 7 listopada  w Bibliotece Pedagogicznej odbył się VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięło udział sześcioro reprezentantów naszej szkoły.....

  12.11.2018 22:32 | więcej »
 • Medal dla piłkarek ręcznych z Piątki!

  W dniu 31 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim odbyły się Miejskie Zawody w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Maria Mrzygłód – kapitan, Kinga Jakubowska, Aleksandra Makowska, Małgorzata Dziugieł, Maja Bajszczak, Gizińska Weronika, Skup Oliwia, Karwowska Maja, Lena Gawron, Martyna Świeczak, Alicja Pawelec, Daria Bańka, Amelia Smalej, Hanna Malka. - zdobyła III miejsce na podium. Opiekunem drużyny była pani Małgorzata Pyszel.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!
  Galeria zdjęć

  04.11.2018 19:21 | więcej »
 • Sukces IMPRESJI....

  Dnia 17 października 2018 r. zespół wokalno – instrumentalny IMPRESJA pod opieką pani Magdaleny Jakubowskiej, wziął udział w powiatowym przeglądzie piosenki patriotycznej „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, Przesłuchania odbyły się w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach. Już kolejnego dnia 18.10.2018 roku zespół IMPRESJA oraz uczeń klasy VII Marcin Mikołajczyk (solista) przystąpił do kolejnego konkursu o tematyce patriotycznej: Przegląd Festiwalowy „O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości”...

  12.11.2018 22:38 | więcej »
 • Dnia 17 października 2018 r. zespół wokalno – instrumentalny IMPRESJA wziął udział w powiatowym przeglądzie piosenki patriotycznej „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, Przesłuchania odbyły się w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach. Już kolejnego dnia 18.10.2018 roku zespół IMPRESJA oraz uczeń klasy VII Marcin Mikołajczyk (solista) przystąpił do kolejnego konkursu o tematyce patriotycznej: Przegląd Festiwalowy „O Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości”. Przesłuchania odbywały się w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim. Uczestnicy przeglądu  stanęli na wysokości zadania, gdyż zakwalifikowani zostali (zarówno zespół jak i solista) do Ogólnopolskiego Konkursu- Festiwalu:   „JESTEŚMY WOLNI”.

  Wszyscy uczestnicy wzięli również udział w warsztatach wokalnych, gdzie doskonalili swoją technikę śpiewu, a 26 października 2018 roku przystąpili do kolejnego etapu przesłuchań. Tym razem w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Tam na scenie MOK „Podlasie” zespół wokalno – instrumentalny IMPRESJA w składzie: Amelia Kowalewska, Kinga Jakubowska, Martyna Jakubowska, Maria Mrzygłód, Magdalena Kożuchowska, Lena Gawron, Weronika Bartnicka, Martyna Świeczak, Helena Szmidt „wyśpiewał” WYRÓŻNIENIE.

  29.10.2018 16:19 | więcej »
 • Projekt BohaterON w Piątce
  Kartki dla Powstańców od uczniów klas VIII .....
  BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Nasza szkoła zgłosiła chęć uczestnictwa w tym działaniu. Projekt edukuje młodych ludzi, bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną. Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących naszą tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwoliła każdemu z nas na wyrażenie tego w symboliczny sposób.
  Uczniowie klasy VIIIc i VIIId
  25.10.2018 08:37 | więcej »
 • Sukcesy warcabowe

  Dnia 23 października 2018 roku odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Klas IV-VI Szkół Podstawowych w warcabach 100-polowych.

  Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Federak IIIb, Michalina Ner IIIb, Alicja Pawelec Va, Maja Karwowska VId, Natalia Góras VIIIc, Mateusz Padzik IIc, Łukasz Padzik IIc, Jan Morelowski IIa, Jan Krupa VIb, Igor Bezłada VIIIc, Jakub Santorek VIIIc. Drużyna dzielnie walczyła, mimo młodego i niepełnego składu, zdobywając trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej.

  Czterech naszych zawodników zajęło czołowe miejsca w rywalizacji indywidualnej:

  Łukasz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas V;

  Mateusz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas VII;

  Jakub Santorek – I miejsce w kategorii chłopców z klas VIII;

  Natalia Góras – I miejsce w kategorii dziewcząt z klas VIII.


  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Galeria zdjęć

  24.10.2018 20:33 | więcej »
 • W naszej szkole odbywają się bezpłatne warsztaty warcabowe:
  - grupa początkująca we wtorki w godz. 17:20 - 18:05, sala 13, zajęcia prowadzi pani Anna Dmitruk
  - grupa zaawansowana w poniedziałki w godz. 18:00 -20:00, sala 4, zajęcia prowadzi warcabowy mistrz Polski - pan Łukasz Kosobudzki.
  Gra w warcaby kształtuje intelekt i charakter. Podczas gry dzieci doskonalą umiejętność logicznego myślenia, ćwiczą pamięć i wyobraźnię przestrzenną. Uczą się cierpliwości, samodzielnego podejmowania decyzji, odporności psychicznej oraz gry fair play.

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów!

  28.10.2018 21:26 | więcej »
 • Telewizja ABC w Piątce
  W dniu 23 października 2018 r. w naszej szkole gościliśmy ekipę kanału TVP ABC, która odwiedziła nas w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości. Nasi uczniowie klas zerowych i drugich stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że są prawdziwymi Polakami i znają symbole narodowe, wiedzą co to jest ojczyzna a także potrafią pięknie wyrecytować wiersz "Katechizm polskiego dziecka" zaczynający się słowami - Kto Ty jesteś? Polak mały. 
  Podczas wizyty ekipy telewizyjnej towarzyszyli dzieciom ich rodzice, którzy aktywnie włączyli się w tworzenie ciekawego materiału. Emisja programu odbędzie się w TVP ABC 11.11.2018.
  24.10.2018 19:54 | więcej »
 • Sukces naszych Dziewcząt

  16 października 2018r. w Siedlcach  odbyły się regionalne zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze dziewczęta uplasowały się na III miejscu....

  Skład drużyny: Maria Mrzygłód, Anna Wagner, Maria Rek, Martyna Jakubowska, Kinga Jakubowska, Martyna Świeczak, Magdalena Kożuchowska Weronika Bartnicka, Małgorzata, Dziugieł, Maria, Gorczyca, Aleksandra Truszko.

  Opiekun - Małgorzata Pyszel 

  21.10.2018 22:59 | więcej »
 • Dnia 19.10.2018r. (piątek) cztery klasy piąte – Vb, Vd, Ve i Vf wzięły udział w programie profilaktycznym pt. Debata sfinansowanym przez MKRPA w Mińsku Mazowieckim. Program ten obejmował treści związane z:

  - promowaniem postawy trzeźwości wśród młodych ludzi,
  - kształtowaniem prawidłowych przekonań normatywnych dotyczących picia alkoholu,
  -uświadomieniem natychmiastowych i odroczonych konsekwencji użycia środków psychoaktywnych.
  Debata prowadzona była przez doświadczonych edukatorów i pedagogów Pana Grzegorza Pazia i Panią Monikę Wnuk z Zespołu Pedagogów Dezyderia z Warszawy.
  Dzięki tym spotkaniom uczniowie klas piątych mogli dowiedzieć się, jakie są skutki spożywania alkoholu, czym jest abstynencja, jak skutecznie odmawiać oraz jak wpływać na postawę innych, aby chronić ich przed używaniem środków psychoaktywnych.  W trakcie spotkania przeprowadzona została anonimowa ankieta  dotycząca postawy uczniów wobec spożywania alkoholu. Wyniki sondażu omówione zostały z uczestnikami. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, chętnie zgłaszali swoje pomysły oraz wykazali się niezwykłą dyscypliną podczas spotkania.
  Kolejne tura spotkań odbędzie się 07.11.2018r. - w środę dla klas Va i Vc.
  Dziękujemy za wsparcie MKRPA w Mińsku Mazowieckim oraz prowadzącym Program Debata.

  Katarzyna Bogusz- psycholog

  Galeria zdjęć

  21.10.2018 09:02 | więcej »
 • Pani Ewa Szczerba Super Dyrektor Szkoły

  W dniu dzisiejszym na apelu okolicznościowym cała społeczność naszej szkoły z ogromnym aplauzem przyjęła do wiadomości informację o przyznaniu głównej nagrody w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Super Dyrektor Szkoły naszej pani dyrektor Ewie Szczerbie. W imieniu wszystkich uczniów gratulacje przekazał Samorząd Uczniowski, a obecni na apelu uczniowie gromkimi brawami wyrazili swoje zadowolenie. Jeszcze większe brawa otrzymała Pani Dyrektor podczas prezentacji otrzymanych nagród, które przekazała na ręce przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli dla wszystkich uczniów i nauczycieli. 

  Galeria zdjęć

  19.10.2018 16:46 | więcej »
 • SUPER DYREKTOR SZKOŁY

   Główna nagroda i zaszczytny tytuł
  w Ogólnopolskim Konkursie Super Dyrektor Szkoły
  dla gospodyni mińskiej Piątki
  Pani Dyrektor Ewy Szczerby

  Serdeczne gratulacje i szczere, w pełni zasłużone słowa uznania usłyszała po wielokroć dziś, czyli 18 października 2018r. Pani Ewa Szczerba – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim, która, nominowana przez rodziców swojej placówki do niezwykle prestiżowej nagrody w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu  Super Dyrektor Szkoły, uzyskała ów zaszczytny tytuł, a także pamiątkowy dyplom i statuetkę. Główna nagroda, wręczona podczas V Kongresu Edukacja i Rozwój w warszawskim Ośrodku Olimpijskim w Warszawie to wyróżnienie na skalę krajową, gdyż zasięg konkursu jest ogólnopolski i rokrocznie nominowani są w nim najlepsi z najlepszych wśród dyrektorów polskich szkół.

  To ogromny sukces samej Pani Dyrektor, ale także ogromny powód do dumy dla całej społeczności Piątki – jej uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców, wobec których laureatka wyraziła słowa wdzięczności i podziękowania za współpracę i wspieranie działań szkoły. Podkreśliła, że zaszczytny tytuł, który uzyskała, jest zasługą wszystkich wymienionych podmiotów, jak również organu prowadzącego szkołę i instytucji z nią współdziałających, gdyż tylko wspólnie realizowane inicjatywy przynoszą naprawdę spektakularne efekty.

  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor tak wspaniałego sukcesu, który niewątpliwie przyniósł splendor nie tylko Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim, ale także rozsławił w dziedzinie edukacji całe nasze miasto, powiat, a nawet Mazowsze. Cieszy przy tym fakt, że nie jest to osiągnięcie odosobnione, ale wpisuje się w całe pasmo sukcesów mińskiej SP 5.  Nauczyciele i dyrekcja Piątki na przestrzeni ostatnich lat uzyskali przecież kilka Nagród Ministra Edukacji Narodowej oraz Nagród Kuratora Oświaty, a także odznaczeń państwowych i resortowych. Przypomnijmy, że tylko w zeszłym roku wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Nauczyciel Roku uzyskała przedstawicielka edukacji wczesnoszkolnej Pani Ewa Broda, w tym zaś roku Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymała Pani Marzanna Wocial. Jest zatem w pełni uzasadniony powód do gratulacji i życzeń dalszych sukcesów.

  Galeria zdjęć

  18.10.2018 22:27 | więcej »
 • Spotkania uczniów z przedstawicielami prawa

  W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem uczniów naszej szkoły w dniu 16 października wychowankowie klas szóstych, siódmych i ósmych  uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami policji i Straży Miejskiej. Głównym celem rozmów było uświadomienie dzieciom konsekwencji wynikających z niewłaściwego zachowania oraz uzmysłowienie odpowiedzialności za własne czyny.

  16.10.2018 22:26 | więcej »
 • Uczniowie Piątki w NASK
  W dniu 11 października 2018 r. Uczniowie naszej szkoły – Marta Bocheńska, Julia Stopa, Antoni Ogonowski oraz Mateusz Świętochowski pod opieką pani Danuty Soleckiej, uczestniczyli w panelu doradczym Kongresu Młodych Internautów (KOMIN). Spotkanie odbyło się w siedzibie instytutu NASK w Warszawie w ramach Tygodnia Kodowania (CodeWeek). Uczniowie mogli pod okiem Mistrzów Kodowania nauczyć się podstaw programowania oraz stworzyć swoje pierwsze mobilne aplikacje. Było to już kolejne wydarzenie, w którym uczniowie naszej szkoły mogli aktywnie uczestniczyć w panelu Kongresu Młodych Internautów KOMIN, zdobywając bezcenne doświadczenia w zakresie programowania.
  16.10.2018 14:49 | więcej »
 • Dzień Edukacji Narodowej w Piątce

  W dniu 12 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się apel, który zgromadził wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Szczerba, następnie głos zabrał przedstawiciel Rady Rodziców Pan Dariusz Świętochowski, a później przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego -   Marta Bocheńska, która z kolei przekazała mikrofon uczniom klasy 7c i 5e odpowiedzialnym za przebieg uroczystości. W pięknych słowach zawartych w tekstach wierszy oraz piosenek wychowankowie wyrazili swoją wdzięczność za trud, życzliwość, poświęcenie i dobre serce swoim nauczycielom. Program artystyczny przygotowali uczniowie wspierani przez nauczycieli: panią Mariolę Kruszewską, panią Marzenę Wocial, panią Danutę Solecką i pana Mirka Kruszewskiego. Życzeniom muzycznym w wykonaniu chóru szkolnego akompaniowała pani Magda Jakubowska. Uroczystość zakończył wywołujący serdeczne uśmiechy na twarzach wszystkich zgromadzonych występ dziewcząt z zespołu tanecznego przygotowany przez pani Małgorzatę Pyszel.

  Wszyscy pracownicy szkoły serdecznie dziękują za ciepłe słowa i miłe życzenia.

  15.10.2018 08:53 | więcej »
 • Piłka nożna dziewcząt
  Na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się miejskie zawody w piłkę nożną dziewcząt. Nasza drużyna zajęła IV miejsce.
  Skład : Nalazek Karolina, Gizińska Weronika, Dziugieł Małgorzata, Świeczak Martyna, Gołaś Weronika, Karwowska Maja, Jakubowska Martyna, Jakubowska Kinga, Skup Oliwia.
  Opiekun - Małgorzata Ptszel
  11.10.2018 00:24 | więcej »
 • I miejsce dziewcząt w biegach przełajowych

  9. października 2018r. w lesie obok stadionu  odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze dziewczęta były bezkonkurencyjne, zajęły I miejsce, zostawiając rywalki daleko w tyle i  zakwalifikowały się do zawodów regionalnych w Siedlcach....

  Skład drużyny: Maria Mrzygłód, Anna Wagner, Maria Rek, Martyna Jakubowska, Kinga Jakubowska, Martyna Świeczak, Magdalena Kożuchowska Weronika Bartnicka, Małgorzata, Dziugieł, Maria, Gorczyca, Aleksandra Truszko.

  Opiekun - Małgorzata Pyszel 

  11.10.2018 00:25 | więcej »
 • TVP ABC znowu z nami

   8 września, po raz kolejny, gościliśmy w naszej szkole ekipę nagraniową z TVP ABC, która przygotowując  program poradnikowy „Moda na rodzinę”, przeprowadzała sondę wśród naszych uczniów, ich rodziców oraz dziadków.  Wywiady i krótkie pytania do felietonu dotyczyły samodzielności dzieci  w różnych sytuacjach dnia codziennego a poszerzone były krótkimi scenkami  nagrywanymi w okolicach szkoły.  Były to zapewne  niezapomniane chwile dla uczniów jak i też ich opiekunów. Z niecierpliwością będziemy oczekiwali emisji programu.

  Galeria zdjęć

  10.10.2018 17:38 | więcej »
 • Ślubowanie pierwszaków w Piątce!
  4 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim świętowano bardzo doniosłą uroczystość ślubowania i pasowania  na ucznia. To niezwykle ważne dla każdego pierwszaka wydarzenie odbywało się w obecności rodziców, dziadków, kolegów i koleżanek z klas drugich oraz zaproszonych gości. Uroczystość zaszczycili swoim przybyciem: Burmistrz Miasta - pan Marcin Jakubowski, Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu – pan Mirosław Krusiewicz oraz przedstawiciel Rady Rodziców - pan Dariusz Świętochowski. Ogromną radość wszystkim zebranym sprawiła także obecność w tym wyjątkowym dniu osób duchownych – księdza proboszcza Janusza Kopczyńskiego oraz  księdza proboszcza Jana Opali. Po uroczystej chwili wprowadzenia sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły pierwszoklasiści usłyszeli wiele ciepłych słów, które skierowali do  nich pani dyrektor Ewa Szczerba, pan Marcin Jakubowski, pan Mirosław Krusiewicz oraz pan Dariusz Świętochowski. Życzyli wszystkim maluchom powodzenia na przyszłej uczniowskiej drodze w jednej  z najlepszych mazowieckich szkół oraz tego, aby nowy etap w ich życiu przepełniony był samymi sukcesami i „aby nauka szła im jak z płatka”.
  10.10.2018 17:38 | więcej »
 • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele naszej szkoły! 
  Potrzebujemy Waszych głosów!
  Program Się gra się ma - jeżeli chcesz, aby w naszej szkole powstała świetlicowa sala gier, oddaj swój głos, to nic nie kosztuje, a przyniesie wiele korzyści naszym dzieciom.

  Namów bliskich i sam głosuj codziennie:  Głosuj na Piątkę

  Liczymy na Wasze głosy!
  09.10.2018 08:21 | więcej »
 • Zajecia taneczne dla dziewcząt
  Zapraszamy dziewczęta z klas IV i V  na bezpłatne zajęcia taneczne (grupa cheerleaderek) w naszej szkole w poniedziałki godz.15.30 - 17.00.Zajecia prowadzi p Małgorzata Pyszel.
  08.10.2018 15:21 | więcej »
 • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w Piątce!
  W dniu 28 września 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Był to wielki dzień demokracji w Piątce!

  Prawo udziału w wyborach mieli wszyscy uczniowie klas IV, V, VI, VII, VIII oraz nauczyciele.
  Były to wybory powszechne - każdy uczeń ma prawo udziału w głosowaniu, równe - każdy uczeń miał jeden głos, bezpośrednie - każdy głosował osobiście oraz tajne - wybór był anonimowy. Cały przebieg i oprawa wyborów była zgodna z ordynacją wyborczą obowiązującą w wyborach demokratycznych. Uprawnionych do głosowania było 441 uczniów oraz 56 nauczycieli.
  Głosów oddanych było 448 głosów, w tym: głosów ważnych było 441 oraz głosów nieważnych - 7

  Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu oraz wspaniałą lekcję demokracji!

   
   
  01.10.2018 20:33 | więcej »
 • Powiatowe indywidualne biegi przełajowe
  27 września 2018 r. na Stadionie Mazovii  odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe. Dziewczęta miały do pokonania trasę długości 800 m. Startowało ponad 90 zawodniczek z powiatu Najlepiej zaprezentowały się : Amelia Smalej - 7 miejsce, Magda Kożuchowska - 10 miejsce, Marysia Rek - 11 miejsce. Opiekun - Małgorzata Pyszel.
  30.09.2018 21:08 | więcej »
 • Informujemy, iż w dniu 28 września 2018 r. w naszej szkole odbędą się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019

  04.10.2018 07:43 | więcej »
 • W dniu 27.09. 2018 odbyło się zebranie Rada Rodziców SP5, na którym wybrano nowy skład Rady Rodziców oraz przedstawiono sprawozdanie za rok szkolny 2017/2018.
  Wszystkie informacje znajdują się w zakładce Rada Rdziców.
   
   
  29.09.2018 08:55 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę przypomina o wpłacie zaliczki na zimowisko narciarskie:
  zaliczka płatna na konto Stowarzyszenia Na Piątkę 68124027021111001078532543 w wysokości 149 zł do 30.09.2018r., I rata w wysokości 500 zł do 30.11.2018r., II rata w wysokości 500 zł lub 400 zł (jak posiada sprzęt) do 10.01.2019r. (treść: zimowisko 2019 / nazwisko i imię / zaliczka/I rata/II rata)
  zapisy sms 602 888 595
   
  26.09.2018 17:28 | więcej »
 • Prezydium Rady Rodziców serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które w to niedzielne popołudnie postanowiły spędzić czas w gronie rodziny i znajomych na wspólnej zabawie podczas pikniku szkolnego.

  25.09.2018 00:25 | więcej »
 • Piknik Rodzinny w naszej szkole!

