Poniedziałek 18.11.2019

 • Kreatywność naszych uczniów...
  15 listopada 2019 roku klasa VIa odwiedziła Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim. W ramach wydarzenia unikatowego, jakim jest Festiwal Piotra Skrzyneckiego, uczniowie uczestniczyli w warsztatach kabaretowych. Na dobry początek była solidna dawka historii kabaretu, a po niej przyszła pora na trening umiejętności scenicznych, przełamanie strachu i walkę z tremą. Było to wyjątkowe spotkanie z aktorką teatralną, która zainspirowała wszystkich uczniów do przedstawienia krótkich etiud. Stworzone historie były kreatywne i zabawne. Przy okazji zostało odkrytych kilka aktorskich talentów.
   
  18.11.2019 11:35 | więcej »
 • Spotkanie autorskie w MBP

  13 listopada 2019r. grupa uczniów z klasy VIII b wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z pisarzem Tomaszem Sobanią. Tomasz Sobania mimo młodego wieku (ma dopiero 21 lat), wydał już trzy książki. Oprócz talentu pisarskiego ma również inne zdolności. Gość opowiedział o bieganiu na długie dystanse w celach charytatywnych (m.in. od Zakopanego do Gdyni w 18 dni!), skokach ze spadochronem, udziale w „Rejsie Niepodległości” na pokładzie „Daru Młodzieży”. Uczniowie mogli poznać nie tylko młodego i utalentowanego autora, ale także wziąć udział w warsztatach motywacji. Było to ciekawe spotkanie z niewiele od nich starszym człowiekiem mającym pasje, pokazującym, że nie da się „iść na łatwiznę”, chodzić „na skróty” i „byle jak”, bo życie jest zbyt krótkie, by być biernym i przeciętnym.

  Jak na spotkanie autorskie przystało, był czas na zakup książek, autografy i pamiątkowe selfie.

  Galeria zdjęć

   

  14.11.2019 17:25 | więcej »
 • Uczniowie klas IV – VIII w ramach edukacji językowej, geograficznej, europejskiej i plastycznej wzięli udział w szkolnym konkursie językowo-plastycznym „Stolice europejskie”.

  Celem konkursu było poznawanie krajów i miast Europy, promowanie atrakcji stolic europejskich, rozwijanie umiejętności językowych oraz doskonalenie umiejętności wyszukiwania informacji.

  Uczestnicy konkursu wykonali dowolną techniką plastyczną plakaty na temat wybranej stolicy europejskiej, z opisem miasta i jego najważniejszych atrakcji turystycznych - w języku angielskim lub niemieckim. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i starannie wykonanych prac, które można podziwiać na korytarzu na drugim piętrze.

   

  Nagrodzone plakaty wykonali:

  Język angielski

  1. Sara Chłopik
  2. Jan Maciejewski
  3. Julia Komorzycka

   

  Język niemiecki

  1. Julia Smolińska
   
  Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!
  Galeria zdjęć
  14.11.2019 17:26 | więcej »
 • Pamietamy...

  11 listopada to data ważna dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy odwagę i waleczność naszych przodków, którym zawdzięczamy to, że po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy.

  Podczas uroczystego apelu, który w naszej szkole odbył się 8 listopada, cała społeczność szkolna oddała  cześć i hołd walczącym. Uczniowie klasy 6b przypomnieli zgromadzonym fragmenty burzliwej historii naszego kraju oraz godne podziwu działania bohaterów zmierzające do odzyskania niepodległości. Zaprezentowali sylwetki wielkich Polaków: Józefa Wybickiego, Fryderyka Chopina, Tadeusza Kościuszkę, Jana Matejkę oraz Henryka Sienkiewicza, przypomnieli w jaki sposób wspierali Polaków w walce o obronę ojczyzny. W podniosłym nastroju utrzymały zgromadzonych pieśni patriotyczne wykonane przez chór szkolny.  Punktualnie o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna jednym głosem odśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
  Wzorową postawą podczas całej uroczystości oraz galowym strojem dali uczniowie wyraz swej postawy patriotycznej.

  11.11.2019 20:37 | więcej »
 • Fajnie być żołnierzem...!
  W dniu 6.11.2019 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy szer. Mariusza Kąca z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Barczącej. Podczas spotkania opowiedział o swojej służbie,a także zaprezentował mundur oraz żołnierskie nakrycia głowy. Wielką atrakcją było przymierzenie hełmu, maski przeciwgazowej jak i trzymanie karabinu. Ponadto Pan Mariusz zademonstrował metody maskowania żołnierzy podczas ćwiczeń i opowiedział o rzucie granatem F1 i RG42. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od Pana Mariusza min. plakaty i teczki. W podziękowaniu za poświęcony czas i świetną zabawę uczniowie zaśpiewali pieśń patriotyczną " Rotę". Dwóch uczniów z klasy IIB Aleksander Kulma i Szymon Kurowicki wyrecytowali wiersz W. Bełzy pt." Kto Ty jesteś? Polak mały" i wręczyli laurkę z podziękowaniem.
  09.11.2019 09:00 | więcej »
 •  „CLIL- bo język obcy to komunikacja i kultura!” w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów" realizowanego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Projekt będzie realizowany od 2.09.2019 do 1.09.2020 roku, a  partnerem edukacyjnym będzie szkoła Agrupamento de Escolas Sa de Miranda w Bradze, Portugalia.

  Całkowity koszt projektu  to 197 668,00 PLN.

  Co to jest CLIL (Content and Language Integrated Learning)?

  CLIL to zintegrowana nauka języka i przedmiotu (w tym projekcie przedmiotów przyrodniczo-matematycznych i języka angielskiego).

  07.11.2019 20:04 | więcej »
 • Kolejne zwycięstwo warcabistów

  Dnia 5 listopada 2019 roku odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Klas V-VIII Szkół Podstawowych Mińska Mazowieckiego w warcabach 100-polowych. W tych zmaganiach nasza drużyna warcabowa zajęła I miejsce.

  Naszą szkołę reprezentowali: Urszula Gągol IIIa, Lena Barańska IVa, Joanna Federak IVb, Michalina Ner IVb, Zofia Gągol Va, Alicja Pawelec VIa, Mateusz Padzik IIIc, Łukasz Padzik IIIc, Jan Morelowski IIIa, Jan Gągol Va,  Mateusz Bobek Vb, Maksymilian Stolarczyk VIe, Jan Krupa VIIb, Oliwer Bołtowicz VIIb.

  Nasi zawodnicy zajęli też czołowe miejsca w rywalizacji indywidualnej:

  Zofia Gągol -  I miejsce w kategorii dziewcząt z klas V;

  Joanna Federak -  I miejsce w kategorii dziewcząt z klas VIII;

  Jan Gągol – I miejsce w kategorii chłopców z klas V

  Łukasz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas VI;

  Jan Morelowski -  I miejsce w kategorii chłopców z klas VIII.

   

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  06.11.2019 14:53 | więcej »
 • "Dopóki masz wybór..."

  Dnia 31 pździernika 2019r. uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Dopóki masz wybór”. Prowadzącym był Pan Piotr Nagiel terapeuta osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Jest to również kompozytor, autor tekstów oraz wokalista na co dzień współpracujący z wielkimi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, idolami młodzieży. Opowiadał on wzruszające historie min. o samobójstwie młodej dziewczyny, która została upokorzona przed koleżankami i kolegami z klasy. Brak reakcji otoczenia spowodował, iż nastolatka pozostawiona sama w obliczu wielkiego upokorzenia odebrała sobie życie. Autorzy spotkania przede wszystkim chcieli uświadomić uczniom, iż mają wybór i sami muszą podjąć decyzję, co do swojego postępowania z alkoholem, narkotykami i dopalaczami. Przedstawiali rozpaczliwe przykłady, jak używki niszczą ciało, ale i duszę młodego człowieka, nie pozostawiając szans na dorosłość. Padały tytuły filmów dokumentalnych, obrazujących życie uzależnionych i ich powolny upadek. Pojawiały się też nieliczne przypadki podjęcia heroicznej walki z nałogiem i sukcesu. Wszystkie opowieści i dialogi z młodzieżą przeplatane były wspaniałymi utworami, granymi na gitarze, które wyciskały nie jedne łzy.

  Galeria zdjęć

  05.11.2019 08:43 | więcej »
 • Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

  11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. – W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne – podkreślił minister edukacji.

   

  Bądźmy razem w tym dniu!

  Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!

  Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
   
  03.11.2019 08:15 | więcej »
 • Spotkanie z policjantem

  Dnia 17 października uczniowie klasy III b uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji celem uzyskania jak najwięcej informacji o bezpieczeństwie na drodze oraz promowania zawodu policjanta. Prowadzący spotkanie zwracali uwagę na to jak należy się zachować w drodze do i ze szkoły, jakich reguł przestrzegać, żeby być bezpiecznym na ulicy. Ponadto policjanci podkreślili, jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe, które każdy z uczniów powinien posiadać. Goście przekazali również cenne informacje na temat swojej niełatwej pracy – służby dla ludzi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja niektórych elementów wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania tak ciężkiej i odpowiedzialnej pracy policjanta. Niektóre dzieci chętnie zadawały ciekawe pytania oraz dzieliły się swoimi życiowymi doświadczeniami. Spotkanie z policjantami było interesujące i pouczające. Za uważne słuchanie i aktywny udział uczniowie otrzymali elementy odblaskowe i inne drobne upominki. Wszyscy mamy nadzieję, że to spotkanie pozytywnie wpłynie na właściwe zachowania dzieci.

  25.10.2019 10:09 | więcej »
 • Pierwszaki Piątki ŚLUBUJĄ!

  Dnia 22 października w piękny, ciepły, jesienny dzień, odbyła się tradycyjnie w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich Rodziców.
  Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta pan Marcin Jakubowski, przewodniczący Rady Rodziców pan Michał Purgał, prezes zarządu „Stowarzyszenia Na Piątkę” pan Dariusz Świętochowski, Dyrekcja szkoły, nauczyciele i Rodzice uczniów klas pierwszych.
  Wszystkich zebranych w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej powitała pani Dyrektor Ewa Szczerba.
  Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonali Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, pan Marcin Jakubowski oraz Dyrektor Szkoły, pani Ewa Szczerba. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim.   Najmłodsi otrzymali prezenty od Burmistrza Miasta, legitymacje szkolne i słodycze od Dyrekcji szkoły.
  Po powitaniu przez drugoklasistów, pierwszaki zaprezentowały przygotowany występ artystyczny i udowodniły, że zdały egzamin na ucznia. Uroczystość uświetnił występ gimnastyczek, perfekcyjnie przygotowanych przez panią Małgorzatę Pyszel.
  Po zakończonej części oficjalnej, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

  Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce!

  Galeria zdjęć

  24.10.2019 17:38 | więcej »
 • #UczymyRatować...
  W dniu 16 października 2019 r. nasza szkoła wzięła udział we wspaniałej inicjatywie Fundacji WOŚP #UczymyRatować. Punktualnie o 12:00 rozpoczęliśmy akcję w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Nasi uczniowie wytrwale przez 30 minut prowadzili akcję ratowania życia, jak prawdziwi ratownicy medyczni.
  Koło Wolontariatu wraz z opiekunem p. Danutą Solecką, dziękuje pani pielęgniarce - Barbarze Wielgo, za profesjonalny nadzór nad przebiegiem akcji oraz Nauczycielom i Uczniom, którzy wspólnie zaangażowali się w inicjatywę.
  Zrobiliśmy wielką rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy!
  23.10.2019 16:51 | więcej »
 • Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej...

  We środę 16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, w którego dwóch odsłonach uczestniczyli uczniowie oraz pracownicy szkoły. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Szczerba, która serdecznie przywitała grono pedagogiczne oraz dzieci i młodzież. Następnie przypomniała znaczenie daty dzisiejszego spotkania, to właśnie 16 października Polak – Karol Wojtyła, został papieżem. W kolejności Pani Dyrektor przywołała sukcesy pedagogiczne, jakie w ostatnim czasie osiągnęli pracownicy naszej szkoły. Po wystąpieniu Pani Dyrektor przedstawicielka Rady Rodziców – Pani Małgorzata Zawolska złożyła nauczycielom moc życzeń i na ręce Pani Dyrektor przekazała przepiękny bukiet kwiatów. Następnie głos przejęli uczniowie klasy 7 B oraz 4 B przygotowani przez Panią Iwonę Sabak. Z ust podopiecznych popłynęły piękne słowa życzeń, podziękowań, a nawet przeprosin za drobne wpadki i niedociągnięcia. Recytację uświetniły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką Pani Magdaleny Jakubowskiej, a na zakończenie wystąpiły gimnastyczki przygotowane przez Panią Małgorzatę Pyszel. Przepiękne dekoracje, przygotowały Panie Marzena Wocial oraz Edyta Kopeć. Atmosferę świątecznego nastroju podtrzymali wszyscy uczniowie, którzy tego dnia założyli galowe stroje.

  W podziękowaniu za piękną akademię oraz pamięć i życzenia wszyscy uczniowie otrzymali od Pani Dyrektor słodki poczęstunek.

  Pracownicy szkoły serdecznie dziękują za ciepłe słowa i serdeczne życzenia.

  Galeria zdjęć

  17.10.2019 22:46 | więcej »
 • „Zerówkowicze” na spektaklu w Miejskiej Szkole Artystycznej…

  ...Kim jesteś i dlaczego się za mną skradasz?... – zapytała Gęś…

  Dnia 16 września 2019 r. dzieci  oddziałów zerowych naszej szkoły wzięły udział w przedstawieniu Teatru 21 z Warszawy.  Spektakl odbył się  w Miejskiej Szkole Artystycznej  w ramach realizowanego przez Miasto Mińsk Mazowiecki  projektu „Kultura włączania”.  Główna bohaterka – Gąska Klementynka – przygląda się życiu, jego regułom i przemijaniu. Spektakl odbył się z udziałem  „publiczności”  Gąska zadawała dzieciom pytania dotyczące ich przeżyć i osób, które zapamiętały. Dzieci zastanawiały się też, w  jaki sposób zapamiętać osoby najbliższe ich sercom. …

  Galeria zdjęć

  17.10.2019 22:19 | więcej »
 • Zajęcia gimnastyki sportowej dla dziewcząt
  UKS Joker zaprasza na zajęcia gimnastyki sportowej dziewczęta klasy 3 - poniedziałek 17.15, klasy 2 - poniedziałek 18.10. Zajęcia dla dziewcząt z klas 1 rozpoczną się w styczniu.
  Zajęcia prowadzi Małgorzata Pyszel
  07.10.2019 21:27 | więcej »
 • Odznaka Honorowa Ministra Środowiska…

  Dnia 3 października 2019r. w Ministerstwie Środowiska w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Honorowych „Za zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”. Z naszej szkoły dwie nauczycielki: p. Edyta Kopeć i p. Ewa Miłkowska zostały uhonorowane odznaką Ministra Środowiska za propagowanie przyrody i krzewienie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

  Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!
  Galeria zdjęć

   

   

  05.10.2019 09:06 | więcej »
 • Wycieczka Zerówkowiczów na targowisko miejskie...

  „Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy:
  Może pan się o mnie oprze, pan tak więdnie panie koprze.

  Cóż się dziwić mój szczypiorku - leżę tutaj już od wtorku… ”

  3 października 2019 r. dzieci z grupy 0a i 0 b udały się na targ warzywno - owocowy. Podczas wycieczki  zapoznały się z pracą sprzedawcy oraz utrwaliły sobie wiadomości zdobyte podczas zajęć w szkole. Oglądały różne gatunki owoców i warzyw, porównywały ich wygląd, rozpoznawały i nazywały poszczególne warzywa i owoce, przypomniały sobie o ich wartościach odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu. Dowiedziały się, które warzywa kupujemy na wagę, sztuki i pęczki. Sprzedający bardzo chętnie podejmowali dyskusję z dziećmi na temat pochodzenia, wyglądu i smaków sprzedawanych przez siebie warzyw i owoców. Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń .

  Galeria zdjęć

  04.10.2019 10:01 | więcej »
 • Sucesy naszych biegaczek...
  W dniu 1 października 2019 r. w lesie przy ulicy Sportowej odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasze dziewczęta podtrzymały tradycję i po wspaniałej walce zajęły 2 miejsce.
  Skład drużyny: Hania Malka, Ola Truszko, Julia Komorzycka, Sara Chłopik, Eliza Szostak, Marysia Gorczyca, Natalia Rowicka, Karina Śliwińska, Ania Rozparzyńska - Noga,Amelia Smalej. Dziewczęta awansowały na zawody regionalne w Siedlcach.
  Opiekunem dziewcząt była pani Małgorzata Pyszel.
  Serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów!
  Galeria zdjęć
  02.10.2019 17:33 | więcej »
 • Lekcja demokracji w Piątce....

  W piątek 27 września 2019 r. odbyły się demokratyczne wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego naszej Piątki. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli, ucząc się zasad demokracji. Wybory SU poprzedziła kampania. Kandydaci, a było ich ośmioro, przygotowali plakaty wyborcze, promujące ich kandydaturę. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV -VIII naszej szkoły.

   

  Lokal wyborczy umiejscowiono w korytarzu szkolnym. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza złożona z uczniów klasy VII a. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach.

   

   Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Komisja stwierdziła, że oddano 415 głosów, w tym 62 głosy oddali nauczyciele. 8 głosów było nieważnych. Najwięcej głosów (równo 100) otrzymała Małgosia Dziugieł z VII a. Marysia Mrzygłód z VII b otrzymała 74 głosy, a jej koleżanka z klasy Lena Gawron – 64.

   

  Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.

  Galeria zdjęć

  30.09.2019 19:14 | więcej »
 • Powiatowe Zawody w biegach przełajowych
  24 września 2019 r.  na stadionie przy ulicy Sportowej odbyły się Powiatowe Zawody w indywidualnych  biegach przełajowych. Dziewczęta z klas 4 - 6 rywalizowały na dystansie 800 m, starsze dziewczęta i chłopcy 1000 m.
  Dziewczęta z naszej szkoły wypadły następująco:
  Rocznik 2009
  3 miejsce - Zosia Rek
  9 miejsce - Natalia Sadownik
  39 miejsce - Hania Król
  Rocznik 2008
  7 miejsce - Ania Rozparzyńska - Noga
  8 miejsce - Eliza Szostak
  9  miejsce - Sara Chłopik
  12  miejsce - Natalia Rowicka
  22 miejsce - Julia Komorzycka
  25 miejsce - Hania Malka
  26 miejsce - Amelia Smalej
  27 miejsce - Karina Śliwińska
  30 miejsce - Nadia Makowska
  39 miejsce - Marika Morelowska
  47 miejsce - Oliwia Szymborska
  Rocznik 2007 
  12 miejsce - Marysia Gorczyca
  31 miejsce - Ola Truszko
  55 miejsce - Wiktoria Szeląg
  Rocznik 2006
  7 miejsce - Marysia Rek
  Do zawodów regionalnych w Siedlcach (04.10.2019) awansowały - Marysia Rek, Ania Rozparzyńska - Noga oraz Eliza Szostak.
  Opiekunem dziewcząt jest pani Małgorzata Pyszel.
  28.09.2019 10:55 | więcej »
 • Akcja wolontariuszy z Piątki!

  Rok szkolny dopiero co się rozpoczął, a wolontariat szkolny już działa. Naszą pracę rozpoczęliśmy od zbiórki pieniędzy dla Uli Tokarskiej chorej na chłoniaka klatki piersiowej, w ramach akcji prowadzonej przez Fundację "siepomaga". Przez tydzień kilka z nas chodziło po klasach i zbierało pieniądze dla Uli. Do akcji przyłączyło się naprawdę dużo osób, w tym najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W szkole uzbieraliśmy kwotę 876,30 zł, którą przekazaliśmy za pośrednictwem Rady Rodziców na konto fundacji.