  Niedziela 23 września 2018 roku była dniem, w którym Szkoła Podstawowa nr 5 tętniła życiem! Stało się tak za sprawą prężnie działającej Rady Rodziców, która mimo nieprzychylnej aury, zorganizowała kolejny już Piknik Rodzinny. Na festyn tłumnie przybyli uczniowie i sympatycy naszej szkoły wraz ze swoimi najbliższymi. Obecnością swą zaszczycił nas również Pan Marcin Jakubowski Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Pan Jerzy Gryz Radny Rady Miasta Mińsk Mazowiecki.

  30.09.2018 20:19 | więcej »
 • Akcja - Segregacja – sprzątamy świat

  Społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczne porządki przebiegały pod hasłem „AKCJA-SEGREGACJA! 2 x WIĘCEJ, 2 x CZYŚCIEJ”.  

  W piątek 21 września zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i foliowe worki wyruszyliśmy realizować wspólny cel – czyste ulice naszego miasta. Klasy młodsze wraz ze swoimi opiekunami zadbały o porządkowanie obszaru przyszkolnego, natomiast klasy starsze wyruszyły w nieco dalsze rewiry. Wspólnie sprzątnęliśmy tereny przy ulicach: Litewskiej, Zygmuntowskiej, Nowy Świat, Świętokrzyskiej i Kresowej oraz lasek przy ulicy Arynowskiej. Ten ostatni rejon okazał się najbardziej zanieczyszczoną częścią miasta. Ostatecznie odpadami zapełniliśmy 15 dużych worków, które zostały zabrane przez służby komunalne.

  Mamy nadzieję, że śmieci na ulicach będzie coraz mniej, a pobliski las nie będzie już odstraszał stertą śmieci.

  Serdecznie zachęcamy wszystkich do dbania o czystość naszego miasta!!!

  Galeria zdjęć
   

  24.09.2018 20:42 | więcej »
 • Informujemy, że piknik rodzinny odbędzie się bez względu na pogodę. W przypadku słonecznego dnia impreza będzie na terenie boisk szkolnych (prosimy o odpowiednie obuwie, żeby nie zniszczyć nawierzchni). Natomiast w przypadku deszczu impreza odbędzie się w salach gimnastycznych  (plac dmuchany itd.) oraz w holu (prosimy o przyniesienie obuwia na zmianę lub zabawę w skarpetkach tak jak na sali zabaw).

  Liczymy na wysoką frekwencję i wspaniałą zabawę!

   
  21.09.2018 21:46 | więcej »
 • Dzień DKMS w Piątce
  Serdecznie zapraszamy do rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych, który będzie prowadzony podczas Pikniku Rodzinnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim w dniu 23 września 2018 r. w godzinach 13.00- 17.00.
   Przyłącz się do walki z nowotworami krwi! Może się okazać, że to właśnie Ty możesz uratować komuś życie!
   
  20.09.2018 18:07 | więcej »
 • Zimowisko 2019
  Stowarzyszenie Na Piątkę zaprasza na zimowisko narciarskie w terminie 26.01. do 02.02.
  dla 45 uczestników w wieku 7- 14 lat,
  którzy potrafią jeździć lub chcą się nauczyć
  miejscowość Poronin
  koszt 1149 zł (w tym wypożyczenie sprzętu i karnety, 100 zł taniej jeżeli ktoś posiada własny sprzęt)
  nocleg pokoje z łazienkami 3-, 4-, 5- osobowe : http://www.urybkow.wczasywpolsce.pl/
  20.09.2018 18:38 | więcej »
 • "Kącik ekologiczny na Pikniku"- rodzinna zbiórka zużytych baterii
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce zużytych baterii podczas pikniku rodzinnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim w dniu 23 września w godzinach 14.00- 17.00. Zbiórka baterii jest organizowana w ramach realizowania przez szkołę projektu "Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce" organizowanym przez AURAEKO - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w Warszawie.
  Zachęcamy do wsparcia ekologicznych działań konkursowych naszej szkoły.
  20.09.2018 18:07 | więcej »
 • Program "Wzorowa łazienka" w Piątce

  Nasza szkoła bierze udział w Programie ,,Wzorowa Łazienka", którego inicjatorem jest marka Domestos. Organizatorem akcji jest Ad Craft Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Chmielna 2/31, 00-020 Warszawa. Program ma charakter całoroczny i jest skierowany do szkół podstawowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Składa się z dwóch części: wiosennej i jesiennej. Nasza szkoła bierze udział w części drugiej (jesiennej), która trwa od 20.08.2018 r. do 11.12.2018 r.

  04.10.2018 07:44 | więcej »
 • Niezawodna Piątka
  W dniu 16 września na scenie Miejskiego Domu Kultury.odbyły się występy w wykonaniu Uczniów z naszej szkoły przygotowany przez
  p Magdalenę Jakubowską i p Małgorzatę Pyszel. 
  Nasze Uczennice uświetniły swoimi występami Rodzinny Festyn Spółdzielni Mieszkaniowej "Przełom".  Profesjonalizm występów naszych Uczennic nagrodzony został gromkimi brawami!
  Podczas Festynu zbierane były pieniądze na rehabilitację naszego absolwenta Adriana Dąbrowskiego. Dziękujemy za obecność i wsparcie.
  Galeria zdjęć
  16.09.2018 22:45 | więcej »
 • Świętowanie SUPER KLASY
  W dniu 14 września 2018 r. uczniowie klasy 5A w ramach nagrody Klasa Roku 2017/2018 spotkali się na uroczystej kolacji w pizzerii Da Grasso z Dyrekcją Panią Ewą Szczerbą, Panią Iwoną Kokoszką, Panią Anną Ciszkowską, z byłym wychowawcą Panem Piotrem Łopackim, z obecną wychowawczynią Panią Katarzyną Gójską, z przedstawicielką Samorządu Uczniowskiego koleżanką Martą Bocheńską oraz przewodniczącym Rady Rodziców Dariuszem Świętochowskim. Frekwencja wyniosła ponad 100% - to tylko możliwe w SP nr 5. Wszyscy uczestnicy wyszli zadowoleni ze spotkania, a uczniowie klasy 5A postanowili, że tak łatwo nie oddadzą tytułu Klasa Roku. Zapraszamy pozostałe klasy do walki o ten wspaniały tytuł.
  16.09.2018 22:46 | więcej »
 • Duma Piątki

  14 września, w gmachu Politechniki Warszawskiej, odbył się IV dzień popularyzacji matematyki. Hasłem przewodnim był temat „Matematyka dla informatyki”. Adresatem wydarzenia byli uczniowie szkół różnego szczebla. W tym wydarzeniu nasza placówka również  miała swój akcent. Pani Ewa Broda i Marzena Wocial w ramach współpracy z Fundacją Edukacja na Nowo przeprowadziły dwa zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO.

  Galeria zdjęć

  16.09.2018 22:46 | więcej »
 • Rekrutacja do projektu "Gimnastyka korekcyjna - ważna sprawa”

  Nasza Szkoła uczestniczy w projekcie "Gimnastyka korekcyjna - ważna sprawa”. Realizowany jest on w formie zajęć dla dzieci z klas I - III Publicznych szkół podstawowych z terenu Mińska Mazowieckiego, dla których organem prowadzącym jest Miasto Mińsk Mazowiecki. Zajęcia gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej realizowane są ze środków pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki, przy wkładzie własnym pochodzącym z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki. Od uczestników nie pobierane są żadne opłaty - są to zajęcia bezpłatne.

  30.09.2018 20:10 | więcej »
 • STOWARZYSZENIE NA PIĄTKĘ ZAPRASZA

  Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania informacyjne i bezpłatne lekcje pokazowe:\
   

  • Zajęcia taneczne z Honoratą Grudzień z Akademii Ruchu w dniu 21.09. (piątek) w godz. 17:15 - 18:00, koszt zajęć dla członków ok 9 zł/45 min, pozostali 12 zł/45 min. Termin zajęć do ustalenia z uczestnikami.
  • Zajęcia z programowania i robotyki - firma Labrobotics w dniu 21.09. (piątek) w godz. 17:30 - 19:00. Koszt zajęć dla członków ok. 28 zł/90 min, pozostali 35 zł/90 min. Będą utworzone dwie grupy: klasy 0-3 max. 12 osób, klasy 4-8 max. 10 osób. Proponowany termin zajęć: czwartek w godz. 17:30 - 19:00.
  • Zajęcia samoobrony - instruktor p. Tomasz Borek w dniu 28.09. (piątek) klasy 0-3 w godz. 17:30 - 18:30, klasy 4-8 w godz. 18:30 - 19:30 (wymagany strój sportowy, woda do picia, dzieci aktywnie biorą udział w zajęciach).
   Koszt zajęć dla członków: 15 zł/60 min, pozostali 20 zł/60 min. Proponowany termin zajęć: piątek - klasy 0-3 w godz. 17:30 - 18:30, klasy 4-8 w godz. 18:30 - 19:30.

   

  Wszystkie w/w zajęcia będą odbywały się w Szkole Podstawowej nr 5 ul. Małopolska 11

  Podczas Pikniku Rodzinnego w dniu 23.09. (niedziela) będzie możliwość spotkania i rozmowy z instruktorami prowadzącymi zajęcia.


  Zapraszamy Stowarzyszenie Na Piątkę
  14.09.2018 16:42 | więcej »
 • Szanowni Państwo,
   

  Prosimy o zapoznanie się z nową ofertą ubezpieczania grupowego dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 5
  ul. Małopolska 11 05- 300 Mińsk Mazowiecki w roku 2018/2019


  Wszystkie informacje w zakładce Ubezpieczenia


   

  14.09.2018 16:44 | więcej »
 • Sukces Piątki
  Nasza nowa książka pt. „Srebrzyk. Opowieści mińskie”, będące pracą uczniów i nauczycieli SP 5 dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
  14.09.2018 16:46 | więcej »
 • Uczniowie zainteresowani zaprezentowaniem swojego talentu w trakcie pikniku tj. 23.09. (niedziela) w godz. 13:00 - 17:45 proszeni są o zgłaszanie się do przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego Marty Bocheńskiej podając: nazwisko, imię, klasa, czas występu, talent np. śpiew, taniec, gra itp. Możliwość występu solo lub w grupie. Prosimy o przekazanie do Marty podpisanego pendrive z podkładem. Liczba miejsc ograniczona.
   
  Zapraszamy Rada Rodziców! 

  Plakat Piknik Rodzinny
  14.09.2018 16:46 | więcej »
 • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Piątce
  3 września rozległ się w naszej szkole pierwszy dzwonek rozpoczynający rok szkolny 2018/2019.....

  Na uroczystych akademiach Dyrektor szkoły, pani Ewa Szczerba, powitała wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz gości. W krótkim wystąpieniu powiedziała  o zmianach, jakie zaszły w naszej szkole oraz powitała nowych nauczycieli, którymi są: p. Beata Gąsecka - nauczycielka języka polskiego, p. Barbara Szmidt – nauczycielka historii, p. Katarzyna Gójska – nauczycielka georafii, p. Ewa Borysiuk – nauczycielka matematyki, p. Hanna Wielgołaska - nauczycielka języka polskiego, p. Marzena Sabak – nauczycielka fizyki oraz p. Tomasz Zgódka – nauczyciel wychowania fizycznego.....

  14.09.2018 16:47 | więcej »
 • Wyprawka dla oddziałów zerowych na rok szkolny 2018/2019

     Szanowni Rodzice przyszłych Zerówkowiczów,

  chociaż do rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 jest jeszcze trochę czasu, to i tak można zacząć myśleć o przygotowaniach. ...

  14.09.2018 16:48 | więcej »
 • Dnia 3 września 2018 r.

  Oddziały przedszkolne 10-godzinne pracują
  w godzinach od 7:00 do 17:00

  W tym dniu dzieci mają zapewnione wyżywienie.

  Oddział przedszkolny 5-godzinny pracuje

  w godzinach od 8:00 do 13:00

  Dzieci przynoszą ze sobą drugie śniadanie.

  24.08.2018 13:45 | więcej »
 • Dnia 31 sierpnia 2018 r.

  w godzinach od 10:00 do 11:30

  odbędzie się spotkanie adaptacyjne
  dla uczniów klas pierwszych.

  24.08.2018 13:40 | więcej »
 • 9:00 - klasy IV - V
  11:00 - klasy VI - VIII
  13:00 - klasy I - III

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY
  16.08.2018 14:14 | więcej »
 • UNIEJÓW TERMY 3h / PARK LINOWY  – 28.08.2018r. (wtorek) wyjazd ok. 5:30 powrót ok. 20:00

  Spotkanie o godz. 5:15 przy Szkole Podstawowej nr 5 
  ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki
  (dokładne godziny zostaną potwierdzone sms)

  1. Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie rocznej składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

  2. Osoby, które otrzymały potwierdzenie uczestnictwa proszone są o wypełnienie zgody rodzica na wyjazd oraz zapoznanie się i uczestnika z regulaminami.


  Następnie prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 120 zł (klasy 1-8), dla pozostałych: 150 zł (klasy 1-8) na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: wycieczka Uniejów  + nazwisko i imię uczestnika w terminie do 15.08.2018r. 

  Prosimy tylko o dokonanie 2 oddzielnych przelewów 
  tj.: 1 za opłatę członkowską, a 2 za wycieczkę.

  Wszystkie dokumenty prosimy o dostarczenie w dniu wycieczki (deklarację członkowską – jeżeli dotyczy i zgodę rodzica na wyjazd)

  Dzieci powinny być ubrane adekwatnie do warunków atmosferycznych.

  Zalecamy: mały plecak i nerka/saszetka na wartościowe rzeczy, strój kąpielowy, ręcznik, strój sportowy oraz wygodne buty do parku linowego, w przypadku ładnej pogody - krem do opalania, picie oraz jeżeli ktoś potrzebuje więcej zjeść to dodatkowe jedzenie (śniadanie, kolacje).

   Stowarzyszenie opłaca: transport, bilety wstępu oraz w trakcie zabawy obiad z 2 dań

  Kierownik wycieczki: Dariusz Świętochowski tel. 602888595 – prezes Stowarzyszenia
   

   Dziękujemy i życzymy miłej zabawy oraz wspaniałego wypoczynku

   Stowarzyszenie Na Piątkę

  DEKLARACJA CZŁONKOWSKA
  Zgoda rodziców na wyjazd dziecka na wycieczkę

  28.07.2018 13:43 | więcej »
 • ENERGYLANDIA  – 30.08.2018r. (czwartek) wyjazd ok. 4:30 powrót ok. 00:30

  Spotkanie o godz. 4:15 przy Szkole Podstawowej nr 5 
  ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki
  (dokładne godziny zostaną potwierdzone sms)

  1. Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie rocznej składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

  2. Osoby, które otrzymały potwierdzenie uczestnictwa proszone są o wypełnienie zgody rodzica na wyjazd oraz zapoznanie się i uczestnika z regulaminami.


  Następnie prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 150 zł (klasy 1-6 + osoby, które zdały do 7 klasy), 160 zł (klasy 7-8 i gimnazjum), dla pozostałych: 180 zł (klasy 1-6), 190 zł (klasy 7-8 i gimnazjum) na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: wycieczka Energylandia  + nazwisko i imię uczestnika w terminie do 15.08.2018r. 

  Prosimy tylko o dokonanie 2 oddzielnych przelewów 
  tj.: 1 za opłatę członkowską, a 2 za wycieczkę.

  Wszystkie dokumenty prosimy o dostarczenie w dniu wycieczki (deklarację członkowską – jeżeli dotyczy i zgodę rodzica na wyjazd)

  Prosimy pamiętać, iż Park Rozrywki Energylandia jest usytuowany na terenie otwartym na przestrzeni kilku hektarów. To bardzo duży obszar! Dlatego dzieci powinny być ubrane adekwatnie do warunków atmosferycznych, gdyż całość pobytu, jak i zwiedzania, odbywa się w ubraniach wierzchnich. 

  Dużo atrakcji moczy ubranie podczas zabawy.

  Zalecamy: mały plecak i nerka/saszetka na wartościowe rzeczy, płaszcz przeciwdeszczowy, ubranie na zmianę w przypadku zachlapania / przepocenia, strój kąpielowy (zalecany do strefy ochłody), ręcznik, w przypadku ładnej pogody, krem do opalania, czapkę z daszkiem, picie oraz jeżeli ktoś potrzebuje więcej zjeść to dodatkowe jedzenie (śniadanie, kolacje).

   Stowarzyszenie opłaca: transport, bilety wstępu oraz w trakcie zabawy obiad z 2 dań

  Kierownik wycieczki i opiekun: Dariusz Świętochowski tel. 602888595 – prezes Stowarzyszenia, opiekunowie: Ewelina Pukacka tel. 784074998 – skarbnik Stowarzyszenia, Maria Morelowska, Lidia Grabowska, Leszek Miller. 
   

   Dziękujemy i życzymy miłej zabawy oraz wspaniałego wypoczynku

   Stowarzyszenie Na Piątkę

  DEKLARACJA CZŁONKOWSKA
  Zgoda rodziców na wyjazd dziecka na wycieczkę

  28.07.2018 13:36 | więcej »
 • 1. Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie rocznej składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

  2. Osoby, które otrzymały potwierdzenie uczestnictwa proszone są o wypełnienie karty kwalifikacyjnej oraz zapoznanie się i uczestnika z regulaminem oraz programem.

   

  Następnie prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 140 zł (dotyczy członków po opłaceniu opłaty członkowskiej) lub 170 zł (pozostali) na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata półkolonie sierpień + nazwisko i imię uczestnika w terminie do 10.08.2018r. po tym terminie wysyłamy informację do osób z listy rezerwowej.

   Prosimy tylko o dokonanie 2 oddzielnych przelewów tj: 1 za opłatę członkowską, a 2 za półkolonie.

   Wszystkie dokumenty prosimy o dostarczenie na pierwsze spotkanie tj. 20.08.2018r.

   Dziękujemy i życzymy miłej zabawy oraz wspaniałego wypoczynku na półkoloniach.

  Stowarzyszenie Na Piątkę

  28.07.2018 13:27 | więcej »
 • FARMA ILUZJI – 07.08.2018r. (wtorek) wyjazd ok. 9:30 powrót ok. 19:00

  Spotkanie o godz. 9:15 przy Szkole Podstawowej nr 5 
  ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki

  1. Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie rocznej składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

  2. Osoby, które otrzymały potwierdzenie uczestnictwa proszone są o wypełnienie zgody rodzica na wyjazd oraz zapoznanie się i uczestnika z regulaminami.


  Następnie prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 70 zł (dotyczy członków po opłaceniu opłaty członkowskiej) lub 90 zł (pozostali) na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: wycieczka Farma Iluzji + nazwisko i imię uczestnika w terminie do 30.07.2018r. 

  Prosimy tylko o dokonanie 2 oddzielnych przelewów 
  tj.: 1 za opłatę członkowską, a 2 za wycieczkę.

  Wszystkie dokumenty prosimy o dostarczenie w dniu wycieczki (deklarację członkowską i zgodę rodzica na wyjazd)

  Prosimy pamiętać, iż Park Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” to park usytuowany na terenie otwartym na przestrzeni kilku hektarów. To bardzo duży obszar! Dlatego dzieci powinny być ubrane adekwatnie do warunków atmosferycznych, gdyż całość pobytu, jak i zwiedzania,

  odbywa się w ubraniach wierzchnich. Warto również odpowiednio dopasować obuwie, gdyż niektóre atrakcje ulokowane są wzdłuż leśnych alejek.

   

  Zalecamy: mały plecak i saszetka na wartościowe rzeczy, płaszcz przeciwdeszczowy, ubranie na zmianę w przypadku zachlapania / przepocenia, strój kąpielowy (zalecany do strefy ochłody), ręcznik, w przypadku ładnej pogody krem do opalania, czapkę z daszkiem, picie oraz jeżeli ktoś potrzebuje więcej zjeść to dodatkowe jedzenie.

   

  W cenie dzieci mają dodatkową atrakcję - pieczenie kiełbasek: otrzymają kiełbaskę (ok. 100g), owocowy napój 200 ml (rozlewany do kubeczków), pieczywo, ketchup, musztardę, papierowe talerzyki i plastikowe sztućce.

   

  Stowarzyszenie opłaca: transport, bilety wstępu oraz posiłek w formie kiełbasek

   

  Kierownik wycieczki i opiekun: Dariusz Świętochowski tel. 602888595 – prezes Stowarzyszenia, opiekunowie: Ewelina Pukacka tel. 784074998 – skarbnik Stowarzyszenia, Monika Lubańska tel. 606854293. 
   

   Dziękujemy i życzymy miłej zabawy oraz wspaniałego wypoczynku

  19.07.2018 21:24 | więcej »
 • 1. Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie rocznej składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

  16.09.2018 13:00 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę informuje, że istnieje możliwość zorganizowania półkolonii angielsko-sportowych (program do ustalenia) w terminie 23-27.07.2018 i 20-24.08.2018 w godz. 8-16 koszt ok. 140 zł dla członków Stowarzyszenia oraz 170 zł dla pozostałych za 5 dni z obiadem z 2 dań. 
  Warunkiem jest zebranie na jeden turnus 30 osób (2 grupy po 15 osób) do dnia 06.07.2018 do godz. 12:00. Każdy zainteresowany otrzyma zwrotną informację sms.

   Każde dziecko może zostać członkiem Stowarzyszenia poprzez wypełnienie deklaracji i opłacenia składki członkowskiej w wysokości 10 zł na rok.

   Zapisy sms nr tel. 602888595 treść półkolonie + wybrany okres: lipiec / sierpień + imię i nazwisko + rok urodzenia.

  03.07.2018 08:04 | więcej »
 • 1. ENERGYLANDIA – 30.08.2018r. wyjazd ok. 4:00 powrót ok. 23:00
  2. TERMY UNIEJÓW I PARK LINOWY – 28.08.2018r. wyjazd ok. 6:00 powrót ok. 20:00
  3. FARMA ILUZJI – 07.08.2018r. wyjazd ok. 9:30 powrót ok. 19:00

   

  16.09.2018 12:58 | więcej »
 • Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje!!!!!

  22 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. O godzinie 9. rozpoczęła się uroczysta akademia zakończenia roku szkolnego 2017/2018 dla klas IV-V. Pani dyrektor Ewa Szczerba wygłosiła okolicznościowe przemówienie oraz wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy w szczególny sposób wyróżnili się na forum klasy czy szkoły. Następnie klasy IVa i VId, przygotowane przez pana Piotra Łopackiego i pana Adama Zwierza, zaprezentowały wspaniały, humorystyczny program artystyczny wprowadzający w wakacyjny nastrój. Duże wrażenie na zebranych zrobił fantastyczny występ chóru szkolnego prowadzonego przez panią Magdalenę Jakubowską oraz szkolne gimnastyczki trenowane przez panią Małgorzatę Pyszel. O godzinie 11.30 rozpoczęło się zakończenie roku dla klas VI i VII.  Nie obyło się bez wzruszeń i łez, ponieważ uczniowie niektórych klas zakończyli naukę w murach „Piątki” i po wakacjach będą realizowali obowiązek szkolny w innych placówkach.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  27.06.2018 07:53 | więcej »
 • 14 czerwca 2018r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XV Powiatowego Konkursu Ortograficznego  dla klas III „Mistrz Ortografii. Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkół podstawowych powiatu mińskiego  wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Powitała ich serdecznie wicedyrektor szkoły pani Anna Ciszkowska. 

  W tym roku „Mistrzem Ortografii 2018” został uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Dobrem – Porucki Łukasz. Do konkursu przygotowała go pani Izabela Wytrykus. Komisja konkursowa przyznała I, II i III miejsca oraz wyróżnienia.
   
  Laureatami II miejsca zostali:

  Wasiluk Wiktor – Szkoła Podstawowa nr 4 w Mińsku Mazowieckim,
  Delega Milena – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim
  Buczek Aleksandra – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim
  Grębla Jakub – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim
  Laskowski Igor – Szkoła Podstawowa w Dobrem
  Kublik Eliasz – Szkoła Podstawowa w Kałuszynie.

   
  III miejsce zajęli:
  Wójcik Oliwia – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim
  Deneko Michał – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim
  Majszyk Rafał – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim
  Duczek Agata – Szkoła Podstawowa w Siennicy
  Szubińska Olga – Szkoła Podstawowa w Siennicy
  Mucha Karolina –  Szkoła Podstawowa w Siennicy
  Sałańska Zuzanna – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku
  Książek Tomasz – Szkoła Podstawowa w Zamieniu.


  Wyróżnienie otrzymali:
  Dworzyński Bartosz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim
  Tarasiuk Martyna – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim,
  Wiśniewski Kacper – Szkoła Podstawowa w Okuniewie
  Uścińska Martyna – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku
  Władzińska Anna – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim
  Tkacz Małgorzata – Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim
  Mika Maciej – Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim.

  Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Podczas tej uroczystości goście mogli obejrzeć występy rewelacyjnych gimnastyczek  przygotowanych jak zawsze perfekcyjnie  przez  p. Małgorzatę Pyszel. Występ młodych artystek został nagrodzony gromkimi brawami.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów. Wszystkim laureatom, ich nauczycielom i rodzicom gratulujemy sukcesów w niełatwych potyczkach ortograficznych. Zapraszamy do udziału w następnej edycji  konkursu przyszłe klasy III .

   

  Organizatorzy konkursu: Jolanta Malinowska, Marzena Płochocka, Dorota Niedziałek, Barbara Nowicka.
   
  24.06.2018 07:50 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę dziękuje wszystkim uczestnikom warsztatów tanecznych. Uczniowie zaprezentują się na apelu na zakończenie roku. Warsztaty prowadziła Pani Honorata Grudzień.

  Zapraszamy do udziału w nowym sezonie - koszt warsztatów ok. 35 zł / miesiąc. 

  20.06.2018 07:09 | więcej »
 • Stowarzyszenie na Piątkę dziękuje wszystkim uczestnikom warsztatów językowych - nauka angielskiego przez zabawę. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału od września w nowym sezonie.

  20.06.2018 07:05 | więcej »
 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim zajęła III miejsce (wśród trzydziestu rywalizujących szkół)  w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „ Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2018”. Konkurs jest organizowany przez firmę Auraeko - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Warszawie pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, a jego rozstrzygnięcie miało miejsce 15 czerwca 2018 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Finałowym zadaniem projektu była zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów. Podczas tego przedsięwzięcia organizowanego pod patronatem naszej szkoły udało się zebrać aż 5 375 kg zużytego sprzętu oraz 390 kg zużytych baterii i akumulatorów. Trzeba przyznać, że są to naprawdę rekordowe, imponujące wartości!

  Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Mińska Mazowieckiego i okolic za wsparcie ekologicznych działań konkursowych naszej szkoły i przekazanie zużytego sprzętu RTV i AGD w dniu zbiórki. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy także na ręce Rady Rodziców z przewodniczącym - p. Dariuszem Świętochowskim, dziękując za pomoc w promocji tego przedsięwzięcia, nawiązaniu współpracy z lokalnymi mediami przy nagłaśnianiu terminu zbiórki oraz za wsparcie finansowe podczas realizacji zadań związanych z projektem.

  Dyrektor

  Ewa Szczerba

  20.06.2018 07:07 | więcej »
 • W dniu 13 czerwca 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Społeczność uczniowska „Piątki” już po raz kolejny w tym roku zgłębiała zasady bezpiecznego korzystania  z sieci, ale tej wiedzy chyba nigdy dość….

  Tym razem w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl., w którym szkoła uczestniczy,
  uczniowie i nauczyciele obejrzeli krótkie filmy na temat cyberzagrożeń. Podczas spotkania z edukatorem, p. Katarzyną Branicką – Karczmarczyk omówione zostały podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa. Uczniowie w formie dyskusji rozmawiali na temat cyberprzemocy, wiarygodności informacji w sieci, krytycznego podejścia do informacji zamieszczanych w Internecie, niebezpiecznych treści i kontaktów oraz kształtowania własnego wizerunku w sieci. Dowiedzieli się, gdzie mogą się zgłosić, gdy doświadczą przemocy w Internecie.

  Następnie zostały przeprowadzone warsztaty w trzech starszych klasach. Uczniowie klas: 6b, 6c oraz 7d aktywnie uczestniczyli w dyskusjach, ćwiczeniach i zabawach.

  W projekcie uwagę poświęca się nie tylko samym uczniom, ale także ich rodzicom i nauczycielom, których motywuje się do zwiększonej aktywności w profilaktyce odpowiedzialnych zachowań w Internecie. Dlatego też odbyło się spotkanie edukatora z nauczycielami, podczas którego przedstawiono tematykę cyberzagrożeń występującą wśród uczniów oraz sposoby zapobiegania tym zjawiskom. Przedstawiono prezentację materiałów i scenariusze spotkań nauczycieli z rodzicami. Materiały związane z projektem oraz cykl spotkań z rodzicami zostaną przekazane już w nowym roku szkolnym.

  Projekt Cyfrowobezpieczni.pl jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynatorem działań w szkole jest p. Danuta Solecka.
   

  GALERIA ZDJEĆ

  19.06.2018 19:14 | więcej »
 •  

  13 czerwca w klasie IIIf odbył się ,,Europejski Kiermasz Kulinarny". Uczniowie podzieleni na grupy prezentowali kraje, które wcześniej wylosowali: Polskę, Włochy, Francję, Grecję i Czechy. Wykorzystując wcześniej zebrane informacje, materiały i dekoracje wykonane według własnego pomysłu pokazywali upodobania i zwyczaje kulinarne poszczególnych państw. Punktem kulminacyjnym była degustacja przygotowanych w domu potraw charakterystycznych dla danego kraju. Dań było bardzo dużo, bo aż dwadzieścia trzy.

        

  W każdym z państw można znaleźć  rarytasy, które posmakują największym koneserom. Sława niektórych z nich przekroczyła granice danego kraju i  potrawa stała się popularna na całym świecie. Uczniowie wyrażali  swoje upodobania kulinarne smakując przygotowane potrawy. Degustowali i próbowali określić wartości zdrowotne dań oraz dyskutowali, co warto wykorzystać w swoim środowisku i jakimi polskimi tradycjami kulinarnymi powinniśmy chwalić się na całym świecie.

          
  To były  wspaniałe, wielosmakowe, kulinarne zajęcia o Europie.


  GALERIA ZDJĘĆ
  17.06.2018 10:17 | więcej »
 • Dnia 15 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów samoobrony Safe Kid opartego na systemach Krav Maga i Defendo prowadzonych przez instruktora: Tomasz Borek.  Z podstawami samoobrony zapoznało się 29 uczniów w różnym wieku.Stowarzyszenie Na Piątkę już dzisiaj zaprasza wszystkich chętnych na nowy cykl lekcji z samoobrony, który ruszy od września.

  Treningi mają na celu poznanie technik samoobrony opartych na systemach Defendo (bezpieczne pady, wstawania, rozpoznanie zagrożeń, odparcie ataków/obrony i kontrataki).
  Na treningach również będą uczyć się zachowania w sytuacji zagrożenia czy podejmowania decyzji pod wpływem stresu.
  Dodatkowymi atutami udziału w zajęciach jest nabranie pewności siebie, nauka dyscypliny, skupienia i uwagi oraz współpracy z trening-partnerami. 

  Grupy max. 14 osobowe przeznaczone są dla dziewcząt i chłopców. 

  Koszt zajęć za 60 minut wynosi 15 zł.

  Instruktor Tomasz Borek:

  ·  instruktor Defendo – czarny pas Defendo 1 dan

  ·  instruktor Krav Maga – czarny pas Classic Krav Maga 2 dan

  ·  instruktor Combat Jiu Jitsu – czarny pas 1 dan

  ·  instruktor zajęć dla dzieci (Safe Kid) i młodzieży (Safe Teen)
   

  Zapisy i dodatkowe informacje: email: rrsp5mm@gmail.com lub tel. 602888595, 784074998  17.06.2018 09:40 | więcej »
 • Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim zajęła III  miejsce ( wśród 30 rywalizujących szkół) w  X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2018r.Szkolnym opiekunem konkursu była pani Edyta Kopeć. Zespół „ELEKTROFANKI” w składzie:  Julia Janiszewska, Anna Wagner, Sandra Szyjanowicz, Maria Rek i Anna Sadownik reprezentowali szkołę w ekologicznych działaniach konkursowych.


  W ramach realizacji zadań konkursowych uczniowie przeprowadzali edukacyjną kampanię ekologiczną dotyczącą zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wykonali ścienne gazetki informacyjne dotyczące ZSEE z przygotowanych wcześniej folderów przy wejściu do szkoły  oraz na drugim piętrze przy sali przyrodniczej.


  Na prośbę uczennic „Eko - zespołu”, wychowawcy wszystkich klas na godzinach wychowawczych przeprowadzili wykonaną przez nich prezentację multimedialną dotyczącą ZSEE oraz odbyły się krótkie pogadanki dotyczące zasad postępowania z  ZSEE. Na zajęciach koła ekologiczno - przyrodniczego zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce ZSEE według scenariuszy zawartych w materiałach konkursowych. Na lekcjach informatyki odbyły się zajęcia komputerowe dotyczące tematyki ZSEE. Dla wszystkich  uczniów naszej szkoły  zespół przeprowadził zajęcia warsztatowe przy wykonanych przez siebie gazetkach. Odbył się ekologiczny apel „Zielony Kapturek i jego rady na elektroodpady”, dotyczący tematyki ZSEE z okazji Dnia Ziemi (20 kwietnia 2018r.) Przeprowadzono też wywiad z pracownikami  Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Mińsku Mazowieckim w celu zdiagnozowania aktualnego stanu gospodarki odpadami na terenie gminy.


  Z edukacją ekologiczną „Elektro-fanki” wyruszyły też do kilku przedszkoli w Mińsku Mazowieckim. Ponadto ankietowano 100 dorosłych osób (nauczycieli, rodziców, pracowników różnych firm: sklepów, aptek, pizzerii itp.) w celu zbadania poziomu wiedzy na temat  ZSEE (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) oraz zasad postępowania z tym sprzętem.  

   

  W ramach realizacji projektu ogłoszony został konkursy:

  1)  Konkurs na najciekawszy  plakat o tematyce ZSEE dla klas IV-VII.  

  2)  Konkurs „ Forma przestrzenna elektroodpadów” dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

  3)  Konkurs „ Zbiórka baterii” dla wszystkich uczniów.

  W ramach projektu odbyły się też „Eko- Andrzejki” „Eko - Mikołajki”, "Eko- Tłusty Czwartek„ Eko - Walentynki” , „Eko - Dzień Kobiet”, „Eko - Dzień Mężczyzn” oraz „Ekologiczna Pani Wiosna”. W tych dniach prowadzona była zbiórka baterii w zamian za słodkie upominki.

  Działania  „Elektro-fanek” a w szczególności ustalony  już wcześniej terminu zbiórki ZSEE w naszej szkole, zostały „nagłośnione” w lokalnych mediach.  Ogłoszenia i plakaty ukazują się na stronie szkoły, na szkolnym bilbordzie, w tygodniku”  Nowy Dzwon”, w Tygodniku Siedleckim oraz dwutygodniku „Strefa Mińsk” (w dwóch modułach - gazeta oraz portal informacyjny oraz na stronie facebooka), na stronie Urzędu Miasta, Wirtualny Mińsk, a także w „Lokalnie TV” – stacji telewizyjnej. Elektro - fanki  złożyły też wizytę w stacji Katolickiego Radia Podlasie, gdzie została nagrana audycja o tematyce elektroodpadów oraz wstawiono ogłoszenie o terminie zbiórki  ZSEE. W „Stefie Mińsk” ukazuje się również artykuł opisujący działania konkursowe. Uczniowie rozdawali ulotki w szkole podczas zebrań z rodzicami. Przeprowadzono prelekcję dla Rodziców, dotyczącą tematyki ZSEE. Uczniowie rozwieszali  plakaty przy wejściu do sklepów, zakładów fryzjerskich, restauracji, sklepów jubilerskich, aptek, rozdawali ulotki przy Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym, wkładane były za wycieraczki samochodów oraz wrzucane do skrzynek na osiedlach.


  Finałem działań konkursowych była zbiórka ZSEE w naszej szkole dnia 18 kwietnia 2018.  Zebraliśmy  5375 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz 390  kg baterii. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą realizację zadań konkursowych i pomoc przy zbiórce ZSEE: Burmistrzowi Miasta oraz pracownikom Wydziału Gospodarki Komunalnej, Dyrekcji Szkoły, nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom, mieszkańcom Mińska Mazowieckiego i okolic oraz pracownikom redakcji ”Strefa Mińsk”, „Nowy Dzwon” oraz „Tygodnika Siedleckiego”, Katolickiego Radia Podlasie oraz „Tygodnika Siedleckiego” a także stacji telewizyjnej „ Lokalnie TV. ”

   

  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej z przebiegu naszych działań konkursowych.  Pobierz prezentację
  16.06.2018 09:15 | więcej »
 • Na początku czerwca, w Dąbkach odbyły się XXV Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 8. Wzięli w nich udział chłopcy z klas pierwszych: Jan Morelowski z klasy Ia, Mateusz Padzik i Łukasz Padzik z klasy Ic. Nasi uczniowie drużynowo zdobyli I miejsce. Chłopcy wystąpili w barwach MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, trenują pod okiem pana Łukasza Kosobudzkiego.
  13.06.2018 23:23 | więcej »
 • 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursów powatiowych. Jak zwykle uczniowie Piątki mają czym się pochwalić, ponieważ zajęli bardzo wysokie miejsca:

  W Powiatowym Konkursie Ortograficznym: 

  Natalia Biska z kl. IV d - III miejsce 

  Maria Mrzygłód z kl. V b - III miejsce

  Natalia Siedlecka z VI b – I miejsce

  W XI Powiatowym Konkursie Historycznym „W 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”:

  Izabela Ambrożewicz z kl. VI d – II miejsce

  Natalia Siedlecka z kl. VI b – III miejsce

  Patryk Świętochowski z kl. VII d – wyróżnienie

  W XVI Powiatowym Konkursie Matematycznym:

  Adam Leszczyński z kl. IV b – III miejsce

  Aleksandra Pękała z kl. VI c – II miejsce

  Dawid Kozłowski z kl. VII c – II miejsce

  W VI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego:

  Natalia Biska z kl. IV d – II miejsce

  Franciszek Rokicki z kl. V c – I miejsce

  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 
  w nowym roku szkolnym!

  13.06.2018 23:38 | więcej »
 • Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Pływaniu o Puchar Przechodni Dyrektora MOSiR przyniosły kolejny sukces naszej szkole. Tym razem utalentowani pływacy, uczniowie klas czwartych, zdobyli zasłużone 2 miejsce w zawodach miejskich. Wicemistrzowie wykazali się w grupowej rywalizacji kunsztem pływackim i siłą walki, pokonując własne słabości. 10 dzielnych chłopców i 10 zdeterminowanych dziewcząt indywidualnie walczyli na sukces drużyny. Suma zdobytych punktów dała im 2 lokatę. Sił nie zabrakło również sztafecie, która sklasyfikowała się na 2 miejscu. Opiekunowie, Małgorzata Pyszel, Marek Kudelski, Arkadiusz Broda wraz ze swoimi podopiecznymi udowodnili, że pływanie to mistrzowska dyscyplina Szkoły Podstawowej nr 5. Zaangażowanie i trenerskie wsparcie oraz umiejętności pływackie czwartoklasistów dają dobre perspektywy. 

  Reprezentacja Szkoły: Pawelec Ala, Bańka Daria, Malka Maria, Nalazek Gabrysia, Rozparzyńska Ania, Frydrychewicz Oliwia, Gągol Magda, Adamiec Roksana, Czerkas Marysia, Bezłada Maja, Bartnicka Maja, Sendrowski Dawid, Wąsowski Patryk, Zawadka Mateusz, Świętochowski Mateusz, Tomusiak Kacper, Marczak Piotr, Przedlacki Antoni, Szerszeniewski Tymon, Oleksiejuk Jakub,  GALERIA ZDJĘĆ
  14.06.2018 15:08 | więcej »
 • We wtorek 5 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych wyjechały na wycieczkę w okolice Puław do Magicznych Ogrodów. W tym wyjątkowym miejscu poprzez gry i zabawę przeniosły się w zaczarowany świat wróżek, skrzatów i krasnoludów. Uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych prowadzonych przez jedną z wróżek Poznali najstarszego mieszkańca Magicznych Ogrodów- skrzata Kronikarza, który opowiadał o odwiecznej walce dobra ze złem, o losach magów Zorana i Argona. Próbowały zbudzić śpiącego smoka- odnajdowali jego łapy, głowę, ogon. Przemierzając i poznając kolejne krainy dzieci mogły zobaczyć przepiękne ogrody, szumiące strumienie, pachnące kwiaty i setki gatunków drzew i krzewów. Atrakcja wyjazdu było ognisko przy którym uczniowie piekli kiełbaski by zjeść je wśród pięknych widoków lasu sosnowego. W czasie wolnym korzystali z trampolin oraz dmuchanych zjeżdżalni.  