  W dniu 13 września została przeprowadzona akcja zbiórki w sklepach sieci "Topaz". Grupa dziewcząt z sekcji wolontariatu w składzie: Natalia Siedlecka, Oliwia Drzazga, Anna Sadownik, Julia Stopa, Nikola Kleban, Oliwia Główka, Oliwia Kołodziejczyk pod opieką pani Danuty Soleckiej, wzięła udział w akcji w sklepie Topaz przy ulicy Targowej. Nasza rola polegała na tym, że pomagałyśmy klientom w pakowaniu zakupów, a przy okazji zachęcałyśmy ich do przyłączenia się do tego szczytnego celu. Zaskoczyło nas ilu ludzi jest chętnych do pomocy. Po ponad dwóch godzinach puszki stały się bardzo ciężkie. Klientów marketu poinformowałyśmy również o możliwości przelania dowolnej kwoty na konto fundacji. Po udanej zbiórce naszą rolę przejęły dziewczyny z Liceum Ekonomicznego w Mińsku Mazowieckim. Następnego dnia jedna z wolontariuszek - Oliwia Drzazga wpadła na pomysł, aby umieścić link do zbiórki na instagramie pani Izabeli Zeiske, znanej z programu "Googlebox: przed telewizorem". Pani Iza nie pozostała obojętna naszej prośbie i umieściła link na swojej relacji na Instagramie. W ciągu 24 godzin zebrana kwota wzrosła o około 100 tys. złotych.

  Jesteśmy gotowe, aby wspomagać kolejne akcje. Dziękujemy i cieszymy się, że mieliśmy możliwość wesprzeć taki szczytny cel.
  tekst: Natalia Siedlecka, wolontariuszka

  Galeria zdjęć

  Link: Wsparcie dla Uli Tokarskiej

   

  28.09.2019 10:34 | więcej »
 • Już po raz drugi uczestniczymy w ogólnopolskiej kampanii BohaterON…

  BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

  25.09.2019 20:26 | więcej »
 • Zerówkowicze SP5 w pracowni artystycznej.

  Dzieci z zerówek naszej szkoły złożyły   wizytę w pracowni artystycznej Pana Pawła Wąsowskiego, taty koleżanki z klasy- Jagody. Podziwiały wystawę nowoczesnych obrazów. Z wielkim zaangażowaniem słuchały historii ich powstawania. Zadawały   pytania związane z zawodem malarza. Dzieci wzięły też udział w  zajęciach plastycznych-  malowały obrazy przedstawiające kwadraty. Malowanie sprawiło im wiele radości i chociaż przez chwilę mogły poczuć się prawdziwymi artystami.

  Galeria zdjęć
   

  23.09.2019 23:24 | więcej »
 • Akcja "Sprzątanie świata"
  Dnia 20 września nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie młodszych i starszych klas sprzątali teren wokół szkoły i okoliczne ulice. Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci. Dziękujemy uczniom za proekologiczną postawę i włączenie się w akcję.
  23.09.2019 23:12 | więcej »
 • Spotkanie rodziców z prof. Mariuszem Jędrzejko

  4 września gościliśmy już po raz szósty w naszej szkole prof. Mariusza Jędrzejko, który przeprowadził kolejną, niezwykle interesującą prelekcję dla rodziców na temat „Technologie cyfrowe a rozwój edukacyjny dziecka. Co robić, kiedy dziecko się buntuje?”. Przekazał rodzicom bardzo cenne wskazówki, niezbędne w konsekwentnym i rozsądnym wychowaniu dzieci. Uzmysłowił wszystkim, że cała filozofia tkwi w tym, aby przekaz mamy i taty w stosunku do własnej pociechy był jednakowy, aby nie mówić dziecku „nie”, a wyjaśniać,  dlaczego „nie”, aby być cierpliwym, nie krzyczeć, nie szarpać a cierpliwie tłumaczyć. Zaznaczył wyraźnie granice wiekowe, a dla nich przedział czasowy  na korzystanie z nośników medialnych. Wspomniał i zaakcentował też kwestię odpowiedniego odżywiania z eliminacją szkodliwych dla organizmu substancji.

  Wykład przebiegał w miłej, przepełnionej humorem atmosferze. Gorącymi brawami rodzice zachęcili gościa do następnego spotkania.

  Galeria zdjęć
  Rodzice_co_warto_wiedziec.pdf

  07.09.2019 09:46 | więcej »
 • Żegnamy wakacje! Witamy nowy rok szkolny 2019/2020 !!!

  2 września Szkoła Podstawowa nr 5 ponownie zapełniła się uczniami. Społeczność naszej szkoły rozpoczęła nowy rok 2019/2020. Letni  czas wolny od nauki to przeszłość. Inaugurację kolejnego roku pracy uświetnili przedstawiciele władz i inni zaproszeni goście: poseł - pan Czesław Mroczek, radny - pan Jerzy Gryz, ppłk 23. Brygady Lotnictwa Taktycznego - Ryszard Gorczyca, proboszcz parafii w Wólce Mińskiej ksiądz Jerzy Danecki  oraz przewodniczący Rady Rodziców - pan Dariusz Świętochowski. Wraz z panią dyrektor Ewą Szczerbą życzyli wszystkim uczniom wytrwałości w nauce, sukcesów w wielkim wymiarze i nieustającej chęci rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Podkreślali, że zdobywanie wiedzy w naszej szkole to powód do dumy. Uroczystość uświetniła oprawa artystyczna w wykonaniu uczniów. Wykonawcy ze śpiewem na ustach pożegnali letnie wspomnienia i z zapałem skonstruowali z kartonowych elementów makietę naszej szkoły. Każda kolejna, ustawiana jedna po drugiej „cegiełka”, udekorowana słowem, dawała obraz i uświadamiała wszystkim uczestnikom uroczystości, jak wiele wartości ważnych w życiu człowieka zdobywa się w szkole. Najistotniejszy był efekt. Chyba nikt nie był zdziwiony, kiedy po obróceniu budowli ukazał się napis „ Piątka to nasz drugi dom”. W całej tej radości, mali artyści nie zapomnieli też o tych, którzy 80 lat temu nie mogli rozpocząć nauki. Finałową piosenką „Podajmy sobie ręce” udowodniliśmy, ściskając dłonie stojącej obok osoby, jak mocna jest więź, która łączy naszą społeczność szkolną. Dzięki wspólnym działaniom jest moc a ona niesie ze sobą sukcesy.

  Program artystyczny wszystkim się spodobał. Po zakończeniu uroczystości nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

   

  W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.

   

  Galeria zdjęć

   

  03.09.2019 16:31 | więcej »
 • Prelekcja dla Rodziców
  4 września 2019 r. (środa) o godz.17.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbędzie się prelekcja dla rodziców na temat "Technologie cyfrowe a rozwój edukacyjny dziecka. Co robić, kiedy dziecko się buntuje?". Poprowadzi ją prof. Mariusz Jędrzejko. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.
  01.09.2019 09:15 | więcej »
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów w dniu 2 września 2019 r. na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020:

  godzina 9:00 – klasy I-III
  godzina 11:00 – klasy IV-V
  godzina 13:00 – klasy VI-VIII

   


  Zajęcia dla oddziałów przedszkolnych odbywają się
  w godzinach 7:00 - 17:00
  Dzieci będą miały zapewnione posiłki.

  30.08.2019 11:47 | więcej »
 • Spotkanie dla przyszłych Pierwszoklasistów

  ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

  na zajęcia adaptacyjne

  Zajęcia odbędą się w piątek 30 sierpnia o godzinie 9:00.

  Część pierwsza: spotkanie rodziców i dzieci z dyrekcja szkoły w sali gimnastycznej – przydział uczniów do klas.

  Część druga: zajęcia dzieci z wychowawcą w sali lekcyjnej.

  Zakończenie zajęć i odbiór dzieci przez rodziców o godzinie 10:30.

  Czekamy i życzymy powodzenia smiley
   

  Podstawowe informacje dla Rodziców:
   

  Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego
  ul. Małopolska 11; 05-300 Mińsk Mazowiecki

  www.sp5minskmaz.edu.pl

   

  Sekretariat czynny w godzinach 7:45-15:45      tel.: (25) 758 29 57

   

  ŚWIETLICA

  Czynna w godz. 7:00 – 17:30.

  Zapisy do świetlicy odbyły się już w maju. Zapisy uzupełniające odbędą się na początku roku szkolnego. Należy pobrać kartę zgłoszenia ze strony internetowej szkoły lub w świetlicy, wypełnić ją i złożyć u wychowawców świetlicy.

   

  OBIADY

  Koszt – 3,50 zł od obiadu.

  Wpłaty na konto do 10 dnia następnego miesiąca, po miesiącu żywionym.

  Przerwy obiadowe o godzinie 11:30 oraz 12:30.

  Zapisy na obiady na początku roku szkolnego – należy pobrać kartę zgłoszenia ze strony internetowej szkoły (lub u intendenta), wypełnić ją i złożyć u intendenta.
   

  wyprawka_pierwszoklasisty_2019

  14.08.2019 11:53 | więcej »


 • Więcej informacji w zakladce Stowarzyszenie na Piatkę/Aktualności
  https://sp5minskmaz.edupage.org/text43/
  02.08.2019 11:53 | więcej »
 • WYPRAWKA MATERIAŁÓW ZEROWYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

  Szanowni Rodzice,

  do rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 jest jeszcze dużo czasu, pomimo to można już zacząć myśleć o przygotowaniach.

  Zajęcia w oddziałach zerowych rozpoczną się 2 września 2019 roku. Poniższy załącznik zawiera informację na temat przyborów i artykułów papierniczych. Wszystkie rzeczy uwzględnione w wyprawce prosimy umieścić w torbie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka oraz dostarczyć między 2 a 6 września.

  Odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości uzyskają Państwo podczas pierwszego zebrania.

  Do zobaczenia !!!

  Wyprawka_zerowka_2019-2020
   

  10.07.2019 21:25 | więcej »
 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W ODDZIAŁACH ZEROWYCH

  Chociaż słońce jasno świeci,
  trochę smutne są dziś dzieci.
  Bo koniec roku, zerówki mija czas,
  teraz wakacje czekają nas.

  We wtorek 18 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w zerówkach. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, a w niej układ taneczny z chusteczkami, wiersze i piosenki wspominające miniony rok szkolny i podsumowujące okres przedszkolnej edukacji. Był to też czas podziękowań dla Dyrekcji szkoły, pań wychowawczyń, rodziców oraz rówieśników. Nie zabrakło dobrych rad na wakacje, aby spędzić je bezpiecznie, miło i zdrowo. Pani Wicedyrektor Anna Ciszkowska i Panie wychowawczynie gratulując i wręczając pamiątkowe dyplomy i książki życzyły dzieciom powodzenia, aby wykorzystały wiadomości i umiejętności zdobyte w zerówce i wzbogacały je w szkole. Pani Wicedyrektor podziękowała wszystkim rodzicom za całoroczną pomoc, współpracę i zaangażowanie oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Wprowadzeni w wakacyjny nastrój życzyliśmy sobie wypoczynku, odwiedzenia ciekawych miejsc i przeżycia fascynujących przygód.

  "Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań”. To zdanie możemy z pewnością przytoczyć dzisiaj. Nie tak dawno witaliśmy się - był wrzesień i dzieci przyszły po raz pierwszy do naszego szkolnej zerówki. A dziś już nadszedł czas pożegnania.

  Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było wiele zabawy i nauki, różnych wydarzeń, uroczystości, akcji - może to dlatego... było mnóstwo wspaniałych chwil. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne spędzone miesiące z uśmiechem na twarzy.

  Drodzy rodzice gratulujemy wam wspaniałych dzieci. Życzymy pociechy i zadowolenia z waszych dzieci w przyszłości, a wam drogie dzieci życzymy wielu sukcesów w szkole.

  Galeria zdjęć

  24.06.2019 21:24 | więcej »
 • Klasy młodsze żegnają szkołę....


  „Tak niedawno żeśmy się spotkali, a dziś już rozstania nadszedł czas”.....

  Słowa tej piosenki mówią o szybko upływającym  czasie. Rok szkolny 2018/2019 minął w oka mgnieniu.

  Uczniowie oddziałów I-III zebrali się 18 czerwca, aby pożegnać się z klasami trzecimi, podziękować za całoroczną pracę tym, którzy pomagali im w nauce i dzięki nim przebyli wspaniałą dziesięciomiesięczną przygodę. Dziękowali Pani Dyrektor za nowoczesną, piękną i wyposażoną we wspaniałe pomoce szkołę, paniom za to, że uczyły ich być lepszymi i mądrzejszymi, a pani katechetce za to, że uczyła wiary i wzajemnej miłości. Paniom sprzątaczkom podziękowały za czyste korytarze i sale lekcyjne. Wyraziły również wdzięczność swoim rodzicom za pomoc w nauce, troskę w wychowaniu i okazywaną miłość. Zapewniały o swojej wdzięczności i pamięci oraz o tym, że postarają się w przyszłości godnie reprezentować naszą szkołę Piątkę, by trudy i starania nie poszły na marne.

  W rozśpiewanych życzeniach życzyły wszystkim zebranym zasłużonego wypoczynku i miłych, słonecznych wakacji.

  Świadectwa, które są dokumentem wytężonej pracy, dzieci odebrały 19 czerwca na wspólnych klasowych spotkaniach z wychowawcami.
   

  Galeria zdjęć

  22.06.2019 22:40 | więcej »
 • I znów minął rok…

  We środę 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Apel dla klas VI – VIII podsumowujący naukę w bieżącym roku szkolnym rozpoczął się o godzinie  8.00. Pani Dyrektor Ewa Szczerba serdecznie przywitała przybyłych gości, grono pedagogiczne i wszystkich uczniów. Następnie przypomniała szereg sukcesów zdobytych przez naszych wychowanków zarówno w dziedzinie nauki jak i sportu. W dalszej części uroczystości zostały wręczone nagrody i świadectwa uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz listy gratulacyjne ich rodzicom.

  Uroczystość uświetnił program artystyczny wykonany przez uczniów klas: VI d, VIII c, VIII d oraz chóru przygotowanych przez p. Beatę Gąsecką, p. Adama Osicę, p. Mirosława Kruszewskiego i p. Magdalenę Jakubowską. Uczniowie kończących naukę w szkole podstawowej klas ósmych oraz dwóch odchodzących klas szóstych serdecznie podziękowali całemu gronu pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły oraz koleżankom i kolegom za lata nauki i zabawy spędzone w murach Piątki. Wygłaszane utwory podkreśliły podniosły nastrój, oddały smutek za tym, co już nie wróci oraz wyraziły gotowość na podjęcie nowych wyzwań. Na zakończenie odbyła się projekcja prezentacji przygotowanej przez uczniów klas ósmych, która przywołała wspomnienia wspólnie przeżytych chwil. Niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku…

  O godzinie 10.30 rozpoczęła się uroczysta akademia przygotowana przez p. Dorotę Czapską, p. Małgorzatę Pyszel i p. Magdalenę Jakubowską, w czasie której rok szkolny 2018/2019 zakończyli uczniowie klas IV i V.

  Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych wakacji!!!

  Galeria zdjęć

  21.06.2019 20:40 | więcej »
 • Czerwiec

  17.06    Pn         19.00- 22.00                TZ
  18.06    Wt        17:30- 22.00                 TP
  19:06     Śr        17:30- 22.00                  TP
  20.06    Cz        Boże Ciało/ Orlik nieczynny
  22.06  Sb         9.00-14.00                       TP
  23.06   Niedziela/Orlik nieczynny
  24.06  Pn        15.00-22.00                     TP
  25.06  Wt        15.00-22.00                   TP
  26.06  Śr         15.00-22.00                   TP

  Od 27.06 do 03.07   Orlik nieczynny

  Lipiec

  04.07      Cz  14.00-22.00                      TP
  05.07      Pt  14.00-22.00                      TP
  06.06     Sb   8.00-15.00                        TP
  07.07      Niedziela/Orlik nieczynny
  08.07    Pn   14.00-22.00                      TP
  09.07   Wt  14.00-22.00                       TP
  10.07    Śr   14.00-22.00                       TP
  11.07    Cz  14.00-22.00                        TP
  12.07   Pt  14.00-22.00                         TP
  13.07   Sb   8.00-15.00                          TP

  15..07  Pn.  9.00 – 17.00        TZ
  16.07 Wt.  9.00  - 17.00         TZ
  17.07 Śr.   9.00 – 17.00          TZ
  18.07 Czw. 9.00 – 17.00        TZ
  19.07 Pt.    9.00 – 17.00         TZ
  20.07 Śob..  9.00 – 17.00       TZ
  22.07 Pon.    9.00 – 17.00      TZ
  23.07 Wt.      9.00 – 13.00      TZ

   

  Sierpień

  12.08   Pn      14.00-22.00                    TP
  13.08   Wt    14.00-22.00                     TP
  14.08   Śr     14.00-22.00                      TP
  15.08-18.08  Orlik nieczynny    
  19.08   Pn   14.00-22.00                       TP
  20.08  Wt   15.00-22.00                       TP
  21.08  Śr  15.00-22.00                          TP
  22.08  Cz  15.00-22.00                          TP
  23.08   Pt  15.00-22.00                         TP

  24.08      Sb        9.00 – 17.00   TZ
  25.08      Nd       9.00 – 13.00   TZ
  26.08     Pn.       9.00 – 17.00   TZ
  27.08     Wt.      9.00 – 17.00   TZ
  28.08     Śr.        9.00 – 17.00  TZ
  29.08     Cz.       9.00 – 17.00   TZ
  30.08     Pt        9.00 – 17.00   TZ
  31.08     Sb        9.00 -17.00     TZ

   

  21.06.2019 20:18 | więcej »
 • ZAWODY DRUŻYN RATOWNICZYCH 2019

  Dnia 12.06.2019 r. uczennice z naszej szkoły: Lena Gawron, Magdalena Kożuchowska, Weronika Bartnicka, Maja Karwowska i Martyna Świeczak sprawdziły się, jako ratowniczki pierwszej pomocy przedmedycznej biorąc udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Salezjańską w Mińsku Mazowieckim. Zawody ratownicze odbywały się pod patronatem Starosty Mińskiego pana Antoniego Jana Tarczyńskiego oraz Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki pana Marcina Jakubowskiego. Zawody składały się z dwóch etapów: testowego i praktycznego. Celem zawodów było propagowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzacja idei niesienia pomocy oraz nabywania wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego, promowanie symulacji, jako najlepszej formy edukacji, integracja środowisk szkół oraz kształtowanie pozytywnych zachowań uczniów, a także promowanie pracy zespołowej. Uczennice otrzymały Certyfikaty dla ratowników pierwszej pomocy przedmedycznej. Opiekunem grupy była pani Danuta Solecka. Serdecznie gratulujemy!