  GALERIA ZDJĘĆ
  11.06.2018 13:25 | więcej »
 • W dniu 6 czerwca nasze Oddziały Zerowe wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkoli organizowanym przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Mińsku Mazowieckim. Olimpiada rozpoczęła się uroczystym przemarszem reprezentantów przedszkoli i szkół w asyście Dyrektora MOSiR Roberta Smugi, który rozpoczął sportową rywalizację. W tym roku nasze dzieci nie miały sobie równych w takich konkurencjach jak: sztafeta w parach, sztafeta w workach oraz slalom z ringo.

              Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal i słodki upominek, a każda grupa pamiątkowy puchar i dyplom.

  GRATULUJEMY!!!


  GALERIA ZDJĘĆ
  11.06.2018 13:11 | więcej »
 • 6 czerwca w naszej szkole odbyła się dyskoteka na pożegnanie szóstych klas, którą poprowadził DJ FULLER.

  Rada Rodziców dziękuje wszystkim rodzicom, którzy dostarczyli smakowite przekąski i słodycze dla uczestników imprezy oraz za obsługę kawiarenki w składzie: Aneta Czerkas, Monika Adamiec i Karolina Łebkowska.

  Dziękujemy dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pomoc w organizacji dyskoteki.
  W szczególności za organizację dziękujemy MARCIE BOCHEŃSKIEJ oraz całej klasie 6B, a w szczególności ekipie w składzie: Karol Zawadzki, Hanna Łubkowska, Julia Stopa, Oliwia Wiechetek i Natalia Siedlecka.

  06.06.2018 22:54 | więcej »
 • Wyniki XV Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III zostały wysłane do szkół e-mailem dnia 4 czerwca 2018 r.

  Laureatów oraz ich nauczycieli serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 14 czerwca 2018 r. (czwartek) o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim.

  W załączniku znajduje się dyktando i test ortograficzny.

   
  04.06.2018 15:27 | więcej »
 • Rada Rodziców SP nr 5 i Stowarzyszenie na Piątkę dziękuje wszystkim uczniom biorącym udział w niedzielnych biegach – Mazowiecka Piętnastka. Wszyscy obecni i chętni biegacze z SP5, za promowanie sportu oraz w celu uzupełnienia spalonych kalorii, zostali zaproszeni na smaczne lody. 

  Wyniki: 

  Klasy I-II ok. 400 m dziewczęta i chłopcy 

  Pieńkowski Bartosz – 1 miejsce 
  Rek Zofia – 1 miejsce 

  Klasy III-IV ok. 700 m dziewczęta i chłopcy 

  Borcuch Rafał – 2 miejsce 
  Andrzejczak Szymon – 3 miejsce 
  Malka Hanna – 1 miejsce 
  Dziugieł Kinga – 3 miejsce 

  Klasy V-VI ok. 700 m dziewczęta i chłopcy 

  Mrzygłód Maria – 3 miejsce 
  Rek Maria – 4 miejsce 

  W szczególności dziękujemy za pomoc Marysi Mrzygłód i Marysi Rek. 

  Gratulujemy i zapraszamy wszystkich chętnych biegaczy za rok. 
  28.05.2018 21:09 | więcej »
 • SP 5 kibicuje!!!
  Uczniowie z Naszej Szkoły podczas niedzielnych biegów ulicami Mińska Mazowieckiego zorganizowali Strefę Kibica przy Szkole Podstawowej nr 5. Uczestnicy biegu byli zagrzewani do zaciętej rywalizacji przez rozentuzjazmowanych kibiców. Transparenty oraz gorące okrzyki podkreślały sportowy charakter imprezy.
  28.05.2018 13:33 | więcej »
 • 23 marca w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne klas V. Nasi uczniowie po raz drugi z rzędu okazali się zdecydowanie najlepsi, zajmując I miejsce

  Na podium stanęli : Marysia Mrzygłód, Kożuchowska Magda w skoku w dal
                               Wagner Ania, Skolimowski Michał w biegu na 600/ 800 m
                               Słodownik Ania, Giziński Mikołaj w biegu na 60 m
                               Jakubowska Kinga w biegu na 200 m
   
  Skład drużyny: Marysia Mrzygłód , Marysia Rek, Ania Wagner, Ania Słodownik, Kinga Jakubowska, Świeczak Martyna, Magda Kożuchowska, Martyna Jakubowska, Glinka Wiktoria, Kacper Porębski, Oliwer Bołtowicz, Wiktor Kostusiewicz, Giziński Mikołaj, Michał Skolimowski, Kacper Drabko,Kopka Dawid, Miłkowski Julian.

  Opiekun - Małgorzata Pyszel
  28.05.2018 13:08 | więcej »
 • Miło nam zakomunikować, że uczennica naszej szkoły, Olena Pszonka, zajęła I miejsce w IX Mazowieckim Konkursie Plastycznym "Tęczowy świat Krzysia - Drzewa" w swojej kategorii wiekowej. Warto dodać, że na konkurs wpłynęły aż 662 prace! Gratulujemy Olenie ogromnego sukcesu!
   
  25.05.2018 14:31 | więcej »
 • We wtorek 15.04.2018r. uczniowie klasy VB wyjechali na wycieczkę do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Na początku uczestniczyli w warsztacie z charakteryzacji, podczas której wykonywali metamorfozy swojego wyglądu. Później zwiedzali Plan Filmowy, który składa się  z dwóch części, scenograficznej i kostiumowej.
   

  Wchodząc do części scenograficznej uczniowie mogli  zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - prawdziwie królewską ucztę, salę tronową, królewską sypialnię oraz filmowe lochy. Podczas projekcji na goglach VR każdy mógł się przenieść  w plener na plan, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć.

  części dotyczącej kostiumów zobaczyli pracownię kostiumografa . Sprawdzili się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzyli wybrane kostiumy historyczne.

  25.05.2018 14:20 | więcej »
 • Dnia 19 maja 2018r. odbył się drugi etap
  XVI Powiatowego Konkursu Matematycznego.
  Miło nam poinformować, że
  Adam Leszczyński z kl.IVb zajął III miejsce,
  Aleksandra Pękała z kl.VIc zajęła II miejsce i 
  Dawid Kozłowski z kl.VIIc zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej.
   
  GRATULUJEMY!!!
   
  25.05.2018 13:34 | więcej »
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim informuje, że podjęto działania związane z wdrożeniem przepisów i zasad zawartych w unijnym rozporządzeniu RODO - dotyczącym udostępniania, pobierania i przetwarzania danych osobowych. Informujemy, że zostały podjęte kroki w celu naboru na stanowisko Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Po zakończeniu procesu naboru poinformujemy o powołaniu IOD
  i opublikujemy dane kontaktowe. O procesie wdrażania przepisów zawartych
  w RODO będziemy informować rodziców.

  25.05.2018 13:10 | więcej »
 • Mińskie muzea nocą…

  19 maja w godz. 20.00 - 23.00 uczniowie klasy Vd wzięli udział w corocznym wydarzeniu, jakim jest „Noc Muzeów”.

  Pierwszym celem była siedziba Muzeum Ziemi Mińskiej przy ul. Okrzei, gdzie można było obejrzeć rysunki satyryczne Czesława Gańko. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z mistrzem Stanisławem Gądzikiewiczem w pracowni zegarmistrzowskiej Lucjana Dąbrowskiego, który zdradził tajemnice starych zegarów, a z panią prof. Marią Ekiel – Jeżewską przenieśliśmy się w czasy II Rzeczypospolitej i poznaliśmy życie ówczesnych nauczycieli. Organizatorzy przygotowali  również test dotyczący historii Mińska, a chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu. Następnie swoje kroki skierowaliśmy do siedziby MZM 7 Pułku Ułanów Lubelskich, gdzie odbyliśmy historyczną podróż z bohaterami obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Mogliśmy również wysłuchać historii pułku oraz podziwiać kolekcję broni palnej z okresu II RP. Sporo emocji, zwłaszcza wśród chłopców, wzbudził pokaz ciężkiej broni, o której wadze uczniowie mogli sami się przekonać.

  Na pewno historia opowiedziana w niecodziennej scenerii, pod rozgwieżdżonym niebem pozostanie na długo w naszej pamięci.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  20.05.2018 20:48 | więcej »
 • „Wieliczka, Kraków, Ojcowski Pak Narodowy…

  Dnia 9 i 10  maja 2018r. uczniowie klasy VI a naszej szkoły  udali się z wycieczką do Wieliczki, Krakowa i Ojcowskiego Parku Narodowego.

  W kopalni soli w Wieliczce odbyła się wędrówka trasą turystyczną „ Śladami legend wielickiej kopalni”.  Uczniowie spotkali tam Dobrego Ducha Kopalni- Skarbnika, który wyznaczył im zadania do realizacji- dzieci rywalizowały w konkurencjach związanych z dawnymi pracami górnika- toczenie bałwana, wsypywanie soli do beczek. Uczniowie odegrali też fragment inscenizacji  „Legendy o pierścieniu św. Kingi” .

  Wieczorem uczniowie podziwiali Starówkę Krakowa.

  Następnego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali Ojcowski Park Narodowy. Obserwowano krajobraz Doliny Prądnika, zwiedzano Jaskinię Łokietka, trasa wędrówki została zakończona przy Zamku na Pieskowej Skale oraz przy Maczudze Herkulesa.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  14.05.2018 13:20 | więcej »
 • 08 maja 2018 na stadionie przy ulicy Budowlanej odbył się Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny. Reprezentantki naszej Szkoły zajęły VII miejsce w powiecie i III miejsce w mieście. 

  Skład drużyny : Maja Markowska, Angelika Santorek, Marysia Rek, Ania Wagner, Marysia Mrzygłód, Kinga Jakubowska.

  Najlepsze wyniki  dziewcząt w biegu na 60 m była Marysia Mrzygłód / 9.1 /
                                         w skoku w dal Marysia Mrzygłód / 4.18 /
                                         w rzucie piłeczką palantową Maja Markowska / 26 m /
                                         w biegu na 600 m Ania Wagner / 2.04 /
   
  Opiekun - Małgorzata Pyszel
  09.05.2018 11:10 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę zaprasza Wszystkich chętnych na warsztaty rozwijające umiejętności oraz przygotowujące do egzaminu z języka angielskiego, języka polskiego i matematyki (w przypadku zainteresowania innymi przedmiotami prosimy o kontakt).

  Grupy maksymalnie 10 osobowe. Koszt zajęć 45 min. przy grupie 10 osobowej wynosi dla członka Stowarzyszenia 6 zł, a dla pozostałych 7 zł (koszt miesięczny przy 90 min. tygodniowo wynosi 48 zł lub 56 zł).

  Warsztaty odbywać się będą w naszej szkole, prowadzone na najwyższym poziomie przez wykwalifikowaną kadrę. Po uzbieraniu grup wg klas (wieku) wspólnie z uczestnikami zostaną ustalone dni i godziny warsztatów. Roczna składka członkowska wynosi 10 zł.

  Informujemy również, że w związku z dużym zainteresowaniem będziemy kontynuować warsztaty taneczne oraz samoobrony.

  Prosimy o przysyłanie zgłoszeń z informacją:

  przedmiot / nazwisko i imię / klasa / telefon kontaktowy

  email: rrsp5mm@gmail.com lub sms 602888595

  DEKLARACJA
  WZÓR UMOWY
  UCHWAŁA - WYSOKOŚĆ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ

   

  08.05.2018 12:25 | więcej »
 • 26 kwietnia w Naszej Szkole Samorząd Uczniowski zainicjował kolejną ciekawą akcję. Tym razem był to dzień pod nazwą "dzień szalonej fryzury". Kilkanaście osób zaprezentowało swoje oryginalne i bardzo odważne propozycje uczesania. Jury wyłoniło trzy najciekawsze stylizacje:

  1 miejsce - Natalia Góras kl. VIIc
  2 miejsce - Kamila Wnuk kl. VIIc
  3 miejsce - Natalia Kulma kl. VIe


  07.05.2018 18:29 | więcej »
 • Etap powiatowy konkursu odbędzie się 23 maja 2018r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim. Uczniów i ich opiekunów prosimy o przybycie na godz. 9:40. Zmagania konkursowe rozpoczną się o godz. 9:50 i będą trwały 45 minut. Etap powiatowy składa się z dwóch części: dyktanda i testu wyboru sprawdzającego znajomość zasad ortograficznych oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce. Prosimy o zabranie przyborów do pisania!

   

  Z poważaniem

  Komisja Konkursowa

  LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH


   

  06.05.2018 22:03 | więcej »
 • Wiwat Maj, 3 Maj!!!

  27 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczcili kolejna rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi. Tego dnia dbyła się uroczysta akademia przygotowana przez klasy IVe oraz Va pod kierownictwem p. Edyty Chłopik i p. Danuty Soleckiej. Społeczność szkolna podkreśliła uroczysty charakter tego wydarzenia strojem galowym. Nie zabrakło też kotylionów.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  30.04.2018 20:40 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę zachęca wszystkich chętnych uczniów - biegaczy do startu 27 maja w biegach jako reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5

  Kategorie i dystanse:
  Klasy I-II ok. 400 m dziewczęta i chłopcy,
  Klasy III-IV ok. 700 m dziewczęta i chłopcy,
  Klasy V-VI ok. 700 m dziewczęta i chłopcy,
  Klasy VII – II i III GM ok. 1600 m dziewczęta i chłopcy,
  Bieg Wróżek i Elfów (4-6 lat) ok. 300 m

  Do dnia 16 maja 2018 opłata startowa wynosi 15 zł (dla posiadaczy MKDR – 10 zł)

  WIĘCEJ!!!
  27.04.2018 22:35 | więcej »
 • 26 kwietnia na stadionie przy ulicy Budowlanej odbył się II lekkoatletyczny czwartek, zawody organizowane pod patronatem PZLa. Dziewczęta z naszej Szkoły wystartowały  w konkurencjach : skok w dal, skok wzwyż, bieg 60 m, bieg 300 m, rzut piłeczką palantową. 

  Na podium znalazły się : Markowska Maja, Santorek Angelika, Jakubowska Kinga , Mrzygłód Marysia, Kożuchowska Magda, Dziugieł Kinga, Karwowska Maja , Wagner Ania.

  Opiekun - Malgorzata Pyszel


  GALERIA ZDJĘĆ
  27.04.2018 22:31 | więcej »
 • W środę 25 kwietnia po raz kolejny już gościła w naszej szkole Eliza Piotrowska -  autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumacz języka włoskiego i krytyk sztuki.

  Tym razem w spotkaniu z autorką wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy bliżej poznali książki o nietypowej cioci Jadzi.

  Dzieciom tak spodobało się spotkanie, ze od razu spontanicznie zaprosiły autorkę na kolejne spotkanie za rok.

  Pani Eliza poprowadziła również warsztaty plastyczne w klasie III a i III b inspirowane książką „ Wojtek. Żołnierz bez munduru”, której bohaterem jest prawdziwy i zarazem najsłynniejszy niedźwiedź na świecie.

  Spotkanie i warsztaty zostały w znacznej kwocie sfinansowane przez Radę Rodziców.

  W środę 25 kwietnia po raz kolejny już gościła w naszej szkole Eliza Piotrowska -  autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumacz języka włoskiego i krytyk sztuki.

  Tym razem w spotkaniu z autorką wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy bliżej poznali książki o nietypowej cioci Jadzi.

  Dzieciom tak spodobało się spotkanie, ze od razu spontanicznie zaprosiły autorkę na kolejne spotkanie za rok.

  Pani Eliza poprowadziła również warsztaty plastyczne w klasie III a i III b inspirowane książką „ Wojtek. Żołnierz bez munduru”, której bohaterem jest prawdziwy i zarazem najsłynniejszy niedźwiedź na świecie.

  Spotkanie i warsztaty zostały w znacznej kwocie sfinansowane przez Radę Rodziców.

  GALERIA ZDJĘĆ

  26.04.2018 10:34 | więcej »
 • We wtorek 24 kwietnia uczniowie klas szóstych i siódmych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią  Monika Kowaleczko-Szumowską. Spotkanie było poświęcone książce „Galop’44”, która porusza temat Powstania Warszawskiego. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak powstawała książka i  kto jest pierwowzorem bohaterów. Autorka odpowiadała również na dociekliwe pytania uczniów i chętnym podpisywała zakupione egzemplarze książki.

  Spotkanie zostało dofinansowane w znacznej części ze środków Rady Rodziców.

  26.04.2018 07:50 | więcej »
 • Dnia 25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole już po raz szósty odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III pod patronatem wydawnictwa Macmillan.

  Dzielni trzecioklasiści ze szkół podstawowych powiatu mińskiego wykazali się bardzo wysokim poziomem kompetencji językowych, dlatego komisja konkursowa przyznała po trzy równorzędne I, II i III miejsca.

   

  Laureatami konkursu zostali:

   

  I MIEJSCE

  • Agata Szefler – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzezinach
  • Gabriela Szylling – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Mińsku Mazowieckim
  • Oliwia Wójcik – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Mińsku Mazowieckim

   

   

  II MIEJSCE

  • Eliasz Kublik – Szkoła Podstawowa w Kałuszynie
  • Olga Miziołek – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulejówku
  • Maximilian Zagwocki – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mińsku Mazowieckim

   

   

  III MIEJSCE

  • Maja Palinowska – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Mińsku Mazowieckim
  • Jakub Piłat – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mińsku Mazowieckim
  • Zuzanna Tylutki – Szkoła Podstawowa w Kałuszynie

   

   

  Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY!!!

  25.04.2018 20:25 | więcej »
 • Zimą klasa V c zorganizowała akcję szkolną, mającą na celu poprawę losu niechcianych, bezpańskich zwierząt. Akcję wsparło wielu uczniów naszej Piątki. Przynieśli liczne dary, np. karmę dla psów i kotów, które zostały przekazane instytucji zajmującej się opieką nad porzuconymi czworonogami. Instytucja ta przekazała nam piękne podziękowanie, ale największa wdzięczność za okazane przez dzieci serce leży w szczęściu zwierząt.

  25.04.2018 20:24 | więcej »
 • Rada Rodziców w związku ze zwiększonymi wydatkami m.in. na zakup nagród w konkursach oraz potrzebą zakupienia upominków dla uczniów na zakończenie roku szkolnego prosi rodziców, którzy jeszcze nie dokonali wpłaty składki na fundusz dzieci, o jej wpłacenie na konto RR nr 39 1240 2702 1111 0010 7631 5160 (tytułem: klasa, nazwisko i imię ucznia) lub gotówką do: rąk trójki klasowej podczas zebrań z rodzicami w dniach 15 - 16.05., a także Pani Uli w księgowości od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 16.

   

  Dziękujemy Prezydium Rady Rodziców
  24.04.2018 22:29 | więcej »
 • Historia Polski i Patriotyzm

  W ramach obchodów 100 – lecia Niepodległości nasza szkoła zorganizowała szkolny konkurs wiedzy dla uczniów klas trzecich ,,Historia Polski i patriotyzm”. W I etapie wzięło udział 133 trzecioklasistów rozwiązując indywidualnie testy. W II etapie rywalizowały ze sobą drużyny składające się z 3 najlepszych uczniów z każdej klasy. Wszyscy wykazali się doskonałą znajomością historii naszego kraju. Zwyciężyła klasa III d, którą reprezentowali: Julia Bartnik, Mateusz Rogala i Maciej Skuza. Drugie miejsce zajęła klasa III c w składzie: Michał Cybula, Jakub Nowak i Kamila Trójczak, a trzecie miejsce przypadło klasie III f w składzie: Patrycja Maciejewska, Emilia Piasecka i Bartłomiej Tatala. Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Jolanta Malinowska i p. Urszula Zawada.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


  GALERIA ZDJĘĆ
  24.04.2018 22:26 | więcej »
 • Z podziękowaniami płynącymi prosto z serca…

  W dniu 20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole gościliśmy Siostrę Cecylię ze Zgromadzenia Sióstr Kapucynek od Serca Pana Jezusa, której przekazaliśmy wspólnie z p. Dyrektor Ewą Szczerbą kwotę 647 zł uzbieraną przez uczniów Piątki w ramach charytatywnej akcji zorganizowanej przez sekcję prężnie działającego Wolontariatu. Przypomnijmy, że akcja ta miała miejsce w marcu bieżącego roku. Sekcja Wolontariatu bardzo sprawnie zorganizowała wśród społeczności szkolnej zbiórkę funduszy na remont Domu Dziecka w Siennicy, prowadzonego przez Siostry Kapucynki. Szczególnie zaangażowały się realizację tego szczytnego celu uczennice: Ustian Oganiesian, Wiktoria Jankowska, Amelia Jabłońska i Martyna Świeczak, które pod opieką p. Danuty Soleckiej zajęły się zbiórką pieniędzy. Ponadto w ramach wspomnianej akcji charytatywnej przygotowano cieszący się dużym zainteresowaniem kiermasz ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie
  przez społeczność naszej szkoły.