  Galeria zdjęć

  18.06.2019 12:07 | więcej »
 • W II półroczu bieżącego roku szkolnego odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury. Zebraliśmy 1810 kg makulatury. Wszystkim uczniom i rodzicom którzy włączyli się w tą proekologiczną akcję  przez przyniesienie makulatury, bądź pomoc w jej wywiezieniu serdecznie dziękujemy. 
  18.06.2019 10:32 | więcej »
 • Elektro Waleczne z Piątki znowu na podium
  Po raz kolejny wielki sukces naszych uczniów. Elektro - Waleczne z SP 5 pod opieką pani Edyty Kopeć ponownie stają na podium zajmując trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym. Dnia 14 czerwca 2019r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się finał XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Dobre rady na elektroodpady-oddaj mnie w dobre ręce 2019”. Zespół „Elektro- Waleczne” w składzie: Martyna Jakubowska, Weronika Gołaś, Martyna Świeczak, Lena Gawron i Amelia Jabłońska, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 w Mińsku Mazowieckim,, ponownie staje na podium-zajmuje trzecie miejsce wśród 22 rywalizujących szkół z całej Polski. Edukacja ekologiczna społeczności szkolnej i lokalnej, współpraca z mediami, akcja happeningowa, wywiady, szkolne konkursy to zadania wykonywane w ramach konkursu. Finałem działań konkursowych była zbiórka elektroodpadów w dniach 23 i 24 kwietnia, podczas której zebrano łącznie 9 501 kg elektroodpadów oraz 514 kg zużytych baterii, które już w żaden sposób nie zagrożą ani człowiekowi ani środowisku. znym " Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2019".
  Serdecznie gratulujemy sukcesu, cieszymy się bardzo!!!
  Dobre rady na elektro odpady - oddaj mnie w dobre rece 2019
  Galeria zdjęć
  18.06.2019 20:33 | więcej »
 • Podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III „Mistrz Ortografii 2019”

  13 czerwca 2019 r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego  dla klas III „Mistrz Ortografii”, który cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkół podstawowych powiatu mińskiego  wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Powitała ich serdecznie  wicedyrektor szkoły pani Anna Ciszkowska. 

  W tym roku „Mistrzami Ortografii 2019” zostali uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulejówku: Filip Bardłowski  i Sara Bukowska.  Komisja konkursowa przyznała również II i III miejsca oraz wyróżnienia. II miejsce zdobyli: Skolimowska Zuzanna – Szkoła Podstawowa w Kołbieli, Fronczak Wiktoria – Szkoła Podstawowa w Rudzie, Leszczyński Tymoteusz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku, Wróbel Aleksander – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku. Laureatami III miejsca zostali Guzek Nikola – Szkoła Podstawowa w Kałuszynie, Bodecka Monika – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim, Książek Małgorzata – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Wyróżnieni uczniowie to: Pawlicki Mateusz – Szkoła Podstawowa w Chobocie, Ziędalski Paweł – Szkoła Podstawowa w Hucie Mińskiej, Wierzbicki Hubert –  Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Wieszczyńska Alicja – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku.
  Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Podczas tej uroczystości goście mogli obejrzeć występy rewelacyjnych uczniów z klasy I c,  przygotowanych  perfekcyjnie  przez  p. Urszulę Zawadę. Występ młodych artystów został nagrodzony gromkimi brawami.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów. Wszystkim laureatom, ich nauczycielom i rodzicom gratulujemy sukcesów w niełatwych potyczkach ortograficznych. Zapraszamy do udziału  w następnej edycji  konkursu przyszłe klasy III .

  Organizatorzy konkursu: Jolanta Malinowska, Marzena Płochocka, Urszula Zawada.
   

  Galeria zdjęć

  18.06.2019 12:14 | więcej »
 • Z inicjatywy ucznia klasy 5b Michała Nowickiego nauczycielka geografii Katarzyna Gójska zorganizowała szkolny konkurs "Flagi Państw Świata". W konkursie wzięło udział 72 uczniów. W pierwszym etapie w poszczególnych kategoriach klasowych zwyciężyły drużyny z następujących oddziałów: IV F, łączona VA i VB, VIB, VIIC i VIIIC. W drugim etapie członkowie zwycięskich drużyn rozpoznawali 50 flag. Pierwsze miejsce zajął Rafał Borcuch z VA (49p.), II miejsce zajął Stanisław Purgał (47p.), III miejsce zajęła Oliwia Wójcik (45p.).
   
  Flaga Sahary Zachodniej okazała się najtrudniejsza do rozpoznania.
  Flaga Sahary Zachodniej
  12.06.2019 18:06 | więcej »
 • Zielona szkoła na Mazurach

  Klasa IIIa i IIIb spędziły trzy dni w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek – Centrum Aktywnego Wypoczynku położonym w malowniczej miejscowości Piękna Góra, oddalonej o 3 km od Giżycka – żeglarskiej stolicy Polski. Dzieci uczyły się poprzez działanie współpracy, rozwiązywania problemów i logicznego myślenia, eksperymentowały, malowały, wspólnie bawiły się i odpoczywały.

  Galeria zdjęć

  09.06.2019 14:52 | więcej »
 • W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Puchacz Piotr” organizowanym przez Ogólnopolską Sieć Szkół Nauczania Matematyki MATHRIDERS. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się pięć osób:
  Weronika Aniszewska i Filip Durka z klasy IA, Helena Gąsiorek z klasy IB i Piotr Kulma z klasy IC oraz Dominik Parol z klasy IIC. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły w drugim etapie konkursu uzyskali bardzo dobre wyniki. Natomiast do finałowych zmagań, które odbędą się w Warszawie 17 czerwca 2019r. zakwalifikowała się Helena Gąsiorek.

  Gratulujemy Helence i trzymamy za nią kciuki!!!

  08.06.2019 18:55 | więcej »
 • PRZEDSZKOLAKI NA MEDAL

  5 czerwca 2019 roku dzieci z oddziałów zerowych wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkoli, która odbyła się na boiskach wielofunkcyjnych MOSiR przy ul. Wyszyńskiego 56 w Mińsku Mazowieckim. W Olimpiadzie brały udział 20 osobowe reprezentacje z 5 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Mali sportowcy mieli do pokonania 6 konkurencji sportowo - rekreacyjnych: sztafeta, sztafeta w parach, pchnięcie 1,5kg piłką lekarską, sztafeta w workach, skok w dal i slalom z ringo. Konkurencje dostarczyły wiele emocji i zabawy, zarówno samym zawodnikom jak i kibicującym im rówieśnikom oraz wychowawcom. Olimpiada zakończyła się wręczeniem pamiątkowego pucharu, medali i słodkich upominków dla wszystkich uczestników.

  Galeria zdjęć

  08.06.2019 19:32 | więcej »
 • Niecodzienne spotkanie z Bolesławem Chrobrym...
  Lekcje żywej historii to nauczanie o dziejach poprzez dramę i zabawę, gdzie dzieci uczą się historii w niecodzienny, angażujący sposób. W naszej szkole, otwartej na takie inicjatywy, gościliśmy grupę rekonstrukcyjną Bractwo KERIN, która przeniosła uczniów w czasy Bolesława Chrobrego. Uczestnicy zajęć mogli poczuć na sobie, jak ciężka jest zbroja, wziąć udział w spotkaniu Bolesława Chrobrego z Ottonem III, towarzyszyć misji świętego Wojciecha. Żywiołowa reakcja uczniów była najlepszą oceną tych niecodziennych zajęć.
  08.06.2019 18:38 | więcej »
 • Klasy 4 na Mistrzostwach w Pływaniu

  4 czerwca 2019 roku w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki odbyły się Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego klas czwartych w pływaniu o Puchar Przechodni Dyrektora MOSiR. Zawody były podsumowaniem całego roku zajęć klas czwartych na basenie. Naszą szkołę reprezentowała 10 osobowa grupa dziewcząt i 10 osobowa grupa chłopców, których opiekunem był p. Marek Kudelski. Zawody rozpoczęły się od pływania indywidualnego, gdzie bardzo dobrze spisali się nasi pływacy i pływaczki. Zuzanna Margol wywalczyła 2 miejsce, natomiast Jakub Parol zwyciężył w kategorii chłopców, a tuż za nim, bo na 2 miejscu znalazł się Marcel Mikucewicz. Nasza 20 osobowa sztafeta składająca się z dziewcząt i chłopców wywalczyła bardzo dobre 2 miejsce.
   

  GRATULUJEMY SERDECZNIE!!!


  Reprezentacja Szkoły:

  Dziewczęta:

  Zawadka Alicja, Margol Zuzanna, Świętochowska Karolina, Bartnik Julia, Wojciechowska Lena, Szyling Gabrysia, Szyling Emilka, Ruta Antonina, Brodzik Amelia, Markiewicz Maja.

  Chłopcy:
  Parol Jakub, Kożuchowski Maciej, Mikucewicz Marcel, Zych Bartosz, Smoliński Piotr, Pielak Andrzej, Śledziewski Kacper, Wakuła Maks, Gruba Piotr, Królak Łukasz.

  05.06.2019 14:47 | więcej »
 • Dzień Dziecka

  Z okazji 

  Dnia Dziecka

  wszystkim Uczniom

  Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego

  pragniemy złożyć  najserdeczniejsze życzenia

  uśmiechu na twarzy, spełnienia marzeń, by każdy dzień w roku szczęśliwie Wam się darzył!

  Wszystkiego Najlepszego
  życzy

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy szkoły oraz Rada Rodziców

  05.06.2019 14:54 | więcej »
 • Wycieczka do „DOLINY BOBRÓW”

  28 maja dzieci z oddziałów zerowych pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Dolina Bobrów”. Właścicielka gospodarstwa pani Ania, ubrana w ludowy mazowiecki strój przywitała wycieczkowiczów. Zerówkowicze poznali składniki do wyrobu chleba oraz mogły samodzielnie zagnieść ciasto. Końcowym efektem była degustacja, pachnącego, chrupiącego i pysznego wypieku. Następnie mąż pani Ani zaprosił wszystkich na „poszukiwanie skarbów”  ukrytych w ziemi, z wykrywaczem metali.  Dźwięk reagującego na znaleziony przedmiot detektora to miód dla uszu poszukiwacza. Każdy znalazł swój skarb w postaci: monety, części umundurowania, guzika lub łuski z czasów Powstania Listopadowego lub okresu II Wojny Światowej, gdyż nieopodal rozgrywały się działania wojenne. Przygoda z poszukiwaniem skarbów to niezwykłe emocje. Na terenie gospodarstwa były place zabaw, na których dzieci "odpoczywały" rozładowując energię. To była wycieczka pełna wrażeń, wiedzy, doznań smakowych. A wszystko to w pięknym, majowym słońcu

  Galeria zdjęć

  31.05.2019 19:23 | więcej »
 • Wyniki XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych

  I miejsce

  Bardłowski Filip – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku

  Bukowska Sara – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku  

  II miejsce

  Skolimowska Zuzanna – Szkoła Podstawowa w Kołbieli

  Fronczak Wiktoria – Szkoła Podstawowa w Rudzie

  Leszczyński Tymoteusz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku  

  Wróbel Aleksander – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku  

  III miejsce
  Guzek Nikola – Szkoła Podstawowa w Kałuszynie

  Bodecka Monika – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim

  Książek Małgorzata – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim

  Wyróżnienie:

  Pawlicki MateuszSzkoła Podstawowa w Chobocie

  Ziędalski PawełSzkoła Podstawowa w Hucie Mińskiej

  Wierzbicki Hubert –  Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim

  Wieszczyńska Alicja – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku  
   

  Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom!

  Laureatów oraz ich nauczycieli serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 13 czerwca 2019r. (czwartek) o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim.

  Dyktando.pdf

  31.05.2019 18:53 | więcej »
 • Z mitologią za pan brat....
  Miło nam poinformować, że w XII Powiatowym Konkursie Wiedzy dla Uczniów Szkół Podstawowych "Z mitologią za pan brat" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kałuszynie nasza uczennica z klasy VII c Rozalia Lenarczyk zajęła trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy! Należy podkreślić, że nie jest to pierwszy sukces Rozalki w tej dziedzinie. Życzymy kolejnych!
  31.05.2019 18:40 | więcej »
 • Konferencja w Piątce

  Dzień 23 maja 2019 roku był wyjątkowym dniem nie tylko dla społeczności szkolnej, ale także społeczności lokalnej. W murach Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego odbyła się powiatowa konferencja profilaktyczno – edukacyjna zatytułowana „Nowe substancje psychoaktywne”, połączona z oficjalnym otwarciem szkolnego ogrodu rekreacyjnego, zbudowanego w oparciu o projekt naszych uczniów w programie Minecraft...

  26.05.2019 17:37 | więcej »
 • Klasy 6 a i 6 d na Roztoczu
  W dniach 8-10 maja 2019 r. uczniowie klasy 6A i 6D wraz z wychowawczyniami p. Edytą Chłopik i p. Beatą Gąsecką oraz paniami opiekunkami, wyjechały na wycieczkę do krainy Roztocza.

  Pierwszego dnia, po kilkugodzinnej podróży, uczestnicy dotarli do Zamościa, gdzie słuchając ciekawych opowieści pani przewodnik obejrzeli: Rynek Wielki, Ratusz i Katedrę oraz fragmenty murów obronnych. Pozostała część dnia upłynęła na zakwaterowaniu w ośrodku "U Buzunów" i czasie wolnym.
  Drugiego dnia po śniadaniu, wszyscy wybrali się na wycieczkę do Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego, aby poznać rośliny i zwierzęta tam występujące. Dzieci odwiedziły Zwierzyniec, a w nim barokowy kościółek na wyspie, pałac i Stawy Echo, następnie Susiec – rezerwat z pięknymi wodospadami nad Tanwią oraz Hamernię – rezerwat z ruinami papierni Zamojskich. Dzień zakończył się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie Janowa Lubelskiego i Parku Rekreacyjnego "Zoom Natury". Punktem kulminacyjnym była możliwość spróbowania swoich sił i umiejętności w parku linowym.
  Przez trzy dni wyjazdu dopisywała piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.  

  Autor: Lena Gawron, 6d

  Galeria zdjęć

  22.05.2019 10:57 | więcej »
 • Konkurs wiedzy o finansach
  W dniu 14 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej in. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Stojadłach odbył się III Powiatowy konkurs wiedzy o finansach. Naszą Szkolę reprezentowali: Jan Maguza z kl. VIII d, który zajął I miejsce i Martyna Jakubowska z kl. VI b - V miejsce.
  Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  Galeria zdjęć
  14.05.2019 22:44 | więcej »
 • Zapraszamy na Piknik Rodzinny w Piątce

  Rada Rodziców w uzgodnieniu z Dyrekcją Szkoły zaprasza wszystkich na Piknik Rodzinny połączony z uroczystym otwarciem Ogródka Minecraft w dniu 23 maja (czwartek) w godz. 14:00 - 19:00. W tym dniu wszyscy uczniowie (klasy 0 - 8) przychodzą do szkoły na godz. 14:00 i będą mieli zapewnione zajęcia opiekuńczo - wychowawcze (nie będzie zajęć dydaktycznych). Odbiór dzieci od godz. 18:45. W tym dniu uczniowie będą mieli zapewniony obiad (harmonogram zostanie przekazany uczęszczającym dzieciom).  W programie:

  Zabawy taneczne (taniec pingwina, osiołka, krasnoludków), ruchowe, dydaktyczne i zespołowe prowadzone przez animatorów

  Duży dmuchany plac zabaw

  Malowanie buziek i włosów

  Brokatowe tatuaże

  Bitwa na balony

  Mega klocki

  Słoniki konstrukcyjne

  Super kubki

  Wybory na Miss i Mistera szkoły

  i wiele innych atrakcji

  Przez cały czas będą towarzyszyć maskotki jak z prawdziwych bajek : Minionek, żółw Ninja, myszka Mini, które będą puszczały mega bańki mydlane.

   

  Za udział w konkursach będą przyznawane nagrody.

   

  Atrakcje finansowane ze środków Rady Rodziców.

   

  Płatne: wata cukrowa, popcorn, lody, balony z helem.

   

  Od Państwa wymagamy dużo uśmiechu i dobrej zabawy.

   

  Zapraszamy Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski, Stowarzyszenie Na Piątkę

  14.05.2019 21:06 | więcej »
 • SUKCES LENY

  Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu zaprosiła uczniów do udziału w III Międzynarodowym V Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Hubal”. Zadaniem uczestników było napisanie pracy w dowolnej formie poetyckiej lub prozatorskiej inspirowanej biografią mjr. Henryka Dobrzańskiego. W konkursie o tak dużym zasięgu w kategorii wiekowej klas IV – VI  I miejsce zajęła LENA GAWRON – uczennica klasy VI d, która napisała wzruszający, pełen emocji i uczuć  list córki do ojca.

  Leno, serdecznie gratulujemy sukcesu! Jesteśmy z Ciebie dumni!

  Galeria zdjęć

  14.05.2019 20:33 | więcej »
 • Piknik z okazji Zielonego Tygodnia

  W dniu 13 maja 2019 r. na zaproszenie Urzędu Marszalkowskiego Wojewodztwa Mazowieckiego, reprezentacja uczniów z klas 4e, 5d, 5e oraz 6b z naszej szkoły wzięła udział w pikniku naukowo-środowiskowym organizowanym z okazji otwarcia Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej tzw. Green Week, który odbył się w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, róznych ekspozycjach, quizach i pokazach. Zapoznali się z najnowszymi osiągnięciami techniki wykorzystywanymi w badaniach przyrodniczych. Podczas warsztatów antropologicznych nauczyli się określać wiek i płeć. Po pikniku wszyscy mogli zobaczyć przepiekne ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tak cennej lekcji poświeconej ochronie środowiska.
  14.05.2019 20:05 | więcej »
 • Elektro- Waleczne w Katolickim Radio Podlasie
  W dniu 7 maja 2019 r. Elektro- Waleczne były uczestniczkami audycji podsumowującej działania związane z realizowanym przez szkołę projektem - "Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce 2019" w Katolickim Radio Podlasie w Siedlcach.
  Szkołę w konkursie reprezentuje eko - zespół „ Elektro- Waleczne” w składzie: Martyna Jakubowska, Weronika Gołaś, Martyna Świeczak, Amelia Jabłońska oraz Lena Gawron. Szkolnym koordynatorem konkursu jest Edyta Kopeć.

  Całe przedsięwzięcie prowadzone z wielkim zaangażowaniem pani Edyty Kopeć i uczennic polegała na edukacji społeczności szkolnej tematyką proekologiczną. Finałem działań była zbiórka elektroodpadów w naszej szkole 23 kwietnia i 24 kwietnia 2019 r..Szacunkowo zostało zebranych 9 ton elektroodpadów. 
   
  A jak  Elektro Waleczne zaprezentowały się w Radio Podlasie.....
  11.05.2019 22:36 | więcej »
 • Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Kinga Jakubowska z klasy VI b zajęła II miejsce w XII Powiatowym Konkursie Historycznym W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Kampania wrześniowa”. Kinga wykazała się wspaniałą wiedzą o okolicznościach wybuchu II wojny światowej i o wojnie obronnej Polski we wrześniu 1939 roku.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  07.05.2019 22:26 | więcej »
 • ANGIELSKI NA "6"

  22 marca 2019r. odbył się Konkurs Powiatowy z języka angielskiego. Pomimo bardzo wysoko podniesionej poprzeczki zarówno w zakresie znajomości języka angielskiego jak i wiedzy na temat Wielkiej Brytanii nasi uczniowie zdobyli 3 miejsca na podium. 

  Oliwia Wójcik - II miejsce w kategorii klas IV

  Franciszek Rokicki - III miejsce w kategorii klas VI

  Natalia Siedlecka - II miejsce w kategorii klas VII

  Gratulacje!!!