  Siostra Cecylia była bardzo wzruszona faktem, że nasi uczniowie potrafią tak chętnie i bezinteresownie dzielić się dobrem, że umieją się tak pięknie zorganizować. W imieniu podopiecznych Domu Dziecka w Siennicy przekazała płynące prosto z serca słowa wdzięczności dla wszystkich, którzy włączyli się w tę charytatywną akcję. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wesprzeć tak szczytny cel. Uważamy przy tym takie działania za niezwykle potrzebne i kształcące również dla darczyńców, czyli naszej szkolnej społeczności. Dzięki nim możemy przecież dać innym ludziom cząstkę siebie, uczymy się empatii, wrażliwości na drugiego człowieka i jego i zaryzykować, aby podjąć wyzwanie” czy - jak przekonuje papież Franciszek - „zejść z kanapy”, by nieść dobro dla innych. Codzienność prowokuje nas do podejmowania nowych wyzwań, które mogłyby się wydawać ponad nasze siły, ale przecież „wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy”.

  Siostra Cecylia złożyła serdeczne podziękowania dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim i przekazała na ręce Pani Dyrektor dyplom oraz słodycze.

  Było to dla nas bardzo ciekawe
  i krzepiące spotkanie.

   

  GALERIA ZDJĘĆ

  24.04.2018 22:21 | więcej »
 • 23 kwietnia klasy IVb, VIa i VIc w oraz uczniowie SP w Stojadłach  zwiedzili muzeum Polin. Obejrzeliśmy  wystawy tematyczne :”Żydowskie święta” i „Codzienność” oraz uczestniczyliśmy w warsztatach: „Dzieci i ryby głosu nie mają?” , a także „Jak pięknie się różnić”. Dla wielu  z nas był to pierwszy kontakt z kulturą żydowską. Z ciekawością słuchaliśmy  przewodnika opowiadającego o nakazach i zakazach obowiązujących ortodoksyjnych Żydów, usiedliśmy  w ławkach zrekonstruowanej jesziwy, przyjrzeliśmy  się literom alfabetu hebrajskiego i jidysz, próbowaliśmy  wypowiadać wyrazy w tych językach. W sali , w której odtworzono dziewiętnastowieczny dworzec, „kupiliśmy ” bilety w podróż po dawnej Polsce, a następnie obejrzeliśmy fragment przedwojennego filmu. Chętni mogli nauczyć się kroków tanga i poczuć atmosferę przedwojennej warszawskiej kawiarni. Podziwialiśmy stroje weselne  noszone przez Żydów w XIX wieku i zobaczyliśmy warsztaty, w których pracowali żydowscy mieszkańcy dawnej Warszawy czy Łodzi. Zmęczeni intensywnym zwiedzaniem  odpoczęliśmy  w bufecie muzeum, smakując  koszerne potrawy. Tak ciekawy wyjazd przygotowała pani Andżelika Janiszewska, mama uczennicy z klasy VIa oraz wychowawcy: panie K. Milewska, D. Czapska i  E. Kopeć.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  24.04.2018 22:17 | więcej »
 • 12 kwietnia 2018r w Miejskim Domu Kultury odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, w którym wzięło udział ośmioro  uczestników z naszej szkoły. Naszą pierwszą reprezentantką była Zuzanna Niemyjska,  która wzruszyła publiczność przepięknie wykonanym utworem "Hallelujah". Następnie wystąpiły dziewczyny w krawatach z zespołu SIX GIRLS (Weronika Bartnicka, Lena Gawron, Wiktoria Gutkowska, Wiktoria Jankowska, Magdalena Kożuchowska i Martyna Świeczak), grając na ukulele i śpiewając piosenkę "There's nothing holding me back". Zespół nie tylko wzbudził ogromny zachwyt publiczności,  ale wykazał się wiedzą na temat krajów europejskich zdobywając dodatkowe nagrody. Kolejnym uczestnikiem był Jakub Madziar, który zadziwił wszystkich niepowtarzalnym głosem i piosenką "Dni, których jeszcze nie znamy"  M. Grechuty w języku niemieckim.
  Ogromne podziękowania dla organizatorów za pomysłowe nagrody dla wszystkich uczestników i wspaniałą organizację

  GALERIA ZDJĘĆ
  23.04.2018 21:46 | więcej »
 •  21 kwietnia 2018 odbyły się Regionalne zawody w gimnastyce sportowej w Siedlcach. Startowało 12 drużyn.Nasze dziewczęta z klas I - IV spisały się rewelacyjnie, zajmując II miejsce. 

  Skład drużyny: 
  Wiktoria Szubińska - 28,1 pkt

  Oliwia Frydrychewicz - 26,5 pkt
  Eliza Szostak - 27,1 pkt
  Amelia Szostak  - 27,0 pkt
  Karina Śliwinska  - 26,0 pkt
  Natalia Byczek  - 25,2 pkt
  Julia Gąsior  - 27,5 pkt
  Gabrysia Pielak  - 23,3 pkt
  Michalina Ner  - 24,5 pkt
  Amelia Krusiewicz  25,5 pkt

  W naszej drużynie na ćwiczeniach wolnych najlepiej wypadła Śliwińska Karina 9,3 pkt, w skoku przez kozła Eliza Szostak i Wiktoria Szubińska 8,9,
  w układzie na ławeczce Wiktoria Szubińska 10,0

  Dziewczęta z klas V- VI w składzie: 
  Jakubowska Kinga - 28,4 pkt
  Mrzygłód Marysia  - 28,0 pkt
  Markowska Maja  - 28,2 pkt

  zajęły IV miejsce, przegrywając z drużyną z Radomia o 0,2 pkt.

  Opiekun - Małgorzata Pyszel
  23.04.2018 21:41 | więcej »
 • TĘCZOWE NUTKI
  18 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbył się konkurs piosenki przedszkolnej „Tęczowe Nutki”, nasza szkołę reprezentowali zerówkowicze z oddziału „OB” w składzie Amelia Krusiewicz, Kamila Zawadka i Michał Miąsek pod opieką pani Magdaleny Jakubowskiej. Mali wykonawcy zaśpiewali piosenkę „Zakochany bocian”. Głównym celem tego konkursu było popularyzowanie piosenki przedszkolnej, prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz drobne słodkie upominki.
  23.04.2018 21:29 | więcej »
 • 20 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się miejskie zawody w dwa ognie dziewcząt. Startowało 5 mińskich szkół. Nasza drużyna po wygranych meczach i jednej porażce z SP nr 2 zajęła II miejsce. 
  Skład drużyny : Malka Hania, Bańka Daria , Pawelec Ala , Rozparzyńska - Noga Ania, Nalazek Gabrysia, Smalej Amelia, Rzeszkiewicz Klaudia, Maja Łebkowska, Dziugieł Kinga, Kozłowska Ola, Grecka Karolina.

  Opiekun - Małgorzata Pyszel


  23.04.2018 21:22 | więcej »
 • Samorząd Szkolny był organizatorem Mistrzostw Szkoły w dwa ognie dziewcząt klas IV.Po zaciętych meczach okazało się że :

  I miejsce zdobyła  klasa  IV D.
  II miejsce - klasa IV B
  III miejsce - klasa IV A
  IV miejsce - klasa IV F
  V miejsce - klasa IV E.

  Medale dla najlepszych ufundowała Rada Rodziców.
  Sędzią była  pani Małgorzata Pyszel.

  22.04.2018 14:44 | więcej »
 • „Zielony Kapturek i jego rady na elektroodpady” - apel z okazji Dnia Ziemi.

  Dnia 20 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Apel był też jednym z działań w ramach realizacji przez szkołę ogólnopolskiego projektu „Dobre rady na elektroodpady”.  Do naszej szkoły zajrzał tym razem Zielony Kapturek. W koszyku niesie zużyte baterie i drobne elektroodpady. Po drodze rozmawia z Drzewem Mądrości o tym, jak szkodliwe są elektroodpady dla środowiska i organizmów żywych. Pojawiają się też wilk i wiewiór, którzy szyderują z ekologicznej postawy Zielonego Kapturka i wysypują mu pod nogi dużo śmieci. Kapturek zbiera wszystkie odpady i wędruje z nimi do Eko – babci i Eko - dziadka. Tam segreguje wszystkie odpady, a elektrośmieci wrzuca do oddzielnego pojemnika.

  W trakcie apelu zostały przestawione wyniki szkolnych  konkursów, jakie odbywały się w ramach realizacji projektu:

  Plakat o tematyce ZSEE

  I.     Żurawski Kacper – kl. Vd

  II.   Śledziewski Adrian - kl.  Vd

  III.  Perzanowski Grzegorz- kl.  Vd

   „Forma przestrzenna elektroodpadów”

  I.      Wojdyna Anna –  kl. VIb   ( mikrofalówka)

  II.    Bartnicka Marta- kl. IVb    (smartfon)

  III. Porębska Alicja -  kl. IV e    (bateria)


  Wyniki konkursu ” Zbiórka baterii”

  Kl. 0-III

  1miejsce - Cyran Alicja kl. IIIc

  2 miejsce - Morelowska Marika kl. III b

  3 miejsce - Rogala Katarzyna kl. II a

                     Morelowski Jan kl. Ia

  Kl. IV- VII

  1 miejsce - Ołowska Julia kl. Va

  2 miejsce - Rek Maria kl. VIa

                     Wagner Anna kl.VIa

  3 miejsce - Gałązka Aleksandra kl. IVf

   

  Łącznie zebraliśmy ok. 400 kg baterii i akumulatorów!!!

  Na apelu wręczone zostały też podziękowania pracownikom redakcji „ Strefy Mińsk”, „Nowego Dzwonu” , Gazety Samorządowej MIM , Katolickiego Radio Podlasie za sprawowanie patronatu medialnego oraz Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród za udział w konkursach oraz innych kosztów związanych z realizacją zadań konkursowych.


  GALERIA ZDJĘĆ
  22.04.2018 18:25 | więcej »
 • „Elektrośmieci - wyzwanie dla dorosłych i dla dzieci” - Zbiórka ZSEE oraz baterii i akumulatorów w „Piątce”

  Dnia 18 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyła się zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Dobre rady na elektroodpady”. Szkolnym koordynatorem akcji jest Edyta Kopeć wraz z zespołem „Elektro-fanki” w składzie: Julia Janiszewska, Sandra Szyjanowicz, Anna Wagner, Maria Rek, Anna Sadownik. Honorowym Patronem akcji jest fima Auraeko- Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz firma Maya Victory. Do akcji przystąpiła cała społeczność szkolna i lokalna. Zużyty sprzęt można było oddawać w godz. 10.00- 16.00. Łącznie szacunkowo zebraliśmy ponad 4000 kg sprzętu. Akcja zbiórki sprzętu została nagłośniona na stonie szkoły oraz w lokalnych mediach: „Strefa Mińsk”, „Nowy Dzwon” „Tygodnik Siedlecki” oraz w „Lokalnie TV”, na stronie internetowej Urzędu Miasta, ogłoszeń mińskich, PODLASIE 24 (portal informacyjny), MINSKMAZ.COM. Termin zbiórki ZSEE został też nagłośniony w Katolickim Radiu Podlasie. Ogłoszenie  i krótka audycja o działaniach eko- zespołu zostało wyemitowane we wtorek o godz. 14.20.

  Zbiórka baterii natomiast była prowadzona była od 1 września. Podczas „Eko- Andrzejek” –za zużyte baterie Elektro- fanki prowadziły wróżby andrzejkowe, w  Eko- Mikołajki „Ekologiczny Mikołaj za wrzucone bateryjki dawał słodkie upominki. Tłusty czwartek również przebiegał w naszej szkole pod hasłem „eko”. W Walentynki zbiórka przebiegała  pod hasłem:„ Za zużytą bateryjkę otrzymasz słodką walentynkę”.Zbiórkę baterii prowadziliśmy też w Dniu Kobiet pod hasłem” Recykling kwitnie w dniu Kobiet” , Recykling kwitnie w Dniu  Mężczyzn”. Zbiórkę baterii prowadzono tez w I Dniu Wiosny pod hasłem: „Wiosna wita recyklingiem”. Przed Wielkanocą ekologiczny zając też rozdawał słodkie upominki za oddane baterie. Łącznie zebraliśmy ponad 400 kg baterii i akumulatorów.

  Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ekologiczną akcję naszej szkoły  i oddali zużyty sprzęt  w dniu zbiórki.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  18.04.2018 22:33 | więcej »
 • 17 kwietnia Zerówkowicze radośnie spędzili czas w sali zabaw „ Młynek” oraz w kinie „Helios” w Siedlcach. Celem wycieczki było rozwijanie  i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, a także integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Miłe wrażenie wywołała pani, która przywitała nas i omówiła zasady bezpiecznego korzystania z sali zabaw. W końcu ruszyliśmy do zabawek, które już na nas czekały. Niezwykłą frajdą okazała się karuzela - Palma Kokosowa. Konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami również była niesamowita. Z wielką chęcią znajdowaliśmy sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, dmuchanych skakańców. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było odpocząć i posilić się. W czasie dwóch godzin spędzonych na aktywnych zabawach ruchowych spaliliśmy mnóstwo kalorii. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu, który zawiózł nas do kina na film o sile miłości i przyjaźni pt. „ Piotruś Królik”. Jak wskazuje sam tytuł, głównym bohaterem był Piotruś, energiczny królik, pełen szalonych pomysłów. Wraz ze swoją rodzinką pragnął tylko jednego -  dostać się do ogródka Pana McGregora, aby móc do woli objadać się przepysznymi warzywami.

  Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do Mińska i nie możemy już doczekać się kolejnej wycieczki.  GALERIA ZDJĘĆ
  18.04.2018 21:54 | więcej »
 • Kolejne pozytywne zmiany wokół budynku Piątki

  Przyszła wiosna, a wraz z nią kolejne remonty, których efektem będzie coraz piękniejsze otoczenie naszej szkoły. Po imponujących zmianach przed wejściem frontowym do budynku Piątki przyszła kolej na gruntowny remont ogrodzenia od ulicy Litewskiej. Prace remontowe wciąż trwają, ale już można podziwiać widoczne ich efekty. Cieszy zarówno ich wymiar estetyczny, jak i praktyczny. Dzięki wspomnianym zmianom społeczność szkolna zyska bowiem nowe wejście na teren placówki od ulicy Litewskiej, co stanowi ogromne udogodnienie zwłaszcza dla uczniów i rodziców mieszkających na tej ulicy lub w jej okolicach, ponieważ znacząco skraca ich drogę do oraz ze szkoły. Niewątpliwym ułatwieniem logistycznym dla społeczności Nowego Miasta są też dodatkowe parkingi oraz przystanek autobusowy znajdujący się bezpośrednio przy nowym wyjściu z Piątki.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  18.04.2018 11:16 | więcej »
 • 13 kwietnia klasa Vd uczestniczyła w heppeningu upamiętniającym zbrodnię katyńską, a przygotowanym przez Muzeum Ziemi Mińskiej i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.  W symboliczny sposób przedstawione zostały nie tylko skutki zbrodni 1940 roku, ale całej epoki stalinizmu do których doszło w wielu krajach Europy Środkowo – Wschodniej.
   

  Natomiast 17 kwietnia klasa VI e miała możliwość wysłuchania wykładu pani Ewy Borkowskiej, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 3, na temat „Życia i kultury mińskich Żydów”.
   

  Uczestnictwo w tych wydarzeniach przybliżyło nie tylko historię naszego państwa, ale również wzbogaciło wiedzę uczniów o fakty z historii Mińska Mazowieckiego.


  GALERIA ZDJĘĆ
  18.04.2018 11:08 | więcej »
 • Dnia 23 marca 2018 roku czterech uczniów reprezentowało Naszą Szkołę w VI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 6. Miło nam poinformować, że uczennica Natalia Biska z klasy IV d  zdobyła II miejsce w kategorii klas IV,  a Franciszek Rokicki z klasy V c zdobył I miejsce w kategorii klas piątych!
   
  Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych.

  17.04.2018 12:31 | więcej »
 • Fun Day with English
  Dnia 9 i 10 kwietnia 2018 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty z języka angielskiego "Fun Day with English" dla uczniów klas I - VII. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję sprawdzić i utrwalić swoje umiejętności językowe a także nauczyć się nowych słówek i konstrukcji zdaniowych. Był to świetny pomysł na połączenie nauki i zabawy.
  11.04.2018 22:20 | więcej »
 • Zespół „ Elektro- fanki” wraz z kolegami i koleżankami klasy Va ruszają korowodem z ulotkami do centrum miasta. Niosą transparenty z hasłami ekologicznymi  oraz  plakaty dotyczące szkodliwości elektroodpadów i zużytych baterii. Podczas przemarszu wszyscy uczestnicy korowodu wypowiadają hasła ekologiczne, zachęcające do zbiórki elektroodpadów. Nie omijają żadnego przechodnia, rozdają ulotki, przeprowadzają krótkie wywiady dotyczące zasad postępowania z elektroodpadami. Elektro- fanki wchodzą do sklepów, aptek, urzędów itp. firm. Przeprowadzają tam krótkie ankiety, rozdają ulotki. Termin zbiórki w naszej szkole tuż tuż. Zachęcamy wszystkich mieszkańców  naszego miasta do wsparcia działań naszej  ekologicznej  załogi  i włączmy się aktywnie do ich działań w dniu zbiórki elektroodpadów.

  GALERIA ZDJĘĆ
  11.04.2018 09:02 | więcej »
 • Dnia 9 IV 2018 r. uczennice zespołu „Elektrofanki”, wraz z opiekunem, ze swymi „dobrymi radami na elektroodpady”, odwiedziły  Katolickie Radio Podlasie. Dziewczęta przedstawiły tematykę projektu „Dobre rady na elektroodpady oraz zakres swoich działań. Została nagrana krótka audycja oraz ogłoszenie o terminie zbiórki elektroodpadów w naszej szkole. Zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej podlasie24.pl . Audycji i ogłoszenia będzie  można słuchać w przyszłym tygodniu na kanale : Katolickie Radio Podlasie- 101,7 fm  w godz. 15- 18.00.

  GALERIA ZDJĘĆ
  09.04.2018 20:37 | więcej »
 • Trochę zimy…… w środku wiosny! „Piątka” w Małym Cichym

  Wycieczki szkolne to jedna z najbardziej atrakcyjnych, lubianych przez dzieci i młodzież form nauki. Uczniowie chętnie uczestniczą w zorganizowanych wyjazdach, które nie tylko kształcą, integrują grupy klasowe, ale także stanowią wyjątkową okazję do oderwania się od szkolnej rzeczywistości. W dniach 16-19 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielek p. Katarzyny Milewskiej i p. Danuty Soleckiej uczestniczyli we wspaniałej, narciarskiej wyprawie do Małego Cichego. W trakcie czterodniowego pobytu uczniowie korzystali z górskich uroków, szusując na stoku. Każdy dzień wypełniony był niezapomnianymi atrakcjami narciarskimi, a popołudniami relaksowaliśmy się w termach białczańskich. Cały wyjazd był wspaniałą przygodą, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Wszyscy uczniowie wrócili szczęśliwi. Każdy z uczestników pragnął przedłużyć te chwile. Mamy nadzieję, że takie aktywne wycieczki będą się odbywały cyklicznie w naszej szkole.  GALERIA ZDJĘĆ
  09.04.2018 20:29 | więcej »
 • Dnia 27 marca 2018 roku odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Klas I-IV Szkół Podstawowych w warcabach 100-polowych. W rywalizacji uczestniczyło pięć podstawówek z Mińska Mazowieckiego oraz jedna z Niedziałki.
   

  Naszą szkołę reprezentowali: Urszula Gągol Ia, Martyna Mankiewicz IIb, Joanna Federak IIb, Michalina Ner IIb, Kamila Rybak IIId, Julia Bartnik IIId, Wiktoria Szubińska Vc, Alicja Pawelec IVa Mateusz Padzik Ic, Łukasz Padzik Ic, Jan Morelowski Ia, Bartosz Pieńkowski IIb, Marcel Cegiełka IIb, Maciej Kamela IIb, Patryk Rudnicki IIIc, Maks Stolarczyk IVe.

   

           Zdobyliśmy pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej oraz trzy pierwsze miejsca w rywalizacji indywidualnej:
   

  Wiktoria Szubińska – I miejsce w kategorii dziewcząt z klas IV;

  Mateusz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas I;

  Łukasz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas III.

   

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


  09.04.2018 08:14 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki zachęca wszystkich chętnych biegaczy do startu 27 maja w 4 Mazowieckiej 5 lub 23 Mazowieckiej 15 wybierając klub: Stowarzyszenie Na Piątkę 

  Opłata startowa 5 km: 
  19.02-15.04.2018 - 40 zł (bez koszulki - 25 zł)
  16.04-16.05.2018 - 50 zł (tylko z koszulką)
  w dniu biegu - 
  90 zł

  Informacje pod linkiem
  09.04.2018 08:09 | więcej »
 • W Naszej Szkole ruszają Warsztaty Samoobrony!!!
  09.04.2018 08:04 | więcej »
 • W ostatni dzień przed feriami świątecznymi dziewczęta z grupy gimnastycznej klas I  pokazały swoje umiejętności gimnastyczne na ścieżce gimnastycznej i na ławeczce. Były to te same układy, które wykonują starsze dziewczęta na zawodach.Pierwszaki występowały  jeszcze bez sędziów, na razie były to  popisy dla kochających rodziców. Za rok już prawdziwe zawody

  GALERIA ZDJĘĆ
  06.04.2018 11:14 | więcej »
 • Zapraszamy uczniów klas III szkół podstawowych z powiatu mińskiego do udziału w konkursie języka angielskiego

  MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

  Konkurs odbędzie się dnia 25 kwietnia 2018 w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Poniżej w linkach dostępne są:

  Karta Zgłoszeniowa
  Regulamin 
  Zakres Materiału

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
  05.04.2018 10:42 | więcej »
 • Szanowni Państwo,

  Informujemy, że rozpoczęły się zapisy do świetlicy szkolnej klas I – III, a także dla klas starszych na rok szkolny 2018/2019.
   

  I tura – od 4 kwietnia  – 25 kwietnia 2018 r.

  II tura – 20 sierpnia – 30 sierpnia 2018 r.
   

  Ogłoszenie listy dzieci przyjętych:
   

  1 lista – 27 kwietnia 2018 r.

  2 lista – 31 sierpnia 2018 r.
   

  W związku z tym przypominamy , że przyjmowanie uczniów  do świetlicy dokonuje się corocznie na podstawie pisemnego zgłoszenia poprzez wypełnienie Karty Zapisu. Aktualny formularz „Karty zapisu dziecka do świetlicy szkolnej” dostępny jest u wychowawców świetlicy oraz na stronie internetowej szkoły.

  Ze względów organizacyjnych prosimy o terminowe składanie kart do wychowawców świetlicy szkolnej.  KARTA ZGŁOSZEŃ DO ŚWIETLICY


  Kierownik świetlicy

  Elżbieta Kłos

  05.04.2018 09:31 | więcej »
 • W czasie Wielkiego Postu uczniowie kl. I-III zaangażowali się w akcję charytatywną: Ozdoba świąteczna dla podopiecznych z Caritasu
  w Mińsku Mazowieckim przy parafii św. Antoniego. W dniu 26.03.2018r. opiekunowie Mini Samorządu A. Heller, B. Nowicka wraz
  z katechetą A. Osicą dostarczyli stroiki wraz z życzeniami wielkanocnymi do Domu Dziennego Pobytu. Podopieczni byli bardzo wzruszeni otrzymanymi prezentami. Siostra w imieniu całej grupy złożyła serdeczne podziękowania dla Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim
  i przekazała na ręce Pani Dyrektor świąteczny stroik. Największe zaangażowanie w akcję wykazali uczniowie z klas: Ib, IIIc, IIIe i IIIf.

  GALERIA ZDJĘĆ

  03.04.2018 21:16 | więcej »
 • Chcesz pozbyć się elektrośmieci? Przyjdź do nas!!! Działaj Eko!!!

  Elektroodpadami są wszystkie zepsute, zużyte lub niepotrzebne sprzęty, które do działania potrzebują prądu lub pól elektromagnetycznych.
   

  Wielkogabarytowe urządzenia AGD
  Małogabarytowe urządzenia AGD
  Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny
  Sprzęt RTV
  Sprzęt oświetleniowy
  Narzędzia elektryczne i elektroniczne
  Zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy
  Przyrządy medyczne
  Przyrządy do kontroli
  Automaty do wydawania

   

              Czekamy na Ciebie dnia 18 kwietnia 2018r. (środa) w godz. 10.00- 16.00. przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim, ul. Małopolska 11.
   

  Firmy składające zużyty sprzęt dołączają zestawienie ilości i jakości sprzętu, potwierdzone pieczątką  i otrzymają KPO (Kartę Przekazania Odpadu).

  Szkolnym koordynatorem zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest Edyta Kopeć (edykop1@wp.pl) oraz eko - zespół „Elektro- fanki”.

   

  Zapraszamy!!! Oddaj zużyty sprzęt i wesprzyj nasze ekologiczne działania!!!

  FILM

  04.04.2018 07:18 | więcej »
 • Szkolne Zawody w Gimnastyce Sportowej Dziewcząt
  26.03.18 na małej sali gimnastycznej odbyły się szkolne zawody w gimnastyce sportowej dziewcząt rocznik 2007 - 2009. Każda z dziewcząt musiała wykonać skok przez kozła, układ ćwiczeń wolnych na ścieżce gimnastycznej, układ gimnastyczny na ławeczce. 
  Sędziami były nauczycielki wf : Aldona Szewczyk, Anna Gryz, Iwona Smuga i nasza absolwentka Zuzanna Pyszel.
  Publiczność jak co roku dopisała. Po emocjonujących występach ,
  zdaniem sędzin :

  Rocznik 2007
  1 miejsce Wiktoria Szubińska
  2 miejsce Oliwia Frydrychewicz
  3 miejsce Alicja Pawelec
   
  Rocznik 2008
  1 miejsce Amelia Smalej, Eliza Szostak
  2 miejsce Karina Śliwińska, Daria Bańka
  3 miejsce  Aleksandra Krusiewicz, Maja Markiewicz
   
  Rocznik 2009
  1 miejsce Julia Gąsior
  2 miejsce Natalia Byczek
  3 miejsce Natalia Krusiewicz, Aleksandra Lech, Alicja Zawadka
   
  Tytuł najlepszej gimnastyczki zawodów otrzymała Wiktoria Szubińska.
   
  Sponsorem nagród była Rada Rodziców oraz rodzice dziewcząt. 
  Organizatorzy : Małgorzata Pyszel , Anna Dmitruk, Joanna Zawadka

  GALERIA ZDJĘĆ
  03.04.2018 21:03 | więcej »
 • Świąteczne nastroje…

  28 marca uczniowie klas IIIe, IVa, IVd, IVe i IVf zaprosili całą społeczność szkolną na inscenizację słowno-muzyczną nawiązującą do zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.

  Szkolne świąteczne spotkanie otworzyła pani dyrektor Ewa Szczerba, składając uczniom i rodzicom ciepłe życzenia. Następnie uczniowie, pod bacznym okiem pani Wandy Mastalerz i pana Adama Osicy, przybliżyli zwyczaje wielkanocne oraz zaśpiewali pieśni, które stanowiły przepiękne tło do recytowanych wierszy. Całe przedstawienie dopełniła przepiękna scenografia przygotowana przez panią Katarzynę Chłopik.


  GALERIA ZDJĘĆ
  29.03.2018 20:29 | więcej »
 • Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
  Dnia 21 marca 2018 odbył się w naszej szkole Konkurs piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy z klas IV -VII wykonali piosenki w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany , dlatego jury w składzie: pan Dariusz Świętochowski - przewodniczący Rady Rodziców, pani Magdalena Jakubowska - nauczyciel muzyki, pani Katarzyna Tas i pani Danuta Woźnica - nauczyciele języka angielskiego postanowiło przyznać super wyróżnienia i wyróżnienia, które otrzymali:
   
  Nikola Subocz klasa IV e
  Alicja Porębska  klasa IV e
  Zuzanna Niemyjska klasa VI d
  Kinga Jakubowska klasa V b
  Martyna Jakubowska klasa V b
  Oliwia Kondera V b
  Maria Mrzygłód klasa V b 
  Agata Piętka klasa IV d 
  Jakub Madziar klasa VII c
  Kamila Wnuk klasa VII c 
  Zuzanna Gągol klasa IV d
   
   
  Na szczególną pochwałę zasłużyli uczniowie klasy IV e i V d , którzy nie tylko dobrze zaprezentowali się wokalnie, ale włożyli dużo wysiłku w przygotowanie strojów i transparentów. Wszyscy laureaci i uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, życząc im dalszych sukcesów w rozwijaniu języków obcych.
  30.03.2018 18:53 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 Mińsk Mazowiecki informuje o możliwości zorganizowania kursu samoobrony dla dzieci: Safe Kid, Safe Teen. Program szkoleniowy został stworzony przy współpracy z funkcjonariuszami policji, pedagogami oraz instruktorami Krav Maga i Defendo. 

  Zajęcia wstępnie odbywałyby się w piątki dla dzieci: 


  z klas 0-3 w godz. 17:30 – 18:30 Safe Kid,

  z klas 4-7 w godz. 18:30-19:30 Safe Teen

  (szczegółowe godziny zostaną ustalone na spotkaniu informacyjnym). 

  Zapraszamy dzieci na treningi, które mają na celu poznanie technik samoobrony opartych na systemach Defendo (bezpieczne pady, wstawania, rozpoznanie zagrożeń, odparcie ataków / obrony i kontrataki).
  Na treningach również będą uczyć się zachowania w sytuacji zagrożenia czy podejmowania decyzji pod wpływem stresu.
  Dodatkowymi atutami udziału w zajęciach jest nabranie pewności siebie, nauka dyscypliny, skupienia i uwagi oraz współpracy z trening-partnerami. 

  Grupy max. 14 osobowe przeznaczone są dla dziewcząt i chłopców. 

  Koszt zajęć za 60 minut wynosi 15 zł.

   

  Instruktor Tomasz Borek:

  ·  instruktor Defendo – czarny pas Defendo 1 dan

  ·  instruktor Krav Maga – czarny pas Classic Krav Maga 2 dan

  ·  instruktor Combat Jiu Jitsu – czarny pas 1 dan

  ·  instruktor zajęć dla dzieci (Safe Kid) i młodzieży (Safe Teen)

   

  Zapraszamy na bezpłatny trening zapoznawczy z rodzicami dnia 06.04.2018r. piątek (mała sala gimnastyczna) w godzinach:

  Dzieci z klas 0-3 w godz. 17:30 – 18:30 Safe Kid,

  Dzieci z klas 4-7 w godz. 18:30-19:30 Safe Teen

   

  Dodatkowe informacje email: rrsp5mm@gmail.com lub tel. 602888595, 784074998
  28.03.2018 08:31 | więcej »
 • 26 marca w mińskim aquaparku odbyły się regionalne zawody pływackie.
  Sztafeta dziewcząt z naszej Szkoły zajęła IV miejsce / 3 raz /.
  Skład : Siedlecka Natalia, Zalewska Gabrysia, Wagner Ania, Mrzygłód Marysia, Fałek Daria, Malka Hania, Pawelec Ala, Bańka Daria
   
  Indywidualnie : Wagner Ania - 7 miejsce w stylu klasycznym, 13 miejsce w stylu dowolnym
                        Zalewska Gabrysia - 14 miejsce w stylu dowolnym
                        Pawelec Ala - 21 miejsce w stylu grzbietowym
                        Fałek Daria - 22 miejsce w stylu klasycznym  

  27.03.2018 10:38 | więcej »
 • Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

  22 marca 2018r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie klasy Ic oraz klasy Va wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczyli się obsługiwać przenośne  urządzenie do defibrylacji, robić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz układać poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Udzielanie pierwszej pomocy  jest niewątpliwie cenną umiejętnością. Pokaz przeprowadził ratownik Straży Pożarnej pan Piotr Sulejczyk.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  27.03.2018 09:52 | więcej »
 • Ostatnie dni marca to prawdziwe pasmo osiągnięć matematycznych uczniów mińskiej Piątki. Ogromnych powodów do radości i dumy po raz kolejny dostarczył całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 Dawid Kozłowski, uczeń klasy VII C, który został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mazowieckie Talenty”. Warto podkreślić, że podopieczny pani Renaty Słodownik, jest już ubiegłorocznym laureatem i obecnym finalistą tego niezwykle prestiżowego konkursu, który stanowi najlepsze potwierdzenie wysokiego poziomu dydaktycznego placówki. W zmaganiach konkursowych organizowanych pod patronatem Kuratorium Oświaty uczestniczą co roku uczniowie wyjątkowo uzdolnieni w jakiejś dyscyplinie przedmiotowej. Dawid jako jedyny przedstawiciel mińskich szkół podstawowych przeszedł pomyślnie przez trzy kolejne etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Poradził sobie ze złożonymi, nietypowymi zadaniami matematycznymi o gimnazjalnym poziomie trudności. Dlatego tym bardziej sukces Dawida i jego nauczycielki matematyki stanowi powód do dumy dla całej społeczności Piątki.

  Z kolei Kacper Kowalczyk, uczeń klasy VII D, podopieczny pani Iwony Sabak, zajął I miejsce w VIII edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno - Artystycznego "PROJEKTANT MATEMATYCZNY", który odbył się pod patronatem Starosty Mińskiego. Uroczysty finał tego konkursu miał miejsce 14 marca - w dniu Święta Liczby PI - w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu  i wręczenie nagród laureatom.  

  O tym, że matematyka jest królową nauk nie trzeba nikogo przekonywać. Doskonale wiedzą o tym także uczniowie Piątki, którzy wiedzę i umiejętności z przedmiotów ścisłych potrafią wykorzystać w sposób bardzo praktyczny, choćby do zarządzania budżetem własnym i nie tylko. Niektórzy wykazali w tej dziedzinie szczególne predyspozycje, prezentując swoje wyjątkowe uzdolnienia w zmaganiach konkursowych. Otóż zwycięzcą etapu szkolnego II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Finansach „Młody Przedsiębiorca" dla szkoły podstawowej została Martyna Jakubowska z kl. V B. Podopieczna pani Iwony Sabak  godnie  reprezentowała również naszą szkołę w finałowym etapie konkursu, który odbył się 21 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Stojadłach.

  Gratulujemy imponujących sukcesów matematycznych i czekamy na kolejne osiągnięcia.
   

  22.03.2018 12:46 | więcej »
 • W dniach 13 i 15 marca 2018r. w klasach I-III  Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyły się dwie pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie pt:. „Dziecko w sieci”. Na zajęciach prowadzonych przez szkolnego psychologa - panią Katarzynę Bogusz dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz jakie są zalety i wady posiadania dostępu do sieci. W oparciu o program edukacyjny „3…2…1 Internet” poruszone zostały zagadnienia dotyczące cyberprzemocy, umieszczania zdjęć oraz innych danych w wirtualnym świecie. Dzieci miały okazję obejrzeć kilka filmików edukacyjnych i wybrać najlepsze - ich zdaniem zakończenie. Pani psycholog zwróciła szczególną uwagę na anonimowość każdego użytkownika, przestrzegła przed nierozważnymi kontaktami z innymi osobami oraz uświadomiła, iż o każdej trudnej sytuacji należy mówić rodzicom, nauczycielom, bądź też w razie konieczności np. konsultantom helpline.org.pl. Dzieci wykazały się dużą ciekawością i wiedzą na temat Internetu, angażowały się w udzielanie odpowiedzi oraz zainteresowaniem oglądały prezentowane historie. 


  GALERIA ZDJĘĆ
  21.03.2018 08:22 | więcej »
 • Przedstawienie „Szewczyk Dratewka”
  Dnia 13 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt.: „Szewczyk Dratewka” zrealizowane z udziałem uczniów klasy IIIe. Sztuka wyreżyserowana przez  panią Aldonę Heller wymagała od wszystkich aktorów- amatorów wielu umiejętności takich jak: mimika twarzy, gestykulacja czy znajomość dłuższego tekstu. Aktorzy wystąpili w przepięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Przedstawienie zostało wzbogacone poprzez efekty dźwiękowe: szum lasu, dźwięk marakasów. Nie zabrakło też magicznej jak z bajki dekoracji, którą zaprojektowali  uczniowie z pomocą swoich rodziców. W tle za aktorami można było zobaczyć przepiękny zamek czarownicy, staw z kaczkami, las, barć oraz mrowisko. Przedstawienie zakończyło się piosenką o istotnej wartości w życiu jaką jest przyjaźń. Wszystkim uczestnikom bardzo podobała się sztuka czego dowodem były liczne oklaski i podziękowania.

  GALERIA ZDJĘĆ
  21.03.2018 08:14 | więcej »
 • Zwycięzcą etapu szkolnego II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Finansach " Młody Przedsiębiorca " dla szkoły podstawowej została Martyna Jakubowska z kl. V B.

  Gratulujemy !!!

   
  Martyna  będzie nas reprezentować w kolejnym etapie konkursu 21 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Stojadłach.

  Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
  19.03.2018 15:01 | więcej »
 • Kacper Kowalczyk uczeń klasy VIId zajął I miejsce w VIII edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno-Artystycznego "PROJEKTANT MATEMATYCZNY"pod patronatem Starosty Mińskiego.
  14 marca - w dniu Święta Liczby PI w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 "Mechaniku"odbyło się uroczyste wręczenie nagród. 
   

  GALERIA ZDJĘĆ
  19.03.2018 14:28 | więcej »
 • Regionalny Festiwal Szkolnych Zespołów Cheerleaders
  14 marca w Siedlcach odbył się Regionalny Festiwal szkolnych zespołów cheerleaders. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice IV klas : Bańka Daria, Pawelec Ala, Smalej Amelia, Krusiewicz Ola, Malka Hania, Kozłowska Martyna, Kłopotowska Julia, Komorzycka Julia, Porębska Alicja. Był to pierwszy publiczny występ dziewcząt, zajęły 9 miejsce. W Szkole można będzie je zobaczyć na najbliższej akademii. Opiekun Małgorzata Pyszel 

  GALERIA ZDJĘĆ
  19.03.2018 08:13 | więcej »
 • Po raz trzeci mamy dla Was „Dobre rady na elektroodpady”

  Nasza szkoła trzeci raz bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce 2018”. Konkurs ma charakter projektu i jest organizowany przez AURAEKO - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Warszawie. W ubiegłym roku zajęliśmy 6 miejsce.

  W tym roku naszą szkołę w projekcie reprezentuje zespół „ Elektro- fanki” w składzie: Julia Janiszewska, Anna Sadownik, Sandra Szyjanowicz, Maria Rek i Anna Wagner. Szkolnym koordynatorem i opiekunem eko- zespołu jest Edyta Kopeć.  Rywalizujemy z 34 szkołami, więc przed  nami  duże wyzwanie.

  W ramach realizacji zadań konkursowych wykonano już następujące działania: - Zbiórka baterii pod hasłem „Eko” podczas uroczystości szkolnych: Eko - Andrzejki, Eko - Mikołajki, Eko - Walentynki, Ekologiczny  Tłusty Czwartek,  Eko - Dzień Kobiet i Mężczyzn.  Po baterie zajrzy do naszej szkoły jeszcze Ekologiczna Pani Wiosna i Eko- Zajączek.


  Jesteśmy w trakcie realizowania szkolnych konkursów plastycznych o tematyce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbywają się też zajęcia edukacyjne dla uczniów naszej szkoły.


  Rozpoczęliśmy już akcję nagłaśniania zbiórki zużytego sprzętu na zebraniu z rodzicami, podczas którego odbyła się krótka pogadanka z rodzicami oraz rozdawane były ulotki.


  Przed nami jeszcze kilka zadań do wykonania. A finałem projektu jest  zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej szkole dnia 18 kwietnia 2018r. w godz. 10.00- 16.00.


  GALERIA ZDJĘĆ
  17.03.2018 06:59 | więcej »
 • TRÓJWYMIAROWE WARSZTATY
  13 marca w oddziale OB odbyły się warsztaty z aplikacją wirtualnej rzeczywistości 3D Quiver, który jest ogólnodostępnym programem rozwijającym umiejętności manualne dzieci a także sprawiającym, że kolorowanie i  „ożywianie”  obrazków staje się zabawą z odrobiną magii.

  Pierwszym etapem zabawy było pokolorowanie specjalnych obrazków w dowolny sposób. Kiedy prace były już gotowe za pomocą tabletów i telefonów komórkowych ( użyczonych przez rodziców ww grupy) nakierowywały urządzenia na swój rysunek, dzięki temu mogły zobaczyć, jak pokolorowane przez nich postacie poruszają się i machają do nich z ekranu.  Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i powodzeniem wśród dzieci. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w warsztaty i wspólną zabawę.
  17.03.2018 06:22 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki
   KRS 0000719010 NIP 8222366958, REGON 369499189


  informuje o możliwości zorganizowania obozu letniego
  dla dzieci od 7 do 14 lat

   

  Termin: 24.06 – 03.07.2018r. (10 dni).  Liczba miejsc - 45 + 6 kadry

   

  Miejsce – OW Hutnik Jastrzębia Góra    http://www.osrodkikolonijne.pl/?mod=165
   

  Pokoje 4 osobowe z łazienkami.