  07.05.2019 18:29 | więcej »
 • ANGIELSKI ŚPIEWAJĄCO!
  12 kwietnia 2019r. odbył się VI Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowało 6 wykonawców w piosenkach anglojęzycznych:
  Agata Piętka - "7 years"
  Oliwia Drzazga - "I wanna dance with somebody" 
  Kinga Michalska, Małgorzata Dziugieł, Agata Aniszewska - "What about us" 
  Maria Gut - "Somebody to love" 

  I MIEJSCE:
  Agata Piętka kl. Vd


  WYRÓŻNIENIA:
  Oliwia Drzazga kl. VIIb
  Kinga Michalska kl. VIa
  Małgorzata Dziugieł kl. VIa
  Agata Aniszewska kl. VIa
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!smiley
  Galeria zdjęć
  06.05.2019 16:09 | więcej »
 • Nasi młodzi plastycy nagrodzeni!
  Po raz kolejny w naszym mieście odbył się konkurs na kartę wielkanocną pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki.
  Konkurs wygrała nasza uczennica Magdalena Kruk, której kartka została wybrana do druku.
  Natomiast w kategorii klas I-III nasi uczniowie zdobyli I miejsce – Joanna Federak IIIb oraz wyróżnienie – Tomasz Rowicki Ib.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  03.05.2019 11:50 | więcej »
 • Ciekawa lekcja demokracji..... Szkoła Przyszłości - jak skutecznie się uczyć

  Dnia 29.03.2019 r. trzy uczennice naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Milewskiej i pani Danuty Soleckiej wybrały się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na konferencję „Szkoła Przyszłości – jak się skutecznie uczyć?”. Wyprawa zaczęła się stosunkowo wcześnie ze względu na fakt, iż o godzinie 9.00 musiałyśmy być na miejscu. Podróż do Warszawy minęła szybko, miło i bez większych opóźnień czy innych przeszkód. Konferencja teoretycznie zaczęła się o 9.00, ale pierwsza godzina została poświęcona na rejestrację i powitanie uczestników. Po odebraniu identyfikatorów zajęłyśmy miejsca przy stole w Sali Kolumnowej. Na rozpoczęcie nie czekałyśmy długo. Około 10.00 zaczęły się przemówienia Gości Honorowych oraz przedstawicieli organizatorów.....

  Autor: Julia Janiszewska klasa 7c                                                         

  03.05.2019 11:55 | więcej »
 • Niezwykła lekcja z podróżnikiem

  W piątek 5 kwietnia lekcję w klasie III b przeprowadził pan Piotr Jurkowski – twórca programu podróżniczo-obyczajowo rozrywkowego „Gdzie Bądź” dostępnego na kanale You Tube.

  Uczniowie poznali tajniki i narzędzia pracy zawodowego youtubera-podróżnika. Dowiedzieli się, że tworzenie profesjonalnych filmów, które cieszą się popularnością internautów, wymaga łączenia umiejętności scenarzysty, geografa, aktora, kamerzysty, montażysty i psychologa. Spotkanie okazało się niezwykle inspirujące, a jego zwieńczeniem były wspólne zdjęcia wykonane przy pomocy drona.

  Galeria zdjęć

  28.04.2019 20:39 | więcej »
 • Informujemy, że w związku z zawieszeniem ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty z dniem 27 kwietnia 2019 r. zajęcia w Szkole Podstawowej nr 5 zostają przywrócone od dnia 29 kwietnia 2019 r.
  26.04.2019 08:20 | więcej »
 • W związku z trwającą do odwołania ogólnopolską akcją strajkową pracowników oświaty, zajęcia szkolne w dniu 26 kwietnia 2019 roku zostają odwołane.
  26.04.2019 07:24 | więcej »
 •     Informujemy, że Archimedes Plus z matematyki, który był planowany 26 kwietnia br., odbędzie się w dniu 10 maja 2019 roku.
      Jednocześnie zawiadamiamy, że Powiatowy Konkurs Matematyczny organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Mińsku Mazowieckim został odwołany.
  24.04.2019 12:11 | więcej »
 • 15 kwietnia miejskie instytucje kultury i sportu zapraszają dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia czasu. W ramach zajęć proponują:

  Fundacji EBU – zajęcia z  wolontariuszami Fundacji ul. Piękna 26 (9.00-12.00, 25 osób)

  MOSiR – doskonalenie pływania i jazdy na rolkach ( wymagane własne roli i kask), gry i zabawy sportowe (8.00-12.00, 60 osób)

  O kolejnych propozycjach będziemy informować na bieżąco

  13.04.2019 08:56 | więcej »
 • Uczniowie klas 8

  czekamy na Was w poniedziałek o 8.30!

  Wszystko już gotowe, chociaż strajk ciągle trwa.

  12.04.2019 18:11 | więcej »
 • 11 i 12 kwietnia miejskie instytucje kultury i sportu zapraszają dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia czasu. W ramach zajęć proponują:

  MBP – seanse filmowe i zajęcia z  wolontariuszami Fundacji EBU ( 8.00-15.00, 50 osób)

  MOSiR – doskonalenie pływania i jazdy na rolkach ( wymagane własne roli i kask), gry i zabawy sportowe (8.00-12.00, 60 osób)

  MDK – seanse filmowe dla dzieci  (9.00-15.00, 50 osób)
  11.04.2019 13:01 | więcej »
 • W związku z trwającym strajkiem w placówkach oświatowych informujemy, że miejskie instytucje  kultury i sportu podjęły się organizacji zajęć opiekuńczych na czas akcji protestacyjnej 10 kwietnia.

  W godzinach 9.00-15.00 MDK zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w przeglądzie teatralnym Pałacowa Maska, kategoria przedszkole (ilość miejsc 50).

  Od 8.00 do 12.00 MOSiR oferuje zajęcia na basenie i boiskach wielofunkcyjnych  dla 90 uczniów. W tym czasie ośrodek zapewnia: jazdę na rolkach (wymagane własne rolki i kask), doskonalenie pływania, gry i zabawy sportowe. 

  MBP od 8.00 do 15.00  zaprasza dzieci i młodzież na seanse filmowe oraz  zajęcia z wolontariuszami Fundacji EBU (ilość miejsc 100).

  Ponadto, informujemy, że w szkołach z oddziałami gimnazjalnymi odbędą się egzaminy zewnętrzne zgodnie z terminarzem.

  10.04.2019 08:06 | więcej »
 • III Turniej Grand Prix Mazowsza 2019 w warcabach 100-polowych

  Grand Prix Mazowsza w warcabach to cykl czterech jednodniowych turniejów warcabowych rozgrywanych w okresie od stycznia do grudnia 2019 roku.
  Dnia 6 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbył się trzeci turniej z tego cyklu organizowany przez MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki - sekcja warcabowa pod patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego.

           Nasi uczniowie wystąpili w barwach Mazovii i przez wiele godzin rywalizowali z młodymi warcabistami, którzy przyjechali na zawody z rejonu Mazowsza.

  Oto wyniki naszych zawodników:

  Aleksander Kifert – 12 miejsce w kategorii do lat 8

  Karolina Federak – 17 miejsce w kategorii do lat 8

  Mateusz Padzik – 2 miejsce w kategorii do lat 10

  Łukasz Padzik – 5 miejsce w kategorii do lat 10

  Jan Morelowski – 8 miejsce w kategorii do lat 10

  Michalina Ner – 12 miejsce w kategorii do lat 10

  Joanna Federak – 13 miejsce w kategorii do lat 10

  Urszula Gągol - 18 miejsce w kategorii do lat 10

  Marika Morelowska – 15 miejsce w kategorii do lat 13

  Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!
  Galeria zdjęć
  07.04.2019 12:58 | więcej »
 • Elektro-Waleczne z Piątki  atakują miasto!

  Termin zbiórki elektroodpadów w naszej szkole zbliża się „wielkimi krokami”.....
  Elektro-Waleczne z Piątki pod opieką pani Edyty Kopeć, „bojową” postawą i wielkim zapałem realizują zadania w konkursie „Dobre rady na elektroodpady”. W dniu 5 kwietnia ruszyły korowodem z ulotkami do centrum miasta. Dziewczęta rozdawały ulotki przechodniom, przed Urzędem Miasta i Starostwa Powiatowego, wkładały za wycieraczki samochodów oraz do skrzynek na osiedlach. Przeprowadzane były też krótkie ankiety wśród pracowników różnych firm: aptek, sklepów, przychodni i urzędu pocztowego. Działania „Elektro- Walecznych” dzielnie wspierali koledzy i koleżanki z młodszych klas: IVe i Ve, którzy szli w kolumnie z transparentami i wypowiadali hasła ekologiczne, zachęcające do zbiórki elektroodpadów. Przypominamy, że zbiórka w naszej szkole będzie w dniach 23 i 24 kwietnia 2019r. Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszego przedsięwzięcia!


   
  07.04.2019 16:19 | więcej »
 • Zajęcia otwarte w świetlicy szkolnej
  Dnia 4 kwietnia 2019 roku w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte zatytułowane "O zdrowiu dużo wiemy i zdrowo żyjemy -mini turniej wiedzy o zdrowiu. Konstruowanie wiosennych pojazdów na  "Pierwszy wiosenny rajd LEGO-maszyn". Podczas zajęć dzieci sprawdziły swoją wiedzę w "Mini turnieju wiedzy o zdrowiu". Zaprojektowały także wiosenne ekologiczne pojazdy z klocków LEGO EDUCATION, które wzięły udział w "Pierwszym wiosennym rajdzie LEGO-maszyn". Zajęcia przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze. 
  06.04.2019 13:44 | więcej »
 • Kreatywni na 101"" - akcja edukacyjna w naszej świetlicy szkolnej
  Nasza świetlica wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Kreatywni na 101" organizowanej przez Disney Polska, Agencję WTEM oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej. Przez tydzień tworzyliśmy ulicę 101 Dalmatyńczyków, zapoznaliśmy się również z treścią książki o naszych bohaterach. Był to tydzień pełen pracy, ale także wspaniałej zabawy. Ulepiliśmy ponad 101 dalmatyńczyków z plasteliny i zaprojektowaliśmy ich domek dbając o każdy najmniejszy szczegół. Jak zawsze podeszliśmy do zadania z ogromnym zaangażowaniem i głowami pełnymi ciekawych pomysłów. 
  Zdjęcia pracy konkursowej zostały przesłane do organizatora konkursu. Po 18.04.2019 zostaną ogłoszone wyniki.
  Prosimy trzymać kciuki za nasz projekt. Naszą makietę można obejrzeć w bibliotece szkolnej.
  06.04.2019 13:44 | więcej »
 • TĘCZOWE NUTKI

  3 kwietnia 2019 r. w Miejskim Domu Kultury odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Tęczowe Nutki”. Głównymi celem festiwalu była nauka i zabawa przez śpiewanie, promocja pracy i osiągnięć przedszkoli w dziedzinie muzyki oraz integracja środowisk przedszkolnych. Nasza szkołę reprezentowali zerówkowicze z oddziału „0 A” Ala Rzeszkiewicz, Zuzia Świderska oraz z „0 B” Gabrysia Krysiak, Iga Stępień, Zuzia Wiśnieska pod opieką pani Magdaleny Jakubowskiej. Małe artystki zaśpiewały piosenkę pt. „Jak rozmawiać trzeba z psem”. Prezentowały się na scenie wyśmienicie, bez tremy i z uśmiechem wykonywały swój utwór. Dziewczynkom reprezentującym podczas konkursu naszą szkołę,  nauczycielom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

  Galeria zdjęć

  06.04.2019 13:44 | więcej »
 • Dbamy o zdrowie

  29 marca odbył się w naszej szkole apel promujący zdrowie. Uczniowie klasy I c pod opieką pani Urszuli Zawady przygotowali dla swoich rówieśników przedstawienie, którego bohaterami były postacie z bajek. W krótkich scenkach, przeplatanych tańcem i śpiewem, pokazali wszystkim oglądającym, jakie zachowania powinny towarzyszyć każdemu na co dzień. Przypomnieli o właściwym odżywianiu, dbałości o higienę osobistą, aktywnym spędzaniu czasu i kontroli stomatologicznej. Podkreślili dokładnie, że ważnymi warunkami zdrowia każdego człowieka jest pogoda ducha, bo przecież od dawna wiadomo, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

  Galeria zdjęć

  01.04.2019 19:04 | więcej »
 • Projekt BohaterON – włącz historię

  Do projektu „BohaterON - włącz historię!” w roku szkolnym 2018/2019 zgłosiły się 2582 placówki, w których nauczyciele na podstawie otrzymanych scenariuszy lekcji przeprowadzili zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Wśród tych szkół była również nasza placówka. Zwieńczeniem naszych działań były konkursowe miniprojekty dotyczące Polskiego Państwa Podziemnego – zrealizowane w klasach VI i VIII. Do wybranych Powstańców wysłaliśmy 50 kartek pocztowych.
   

  Dyplom_dla_SP5.pdf

  31.03.2019 22:31 | więcej »
 • Przywitanie wiosny na sportowo!!!
  W niedzielę 31 marca 2019 r.. w lesie obok stadionu odbyły się Biegi Przełajowe, podczas których uczetnicy witali wiosnę. Nasi uczniowie godnie reprezentowali "Piatkę"....
  Sezon biegowy uważa się już za otwarty 
  smiley

  Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!!!
  06.04.2019 13:44 | więcej »
 • Najmłodsi warcabiści wywalczyli 1. miejsce

  Dnia 28 marca 2019 roku odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Klas I-IV Szkół Podstawowych w warcabach 100-polowych. W rywalizacji uczestniczyły cztery podstawówki z Mińska Mazowieckiego oraz jedna z Niedziałki.

  Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Gronek Ic, Milena Gutkowska Ib, Aleksandra Murawska IIb, Urszula Gągol IIa, Joanna Federak IIIb, Michalina Ner IIIb, Wojciech Wróbel Ic, Aleksander Kulma Ib, Mateusz Padzik IIc, Łukasz Padzik IIc, Jan Morelowski IIa, Bartosz Pieńkowski IIIb, Wiktor Witowski IIIb, Mateusz Bobek IVb,

  Zdobyliśmy pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej oraz trzy pierwsze miejsca w rywalizacji indywidualnej:

  Joanna Federak – I miejsce w kategorii dziewcząt z klas III;

  Łukasz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas II;

  Mateusz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas IV.


  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Galeria zdjęć

  06.04.2019 13:45 | więcej »
 • Pływacy z „Piątki” w Zawodach Regionalnych

  26 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnych Zawodach w Pływaniu. Zmierzyli się z najlepszymi pływakami z regionu, godnie reprezentując swoją szkołę. Zawody regionalne to kolejny, zdecydowanie trudniejszy etap zawodów w pływaniu, jednak i tym razem jesteśmy dumni z naszych pływaków. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki zmierzyli się z wyzwaniem, płynąc stylem klasycznym, grzbietowym i dowolnym. Ulegli najlepszym, ale różnice czasowe nie były duże, gdyż dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki. Zajęli miejsca tuż za podium, ale najważniejsza jest determinacja, wola walki i umiejętności. 4 miejsce sztafety chłopców i 4 miejsce sztafety dziewcząt to dowód na to, że pływanie to niebagatelna dyscyplina w naszej szkole. Na podium stanęła Alicja Zawadka, która wywalczyła brązowy medal, płynąc stylem klasycznym. Pływacy pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego, pana Marka Kudelskiego udowodnili, że można, jeśli się chce.
  Skład sztafety dziewcząt – Ruta Antonina, Zawadka Alicja, Malka Hanna, Rozparzyńska – Noga Anna, Gorczyca Maria, Pawelec Alicja, Wagner Anna, Mrzygłód Maria.
  Skład sztafety chłopców – Gruba Piotr, Mikucewicz Marcel, Łokietek Wojciech, Wąsowski Patryk, Świętochowski Mateusz, Wilk Jan, Piątkowski Michał, Sulejczyk Jakub.

  Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!

  Wyniki_zawodow_plywanie_region.pdf

   

  06.04.2019 13:45 | więcej »
 • Podsumowanie akcji Góra Grosza 2018/2019

  W tym roku z inicjatywy Sekcji Wolontariatu nasza szkoła wzięła udział w XIX edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Szkolny Wolontariat podjął się przeprowadzenia akcji „Góra Grosza”. Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej.

   „grosik do  grosika i zbierze się miarka”

   

  Nasza szkoła na ten szczytny cel zebrała 883 zł 38 groszy

   

  1 groszówek – 3.190 monet – 31,90 zł           20 groszy – 287 monet – 57,40 zł
  2 groszówek – 1.044 monet – 20,88 zł           50 groszy – 219 monet – 109,50 zł

  5 groszówek – 1.000 monet – 50,00 zł            1 zł – 203 monety – 203 zł

  10 groszy – 447 monet – 44,70 zł                    2 zł – 113 monet – 226 zł

            5 zł – 28 monet – 145 zł

   

  Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie!!!!

  Galeria zdjęć

  27.03.2019 21:15 | więcej »
 • MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

  Dnia 27 marca 2019 r. w naszej szkole już po raz siódmy odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III pod patronatem wydawnictwa Macmillan. Do zmagań konkursowych stanęli trzecioklasiści ze szkół podstawowych powiatu mińskiego. Wszyscy uczestniczy konkursu wykazali się bardzo wysokim poziomem kompetencji językowych zdobytych na I etapie edukacyjnym, co udowodnili rozwiązując niełatwy test przygotowany przez ekspertów wydawnictwa Macmillan.  Laureatami konkursu zostali:

  I MIEJSCE: Martyna Mankiewicz – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim

  II MIEJSCE: Anastazja Korbel – Szkoła Podstawowa w Kałuszynie

  III MIEJSCE: Joanna Federak – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim

  Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY ☺☺☺

  Galeria zdjęć

  27.03.2019 20:19 | więcej »
 • Wreszcie przyszła…

  W czwartek 21 marca społeczność naszej szkoły zgodnie z obowiązującą tradycją przywitała WIOSNĘ. Samorząd Uczniowski zadbał, by tego dnia w murach Piątki nie było nudno.  Korytarze tętniły żywą wiosenną kolorystyką dzięki uczniom, którzy tego dnia włożyli stroje zgodnie z wylosowanym kolorem. Ponadto młodzież kreatywnie podeszła do hasła „wiosna na głowie”, szczególne wyróżnienie należy się tutaj klasie 6d, której wszyscy uczniowie przyozdobili swe fryzury wiosenną dekoracją. Dzięki pomysłowości sekcji wolontariatu oraz zaangażowaniu uczniów w wielu klasach pojawili się ucharakteryzowani wychowankowie prezentujący przedstawicieli różnych ras...

  Galeria zdjęć

  25.03.2019 21:56 | więcej »
 • 21 marca 2019 w godzina 7:45 do 10: 00 odbędzie się w naszej szkole zbiórka makulatury. Prosimy zostawiać  makulaturę przy szatni nr 5 na boisku szkolnym Orlik. Najlepiej w związku z tym przywieźć makulaturę od strony ulicy Litewskiej albo Śląskiej (jest tam furtka do szkoły) 
  Dziękujemy za włączenie się w akcję smiley
  19.03.2019 17:36 | więcej »
 • Spotkanie z Kicią Kocią

  W piątek 15 marca gościliśmy w naszej szkole autorkę i ilustratorkę popularnej serii książek o Kici Koci panią Anitę Głowińską. Autorka spotkała się z najmłodszymi  uczniami naszej szkoły oraz uczniami klas pierwszych. Spotkanie z autorem ulubionej książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swą czytelniczą przygodę, dlatego też dzieci w wyjątkowy sposób przygotowały się do spotkania. Dodatkowo każda z klas wykonała swoje własne rysunki Kici Koci.

  W trakcie spotkania Autorka na podstawie wybranych historii o Kici Koci  angażowała dzieci do wspólnej zabawy, opowiadając przy tym ciekawostki związane z przygodami głównej bohaterki.

  Dzieci reagowały bardzo spontanicznie, ale prawdziwą niespodziankę sprawiła sama Kicia Kocia, która osobiście zjawiła się w trakcie spotkania. Śmiechu było co nie miara. Wszyscy chcieli mieć zdjęcie z rezolutną kotką i oczywiście na zakończenie pamiątkowy autograf, po który dzieci ustawiły się w długiej kolejce do autorki.

  Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie spotkania i dostarczenie dzieciom niezapomnianych wrażeń.

  Galeria zdjęć

  18.03.2019 17:17 | więcej »
 • Mińska Piątka promuje swoje działania w zakresie edukacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

     5 marca 2019r. kilkuosobowa delegacja kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim pod przewodnictwem dyrektor Ewy Szczerby wzięła udział w międzynarodowej konferencji, organizowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, która miała miejsce w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Warto podkreślić, że uczestniczyliśmy w tej konferencji na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej celem zaprezentowania realizowanych przez nas działań na rzecz edukacji włączającej.
  Konferencja pt. „Wspieranie podnoszenia jakości edukacji włączającej w Polsce” z udziałem wielu autorytetów z krajów europejskich, m.in. przedstawicieli Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji ds. Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej, Ministerstwa Edukacji Portugalii, połączona z częścią warsztatową, stanowiła swoistą platformę wymiany interesujących doświadczeń i dobrych rozwiązań w zakresie edukacji. Uczestniczyli w niej zarówno przedstawiciele ORE i MEN wraz z Minister Edukacji Narodowej - Anną Zalewską, jak również kuratorzy, wizytatorzy, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz osoby reprezentujące wiele instytucji i podmiotów związanych z polską edukacją, m.in. Wojewódzkich Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli.....

  10.03.2019 11:13 | więcej »
 • „PIĄTKA” na Mistrzostwach w Pływaniu

  Udział uczniów w Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu to kolejny sukces sportowy Szkoły Podstawowej nr 5. Ponad 40 zawodników stanęło do rywalizacji, odnosząc sukcesy koloru złotego, srebrnego i brązowego.  Nasi pływacy to najwięksi rywale innych szkół mińskich i powiatowych. Determinacja, umiejętności pływackie i wola walki to największe atuty naszych pływaków. Nie tylko indywidualnie potrafili pływać stylem klasycznym, grzbietowym i dowolnym, gdyż sztafety chłopców i dziewcząt to powód do satysfakcji. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki dzielnie walczyły, a zabrakło do złota niewiele. Mistrzowie z „5” zaprezentowali kunszt pływania i zdobyli medale, a przez cały czas wspierał ich nauczyciel wychowania fizycznego, pan Marek Kudelski.  Nasi mistrzowie reprezentować będą szkołę niebawem w zawodach  regionalnych, które odbędą się 26 marca w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki.

  Mistrzostwa_Powiatu_w_Plywaniu_wyniki.pdf

  Galeria zdjęć

  07.03.2019 19:03 | więcej »
 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!

  6 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyli w niecodziennej imprezie pod hasłem „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Zajęcia odbyły się w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie i Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Siedlcach.

  Celem tej kampanii jest uświadomienie młodym uczestnikom ruchu drogowego, że każdy pieszy czy rowerzysta poruszający się po zmierzchu powinien dla własnego bezpieczeństwa posiadać element odblaskowy.

  Imprezę prowadził Mateusz Rokicki, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Ten sam urząd reprezentowała jego wicemarszałek Ewa Orzełowska. W zastępstwie starosty mińskiego gościliśmy Tomasza Górnego, Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym, zaś w zastępstwie burmistrza  - wiceburmistrza Krzysztofa Michalika. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach reprezentował jego dyrektor, Dariusz Napiórkowski, oraz Dariusz Stopa, kierownik Ośrodka. Taka impreza nie mogła się odbyć bez obecności Policji w osobie mł. insp. Sebastiana Ciastonia, zastępcy Komendanta Powiatowego Policji. Obecni też byli przedstawiciele mińskiej Straży Miejskiej, przedstawiciele Ratownictwa Medycznego, strażacy z OSP w Ładzyniu i redaktorzy lokalnej prasy.

  Dyrektor naszej Piątki, Ewa Szczerba, serdecznie powitała gości i uczniów, nadmieniając, że zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom jest priorytetowym zadaniem szkoły.

  Kolejne etapy imprezy odbyły się w przemiennych dla grup godzinnych panelach. Pierwszy z nich to pokaz filmu „Tak, chcę być bezpieczny”. Film poruszał takie zagadnienia jak bezpieczeństwo na drodze, bezpieczna zabawa, zagrożenia związane z kontaktem z nieznajomymi.

  Uczestnicy drugiego panelu poznali zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku poparzeń, omdleń, zadławień, złamań i krwotoków. Uczyli się, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Każdy z uczestników mógł wykonać zabieg resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.

  Trzeci panel stanowił rowerowy tor przeszkód, na którym uczniowie mogli się wykazać swoimi umiejętnościami.

  Wszyscy biorący udział w tym wyjątkowym wydarzeniu otrzymali zestawy zawierające drobne elementy odblaskowe oraz kamizelki.

  Galeria zdjęć

  07.03.2019 19:08 | więcej »
 • Dnia 6 marca zakończył się Szkolny Turniej Warcabowy Klas Pierwszych, w którym rywalizowało 22 najmłodszych uczniów. Oto wyniki:

   

  Kategoria dziewcząt:

  I miejsce: Karolina Gronek kl. Ic

  II miejsce: Milena Gutkowska kl. Ib oraz Helena Piątkowska kl. Ia

  III miejsce: Weronika Królak kl. Ic

   

  Kategoria chłopców:

  I miejsce: Aleksander Kulma kl. Ib

  II miejsce: Wojciech Wróbel kl. Ic

  III miejsce: Aleksander Kifert kl. Ic

   

  Zawodnikom gratulujemy udanego startu i życzymy dalszych warcabowych sukcesów!
   

  06.03.2019 22:45 | więcej »
 • XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

  Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim zaprasza Uczniów klas III szkół podstawowych do udziału w XVI Powiatowym Konkursie Ortograficznym
  Etap szkolny i powiatowy konkursu polega na napisaniu dyktanda.

  Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, zestaw ortogramów i zasad ortograficznych oraz zgoda na udział w konkursie ortograficznym i przetwarzanie danych osobowych  znajdują się pod linkiem:  Konkurs ortograficzny
   

  23.02.2019 13:14 | więcej »
 • Niecodzienna lekcja fizyki....

  W czwartek 21 lutego 2019 roku uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim uczestniczyli w niecodziennej lekcji fizyki. Dwugodzinny wykład „Prawo Archimedesa wokół nas” przeplatany doświadczeniami przeprowadził profesor nauk fizycznych – pan Andrzej Wysmołek, który na co dzień jest pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego i zajmuje się fizyką ciała stałego....

  Galeria zdjęć

  21.02.2019 18:24 | więcej »
 • ...Złodziej czasu...

  Uczniowie naszej Piątki w gościnnych murach kina „Muza” obejrzeli spektakl teatralny pt. „Złodziej czasu” w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru Artenes.

  Spektakl poruszał jakże aktualny problem, którym jest bezkrytyczne zatracenie się w pozornym dobrodziejstwie Internetu, komputerów, smartfonów i innych nowoczesnych gadżetów. Świat wirtualny coraz bardziej pochłania, zabiera czas, sprawia, że zapomina się o realnym życiu, kontaktach z bliskimi i przyjaciółmi. Spektakl miał na celu uświadomienie  uczniom, jak zgubne skutki niesie za sobą uzależnienie od Internetu, zmusił do refleksji, czy czas poświęcony surfowaniu w sieci jest ważniejszy od rodziny i przyjacielskich relacji.
  21.02.2019 16:47 | więcej »
 • ...bliżej gwiazd...konkurs o życiu Mikołaja Kopernika...

  19 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się finał konkursu „O życiu Mikołaja Kopernika i o astronomii”. Nasza szkoła, jak co roku wzięła udział w tym konkursie. Uczennice naszej szkoły zdobyły  wyróżnienie w konkursie literackim oraz plastycznym. Natomiast trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w konkursie wiedzy o życiu Mikołaja Kopernika i o astronomii zajęła  4 miejsce.

  Serdecznie gratulujemy!smiley

  20.02.2019 19:36 | więcej »
 • Podsumowanie zbiórki makulatury...

  W dniu 19 lutego w naszej szkole odbyła się zbiórka makulatury. Zebraliśmy ponad  500 kg makulatury. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Dzięki Wam uratujemy kilkanaście drzew! Następna zbiórka już 21 marca 2019 r. Zapraszamy do udziału!

  20.02.2019 19:36 | więcej »
 • Walentynki w Bibliotece....

  Walentynki to czas miłości, radości i życzliwości. Z tej okazji biblioteka szkolna została ozdobiona oczywiście czerwonymi serduszkami, które stworzyły romantyczny nastrój.  Przygotowano wystawę książek o tematyce miłosnej pod hasłem "Zakochaj się w książce" i konkurs "Połącz w pary" – w konkursie należało połączyć w pary książki i uzasadnić swój wybór. Dla zwycięzców czekały słodkie niespodzianki i balony w kształcie serca ufundowane przez Radę Rodziców.

  Galeria zdjęć

  18.02.2019 19:20 | więcej »
 • Dzień Babci, Dzień Dziadka w Zerówce.....

  Dzień Babci i Dziadka to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach.

  W styczniu dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom. Pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.

  Wielki udział w sukcesie wspaniałego przedstawienia mieli rodzice, którzy przygotowali cudowne kostiumy, w których wystąpili młodzi aktorzy. Ich występ wywołał aplauz zgromadzonej i licznie przybyłej publiczności. Niejedna Babcia i Dziadek ukradkiem ocierali łezkę wzruszenia, wywołaną widokiem przebranych za aniołki i pastuszków wnucząt...

  Ukochanym Babciom i Dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości.

  Po występie milusińscy wręczyły gościom pachnące, kolorowe niespodzianki przygotowane podczas warsztatów mydlarskich.

  Galeria zdjęć

  18.02.2019 19:20 | więcej »
 • Walentynki w Piątce!

  W czwartek 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki. Tego dnia korytarze oraz sale przyozdobione zostały mnóstwem serc, dominującym kolorem zarówno dekoracji, jak i strojów uczniowskich była oczywiście czerwień.

  Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, za sprawą której wszyscy zakochani, zauroczeni bądź zaprzyjaźnieni mogli przesłać dowody sympatii wybranym osobom. Cały dzień w szkole prowadzona była walentynkowa zbiórka zużytych baterii. Uczennice eko zespołu "Elektro - Waleczne" prowadziły kolejną zbiórkę zużytych baterii w ramach projektu "Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce 2019" pod hasłem "SP 5 Mińsk Mazowiecki kocha recykling!!! Walentynkowa zbiórka bateryjkowa". Wrzuć zużytą bateryjkę za słodziutką Walentynkę". Dyżur przy zbiórce baterii pełniły, również uczennice z klasy 6d oraz uczniowie z klasy 4e. Łącznie zebrano ok. 40 kg zużytych baterii. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wspierają ekologiczne działania konkursowe naszej szkoły.
  Wieczorem odbyła się szkolna dyskoteka dla uczniów klas IV – VIII. Uczestnicy zabawy mogli ugasić pragnienie oraz posilić się słodkimi pysznościami przygotowanymi przez Rodziców.

  Galeria zdjęć

  15.02.2019 21:45 | więcej »
 • Informujemy, że w dniu 19 lutego 2019 r (najbliższy wtorek) w godzinach od 8:00 do 10:00 będzie prowadzona w naszej szkole zbiórka makulatury. Prosimy przynosić makulaturę do drewnianej wiaty, która stoi przy szkole od strony na parkingu.
  Serdecznie dziękujemy smiley
  15.02.2019 21:36 | więcej »
 • Warsztaty mydlarskie w Piątce...

  W styczniu w oddziałach zerowych naszej szkoły odbyły się warsztaty mydlarskie. Dzieci tworzyły glicerynowe mydełka w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu oraz umieszczały wewnątrz elementy dekoracyjne, np. kwiaty, serduszka. Zerówkowicze sumiennie i z wielkim zaangażowaniem wykonywały polecenia prowadzących. Przepięknie pachnące i kolorowe mydełka zapakowały w celofanowe torebki i ozdobiły wstążeczkami. Z okazji Dnia Babci i Dziadka pachnące upominki trafiły do najbliższych.

  Galeria zdjęć

  18.02.2019 19:28 | więcej »
 • UWAGA! Zawody pływackie

  5 marca 2019 r. (wtorek) o godz.10.00 w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki odbędą się Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego i Powiatu Mińskiego Szkół Podstawowych w Pływaniu.
  Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli WF do dnia 18 lutego 2019 r.
  W zgłoszeniu podajemy: imię i nazwisko, klasę, rok urodzenia oraz style w jakich będziemy płynęli (dowolny, grzbietowy, klasyczny)


  Kategorie wiekowe chłopców i dziewcząt:
  1. Rok urodzenia 2009 i młodsi
  2. Rok urodzenia 2008
  3. Rok urodzenia 2007
  4. Rok urodzenia 2006
  5. Rok urodzenia 2005
  6. Rok urodzenia 2004

  13.02.2019 12:21 | więcej »
 • Promocja Mazowsza w naszej szkole!

  W ramach Konkursu Wiedzy o Mazowszu organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN) uczennice klasy VII C przygotowały projekty: Podróże po Mazowszu dla najmłodszych oraz Mazowsze znane i nieznane. Obie grupy przygotowały prezentację multimedialną oraz zorganizowały wspólnie z nauczycielką geografii panią Katarzyną Gójską, I Szkolny Konkurs o Mazowszu w dwóch kategoriach: klasy IV-V (16 stycznia 2019 r.) oraz klasy VI-VIII (17 stycznia 2019 r.). Za pierwszą kategorię konkursową odpowiadały: Oliwia Główka, Oliwia Kołodziejczyk, Julia Malesa i Julia Smolińska, natomiast za drugą kategorię: Julia Janiszewska, Ania Wagner, Magdalena Kruk, Zofia Kuć i Hanna Wójcicka (poniżej prezentujemy przykładowe pytania wykorzystane w konkursie). Nagrodami w konkursie były książki: Mazowsze – wczoraj, dziś i jutro oraz Mazowsze – ekonomia i gospodarka, które otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Wręczenie nagród odbyło się 23 stycznia 2019 r. (zdjęcia można obejrzeć w galerii artykułu Podsumowanie I semestru 2018/2019). Dziewczęta zainicjowały akcję promocji Mazowsza w szkole wśród uczniów i przygotowują się do dalszej części konkursu MSCDN.

  MAZOWSZE.pptx
  PREZENTACJA.odp

  Wyniki_Konkursu.pdf
  I_szkolny_konkurs_o_Mazowszu.pdf
  I_szkolny_konkurs_kategoria_VI-VIII.pdf

  12.02.2019 19:20 | więcej »
 • Wycieczka do Sejmu RP klas VIII....

      Nowy rok kalendarzowy rozpoczęliśmy wizytą w Sejmie RP. Po około czterdziesto minutowej podróży autokarem dojechaliśmy na miejsce. Przy samym wejściu zostaliśmy powitani przez ochronę sejmową, która wytłumaczyła nam zasady przebywania w Izbie Wyższej Parlamentu.. Wykluczone było korzystanie z telefonów czy hałasowanie. Obowiązkowe było przejście przez bramki wykrywające metal. W koszyczku obok odkładaliśmy wszystkie metalowe przedmioty, które trzymaliśmy, np. w kieszeniach. Następnie w szatni zostawiliśmy kurtki oraz inne zbędne rzeczy i przystąpiliśmy do pierwszego punktu wycieczki.
      Chwilę potem spotkaliśmy się z Panią Przewodnik. Po wymianie kilku zdań, przeszliśmy do dalszej części. Zaczęliśmy od krótkiej lekcji historii. Pracownik Sejmu opowiedział nam, jak powstał Sejm, skąd wziął się pomysł na nietypowy kształt sali obrad oraz gdzie odbyły się pierwsze spotkania posłów. 
       Następnie skierowaliśmy się podziemiem na salę obrad. Mimo małej liczby osób, musieliśmy zachowywać się cicho. Przewodniczka pokazała nam, jakie miejsca zajmuje prezydent, gdzie siedzą posłowie, ministrowie i inni parlamentarzyści. Gdy mieliśmy już wszystko wytłumaczone, dostaliśmy propozycję obejrzenia fragmentu obrad. W trakcie czekania otrzymaliśmy wydanie Kroniki Sejmowej. Przez ten czas zaczęli się już zbierać posłowie i dziennikarze. Wkrótce marszałek Sejmu uderzył trzy razy laską marszałkowską, co dało sygnał do rozpoczęcia obrad.  
       Niestety czas wycieczki był ograniczony. Po 1,5 –godzinnej wizycie musieliśmy wracać, jednak większość osób wyszła z budynku z pozytywnymi wrażeniami. Może w przyszłości powrócą do Sejmu niektórzy z nas, tyle że zasiądą w ławach sejmowych? Kto wie...
  Napisała: Maria Gut   kl. VIId

  12.02.2019 18:42 | więcej »
 • Spotkanie z profesorem Mariuszem Jędrzejko

  Realizując treści zawarte w programie wychowawczo-profilaktycznym naszej szkoły oraz wychodząc naprzeciw trudnościom wychowawczym, jakie stawia przed rodzicami współczesność, zaprosiliśmy do naszej szkoły wybitnego specjalistę w zakresie profilaktyki uzależnień, autora wielu prac ukazujących problem narkomanii i konsekwencji zażywania dopalaczy – profesora Mariusza Jędrzejkę. Wykładowca Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi pojawił się w naszej szkole 23 stycznia i przeprowadził niezwykle interesującą prelekcję na temat tego, co rodzice powinni wiedzieć o narkotykach i dopalaczach. Ponadto profesor udzielił licznie zgromadzonym szeregu rad i wskazówek dotyczących tego, jak postępować z młodzieżą, jak mówić, by dzieci słuchały oraz jak osiągać sukcesy wychowawcze.
  Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie, było niezwykle pouczające i zapewne stanowiło cenną lekcję dla wszystkich zgromadzonych.

  10.02.2019 15:04 | więcej »
 • Wyjazd zimowy na 5+
  Stowarzyszenie Na Piątkę dziękuje wszystkim uczestnikom oraz całej kadrze (Markowi, Małgosi, Renacie i Agnieszce) za bardzo miłe spędzenie czasu w trakcie zimowiska od 26.01. do 02.02.2019r. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Czasami było bardzo ciężko, ale uśmiechnięte buzie dzieci wszystko wynagradzały. Uczestnicy byli bezproblemowi, punktualni oraz pozytywnie nastawieni do wszystkich zaplanowanych atrakcji – ogólna ocena 5+. Zasłużyliśmy na wspaniałą słoneczną pogodę, która utrzymała się przez cały wyjazd. Wszyscy wróciliśmy bez kontuzji i obić. Uczestnicy, którzy nie umieli, nauczyli się jeździć na nartach, a pozostali udoskonalili swoje umiejętności.

  Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni z zimowiska i jeszcze nie raz wspólnie wybierzemy się na fantastyczne wyprawy.

  Na okres wakacyjny mamy już zaplanowane w szkole bardzo atrakcyjne półkolonie w okresie 12-17.08. oraz 19-24.08.2019r., które będą współfinansowane przez Miasto Mińsk Mazowiecki. Szczegóły wkrótce.....

  Galeria zdjęć

  więcej zdjęć z zimowiska na https://www.facebook.com/sp5minsk/

  07.02.2019 14:49 | więcej »
 • Podsumowanie I semestru 2018/2019

  Zakończył się I semestr roku szkolnego 2018/2019, nadszedł czas podsumowań naszych osiagnięć i sukcesów. 22 stycznia odbyły się dwa apele  dla klas 4-8, podczas których wyróznieni uczniowie otrzymali gratulacje i małe upominiki od pani Dyrektor Ewy Szczerby.  Serdecznie gratulujemy wysokich wyników w nauce i życzymy dalszych sukcesów w II semestrze.....