  Na miejscu: stołówka, basen, świetlica, boiska, plac zabaw

   

  Koszt ok. 1050 - 1150 zł (w zależności od wybranych atrakcji oraz ilości osób)

  zaliczka w wysokości 300 zł płatna do 22.03.2018 (musimy pilnie dokonać rezerwacji) Stowarzyszenie jest organizacją non-profit i nie zarabia na działalności.

   

  W ramach kosztu – transport (autokar pozostaje do dyspozycji), pobyt

  w pokojach 4 osobowych z łazienkami, wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), opieka wykwalifikowanej kadry, ratownik WOPR, pielęgniarka, ubezpieczenie NNW, program zawarty w ofercie.
   

  Program obozu:
  - odpoczynek i zabawy na plaży oraz kąpiel w morzu

  - Gdańsk (muzeum II wojny światowej)
  - Malbork (zamek)
  - Aquapark Reda z rekinami lub Jurata

  - Władysławowo - labirynt w kukurydzy, Ocean Park, Aleja Gwiazd Sportu Polskiego, Dom Rybaka, port rybacki i jachtowy
  - Puck - fara, port jachtowy i rybacki, Muzeum Ziemi Puckiej, grota Mechowska,
  - Żarnowiec – elektrownia, wieża "Kaszubskie Oko", zamek w Krokowej
  - Jastarnia, Jurata, Hel - port rybacki, fokarium

  - zajęcia świetlicowe i boiskowe (plastyka, gry i zabawy)

  - rejs wycieczkowy statkiem

  - park linowy

  - ognisko

  - dyskoteki

   

  Atrakcje są przykładowe mogą ulec zamianie na inne, które będzie preferowała grupa.

   

  Wstępne zapisy do dnia 20.03.2018r: Stowarzyszenie Na Piątkę
  email:
  rrsp5mm@gmail.com tel. 602888595, 784074998

  13.03.2018 09:39 | więcej »
 •  8 marca z firmą Savoir7 przeprowadzono warsztaty dla dzieci z rozwoju osobistego. Zajęcia zostały testowo przeprowadzone w czterech wybranych klasach tj.: klasa 3E - Złota skrzynia, klasa 3B - Drogowskaz marzeń, klasa 4D - Finansowe IQ oraz klasa 4F - Unikat.

  Dla naszych uczniów wynegocjowano koszt warsztatów na 15 zł / 1 osoba / 1 temat.

  Uczestnicy bardzo zadowoleni są z tych warsztatów i zgłosili chęć udziału w następnych oraz rekomendują je innym uczniom.

  Zainteresowane klasy prosimy o kontakt email: rrsp5mm@gmail.com

  Opis warsztatów:

  Złota skrzynia (45 min) - Znajdujący się w niej skarb to zbiór myśli na wielką skalę prowadzący do poszerzenia perspektywy działania i możliwości. Uczestnicy dowiedzą się czym jest strefa komfortu ,co pozytywnego przyniesie wyjście z niej, jak to zrobić. Logiczny jest fakt, że poznając zawartość złotej skrzyni będziesz bliżej swojego sukcesu. Razem odmienimy także przekonania na temat zmian i popełniania błędów. Pokażemy jak ważną walutą jest nasz czas, który dostajemy codziennie i czy wykorzystujemy go na 100%. Dodatkowe korzyści: wiedza jak zamienić porażkę w zwycięstwo, w jaki sposób myśląc o sobie zbudować postawę, która będzie sprzymierzeńcem, świadomość jedynej stałej rzeczy jaką jest zmiana, wartość jaką jest wiara w siebie i potęga umysłu.

   

  Drogowskaz Marzeń (90 min) - "Jeżeli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz także to osiągnąć"

  - Walt Disney Inspirując się myślą wielkiego producenta, czujemy misję do obudzenia marzeń w każdym człowieku. Uczymy jakie są różnice między celem, a marzeniem, to w jaki sposób możemy przyciągnąć je do swojego życia. Odkrycia Alberta Einsteina pokazują, że wszystko co nas otacza jest energią, którą możemy zamienić na inną energię czy materię. Właśnie dlatego tworzymy mapę marzeń. Zanim zdecydujesz się na rozwój Twojego dziecka w tym warsztacie, proszę byś pomyślał/a co zyska gdy osiągnie to wszystko o czym marzy. Dodatkowe korzyści: Zrozumienie ważności nagradzania siebie, rodzaje nagród, jak dzielą się cele, pobudzenie kreatywności, motywacja do działania, tworzenie rzeczywistości.

   

  UNIKAT (45 min) -Dlaczego jesteś wyjątkowy/a? Dzięki warsztatom "Unikat" Twoje dziecko pozna i zrozumie dlaczego jest wyjątkowe. Każdy z Nas posiada w sobie coś unikalnego dzięki czemu wyróżnia się. Warsztat ma na celu pokazanie czym jest mapa świata - jak postrzegamy otaczający nas świat. To, że jedno tak samo nazywające się zdarzenie może dla dwóch różnych osób wyglądać zupełnie inaczej i wywołać inne uczucia. Zwiększenie świadomości, że robienie czegoś inaczej niż ktoś nie oznacza źle lub gorzej. Zajęcia poparte są ustaleniem hierarchii wartości, z których także wynika niepowtarzalność każdego człowieka. Dodatkowe korzyści: Poprawa komunikacji z ludźmi i samym sobą, zrozumienie jak wpływa na nas otoczenie, czym jest asertywność, docenienie i akceptacja swojej indywidualności, odkrycie swoich umiejętności, dlaczego lepiej jest być wyjątkowym niż idealnym. 

   

  Rozwiń swoje finansowe IQ (90 min) - "Głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że mimo długich lat nauki, nie nabywamy w szkole wiedzy o pieniądzach" - Robert Kiyosaki. Wychodząc na przeciw temu zapotrzebowaniu oferujemy warsztaty, na których nauczymy jak łowić rybę - Lepiej dać komuś wędkę niż rybę. Jedynie 91% RODZICÓW wie, że powinni nauczyć swoje dzieci jak zarządzać swoimi finansami. Aż 84% UCZNIÓW stwierdza, że edukacja finansowa jest brakującym elementem ich szkolnego wykształcenia. 

  Na warsztatach inteligencji finansowej pokażemy jak dbać i jak zarządzać swoimi funduszami, jak wiedza na ich temat może uchronić od przykrych finansowych doświadczeń. Kierując swoje dziecko na nasze warsztaty dajesz mu możliwość rozwoju umiejętności prowadzących do jego finansowej niezależności. Wierzymy, że nawyk zarządzania pieniędzmi jest ważniejszy niż ich ilość.
  12.03.2018 13:14 | więcej »
 • Dnia 8 marca 2018 r. dzieci z oddziałów zerowych i klas pierwszych uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem Wojciechem Widłakiem, autorem książek dla dzieci m.in: ,,Pan Kuleczka”  i „Wesoły Ryjek” . W trakcie spotkania autor ciekawie opowiadał o książkach, które napisał, czytał fragmenty swoich tekstów, mówił skąd czerpał inspiracje do ich napisania. Po spotkaniu uczniowie zakupili książki oraz otrzymali pamiątkowy autograf.
   
  09.03.2018 11:19 | więcej »
 • Szkoła Podstawowa Nr 5 w Mińsku Mazowieckim zaprasza Uczniów klas III szkół podstawowych do udziału w XV Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Etap szkolny konkursu polega na napisaniu dyktanda, natomiast etap powiatowy składa się z dwóch części: dyktanda i krótkiego testu wyboru sprawdzającego znajomość zasad ortograficznych oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce.

  REGULAMIN
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
  ZESTAW ORTOGRAMÓW I ZASAD ORTOGRAFICZNYCH

   
  08.03.2018 09:41 | więcej »
 • Wzorem ubiegłego roku, uczniowie klasy V c naszej szkoły zorganizowali akcję mającą na celu pomoc bezdomnym zwierzętom. W czasie, gdy na zewnątrz srogi mróz, pomoc taka jest tym bardziej potrzebna. Uczniowie postanowili wesprzeć organizację „Viva! Zwierzaki z Mińska”, która prowadzi przytulisko, organizuje doraźną pomoc medyczną i szuka nowych domów dla porzuconych kotów i psów. Zorganizowano zbiórkę karmy, koców, posłań, smyczy, kagańców, psich zabawek słowem wszystkiego, co potrzebne dla ratowania bezpańskich zwierząt. Dzieci oddały także swoje zabawki jako fanty na loterię, której dochód wsparł działalność organizacji.


   

  Dziękujemy wszystkim uczniom za wspaniały gest pokierowany sercem. Psy i koty dziękują za waszą dobroć J

  04.03.2018 18:30 | więcej »
 • W tym roku z inicjatywy Sekcji Wolontariatu nasza szkoła wzięła udział w XVIII edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Szkolny Wolontariat podjął się przeprowadzenia akcji „Góra Grosza”. Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej.

   
  „grosik do  grosika i zbierze się miarka”

   

  Nasza szkoła na ten szczytny cel zebrała 280 zł 19 groszy.

  1 groszówek – 7.342 monet – 73,42 zł

  2 groszówek – 3.906 monet – 78,12 zł

  5 groszówek – 2.573 monet – 128,65 zł


  Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom
  i Nauczycielom za zaangażowanie!!!!

  04.03.2018 18:25 | więcej »
 • „BAL W POKOIKU LAL”
  27 lutego w oddziale „0”A  odbyło się spotkanie z babciami, dziadkami oraz rodzicami. Zerówkowicze zaprezentowali zaproszonym gościom przedstawienie teatralne pt. "Bal w pokoiku lal", które przygotowały pod kierunkiem wychowawcy pani Anny Dźwigały. Opowieść o małym misiu, który poszedł spać i zapomniał zaprosić lale na bal, pełna zabawnych wierszyków i sytuacji, wprawiła wszystkich w bardzo dobry humor. Z pewnością zaproszone osoby były dumne ze swoich pociech, które w kolorowych przebraniach misia, lal i pajacyków wyglądały jak profesjonalni aktorzy na scenie prawdziwego teatru. Teksty artystów przeplecione śpiewem, układami tanecznymi uatrakcyjniły cały występ. Dzieci sprawiły również babciom i dziadkom niespodziankę, w postaci własnoręcznie wykonanych glicerynowych, niepowtarzalnych, przepięknych oraz kolorowych mydełek zapachowych. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy bardzo za tak liczne przybycie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występu w naszej fotogalerii.
   
  02.03.2018 09:38 | więcej »
 • „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…”

  Odśpiewaniem „Roty” rozpoczął się koncert muzyczny przygotowany przez uczniów Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim zorganizowany w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. 27 lutego uczniowie klas IV a i IV d uczestniczyli w koncercie patriotycznym zatytułowanym „Dwa głosy o 11. listopada”, podczas którego uczniowie szkoły muzycznej zaprezentowali pieśni i piosenki nawiązujące do ważnych wydarzeń z historii Polski. Mogliśmy podziwiać nie tylko talenty wokalne, ale również instrumentalne. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem, zarówno artystów, jak i widowni, dwóch pieśni „Przybyli ułani” oraz „Pierwsza Brygada”. Występ artystyczny okazał się ciekawą lekcją historii na patriotyczną nutę.


  GALERIA ZDJĘĆ
  28.02.2018 20:59 | więcej »
 • PRZEDSZKOLAKI DLA BABCI I DZIADKA
  20 lutego w oddziale 0B zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały pod okiem nauczycielki Małgorzaty Szostak przedstawienie pt. „Jak to z babcią i dziadkiem było…”, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dekoracje zaś wykonała Katarzyna Chłopik. Dziadkowie przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Na koniec uroczystości wręczyły babciom i dziadkom upominki. Sala była udekorowana portretami babć i dziadków wykonanych przez wnuczęta.

  Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
  25.02.2018 17:00 | więcej »
 • WARCABOWE ZMAGANIA NAJMŁODSZYCH

  W lutym po raz kolejny odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy Klas Pierwszych.

  O dyplomy i medale walczyło 17 uczniów.
  Oto najlepsi:

   

  KATEGORIA DZIEWCZĄT
   

  I miejsce: Urszula Gągol Ia

  II miejsce: Michalina Brzozowska Ia

  III miejsce: Lena Ciszkowska Ia

  IV miejsce: Natalia Jankowska Ia
   

  KATEGORIA CHŁOPCÓW
   

  I miejsce: Łukasz Padzik Ic

  II miejsce: Mateusz Padzik Ic

  III miejsce: Jan Morelowski Ia

  IV miejsce: Szymon Markowski Ia

  Wszystkich uczestników zachęcamy do dalszych warcabowych treningów :)


  GALERIA ZDJĘĆ
  21.02.2018 08:50 | więcej »
 • Kopernikowskie sukcesy…

  19 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 podczas obchodów Święta Patrona Szkoły odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów poświęconych życiu i działalności Mikołaja Kopernika. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasze uczennice zdobyły wyróżnienia: Karolina Borcuch z kl. VII d w kategorii literackiej, natomiast Lena Gawron z kl.V d w kategorii plastycznej. Sukces tym bardziej ważny, gdyż na konkurs wpłynęło w każdej z kategorii ponad 80 prac, a poziom był bardzo wysoki, jak podkreślali organizatorzy. Natomiast w turnieju wiedzy o życiu i twórczości wielkiego astronoma naszą szkołę reprezentowali: Patryk Świętochowski i Jan Maguza z kl. VII d oraz Maria Mrzygłód z kl. V b.

          Wyróżnionym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


  GALERIA ZDJĘĆ
  21.02.2018 08:43 | więcej »
 • PŁYWACY Z „PIĄTKI” NA PIĄTKĘ Z PLUSEM

  16 lutego 2018 roku okazał się szczęśliwym dniem dla wszystkich pływaków z naszej szkoły. Chłopcy z determinacją i z zacięciem sportowym wywalczyli medale w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu. Jednym słowem duch walki i motywacja do walki o podium przyniosła rezultaty. Z młodzieńczym zapałem i entuzjazmem pokonywali wyznaczone dystanse w stylu klasycznym, dowolnym i grzbietowym. Niewątpliwie na uznanie zasługuje srebrna sztafeta chłopców, którzy dali z siebie wszystko, by stanąć na podium. Tym samym nasi pływacy awansowali do Międzypowiatowych Zawodów w Pływaniu. Nad kunsztem pływackim uczniów opiekę sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego pan Marek Kudelski i pan Arkadiusz Broda.

   

  Wyniki:

   

  KLASY IV I MŁODSZE

   

  Styl Grzbietowy

  3m – Marczak Piotr, 6m – Wąsowski Patryk, 7m – Zawadka Mateusz, 11m – Gujski Remigiusz, 13m – Kowaqlczyk Maks, 16m – Kowalczyk Przemek, 18m – Mikucewicz Marcel, 23m – Świętochowski Mateusz, 27m – Krupa Dawid


  Styl Klasyczny

  3m – Wąsowski Patryk, 4m – Zawadka Mateusz


  Styl Dowolny

  3m – Wąsowski Patryk, 5m Zawadka Mateusz, 9m – Świętochowski Mateusz, 12m – Kowalczyk Maks, 13m – Gujski Remigiusz, 14m – Oleksiejuk Kuba, 16m – Kowalczyk Przemek, 18m – Mikucewicz Marcel, 22m – Tomasiuk Kacper, 30m – Andrzejewski Kacper, 33m – Szerszeniewski Tymon

   

  KLASY VI – VII

   

  Styl Grzbietowy

  2m – Mikołajczyk Marcin, 14m – Duszczyk Maks, 16m – Sulejczyk Jakub, 21m – Piątkowski Michał

  Styl Dowolny

  2m – Mikołajczyk Marcin, 3m – Kwiatkowski Kamil, 22m – Duszczyk Maks, 35m – Piątkowski Michał, 37m – Sulejczyk Jakub, 42m – Sasin Karol

   

  SZTAFETA CHŁOPCÓW – 2 miejsce

  Wąsowski Patryk, Zawadka Mateusz, Świętochowski Mateusz, Marczak Piotr, Mikołajczyk Marcin, Kwiatkowski Kamil, Piątkowski Michał, Sulejczyk Jakub

   

  Sześć pierwszych miejsc premiowanych jest udziałem w Międzypowiatowych Zawodach w Pływaniu które odbędą się pod koniec marca.

  Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom
  GRATULUJEMY i ŻCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.  GALERIA ZDJĘĆ
  19.02.2018 21:56 | więcej »
 • Powiatowe Zawody w Pływaniu
  16 lutego w  mińskim aquaparku odbyły się powiatowe zawody w pływaniu.
  Sztafeta dziewcząt zajęła zdecydowanie I miejsce . Skład : Siedlecka Natalia, Zalewska Gabrysia, Wagner Anna, Mrzygłód Marysia, Fałek Daria, Pawelec Ala, Bańka Daria, Malka Hania.

  Rocznik 2004 
  Zawadka Marta - 2 miejsce w stylu klasycznym, 3 miejsce w stylu dowolnym, 4 miejsce w stylu grzbietowym
  Góras Natalia - 5 miejsce w stylu grzbietowym i 5 miejsce w stylu dowolnym.
  Dziewczęta zakwalifikowały się na zawody regionalne.
   
  Rocznik 2005-2006
  Najlepiej wypadła Wagner Ania zdobywając brązowy medal w stylu klasycznym.
  Wagner Ania, Zalewska Gabrysia, Pawelec Ala zakwalifikowały się na zawody regionalne
   
  Wagner Anna - 3 miejsce w stylu klasycznym, 6 miejsce w stylu dowolnym
  Zalewska Gabrysia - 5 miejsce w stylu dowolnym
  Jaworska Emilia - 6 miejsce w stylu grzbietowym, 23 miejsce w stylu dowolnym
  Mrzygłód Marysia - 8 miejsce w stylu dowolnym, 11 miejsce w stylu grzbietowym
  Kożuchowska Magda - 9 miejsce w stylu grzbietowym, 12 miejsce w stylu klasycznym
  Siedlecka Natalia - 11 miejsce w stylu klasycznym, 20 miejsce w stylu dowolnym
  Karwowska Maja - 14 miejsce w stylu klasycznym, 15 miejsce w stylu grzbietowym
  Gawron Lena - 16 miejsce w stylu klasycznym, 28 miejsce w stylu dowolnym
  Kwiatkowska Karolina - 17 miejsce w stylu klasycznym
  Bartnicka Weronika - 18 miejsce w stylu klasycznym, 14 miejsce w stylu grzbietowym
  Gutkowska Wiktoria - 22 miejsce w stylu grzbietowym
   
  Rocznik 2007 - 2008
  Fałek Daria - 6 miejsce w stylu dowolnym
  Pawelec Ala  - 4 miejsce w stylu grzbietowym
  Malka Hania - 11 miejsce w stylu grzbietowym
  Bańka Daria - 18 miejsce w stylu grzbietowym
  Frydrychewicz Oliwia - 27 miejsce w stylu grzbietowym
  Rozparzyńska - Noga Anna - 30 miejsce w stylu grzbietowym
  Gągol Magda - 35 miejsce w stylu grzbietowym
  Adamiec Roksana - 42 miejsce w stylu grzbietowym
  Szeląg Wiktoria - 43 miejsce w stylu grzbietowym
  Porębska Ala - 46 miejsce w stylu grzbietowym
  Nalazek Gabrysia - 47 miejsce w stylu grzbietowym
  Smalej Amelia - 53 miejsce w stylu grzbietowym.
   
  Opiekun: Małgorzata Pyszel

  GALERIA ZDJĘĆ
  19.02.2018 10:02 | więcej »
 • 15 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się powiatowe zawody w unihokeja dziewcząt. Dziewczęta po zaciętych meczach ostatecznie zajęły V miejsce. Skład drużyny :  Maja Markowska,Mazanka Wiktoria, Santorek Angelika, Ślązak Maja, Jaworska Emilia, Jakubowska Kinga, Ambrożewicz Iza, Rek Marysia , Zięba Małgosia, Mrzygłód Marysia.

  Opiekunowie: Arkadiusz Broda , Małgorzata Pyszel

  19.02.2018 09:57 | więcej »
 • WARSZTATY MYDLARSKIE W PIĄTCE
  W poniedziałek 12 lutego w oddziałach zerowych naszej szkoły dzieci uczestniczyły w warsztatach mydlarskich.  Z gliceryny tworzyły mydełka w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu oraz umieszczały w środku elementy dekoracyjne. Zerówkowicze sumiennie i z wielkim zaciekawieniem wykonywały polecenia prowadzących. Przepięknie pachnące i kolorowe mydełka zapakowały w celafonowe torebki i ozdobiły wstążeczkami. Już w krótce wykonane mydełka będą ciekawym i pachnącym upominkiem dla najbliższych…
  19.02.2018 09:51 | więcej »
 • Nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Akcja ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.