  Galeria zdjęć

  28.01.2019 10:18 | więcej »
 • Bezpieczne ferie

  25 stycznia klasy młodsze zakończyły naukę w pierwszym półroczu, na wspólnym spotkaniu, w czasie apelu szkolnego „Bezpieczne ferie”, przygotowanym przez klasę II b. Miał on na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wypoczynku zimowego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wiersze i scenki przeplatane piosenkami uświadomiły uczniom konsekwencje nierozważnych zachowań i przypomniały o ważnych zasadach dotyczących zabaw zimowych, poruszania się po drogach oraz kontaktu z obcymi osobami. Część artystyczna podsumowana została quizem, który przeprowadziła Pani Dyrektor wśród zebranej publiczności. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Ważnym punktem spotkania było również podsumowanie nauki w minionym półroczu i rozdanie nagród dla laureatów konkursów szkolnych.

  Galeria zdjęć

  28.01.2019 10:14 | więcej »
 • Podsumowanie programu ,,Wzorowa łazienka”

  Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego  zakończyła realizację programu społeczno - edukacyjnego „Wzorowa łazienka” zainicjowanego przez markę Domestos. Nadrzędnym celem programu była poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych. Zadaniem konkursowym była interpretacja graficzna hasła „Wzorowa łazienka”, która polegała na przedstawieniu projektu graficznego przyjaznej łazienki szkolnej dla szkoły uczestniczącej w programie. Następnym krokiem było zamieszczenie prac konkursowych wykonanych przez uczniów w przypisanej szkole „Galerii”. Od 01.10.2018 r. do 30.11.2018r. internauci głosowali na prace plastyczne uczniów naszej szkoły zamieszczone w galerii na stronie internetowej organizatora.....

  Galeria zdjęć

  24.01.2019 20:22 | więcej »
 • Pomaganie jest dziecinnie proste

  W dniach 8-10 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 miała miejsce zbiórka pieniężna w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w organizację tej wspaniałej akcji. Na terenie szkoły byli obecni wolontariusze z identyfikatorami: nauczyciel p. Danuta Solecka oraz uczennice kl. VI d:  Martyna Świeczak, Wiktoria Gutkowska, Lena Gawron, Helena Szmidt, Ustian Oganiesian, Milena Bąk, Wiktoria Jankowska oraz uczennice: Amelia Jabłońska, Magdalena Kożuchowska, Weronika Bartnicka. Mieliśmy puszki Fundacji WOŚP, do których można było wrzucać pieniążki na tegoroczny cel, tj. „dla dzieci małych i bez focha….na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali dziecięcych”.....

  Galeria zdjęć

  24.01.2019 19:49 | więcej »
 • Msza św za śp. Pawła Adamowicza w Mińsku Mazowieckim

  Szanowni Państwo,
  W sobotę, 19 stycznia, pożegnamy naszego kolegę, samorządowca, prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który zginął tragicznie, pełniąc służbę na rzecz potrzebujących. Pożegnalne uroczystości żałobne dla wszystkich samorządowców, społeczników, ludzi kultury i sportu, przedstawicieli służb miejskich, gminnych i miejskich instytucji z terenu całego powiatu mińskiego oraz wszystkich mieszkańców odbędą się w Mińsku Mazowieckim w sobotę o godz. 18:00. Uroczystości rozpocznie odprawiona w kościele pw. NNMP żałobna msza święta w intencji zmarłego Prezydenta Pawła Adamowicza. Po mszy świętej przejdziemy na Plac Stary Rynek, gdzie symbolicznie zapalimy światełko do nieba, wspominając tym samym ostatnie chwile życia śp. Pawła Adamowicza. Zgodnie z prośbą rodziny Pana Prezydenta tego dnia zamiast kwiatów i zniczy przynosimy datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wolontariusze WOŚP będą stali zarówno przed kościołem, jak też na Placu Stary Rynek już po mszy świętej.

   

  Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski

  17.01.2019 09:12 | więcej »
 • Warszawa, 15 stycznia 2019 r.

   

  Szanowni Państwo,
  Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,

   

  uczniowie z pięciu województw właśnie rozpoczęli ferie zimowe. W kolejnych tygodniach z zasłużonego wypoczynku będą mogły skorzystać dzieci z pozostałych regionów krajów. Ważne, by wyjazdy na obozy i zimowiska przebiegały w bezpiecznych i komfortowych warunkach, a młodzi ludzie byli świadomi potencjalnych zagrożeń. Jednym z nich jest niebezpieczeństwo zażywania substancji psychoaktywnych. To ważny problem zarówno przy okazji rozpoczynających się ferii zimowych, jak i całego roku szkolnego.

   

  Specjalny list dotyczący tego zagadnienia skierowali do rodziców i opiekunów Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas oraz Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk. Przedstawili w nim obecnie obowiązujące rozwiązania prawne, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze”, a przede wszystkim zaapelowali o odpowiednie wsparcie dla młodych ludzi. Główny Inspektor Sanitarny oraz Komendant Główny Policji zaznaczyli, że kluczowe w walce z narkotykami jest podnoszenie świadomości i podkreślanie destrukcyjnego wpływu substancji psychoaktywnych na życie i zdrowie dzieci.

   

  Uprzejmie proszę, aby za Państwa pośrednictwem list trafił do rodziców i opiekunów uczniów. Jednocześnie zachęcam do zapoznania się z informacji przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na stronie internetowej ministerstwa zamieściliśmy rekomendacje dotyczące wyboru konkretnej formy wypoczynku oraz odnośniki do najważniejszych portali internetowych poświęconych zimowemu wypoczynkowi. Rodzicom i opiekunom przypominam również adres www.wypoczynek.men.gov.pl, gdzie znajduje się baza wypoczynku. Na bieżąco publikowane są w niej informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora i bezpieczeństwo uczestników.

   

  Wspólnie zatroszczmy się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży! 

   

  Przekazuję wyrazu szacunku, życząc udanego i bezpiecznego zimowego wypoczynku.

   

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej
   

  List_Glownego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Glownego_Policji_do_rodzicow.pdf

  15.01.2019 22:49 | więcej »
 • Karnawał – czas zabaw …

  W dniach 9 i 10 stycznia za sprawą Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Pierwszego dnia w zabawie wzięły udział dzieci z klas 0-IV, następnego dnia bawili się uczniowie z klas V-VIII. W godzinach od 17:30 do 20:30 szkoła tętniła życiem. Kolorowo udekorowana sala gimnastyczna, dj ze sprzętem nagłaśniającym i efektami świetlnymi to elementy balu, które  wprowadziły uczniów w nastrój zachęcający do zabawy.
  Dodatkową atrakcją wieczoru była możliwość uwiecznienia swych karnawałowych kreacji na zdjęciach wykonanych w fotobudce. Pełnią karnawałowej oprawy były pomysłowe i wielobarwne stroje  uczestników oraz skoczna i głośna muzyka, która porywała wszystkich do tańca. Zespołowy układ przy muzyce zaprezentowała grupa dziewczynek uczęszczających na zajęcia nauki tańca. Sale z przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem dla swoich pociech  oraz  wyśmienicie  zaopatrzona w smakołyki  kawiarenka, były doskonałym „przystankiem” na złapanie oddechu między kolejnymi hitami muzycznymi.
  Rodzice z każdej klasy zaangażowali się w przygotowanie smacznych wypieków, a kilkoro z nich, z uśmiechem na twarzy, obsługiwało kawiarenkę. Uczniowie po ostatnim zagranym utworze, z radością schodzili z parkietu, dając tym świadectwo wspaniale spędzonego czasu w gronie swoich rówieśników.

  Galeria zdjęć

  15.01.2019 22:43 | więcej »
 • Zawody w tenisie stołowym
  8 stycznia 2019r. w Zamieniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców z 5 klas. W zawodach wzięło udziłał 12 drużyn. Nasi chłopcy w składzie Karol Sokołowski i Marek Bodecki wywalczyli III miejsce w Mieście  i V miejsce w Powiecie. Opiekunem drużyny był Marek Kudelski.
   Gratulujemy serdecznie!!!
  15.01.2019 22:42 | więcej »
 • Pomaganie jest dziecinnie proste

  W ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 8 stycznia miał miejsce w naszej szkole pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz warsztaty dla wybranych klas. Uczestniczący w przedsięwzięciu uczniowie poznali zasady podejmowania pierwszych działań zmierzających do ratowania życia. Dowiedzieli się, że  jako świadkowie również mają ogromny wpływ na przebieg zdarzeń, zrozumieli, że ważna jest ich postawa, pewność siebie, zdecydowanie i szybkość działania. Ratownicy medyczni prowadzący pokaz starali się przekonać wszystkich, że podejmowanie pierwszej pomocy powinno być dla każdego czymś naturalnym, że gdy na szali leży czyjeś życie, nie ma czasu do stracenia.....

  Serdecznie dziękujemy za przekazaną nam wiedzę!
  Galeria zdjęć
  12.01.2019 20:44 | więcej »
 • W grudniu odbyły się rozgrywki w piłkę koszykową dziewcząt. W zawodach miejskich nasza drużyna  zajęła I miejsce, w powiecie V miejsce. Skład drużyny: Maria Mrzygłód, Kinga Jakubowska, Wiktoria Glinka, Aleksandra Makowska, Martyna Świeczak, Maja Karwowska, Magdalena Kożuchowska, Weronika Bartnicka, Małgorzata Dziugieł, Maja Bajszczak, Anastazja Kits, Weronika Gizińska, Hanna Malka, Amelia Smalej, Gabriela Nalazek, Alicja Pawelec. Opiekunem zawodniczek była pani Małgorzata Pyszel.

  Serdecznie GRATULUJEMY!!!

  Galeria zdjęć

  12.01.2019 20:44 | więcej »
 • W okresie świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole można obejrzeć przygotowywane przez dzieci przedstawienia jasełkowe. „Rodzinne Kolędowanie” przeżywali  razem ze swoimi pociechami rodzice, dziadkowie i rodzeństwo, uczniów klasy IIc. Inscenizacja wystawiona przez maluchy oraz świąteczna atmosfera owita rytmem kolęd i pastorałek, pokazała wszystkim zgromadzonym, że święta to nie tylko wyczerpujące przygotowania, zakupy robione w pośpiechu i pakowanie prezentów, ale przede wszystkim to czas, radosnej nowiny narodzin Jezusa, to czas kiedy dzielimy się opłatkiem i z całego serca życzymy sobie wszystkiego co najlepsze.

  Galeria zdjęć

  09.01.2019 14:21 | więcej »
 • Jasełka Bożonarodzeniowe

  Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej oczekiwane przez wszystkich święta. Zgodnie z naszą szkolną tradycją obchodzimy je niezwykle uroczyście.
  W piątek 21 grudnia uczniowie klas czwartych i piątych wystawili „Jasełka bożonarodzeniowe” pod opieką pani Wandy Mastalerz i pana Adama Osicy. Ciekawy scenariusz, piękne kostiumy i dekoracja oraz kolędy w wykonaniu szkolnego chóru i zespołu wokalnego pod kierownictwem pani Magdy Jakubowskiej wprowadziły wszystkich widzów w nastrój grudniowych świąt. Atrakcją tego iście rodzinnego spotkania społeczności szkolnej był występ Mikołajów w rytmach świątecznej utworu wykonanego w języku angielskim oraz pokaz małych gimnastyczek.

  Galeria zdjęć

  28.12.2018 22:42 | więcej »
 • W świątecznym nastroju z grupą muzyczną LIMBOS

  20 grudnia gościł w naszej szkole zespół LIMBOS z repertuarem utworów polskich kompozytorów i wykonawców. Koncert tej grupy, finansowany przez Radę Rodziców, obejrzeli wszyscy uczniowie. Prezentowane przez artystów utwory umożliwiły dzieciom kontakt z żywą muzyką. Wokalno- instrumentalne wersje znanych utworów połączone z doskonale dobraną dla młodej publiczności gestykulacją, sprawiły, że uczniowie wspaniale bawili się, włączając w rytm muzyki ruchy rąk i śpiew.

  28.12.2018 23:14 | więcej »
 • Boże Narodzenie z nutą ekologii...

  Dnia 20 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyła się kolejna zbiórka zużytych baterii w ramach projektu "Dobre rady na elektroodpady-oddaj mnie w dobre ręce" pod hasłem: "Ekologiczna pani choinka zbiera baterie do pojemnika". Zebrano ok. 50 kg zużytych baterii. Dziękujemy wszystkim uczniom za wsparcie ekologicznych działań, a uczennicom z klas: 6d, 6b, 7b i 4e za pełnienie dyżuru podczas przedświątecznej zbiórki zużytych baterii.

  Galeria zdjęć

  28.12.2018 22:33 | więcej »
 • „Zbieraj żołędzie, to dzik głodny nie będzie”

  W miesiącach jesiennych uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty przystąpili do akcji zbiórki żołędzi na karmę dla zwierząt. Oto wyniki tego konkursu : Szkolny konkurs „ Zbiórka żołędzi” Klasy IV- VIII 1 . Łokietek Wojciech – kl. 5b – 31 kg 2. Skibniewski Filip – kl. 4b – 22,7 kg 3. Śledziewski Kacper- kl. 4d- 17,3 kg 4. Wagner Anna- kl. 7c – 5,5 kg 5. Zawadka Alicja - kl. 4e- 4 kg 6. Margol Zuzanna – kl. 4e- 1,5 kg Łącznie zebrano 82 kg żołędzi, które zostały przekazane na potrzeby koła łowieckiego. Wszystkim uczniom, którzy przystąpili do tej akcji, składamy serdeczne podziękowania, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

  20.12.2018 21:24 | więcej »
 • „NOCOWANKO” Z KORNELEM MAKUSZYŃSKIM

  14 grudnia, w piątkowy wieczór, uczniowie z klasy IIa i  IIc spotkali się na wspólnym „Nocowanku”. Trzygodzinne spotkanie, w pustym i przepełnionym ciszą budynku szkolnym, będące elementem realizowanego projektu „Kornel Makuszyński”, przebiegało w radosnej atmosferze. Dzieci ucharakteryzowane na Koziołka Matołka z ciekawością uczestniczyły w warsztacie poprowadzonym przez  panią Beatą Kossakowską, która opowiedziała uczniom ciekawostki z życia pisarza i udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na stawiane pytania. Film  „Awantura o Basię” był kolejną niespodzianką. Atrakcją wieczornej edukacji połączonej z zabawą była smaczna pizza. Dzieciom nie znikał uśmiech na twarzy a taka forma integrowania się, odnalazła mnóstwo  entuzjastów.

  Galeria zdjęć

  18.12.2018 19:04 | więcej »
 • Podsumowanie konkursu na kartkę świateczną Miasta Mińsk Mazowiecki

  18 grudnia w Miejskiej Szkole Artystycznej odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu na kartkę świąteczną Miasta Mińsk Mazowiecki. Burmistrz Marcin Jakubowski pogratulował laureatom i wręczył im pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wśród najlepszych znalazły się prace naszych trzech uczennic: Magdalena Kruk z kl. VIIc zajęła III miejsce, zaś Joanna Federak z IIIb i Kinga Jakubowska z VIb otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Galeria zdjęć

  28.12.2018 22:20 | więcej »
 • Mikołajkowa przygoda klas 5c i 5e

  W dniu 12 grudnia 2018r. uczniowie klas 5c i 5e udali się na Mikołajkową wycieczkę do Cinema City Bemowo w Warszawie. W ramach tej wyjątkowej wyprawy uczestnicy wzięli udział w ciekawych warsztatach o tematyce świątecznych tradycji w Polsce i na świecie. Dowiedzieli się m.in. jaka jest symbolika choinki oraz jak przyozdabiano rajskie drzewo kiedyś, a jakie ozdoby wieszamy na choince w dzisiejszych czasach, kim był Święty Mikołaj i co oznacza słowo wigilia, a także jakie potrawy znajdują się na wigilijnym stole. Była to ciekawa lekcja, po której uczniowie obejrzeli zabawny film pt. Grinch: świat nie będzie”…Kolejną atrakcją wycieczki były warsztaty robienia pizzy. Wszyscy mogli się dowiedzieć skąd pochodzi pizza, a także kto zrobił pierwszy ten przepyszny placek….
  Następnie mogliśmy również spróbować swoich umiejętności kulinarnych i każdy stworzył swoją ulubioną pizzę…Po warsztatach zagraliśmy jeszcze w kręgle, które dostarczyły nam wiele emocji i zabawy!
        W drodze powrotnej przejechaliśmy wspaniale oświetlonym Traktem Królewskim, co wprowadziło nas w magiczną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia....

  Galeria zdjęć

  28.12.2018 22:41 | więcej »
 • Matematyczny ESCAPE ROOM
  W dniu 26 listopada uczniowie klasy 1 wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu organizowanym przez Studio Nauczania MathRiders w Mińsku Mazowieckim przy ul. Tartacznej 2. Uczestnicy odwiedzili matematyczny pokój zagadek, w którym szukali sekretnego dziennika Profesora Sinusoidosa. Wskazówki do rozwiązania tajemnicy zostały ukryte i zakodowane w różnych miejscach w jego gabinecie, aby dojść do celu uczniowie musieli obserwować, łączyć fakty, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Uczniom  poszło świetnie i dzięki wykorzystaniu w praktyce umiejętności matematycznych wspólnie doszli do celu i odkryli sposób na miłą i przyjemną naukę. Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom za zaangażowanie i świetną zabawę z matematyką w tle.
  14.12.2018 20:01 | więcej »
 • Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach

  Na pochmurne dni, jakie ostatnio oferuje nam pogoda, najlepszym pomysłem jest dobra książka. A jeśli oprócz spotkania z dobrą książką można poznać jej autorów i jeszcze zjeść pyszną czekoladę? Wtedy już pogoda przestaje mieć znaczenie. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5f, którzy razem ze swoją wychowawczynią, panią Magdaleną Jakubowską i polonistką, panią Magdaleną Dąbrową mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z autorami książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”....

  Galeria zdjęć

  11.12.2018 21:40 | więcej »
 • Szklane ozdoby na choinkę z Fabryki Bombek FOGIEL – zdobyte przez klasę IVa i IVf

  W dniu 7 grudnia 2018 r. w ramach wyjazdu mikołajkowego udaliśmy się do Fabryki Bombek FOGIEL w Warszawie.  Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. ...

  Galeria zdjęć

  11.12.2018 21:59 | więcej »
 • W dniu 5 grudnia 2018r. w Starostwie Powiatowym odbyło się podsumowanie Powiatowego  Współzawodnictwa Sportowego Szkół w roku szkolnym 2017/2018.
  W kategorii dzieci klasy IV - VI nasza Szkoła zajęła zdecydowanie I miejsce w rankingu powiatowym.
  Kolejność szkół:
  1 miejsce SP nr 5  - 399,5 pkt
  2 miejsce  SP nr 2  - 304 pkt
  3 miejsce  SP nr 4  - 257,5 pkt
  4 miejsce  SP nr 1  - 251 pkt
  5 miejsce  SP nr 6  - 241 pkt

  6 miejsce  SP Dębe Wielkie - 178 pkt

  SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM SPORTOWCOM!!!smiley

   

  10.12.2018 19:45 | więcej »
 • Mikołaj u najmłodszych

  6 grudnia z workami pełnymi prezentów zawitał do Zerówek upragniony gość. Dzieci przywitały Mikołaja głośnymi oklaskami i przepiękną świąteczną piosenką. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom i nauczycielom radosnych świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie maluchy otrzymały wspaniałe prezenty. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia przy choince z Mikołajem. Oczekiwana cały rok wizyta Mikołaja minęła w przyjaznej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym bardzo wiele radości.