  13.02.2018 09:51 | więcej »
 • Rok 2018 jest szczególnym rokiem, w którym mija 100 lat od momentu odzyskania przez Polskę wolności i suwerenności.

            Aby już dzisiaj rozpocząć upamiętnianie tej ważnej rocznicy, w szkole na stopniach schodów umieszczono najważniejsze daty i wydarzenia z historii Polski. Ten ciekawy pomysł pozwoli nam przypomnieć sobie jakże szczególne momenty z przeszłości ojczyzny, a zarazem jest bardzo dobrą powtórką i metodą utrwalenia istotnych faktów historycznych. Ponadto rozpoczęliśmy realizację projektu, którego rezultatem będzie wydanie książki zawierającej informacje o faktach, wydarzeniach i postaciach związanych z naszym miastem. Publikacja będzie przede wszystkim efektem pracy uczniów. Dlatego zapraszamy wszystkich „Piątkowiczów” do udziału w realizacji przedsięwzięcia.

  13.02.2018 09:36 | więcej »
 • Podziękowania

   

  Prezydium Rady Rodziców serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tak smacznych i pięknych wypieków.


  W konkursie na najładniejsze ciasto nagrody otrzymali:

  1. Nadia (1A) i Karina (3B) Śliwińska oraz Jakub Sulejczyk (5A)
  2. Jakub Miłkowski (2B) i Marysia Mrzygłód (5B)
  3. Mikołaj Godlewski (1A) i Weronika Gołaś (5B)
  4. Katarzyna Rogala (2A) i Marek Bodecki (4E)
  5. Andrzej Pielak (3D) i Julia Podsiadło (4C)

   

  Za pierwsze miejsce nagrodą była karta podarunkowa o wartości 100 zł przekazana przez właścicieli Toy Planet - sklep: Galeria Aminis ul. Konstytucji 3 Maja 8, lok. U2 Mińsk Maz., natomiast za kolejne miejsca nagrody firmy Hasbro.

   Dziękujemy:

  1, Dyrekcji szkoły
  2. Duetowi Specjal Kasi i Mariuszowi Parol za oprawę muzyczną
  3. Pani Honoracie Grudzień z Akademii Ruchu za pokaz i rozgrzewkę taneczną
  4. Pani Dyrektor Katarzynie Karwowskiej z 
  Przedszkola Miejskiego Nr 4 im. Urszuli Smoczyńskiej ul. Tuwima 2 Mińsk Maz. za wypożyczenie stroju pluszowego misia
  5. Właścicielom Toy Planet za przekazanie kart upominkowych 
  6. Pani Magdzie W. za przekazanie upominków firmy Hasbro
  7. Pani Monice A. z Cool School (angielski, urodzinki, klubik malucha) 
  ul. Kościuszki 25 Mińsk Maz. za wsparcie finansowe 
  8. Panu Krzysztofowi G. za zdjęcia
  9. Pani Katarzynie Milewskiej za dekorację Sali
  10. Panu Mariuszowi D. z Nova Vision ul. Graniczna 5 Mińsk Maz. za wydruki i plakaty
  11. Panu Marcinowi K. za obsługę i zdjęcia z foto-budki
  12. Pani Ewie P., Agacie G. za malowanie twarzy dzieciom

  Wszystkim Nauczycielom, pracownikom SP nr 5 i uczestnikom balu.


  kawiarenkę: Lidii Grabowskiej, Ewelinie Pukackiej, Małgorzacie Zawolskiej, Iwonie Bartnickiej, Magdalenie Krusiewicz,  Monice Adamiec, Anecie Czerkas, Monice Miller oraz uczniom z klasy 6B w szczególności: Natalii Siedleckiej, Hani Łukowskiej, Julii Stopa, Marcie Bocheńskiej, Klaudii Gut, Nikoli Kleban, Oliwii Drzazga i Karolowi Zawadzkiemu.Dziękujemy również wszystkim osobom przygotowującym i obsługującym
   
  Zebrany fundusz został przekazany na potrzeby naszych dzieci. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wsparli konto Rady Rodziców. Liczymy na coraz większe i liczniejsze zaangażowanie rodziców w życie szkoły. Prezydium Rady Rodziców przy SP nr 5
   
  12.02.2018 09:51 | więcej »
 • Nasza Szkoła przystąpiła do kolejnego projektu. Tym razem to projekt " Gimnastyka korekcyjna - ważna sprawa " . Realizowany będzie w formie zajęć dla dzieci z klas I - III. Publicznych szkół Podstawowych z terenu Mińska Mazowieckiego, dla których organem prowadzącym jest Miasto Mińsk Mazowiecki.Zajęcia gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej realizowane są ze środków pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki, przy wkładzie własnym pochodzącym z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki. Od uczestników nie pobierane są żadne opłaty - są to zajęcia bezpłatne.
   
  Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają dzieci: 

  a/ zakwalifikowane na podstawie profilaktycznych badań lekarskich, wymagające dodatkowych zajęć korekcyjnych.
  b/ z obniżoną sprawnością fizyczną związaną z zaburzeniami w rozwoju somatycznym.
  c/ z przewlekłymi zaburzeniami stanu zdrowia / przebyte choroby /
   
  Przed każdym semestrem prowadzona jest oddzielna rekrutacja.  
   
  Zajęcia prowadzone będą w czwartki w godz. 16.25 - 17.10 / 10 godzina lekcyjna/  i  piątki w godz. 15.35 - 16.20 , 16.25 - 17.10 / 9 i 10 godzina lekcyjna/ 

  Zapisu dziecka może dokonać wyłącznie rodzic lub opiekun prawny wypełniając kartę zgłoszeń , którą można pobrać u nauczyciela wychowania fizycznego p. Małgorzaty Pyszel oraz ze strony www naszej szkoły . Zapisy przyjmujemy do wtorku włącznie. W środę podamy listę dzieci zakwalifikowanych na zajęcia. Uczniowie którzy nie zakwalifikowali się będą na liście rezerwowej.

   
  Pierwsze zajęcia już od 15.02.18r

  Serdecznie zapraszamy  Małgorzata Pyszel
  12.02.2018 13:19 | więcej »
 • W dniu 7 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się głosowanie na najlepszy projekt „Ogrodu rekreacyjnego według MINECRAFTA”. Nasi uczniowie wybierali spośród 17 wspaniałych projektów utworzonych podczas II etapu konkursu. W trakcie demokratycznych wyborów zagłosowało 610 uczniów naszej szkoły. Oddano 606 głosów ważnych, 4 głosy były nieważne. 

  Przeliczenia głosów dokonał Samorząd Uczniowski w składzie: Martyna Jakubowska, Oliwia Kondera, Wiktoria Glinka oraz Kinga Jakubowska.

   

  Wyniki przedstawiały się następująco:

   

  I TURA

   

  Nr projektu w głosowaniu

  Nazwa projektu

  Liczba punktów

  1

  Perfekto

  88

  2

  Kolorowy ogród

  14

  3

  Grupa 4d Ogród

  32

  9

  Bezpieczny ogród

  55

  5

  Ogród marzeń

  17

  6

  Minecraft szkoła

  26

  7

  Labcio

  15

  8

  Wspaniały ogród

  13

   


  II TURA

   

  Nr projektu w głosowaniu

  Nazwa projektu

  Liczba punktów

  10

  Ogród naszych marzeń

  35

  11

  Nasz ogród

  23

  12

  Kl. 5 D

  20

  13

  Ogród marzeń

  26

  14

  5a Gr 2

  41

  15

  Ogród „Miszczów”

  74

  16

  Ogród marzeń

  80

  17

  Pastelowa kraina

  11

  18

  Projekt P

  36

    

  Decyzją Komisji Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz Dyrektora szkoły postanowiono wytypować dwa najlepsze projekty z dwóch tur konkursu. W I turze konkursu wygrał projekt „Perfekto” uzyskując liczbę głosów 88. Jednak nie spełnił on kryteriów projektowych zabudowy płaskiej, dlatego też nie został wybrany przez Komisję. W II turze konkursu wygrał projekt „Ogród marzeń” uzyskując liczbę głosów 80. Spełnił on wszystkie kryteria projektowe zabudowy płaskiej. Komisja postanowiła ocenić ten projekt, jako najlepszy projekt i przyznać 1 miejsce w konkursie.

   

  1 miejsce – projekt pn „Ogród Marzeń” wykonany przez uczniów: Alex Philippe, Piotr Smoliński, Antoni Zawolski – wszyscy uczniowie z kl. III a.
   

  PROJEKT


  2 miejsce –  projekt  pn „Perfekto” wykonany przez uczniów: Kacper Andrzejewski, Przemysław Kowalczyk, Igor Księżopolski – kl. IV c, Tymon Szerszeniewski – kl. IV a.
   

  PROJEKT


  3 miejsce – projekt pn „ Ogród Miszczów” wykonany przez uczniów: Jan Krupa, Damian Majda, Wiktor Pawelec, Kacper Porębski, Franciszek Sitnicki – kl. V b.
   

  PROJEKT

   

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za wielkie zaangażowanie i kreatywność. Powstało 17 ciekawych projektów. Wiemy, że nie wszystkie prace mogły być zrealizowane, ale Wasza pomysłowość i inwencja twórcza były dla wszystkich radością i dumą. Cieszymy się, że nasi Uczniowie potrafią robić rzeczy ważne i istotne dla przyszłości naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie tego wydarzenia, a przede wszystkim Panu Burmistrzowi Marcinowi Jakubowskiemu za możliwość realizacji projektu.

   

  11.02.2018 09:02 | więcej »
 • II etap konkursu szkolnego „Ogród rekreacyjny według MINECRAFTA”

  W dniu 6 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się II etap konkursu szkolnego „Ogród rekreacyjny według MINECRAFTA”Uroczystego otwarcia zmagań konkursowych dokonali Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Pan Marcin Jakubowski Pani Dyrektor Ewa Szczerba oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Dariusz Świętochowski. W wydarzeniu tym uczestniczyli także rodzice. Na wstępie dokonano podsumowania I etapu konkursu. Nagrody otrzymali: 1 miejsce - Dawid Porębski, 2 miejsce (praca zbiorowa) - Aleksander Jagiełło, Mateusz Zawadka, Gabriela Nalazek, Hanna Malka, Anna Rozparzyńska – Noga, Bartosz Żyłka, Michał Nowicki, 3 miejsce – Nikodem Król. Następnie po krótkim instruktażu uczniowie  przystąpili do II etapu fascynującej i pouczającej przygody z MINECRAFTEM. Pracowali w kilkuosobowych zespołach pod okiem specjalistów z Innovative Lab oraz nauczycieli informatyki. Ze względu na ogromne zainteresowanie dzieci tym nowatorskim przedsięwzięciem wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie tury. W efekcie grupowej pracy, której towarzyszyły niesamowite emocje, zaangażowanie i inwencja twórcza, powstało 17 ciekawych projektów.  Wszystkie projekty zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej przy bibliotece szkolnej w dniu 7 lutego 2018 r. w godzinach 12:00 – 14:00. Najlepszy projekt zostanie wyłoniony w drodze demokratycznego głosowania przez uczniów SP 5.

  GALERIA ZDJĘĆ

  PROJEKTY

  11.02.2018 06:49 | więcej »
 • 5 i 7 lutego w naszej szkole po raz kolejny już odbyły się warsztaty czytelnicze z przedstawicielką Wydawnictwa Zakamarki. W spotkaniu uczestniczyły  wszystkie klasy  trzecie  i czwarte.

  Uczniowie klas trzecich mieli okazję przyjrzeć się swoim emocjom, spróbować je nazwać  i rozpoznać. Punktem wyjścia była książka francuskiego profesora filozofii Oscara Brenifiera „Uczucia, co to takiego?” z serii Dzieci Filozofują. Udział w zajęciach prowokował dzieci do analitycznego i krytycznego myślenia.

   

  Natomiast uczniów klas czwartych warsztaty miały zachęcić po sięgnięcie po książki przygodowe pary bohaterów Dawida i Larisy nowej serii Martina Widmarka

              W ramach godzinnych warsztatów przeprowadzono interaktywne czytanie fragmentów książki wzbogacone pokazem multimedialnym oraz aktywnościami związanymi z lekturą, np. wcielenie się w rolę bohatera w określonej sytuacji książkowej, grupowe odszyfrowanie zakodowanego hasła (szyfrem był układ okresowy pierwiastków – tablica Mendelejewa). Uczniowie zapoznani zostali również z postacią autora i historią powstania książek. Poznali znaczenie słowa antykwariat oraz przykłady takich instytucji w Polsce i na świecie. Warsztaty zawierały w sobie również elementy historii książki –np. wyjaśniono pojęcie biały kruk, pokazano najmniejszą i największą książkę świata.

  Książki z tej serii to:  Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”, „Trzynasty gość”, „Wyspa Obłąkanych, „Pieśń Szamana”.

   


  Wszystkie tytuły książek znajdują się w zbiorach biblioteki szkolnej

                                                         

                                                          POLECAMY

  07.02.2018 15:53 | więcej »
 • Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom I etapu konkursu szkolnego „Ogród rekreacyjny według Minecrafta”. Dzięki waszej inwencji twórczej i ogromnej wyobraźni powstały naprawdę interesujące i godne uwagi prace. A zatem zapraszamy Was do kolejnego etapu zmagań konkursowych. Odbędzie się on już we wtorek 6 lutego w godz. 13.00 – 17.00 w małej sali gimnastycznej. II etap konkursu będzie miał formę współzawodnictwa zespołowego, które wyłoni zwycięski projekt.

  Wszelkie szczegóły organizacyjne dotyczące dalszych zmagań konkursowych przekażą Wam nauczyciele informatyki.

  02.02.2018 17:53 | więcej »
 • 30.01.2018 15:04 | więcej »
 • Tylko dwa tygodnie przerwy w nauce a tyle zmian u nas...

  GALERIA ZDJĘC
  29.01.2018 22:33 | więcej »
 • Zimowisko
  Nasi uczniowie w okresie 20 - 27 stycznia przebywali na zimowisku narciarskim w Jaworzynce koło Wisły. Zimowisko zostało zorganizowane wspólnie z Fundacją „Nie Tylko Myśl”. Na zimowisku przebywało 33 uczniów wraz z 3 naszymi opiekunami: Panią Małgorzatą Pyszel, Eweliną Pukacką i Mileną Glinką. Uczniowie w programie mieli naukę jazdy na nartach lub jej doskonalenie, wycieczki do: Wisły, Koniakowa, chaty chlebowej, aquaparku Istebna, na Trójstyk, zabawy integracyjne, świetlicowe, dyskoteki i kulig. Więcej zdjęć na fb szkoły https://www.facebook.com/sp5minsk/
  29.01.2018 22:15 | więcej »
 • DRODZY RODZICE!

  W związku z dużym zainteresowaniem realizacją projektu „Ogród rekreacyjny Minecraft”, chcąc stworzyć równe szanse wszystkim uczniom naszej szkoły, w uzgodnieniu z Radą Rodziców oraz Samorządem Uczniowskim informujemy, że zajęcia informatyczne „Minecraft” odbędą się w pierwszych tygodniach po feriach. Jednocześnie informujemy o korekcie w regulaminie, który znajduje się w załączeniu.
   
  Ogród rekrecyjny według Minecraft
   
   

   
  12.01.2018 15:58 | więcej »
 • Bezpieczne ferie

  Dnia 8 stycznia 2018r. w naszej szkole odbył się apel „Bezpieczne ferie”. Miał on na celu zachęcenie uczniów klas 0-III do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wypoczynku zimowego. Apel przygotowali uczniowie z klasy IIIe i IIIf z wychowawcami p. Aldoną Heller i p. Barbarą Nowicką. Skutecznie zachęcali najmłodszych kolegów do uprawiania sportów zimowych oraz przekazali przestrogi mające na celu uświadomienie  zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych oraz niewłaściwego przechodzenia przez jezdnię. Spotkanie uatrakcyjniły scenki młodych aktorów  przedstawiające bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie oraz wesołe zimowe piosenki.


  GALERIA ZDJĘĆ

  11.01.2018 21:04 | więcej »
 • RODZINNE KOLĘDOWANIE

  W okresie świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole  można  obejrzeć przygotowywane przez dzieci  przedstawienia jasełkowe. „Rodzinne Kolędowanie” przeżywali  razem ze swoimi pociechami rodzice, dziadkowie i rodzeństwo, uczniów klasy Ic, przygotowani przez panią Marzenę Wocial. Inscenizacja wystawiona przez maluchy oraz świąteczna atmosfera owita rytmem kolęd i pastorałek, pokazała wszystkim zgromadzonym, że święta to nie tylko wyczerpujące przygotowania, zakupy robione w pośpiechu i pakowanie prezentów, ale przede wszystkim to czas, radosnej nowiny narodzin Jezusa, to czas kiedy dzielimy się opłatkiem i z całego serca życzymy sobie wszystkiego co najlepsze.  GALERIA ZDJĘĆ
  08.01.2018 09:06 | więcej »
 • 03.01.2018 17:03 | więcej »
 • We czwartek 28 grudnia 2017r. w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie odbyła się uroczystość nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego nauczycielom z terenu Warszawy i powiatów okołowarszawskich. W gronie około 400 nowych nauczycieli dyplomowanych  znalazła się także reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej - pani Anna Dźwigała. Towarzyszyła jej dyrektor szkoły Ewa Szczerba. Akty nadania nauczycielom wręczyli: Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty, Dorota Skrzypek – Mazowiecki Wicekurator Oświaty oraz Andrzej Sosnowski – Mazowiecki Wicekurator Oświaty. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego.

  Nie sposób nie zauważyć, że czwartkowa uroczystość to niezwykle podniosłe wydarzenie, dlatego tym bardziej nobilitujący dla społeczności mińskiej „Piątki” jest fakt, iż to właśnie uczniowie SP nr 5 uświetnili artystycznie tę wyjątkową chwilę. Zespół wokalno-instrumentalny „Impresja”, który reprezentowały Zuzanna Niemyjska, Magdalena Kożuchowska, Weronika Bartnicka, Lena Gawron, Kinga Jakubowska, Maria Mrzygłód, Amelia Kowalewska i Kinga Michalska, wykonał instrumentalnie i wokalnie kilka utworów muzycznych, które okazały się prawdziwą ucztą dla ducha. W repertuarze przygotowanym z ogromną starannością pod czujnym okiem opiekunki zespołu pani Magdaleny Jakubowskiej uczestnicy uroczystości usłyszeli doskonale wpisujące się w świąteczny nastrój pieśni, kolędy i pastorałki, m.in. „Halleluję”, „Cichą noc”, Gdy się Chrystus rodzi” oraz „Skrzypi wóz” (pastorałkę wykonaną we współczesnej rockandrollowej aranżacji). Nasze wszechstronnie uzdolnione wokalnie uczennice nie tylko pięknie dwugłosowo śpiewały, ale także dały prawdziwy popis gry na wielu instrumentach muzycznych, m.in. perkusyjnych niemelodycznych. Zagrały na metalofonach, ksylofonach, a także pięknie brzmiących fletach prostych i flecie poprzecznym.

  Program artystyczny w wykonaniu „Impresji” został nagrodzony w pełni zasłużonymi pochwałami i gromkimi brawami publiczności. Występ spotkał się także z ciepłymi słowami uznania i specjalnym podziękowaniem ze strony Pani Kurator Aurelii Michałowskiej, która była pod wrażeniem talentu muzycznego młodych artystek z mińskiej „Piątki” oraz pedagogicznych umiejętności prowadzącej zespół Pani Magdaleny Jakubowskiej. Podziękowała także dyrektor Ewie Szczerbie, która również ze swej strony dołożyła starań, by program artystyczny w wykonaniu uczennic naszej szkoły na długo pozostał w pamięci i osobiście towarzyszyła zespołowi podczas czwartkowego występu. Nasze uczennice otrzymały pamiątkowe upominki oraz dużą porcję pochwał i pozytywnych emocji. Uroczysty i pełen wrażeń dzień zakończyło zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich.
   

  29.12.2017 12:37 | więcej »
 • Dbamy o Naszych!!!

  W miesiącach jesiennych bieżącego roku uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział w akcji „ Zbiórka żołędzi na karmę dla zwierząt”.  Oto wyniki konkursu:

  Klasy 0- 3

   

  1. Śliwińska  Nadia   kl. I a     - 25,5 kg

  2. Miąsek Michał       kl. 0 b    - 7  kg;