  Galeria zdjęć

  09.12.2018 20:47 | więcej »
 • Telewizja ABC w Piątce

  Dnia 5 grudnia 2018r. w naszej szkole po raz kolejny gościła ekipa TVP ABC. Nagranie do programu „Pora na rodzinę” dotyczyło tematów związanych z logopedią. Uczniowie z klas IV-VI opowiadali o trudnościach i sukcesach związanych z poprawnym mówieniem. Dzieci z klas młodszych demonstrowały ćwiczenia niezbędne podczas nauki prawidłowej wymowy. Najodważniejsi próbowali swoich sił w powtarzaniu łamańców językowych. Przed kamerami wypowiadali się także rodzice.

  Z niecierpliwością czekamy teraz na emisję programusmiley

  06.12.2018 21:54 | więcej »
 • Mikołaj zapukał do drzwi naszej szkoły…

  Dnia 6 grudnia 2018 r. do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Zajrzał do każdej klasy oraz do świetlicy i rozdawał prezenty uczniom i nauczycielom. Dzieci nosiły mikołajowe czapki, „reniferowe” opaski i stroje w kolorze czerwonym.

  Tego dnia odbyły się też „Eko- Mikołajki” pod hasłem „Dziś Święty Mikołaj trzyma worek wielki, zbiera bateryjki w ten czas przedświąteczny”. Mikołajkowa zbiórka baterii była organizowana w ramach realizacji projektu „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”. Zebrano ok. 20 kg zużytych baterii. W zamian za zużyte baterie dzieci otrzymywały słodkie upominki.

  Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za wsparcie finansowe mikołajkowej akcji, Mikołajowi za złożenie wizyty i wręczanie upominków oraz uczennicom sekcji ekologicznej Samorządu Uczniowskiego za pełnienie dyżuru podczas mikołajkowej zbiórki zużytych baterii.

  Galeria zdjęć

  06.12.2018 21:42 | więcej »
 • "Pomaluj za Kacpra"
  W dniu 29 listopada 2018r. grupa uczniów uczęszczających do naszej świetlicy miała możliwość wzięcia udziału w promocji książki "Pomaluj za Kacpra", która odbyła się w Liceum Plastycznym im. Elwiro Michała Andriollego w Mińsku Mazowieckim. Książka-kolorowanka została stworzona przez uczniów tego Liceum i jest dedykowana młodemu odbiorcy.
  Nasi uczniowie podczas tej ciekawej wizyty mieli możliwość zapoznania się z pracami przyszłych artystów, jak również uczestniczyli w pokazowej lekcji portretowania. To było ciekawe doświadczenie i prawdziwe wyzwanie dla naszych uczniów. 
  W trakcie tego spotkania uczestnicy wzięli udział w Quizie o sztuce, w którym nagrodzono trzy osoby. Dwie z nich to nasze uczennice: Milenka Gutkowska klasa I i Michalinka Ner klasa III. 
  Serdecznie gratulujemy! smiley
   
  03.12.2018 21:28 | więcej »
 • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele naszej szkoły!
  Chcemy bardzo serdecznie podziękować za wsparcie i głosy jakie zostały oddane na naszą szkolną świetlicę w programie "Się gra się ma". Niestety ilość zebranych głosów nie dała nam szansy na otrzymanie nagrody.
  Zabrakło tak niewiele!
  My jednak się nie poddajemy i z pewnością będziemy brać udział w kolejnych programach z jeszcze większym zaangażowaniem.
  Szczególne podziękowania kierujemy do naszych uczniów uczęszczających na naszą szkolną świetlicę, którzy z ogromnym zaangażowaniem podejmowali kolejne wyzwania programu. Projektowali, rysowali, tworzyli opisy gier jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Dzięki naszym uczniom zdobyliśmy w tym programie dodatkowe 2 000 głosów i to jest nasz, a przede wszystkim ich duży sukces!
  Dziękujemy raz jeszcze i prosimy o dalsze aktywne wsparcie wszystkich naszych szkolnych działań!
  03.12.2018 21:15 | więcej »
 • Kolejne sukcesy czytających uczniów Piątki

  W piątek 30 listopada miało miejsce podsumowanie III Powiatowego Projektu „Czytam, bo lubię” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1. Projekt składał się z trzech konkursów, w dwóch z nich mamy laureatów! W konkursie literackim II miejsce zdobyła Lena Gawron z klasy VI d, III miejsce – Blanka Gromulska z klasy V d. W konkursie czytelniczym naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, laureatki etapu szkolnego – Lena Gawron i Magdalena Kożuchowska z klasy VI d. Dziewczyny rozwiązały trudny, składający się z 73 pytań test, który wyłonił laureatów etapu powiatowego. Drugie miejsce zajęła Lena.

  Serdecznie gratulacje dla dziewczyn!!!smiley

  Zwieńczeniem zmagań konkursowych dla wszystkich uczestników Projektu był udział w niezwykle ciekawym i pouczającym spotkaniu autorskim z Panią Grażyną Bąkiewicz – autorką książki, której dotyczyła tegoroczna edycja konkursu.

  Galeria zdjęć

  03.12.2018 21:06 | więcej »
 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


  Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za ogromne serce, chęć pomocy i empatię.
  Wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w zbiórkę misiów i materiałów plastycznych organizowaną przez Fundację „Mam Marzenie”. Każdego dnia uczniowie przynosili nowe Pluszaki, bloki, książki, kredki i plastelinę. Wolontariuszki Sekcji Wolontariatu Piątki wykazały duże zaangażowanie odwiedzając wszystkie klasy i zachęcając do udziału w akcji. Dużym zaangażowaniem wykazali nasi Uczniowie, którzy wykonali, również prace plastyczne: rysunki Misiów oraz kukiełki. Prace zostaną przekazane dla dzieci w oddziałach onkologicznych.

  To dzięki Wam nasza wspólna akcja przeszła najśmielsze oczekiwania!
  Dziękujemy! Dzieci na pewno będą szczęśliwe!

  Galeria zdjęć
  Prace plastyczne na Dzień Misia

  02.12.2018 13:53 | więcej »
 • Program WZOROWA ŁAZIENKA

  DZIEŃ TOALETY

  Dnia 21 listopada uczniowie klasy III b przeprowadzili akcję edukacyjną dla klas zerowych oraz młodszych, której celem było poszerzenie wiedzy dzieci na temat zasad korzystania z toalet szkolnych oraz zachęcenie do jak najczęstszego mycia rąk. Najważniejszym punktem akcji był występ kabaretowy. Działania te prowadzone były w ramach udziału naszej szkoły w programie „Wzorowa łazienka”.

  Galeria zdjęć

  02.12.2018 12:20 | więcej »
 • Rada Rodziców serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wspaniałej dyskoteki andrzejkowej w dniu 29 listopada dla uczniów klas 4-8.

  Dziękujemy:

  Dyrekcji szkoły;

  Dj Fuller;

  Wszystkim rodzicom i uczniom przygotowującym wspaniałe ciasta i ciasteczka;

  Samorządowi Uczniowskiemu w szczególności Hani Wójcickiej, Marysi Mrzygłód i Julii Janiszewskiej;

  Rodzicom: Ani Rek, Monice Miller, Lidii Grabowskiej oraz pomagającym uczniom za obsługę kawiarenki;

  Wszystkim zaangażowanym Nauczycielom, pracownikom SP nr 5, obecnym rodzicom oraz uczestnikom dyskoteki.

  Zebrany fundusz pozostaje do dyspozycji Samorządu Uczniowskiego.

  Przewodniczący Rady Rodziców SP nr 5
  Dariusz Świętochowski

   

   

  01.12.2018 23:07 | więcej »
 • SUKCES TRZECIOKLASISTÓW

  20 listopada 2018r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste podsumowanie VII Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania, który w tym roku przebiegał pod hasłem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz ogłoszenia Roku 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. Uczestnicy konkursu czytali wybrane przez siebie fragmenty książki Joanny Szarek i Jarosława Szarka „Kocham Polskę” oraz prezentowali wylosowany fragment tekstu przygotowany przez organizatorów. W zaszczytnym gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Jury pod przewodnictwem pani Stanisławy Gujskiej przyznało II miejsce Monice Bodeckiej oraz III miejsce Wiktorowi Księżopolskiemu - uczniom klasy IIIa, której wychowawcą jest pani Marzena Płochocka. W konkursie wzięło udział 123 uczniów.

  Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

  21.11.2018 20:00 | więcej »
 • W załączeniu przekazuję przesłany do Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki list Pani Anny Zalewskiej – Minister Edukacji Narodowej i Pana Jarosława Pinkas – Głównego Inspektora Sanitarnego.
   
  17.11.2018 13:07 | więcej »
 • Święto Niepodległości w naszej szkole

  W piątek 9 listopada uczciliśmy w naszej szkole setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wyrazem szacunku uczniów i nauczycieli dla ojczyzny oraz dla wszystkich, którzy walczyli o jej wolność i niepodległość, było włożenie galowych strojów oraz przypięcie biało-czerwonych kotylionów. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w specjalnie przygotowanym na tę okazję apelu. Rozpoczęła go Pani Dyrektor Ewa Szczerba odwołując się do postaw patriotycznych wychowanków naszej szkoły. Z kolei występujący uczniowie przygotowani przez panie: Dorotę Czapską, Iwonę Sabak, Barbarę Szmidt oraz pana Mirosława Kruszewskiego przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju oraz wspomnieli zasługi Wielkich Polaków. W nastrój patriotyczny dodatkowo wprowadzały piękne dekoracje przygotowane przez panią Katarzynę Milewską. O godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy  „Mazurek Dąbrowskiego”. Później chór szkolny pod opieką pani Magdy Jakubowskiej śpiewał szereg pieśni patriotycznych, w których nucenie włączali się również uczniowie i nauczyciele.

  Podniosła i radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim
  nie tylko podczas apelu, ale przez cały dzień.


  12.11.2018 22:44 | więcej »
 • Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców ogłasza Konkurs dla uczniów SP nr 5 pod hasłem: Projekt logo na szkolną bluzę.
  Zapraszamy wszystkich do wziecia udziału w konkursie!
   
  12.11.2018 20:09 | więcej »
 • "Pozdrowienia z Polski”
  Grüße aus Polen!Greetings from Poland! /

  „Pozdrowienia z Polski” to hasło konkursu językowego, który odbywał się w naszej szkole na przełomie października i listopada, a którego celem było napisanie pocztówki, promującej piękno i wyjątkowość naszego kraju. Spośród wielu pocztówek, które napłynęły do nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego, 8 listopada jury konkursu wybrało cztery najlepsze pocztówki i kilka prac, godnych wyróżnienia.....

  12.11.2018 22:29 | więcej »
 • Przedszkolaki na Konkursie!

  7 listopada 2018 roku przedszkolaki grup "O"A, "O"B oraz "O"C z SP5 pod opieką pani Magdaleny Jakubowskiej, nauczyciela muzyki (rytmiki) oraz pani Barbary Nowickiej, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, uczestniczyły w trzeciej edycji Konkursu Piosenki Przedszkolnej "Przedszkolaki śpiewają w 100 rocznicę odzyskania niepodległości". Po długich zmaganiach konkursowych maluchy z zerówki usłyszały werdykt: WYRÓŻNIENIE!

  Miłym akcentem dla wszystkich było spotkanie z wybitnym pedagogiem muzyki, panią Urszulą Smoczyńską oraz jej ciepłe, pouczające słowa skierowane do wszystkich dzieci i opiekunów.

  Gratulujemy zwycięzcom!!!!

  Galeria zdjęć

  09.11.2018 23:28 | więcej »
 • Powiatowy etap Konkursu Pięknego Czytania

  W dniach 6 i 7 listopada  w Bibliotece Pedagogicznej odbył się VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięło udział sześcioro reprezentantów naszej szkoły.....

  12.11.2018 22:32 | więcej »
 • Medal dla piłkarek ręcznych z Piątki!

  W dniu 31 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim odbyły się Miejskie Zawody w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Maria Mrzygłód – kapitan, Kinga Jakubowska, Aleksandra Makowska, Małgorzata Dziugieł, Maja Bajszczak, Gizińska Weronika, Skup Oliwia, Karwowska Maja, Lena Gawron, Martyna Świeczak, Alicja Pawelec, Daria Bańka, Amelia Smalej, Hanna Malka. - zdobyła III miejsce na podium. Opiekunem drużyny była pani Małgorzata Pyszel.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!
  Galeria zdjęć

  04.11.2018 19:21 | więcej »
 • Sukces IMPRESJI....

  Dnia 17 października 2018 r. zespół wokalno – instrumentalny IMPRESJA pod opieką pani Magdaleny Jakubowskiej, wziął udział w powiatowym przeglądzie piosenki patriotycznej „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, Przesłuchania odbyły się w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach. Już kolejnego dnia 18.10.2018 roku zespół IMPRESJA oraz uczeń klasy VII Marcin Mikołajczyk (solista) przystąpił do kolejnego konkursu o tematyce patriotycznej: Przegląd Festiwalowy „O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości”...

  12.11.2018 22:38 | więcej »
 • Dnia 17 października 2018 r. zespół wokalno – instrumentalny IMPRESJA wziął udział w powiatowym przeglądzie piosenki patriotycznej „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, Przesłuchania odbyły się w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach. Już kolejnego dnia 18.10.2018 roku zespół IMPRESJA oraz uczeń klasy VII Marcin Mikołajczyk (solista) przystąpił do kolejnego konkursu o tematyce patriotycznej: Przegląd Festiwalowy „O Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości”. Przesłuchania odbywały się w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim. Uczestnicy przeglądu  stanęli na wysokości zadania, gdyż zakwalifikowani zostali (zarówno zespół jak i solista) do Ogólnopolskiego Konkursu- Festiwalu:   „JESTEŚMY WOLNI”.

  Wszyscy uczestnicy wzięli również udział w warsztatach wokalnych, gdzie doskonalili swoją technikę śpiewu, a 26 października 2018 roku przystąpili do kolejnego etapu przesłuchań. Tym razem w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach. Tam na scenie MOK „Podlasie” zespół wokalno – instrumentalny IMPRESJA w składzie: Amelia Kowalewska, Kinga Jakubowska, Martyna Jakubowska, Maria Mrzygłód, Magdalena Kożuchowska, Lena Gawron, Weronika Bartnicka, Martyna Świeczak, Helena Szmidt „wyśpiewał” WYRÓŻNIENIE.

  29.10.2018 16:19 | więcej »
 • Projekt BohaterON w Piątce
  Kartki dla Powstańców od uczniów klas VIII .....
  BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Nasza szkoła zgłosiła chęć uczestnictwa w tym działaniu. Projekt edukuje młodych ludzi, bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną. Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących naszą tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwoliła każdemu z nas na wyrażenie tego w symboliczny sposób.
  Uczniowie klasy VIIIc i VIIId
  25.10.2018 08:37 | więcej »
 • Sukcesy warcabowe

  Dnia 23 października 2018 roku odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Klas IV-VI Szkół Podstawowych w warcabach 100-polowych.

  Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Federak IIIb, Michalina Ner IIIb, Alicja Pawelec Va, Maja Karwowska VId, Natalia Góras VIIIc, Mateusz Padzik IIc, Łukasz Padzik IIc, Jan Morelowski IIa, Jan Krupa VIb, Igor Bezłada VIIIc, Jakub Santorek VIIIc. Drużyna dzielnie walczyła, mimo młodego i niepełnego składu, zdobywając trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej.

  Czterech naszych zawodników zajęło czołowe miejsca w rywalizacji indywidualnej:

  Łukasz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas V;

  Mateusz Padzik – I miejsce w kategorii chłopców z klas VII;

  Jakub Santorek – I miejsce w kategorii chłopców z klas VIII;

  Natalia Góras – I miejsce w kategorii dziewcząt z klas VIII.


  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Galeria zdjęć

  24.10.2018 20:33 | więcej »
 • W naszej szkole odbywają się bezpłatne warsztaty warcabowe:
  - grupa początkująca we wtorki w godz. 17:20 - 18:05, sala 13, zajęcia prowadzi pani Anna Dmitruk
  - grupa zaawansowana w poniedziałki w godz. 18:00 -20:00, sala 4, zajęcia prowadzi warcabowy mistrz Polski - pan Łukasz Kosobudzki.
  Gra w warcaby kształtuje intelekt i charakter. Podczas gry dzieci doskonalą umiejętność logicznego myślenia, ćwiczą pamięć i wyobraźnię przestrzenną. Uczą się cierpliwości, samodzielnego podejmowania decyzji, odporności psychicznej oraz gry fair play.

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów!

  28.10.2018 21:26 | więcej »
 • Telewizja ABC w Piątce
  W dniu 23 października 2018 r. w naszej szkole gościliśmy ekipę kanału TVP ABC, która odwiedziła nas w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości. Nasi uczniowie klas zerowych i drugich stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że są prawdziwymi Polakami i znają symbole narodowe, wiedzą co to jest ojczyzna a także potrafią pięknie wyrecytować wiersz "Katechizm polskiego dziecka" zaczynający się słowami - Kto Ty jesteś? Polak mały. 
  Podczas wizyty ekipy telewizyjnej towarzyszyli dzieciom ich rodzice, którzy aktywnie włączyli się w tworzenie ciekawego materiału. Emisja programu odbędzie się w TVP ABC 11.11.2018.
  24.10.2018 19:54 | więcej »
 • Sukces naszych Dziewcząt

  16 października 2018r. w Siedlcach  odbyły się regionalne zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze dziewczęta uplasowały się na III miejscu....

  Skład drużyny: Maria Mrzygłód, Anna Wagner, Maria Rek, Martyna Jakubowska, Kinga Jakubowska, Martyna Świeczak, Magdalena Kożuchowska Weronika Bartnicka, Małgorzata, Dziugieł, Maria, Gorczyca, Aleksandra Truszko.

  Opiekun - Małgorzata Pyszel 

  21.10.2018 22:59 | więcej »
 • Dnia 19.10.2018r. (piątek) cztery klasy piąte – Vb, Vd, Ve i Vf wzięły udział w programie profilaktycznym pt. Debata sfinansowanym przez MKRPA w Mińsku Mazowieckim. Program ten obejmował treści związane z:

  - promowaniem postawy trzeźwości wśród młodych ludzi,
  - kształtowaniem prawidłowych przekonań normatywnych dotyczących picia alkoholu,
  -uświadomieniem natychmiastowych i odroczonych konsekwencji użycia środków psychoaktywnych.
  Debata prowadzona była przez doświadczonych edukatorów i pedagogów Pana Grzegorza Pazia i Panią Monikę Wnuk z Zespołu Pedagogów Dezyderia z Warszawy.
  Dzięki tym spotkaniom uczniowie klas piątych mogli dowiedzieć się, jakie są skutki spożywania alkoholu, czym jest abstynencja, jak skutecznie odmawiać oraz jak wpływać na postawę innych, aby chronić ich przed używaniem środków psychoaktywnych.  W trakcie spotkania przeprowadzona została anonimowa ankieta  dotycząca postawy uczniów wobec spożywania alkoholu. Wyniki sondażu omówione zostały z uczestnikami. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, chętnie zgłaszali swoje pomysły oraz wykazali się niezwykłą dyscypliną podczas spotkania.
  Kolejne tura spotkań odbędzie się 07.11.2018r. - w środę dla klas Va i Vc.
  Dziękujemy za wsparcie MKRPA w Mińsku Mazowieckim oraz prowadzącym Program Debata.

  Katarzyna Bogusz- psycholog

  Galeria zdjęć

  21.10.2018 09:02 | więcej »
 • Pani Ewa Szczerba Super Dyrektor Szkoły

  W dniu dzisiejszym na apelu okolicznościowym cała społeczność naszej szkoły z ogromnym aplauzem przyjęła do wiadomości informację o przyznaniu głównej nagrody w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Super Dyrektor Szkoły naszej pani dyrektor Ewie Szczerbie. W imieniu wszystkich uczniów gratulacje przekazał Samorząd Uczniowski, a obecni na apelu uczniowie gromkimi brawami wyrazili swoje zadowolenie. Jeszcze większe brawa otrzymała Pani Dyrektor podczas prezentacji otrzymanych nagród, które przekazała na ręce przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli dla wszystkich uczniów i nauczycieli. 

  Galeria zdjęć

  19.10.2018 16:46 | więcej »
 • SUPER DYREKTOR SZKOŁY

   Główna nagroda i zaszczytny tytuł
  w Ogólnopolskim Konkursie Super Dyrektor Szkoły
  dla gospodyni mińskiej Piątki
  Pani Dyrektor Ewy Szczerby

  Serdeczne gratulacje i szczere, w pełni zasłużone słowa uznania usłyszała po wielokroć dziś, czyli 18 października 2018r. Pani Ewa Szczerba – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim, która, nominowana przez rodziców swojej placówki do niezwykle prestiżowej nagrody w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu  Super Dyrektor Szkoły, uzyskała ów zaszczytny tytuł, a także pamiątkowy dyplom i statuetkę. Główna nagroda, wręczona podczas V Kongresu Edukacja i Rozwój w warszawskim Ośrodku Olimpijskim w Warszawie to wyróżnienie na skalę krajową, gdyż zasięg konkursu jest ogólnopolski i rokrocznie nominowani są w nim najlepsi z najlepszych wśród dyrektorów polskich szkół.

  To ogromny sukces samej Pani Dyrektor, ale także ogromny powód do dumy dla całej społeczności Piątki – jej uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców, wobec których laureatka wyraziła słowa wdzięczności i podziękowania za współpracę i wspieranie działań szkoły. Podkreśliła, że zaszczytny tytuł, który uzyskała, jest zasługą wszystkich wymienionych podmiotów, jak również organu prowadzącego szkołę i instytucji z nią współdziałających, gdyż tylko wspólnie realizowane inicjatywy przynoszą naprawdę spektakularne efekty.

  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor tak wspaniałego sukcesu, który niewątpliwie przyniósł splendor nie tylko Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim, ale także rozsławił w dziedzinie edukacji całe nasze miasto, powiat, a nawet Mazowsze. Cieszy przy tym fakt, że nie jest to osiągnięcie odosobnione, ale wpisuje się w całe pasmo sukcesów mińskiej SP 5.  Nauczyciele i dyrekcja Piątki na przestrzeni ostatnich lat uzyskali przecież kilka Nagród Ministra Edukacji Narodowej oraz Nagród Kuratora Oświaty, a także odznaczeń państwowych i resortowych. Przypomnijmy, że tylko w zeszłym roku wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Nauczyciel Roku uzyskała przedstawicielka edukacji wczesnoszkolnej Pani Ewa Broda, w tym zaś roku Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymała Pani Marzanna Wocial. Jest zatem w pełni uzasadniony powód do gratulacji i życzeń dalszych sukcesów.

  Galeria zdjęć

  18.10.2018 22:27 | więcej »
 • Spotkania uczniów z przedstawicielami prawa

  W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem uczniów naszej szkoły w dniu 16 października wychowankowie klas szóstych, siódmych i ósmych  uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami policji i Straży Miejskiej. Głównym celem rozmów było uświadomienie dzieciom konsekwencji wynikających z niewłaściwego zachowania oraz uzmysłowienie odpowiedzialności za własne czyny.

  16.10.2018 22:26 | więcej »
 • Uczniowie Piątki w NASK
  W dniu 11 października 2018 r. Uczniowie naszej szkoły – Marta Bocheńska, Julia Stopa, Antoni Ogonowski oraz Mateusz Świętochowski pod opieką pani Danuty Soleckiej, uczestniczyli w panelu doradczym Kongresu Młodych Internautów (KOMIN). Spotkanie odbyło się w siedzibie instytutu NASK w Warszawie w ramach Tygodnia Kodowania (CodeWeek). Uczniowie mogli pod okiem Mistrzów Kodowania nauczyć się podstaw programowania oraz stworzyć swoje pierwsze mobilne aplikacje. Było to już kolejne wydarzenie, w którym uczniowie naszej szkoły mogli aktywnie uczestniczyć w panelu Kongresu Młodych Internautów KOMIN, zdobywając bezcenne doświadczenia w zakresie programowania.
  16.10.2018 14:49 | więcej »
 • Dzień Edukacji Narodowej w Piątce

  W dniu 12 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się apel, który zgromadził wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Szczerba, następnie głos zabrał przedstawiciel Rady Rodziców Pan Dariusz Świętochowski, a później przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego -   Marta Bocheńska, która z kolei przekazała mikrofon uczniom klasy 7c i 5e odpowiedzialnym za przebieg uroczystości. W pięknych słowach zawartych w tekstach wierszy oraz piosenek wychowankowie wyrazili swoją wdzięczność za trud, życzliwość, poświęcenie i dobre serce swoim nauczycielom. Program artystyczny przygotowali uczniowie wspierani przez nauczycieli: panią Mariolę Kruszewską, panią Marzenę Wocial, panią Danutę Solecką i pana Mirka Kruszewskiego. Życzeniom muzycznym w wykonaniu chóru szkolnego akompaniowała pani Magda Jakubowska. Uroczystość zakończył wywołujący serdeczne uśmiechy na twarzach wszystkich zgromadzonych występ dziewcząt z zespołu tanecznego przygotowany przez pani Małgorzatę Pyszel.

  Wszyscy pracownicy szkoły serdecznie dziękują za ciepłe słowa i miłe życzenia.

  15.10.2018 08:53 | więcej »
 • Piłka nożna dziewcząt
  Na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się miejskie zawody w piłkę nożną dziewcząt. Nasza drużyna zajęła IV miejsce.
  Skład : Nalazek Karolina, Gizińska Weronika, Dziugieł Małgorzata, Świeczak Martyna, Gołaś Weronika, Karwowska Maja, Jakubowska Martyna, Jakubowska Kinga, Skup Oliwia.
  Opiekun - Małgorzata Ptszel
  11.10.2018 00:24 | więcej »
 • I miejsce dziewcząt w biegach przełajowych

  9. października 2018r. w lesie obok stadionu  odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze dziewczęta były bezkonkurencyjne, zajęły I miejsce, zostawiając rywalki daleko w tyle i  zakwalifikowały się do zawodów regionalnych w Siedlcach....

  Skład drużyny: Maria Mrzygłód, Anna Wagner, Maria Rek, Martyna Jakubowska, Kinga Jakubowska, Martyna Świeczak, Magdalena Kożuchowska Weronika Bartnicka, Małgorzata, Dziugieł, Maria, Gorczyca, Aleksandra Truszko.

  Opiekun - Małgorzata Pyszel 

  11.10.2018 00:25 | więcej »
 • TVP ABC znowu z nami

   8 września, po raz kolejny, gościliśmy w naszej szkole ekipę nagraniową z TVP ABC, która przygotowując  program poradnikowy „Moda na rodzinę”, przeprowadzała sondę wśród naszych uczniów, ich rodziców oraz dziadków.  Wywiady i krótkie pytania do felietonu dotyczyły samodzielności dzieci  w różnych sytuacjach dnia codziennego a poszerzone były krótkimi scenkami  nagrywanymi w okolicach szkoły.  Były to zapewne  niezapomniane chwile dla uczniów jak i też ich opiekunów. Z niecierpliwością będziemy oczekiwali emisji programu.

  Galeria zdjęć

  10.10.2018 17:38 | więcej »
 • Ślubowanie pierwszaków w Piątce!
  4 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim świętowano bardzo doniosłą uroczystość ślubowania i pasowania  na ucznia. To niezwykle ważne dla każdego pierwszaka wydarzenie odbywało się w obecności rodziców, dziadków, kolegów i koleżanek z klas drugich oraz zaproszonych gości. Uroczystość zaszczycili swoim przybyciem: Burmistrz Miasta - pan Marcin Jakubowski, Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu – pan Mirosław Krusiewicz oraz przedstawiciel Rady Rodziców - pan Dariusz Świętochowski. Ogromną radość wszystkim zebranym sprawiła także obecność w tym wyjątkowym dniu osób duchownych – księdza proboszcza Janusza Kopczyńskiego oraz  księdza proboszcza Jana Opali. Po uroczystej chwili wprowadzenia sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły pierwszoklasiści usłyszeli wiele ciepłych słów, które skierowali do  nich pani dyrektor Ewa Szczerba, pan Marcin Jakubowski, pan Mirosław Krusiewicz oraz pan Dariusz Świętochowski. Życzyli wszystkim maluchom powodzenia na przyszłej uczniowskiej drodze w jednej  z najlepszych mazowieckich szkół oraz tego, aby nowy etap w ich życiu przepełniony był samymi sukcesami i „aby nauka szła im jak z płatka”.
  10.10.2018 17:38 | więcej »
 • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele naszej szkoły! 
  Potrzebujemy Waszych głosów!
  Program Się gra się ma - jeżeli chcesz, aby w naszej szkole powstała świetlicowa sala gier, oddaj swój głos, to nic nie kosztuje, a przyniesie wiele korzyści naszym dzieciom.

  Namów bliskich i sam głosuj codziennie:  Głosuj na Piątkę

  Liczymy na Wasze głosy!
  09.10.2018 08:21 | więcej »
 • Zajecia taneczne dla dziewcząt
  Zapraszamy dziewczęta z klas IV i V  na bezpłatne zajęcia taneczne (grupa cheerleaderek) w naszej szkole w poniedziałki godz.15.30 - 17.00.Zajecia prowadzi p Małgorzata Pyszel.
  08.10.2018 15:21 | więcej »
 • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w Piątce!
  W dniu 28 września 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Był to wielki dzień demokracji w Piątce!

  Prawo udziału w wyborach mieli wszyscy uczniowie klas IV, V, VI, VII, VIII oraz nauczyciele.
  Były to wybory powszechne - każdy uczeń ma prawo udziału w głosowaniu, równe - każdy uczeń miał jeden głos, bezpośrednie - każdy głosował osobiście oraz tajne - wybór był anonimowy. Cały przebieg i oprawa wyborów była zgodna z ordynacją wyborczą obowiązującą w wyborach demokratycznych. Uprawnionych do głosowania było 441 uczniów oraz 56 nauczycieli.
  Głosów oddanych było 448 głosów, w tym: głosów ważnych było 441 oraz głosów nieważnych - 7

  Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu oraz wspaniałą lekcję demokracji!

   
   
  01.10.2018 20:33 | więcej »
 • Powiatowe indywidualne biegi przełajowe
  27 września 2018 r. na Stadionie Mazovii  odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe. Dziewczęta miały do pokonania trasę długości 800 m. Startowało ponad 90 zawodniczek z powiatu Najlepiej zaprezentowały się : Amelia Smalej - 7 miejsce, Magda Kożuchowska - 10 miejsce, Marysia Rek - 11 miejsce. Opiekun - Małgorzata Pyszel.
  30.09.2018 21:08 | więcej »
 • Informujemy, iż w dniu 28 września 2018 r. w naszej szkole odbędą się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019

  04.10.2018 07:43 | więcej »
 • W dniu 27.09. 2018 odbyło się zebranie Rada Rodziców SP5, na którym wybrano nowy skład Rady Rodziców oraz przedstawiono sprawozdanie za rok szkolny 2017/2018.
  Wszystkie informacje znajdują się w zakładce Rada Rdziców.
   
   
  29.09.2018 08:55 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę przypomina o wpłacie zaliczki na zimowisko narciarskie:
  zaliczka płatna na konto Stowarzyszenia Na Piątkę 68124027021111001078532543 w wysokości 149 zł do 30.09.2018r., I rata w wysokości 500 zł do 30.11.2018r., II rata w wysokości 500 zł lub 400 zł (jak posiada sprzęt) do 10.01.2019r. (treść: zimowisko 2019 / nazwisko i imię / zaliczka/I rata/II rata)
  zapisy sms 602 888 595
   
  26.09.2018 17:28 | więcej »
 • Prezydium Rady Rodziców serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które w to niedzielne popołudnie postanowiły spędzić czas w gronie rodziny i znajomych na wspólnej zabawie podczas pikniku szkolnego.

  25.09.2018 00:25 | więcej »
 • Piknik Rodzinny w naszej szkole!

  Niedziela 23 września 2018 roku była dniem, w którym Szkoła Podstawowa nr 5 tętniła życiem! Stało się tak za sprawą prężnie działającej Rady Rodziców, która mimo nieprzychylnej aury, zorganizowała kolejny już Piknik Rodzinny. Na festyn tłumnie przybyli uczniowie i sympatycy naszej szkoły wraz ze swoimi najbliższymi. Obecnością swą zaszczycił nas również Pan Marcin Jakubowski Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Pan Jerzy Gryz Radny Rady Miasta Mińsk Mazowiecki.

  30.09.2018 20:19 | więcej »
 • Akcja - Segregacja – sprzątamy świat

  Społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczne porządki przebiegały pod hasłem „AKCJA-SEGREGACJA! 2 x WIĘCEJ, 2 x CZYŚCIEJ”.  

  W piątek 21 września zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i foliowe worki wyruszyliśmy realizować wspólny cel – czyste ulice naszego miasta. Klasy młodsze wraz ze swoimi opiekunami zadbały o porządkowanie obszaru przyszkolnego, natomiast klasy starsze wyruszyły w nieco dalsze rewiry. Wspólnie sprzątnęliśmy tereny przy ulicach: Litewskiej, Zygmuntowskiej, Nowy Świat, Świętokrzyskiej i Kresowej oraz lasek przy ulicy Arynowskiej. Ten ostatni rejon okazał się najbardziej zanieczyszczoną częścią miasta. Ostatecznie odpadami zapełniliśmy 15 dużych worków, które zostały zabrane przez służby komunalne.

  Mamy nadzieję, że śmieci na ulicach będzie coraz mniej, a pobliski las nie będzie już odstraszał stertą śmieci.

  Serdecznie zachęcamy wszystkich do dbania o czystość naszego miasta!!!

  Galeria zdjęć
   

  24.09.2018 20:42 | więcej »
 • Informujemy, że piknik rodzinny odbędzie się bez względu na pogodę. W przypadku słonecznego dnia impreza będzie na terenie boisk szkolnych (prosimy o odpowiednie obuwie, żeby nie zniszczyć nawierzchni). Natomiast w przypadku deszczu impreza odbędzie się w salach gimnastycznych  (plac dmuchany itd.) oraz w holu (prosimy o przyniesienie obuwia na zmianę lub zabawę w skarpetkach tak jak na sali zabaw).

  Liczymy na wysoką frekwencję i wspaniałą zabawę!

   
  21.09.2018 21:46 | więcej »
 • Dzień DKMS w Piątce
  Serdecznie zapraszamy do rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych, który będzie prowadzony podczas Pikniku Rodzinnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim w dniu 23 września 2018 r. w godzinach 13.00- 17.00.
   Przyłącz się do walki z nowotworami krwi! Może się okazać, że to właśnie Ty możesz uratować komuś życie!
   
  20.09.2018 18:07 | więcej »
 • Zimowisko 2019
  Stowarzyszenie Na Piątkę zaprasza na zimowisko narciarskie w terminie 26.01. do 02.02.
  dla 45 uczestników w wieku 7- 14 lat,
  którzy potrafią jeździć lub chcą się nauczyć
  miejscowość Poronin
  koszt 1149 zł (w tym wypożyczenie sprzętu i karnety, 100 zł taniej jeżeli ktoś posiada własny sprzęt)
  nocleg pokoje z łazienkami 3-, 4-, 5- osobowe : http://www.urybkow.wczasywpolsce.pl/
  20.09.2018 18:38 | więcej »
 • "Kącik ekologiczny na Pikniku"- rodzinna zbiórka zużytych baterii
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce zużytych baterii podczas pikniku rodzinnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim w dniu 23 września w godzinach 14.00- 17.00. Zbiórka baterii jest organizowana w ramach realizowania przez szkołę projektu "Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce" organizowanym przez AURAEKO - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w Warszawie.
  Zachęcamy do wsparcia ekologicznych działań konkursowych naszej szkoły.
  20.09.2018 18:07 | więcej »
 • Program "Wzorowa łazienka" w Piątce

  Nasza szkoła bierze udział w Programie ,,Wzorowa Łazienka", którego inicjatorem jest marka Domestos. Organizatorem akcji jest Ad Craft Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Chmielna 2/31, 00-020 Warszawa. Program ma charakter całoroczny i jest skierowany do szkół podstawowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Składa się z dwóch części: wiosennej i jesiennej. Nasza szkoła bierze udział w części drugiej (jesiennej), która trwa od 20.08.2018 r. do 11.12.2018 r.

  04.10.2018 07:44 | więcej »
 • Niezawodna Piątka
  W dniu 16 września na scenie Miejskiego Domu Kultury.odbyły się występy w wykonaniu Uczniów z naszej szkoły przygotowany przez
  p Magdalenę Jakubowską i p Małgorzatę Pyszel. 
  Nasze Uczennice uświetniły swoimi występami Rodzinny Festyn Spółdzielni Mieszkaniowej "Przełom".  Profesjonalizm występów naszych Uczennic nagrodzony został gromkimi brawami!
  Podczas Festynu zbierane były pieniądze na rehabilitację naszego absolwenta Adriana Dąbrowskiego. Dziękujemy za obecność i wsparcie.
  Galeria zdjęć
  16.09.2018 22:45 | więcej »
 • Świętowanie SUPER KLASY
  W dniu 14 września 2018 r. uczniowie klasy 5A w ramach nagrody Klasa Roku 2017/2018 spotkali się na uroczystej kolacji w pizzerii Da Grasso z Dyrekcją Panią Ewą Szczerbą, Panią Iwoną Kokoszką, Panią Anną Ciszkowską, z byłym wychowawcą Panem Piotrem Łopackim, z obecną wychowawczynią Panią Katarzyną Gójską, z przedstawicielką Samorządu Uczniowskiego koleżanką Martą Bocheńską oraz przewodniczącym Rady Rodziców Dariuszem Świętochowskim. Frekwencja wyniosła ponad 100% - to tylko możliwe w SP nr 5. Wszyscy uczestnicy wyszli zadowoleni ze spotkania, a uczniowie klasy 5A postanowili, że tak łatwo nie oddadzą tytułu Klasa Roku. Zapraszamy pozostałe klasy do walki o ten wspaniały tytuł.
  16.09.2018 22:46 | więcej »
 • Duma Piątki

  14 września, w gmachu Politechniki Warszawskiej, odbył się IV dzień popularyzacji matematyki. Hasłem przewodnim był temat „Matematyka dla informatyki”. Adresatem wydarzenia byli uczniowie szkół różnego szczebla. W tym wydarzeniu nasza placówka również  miała swój akcent. Pani Ewa Broda i Marzena Wocial w ramach współpracy z Fundacją Edukacja na Nowo przeprowadziły dwa zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO.

  Galeria zdjęć

  16.09.2018 22:46 | więcej »
 • Rekrutacja do projektu "Gimnastyka korekcyjna - ważna sprawa”

  Nasza Szkoła uczestniczy w projekcie "Gimnastyka korekcyjna - ważna sprawa”. Realizowany jest on w formie zajęć dla dzieci z klas I - III Publicznych szkół podstawowych z terenu Mińska Mazowieckiego, dla których organem prowadzącym jest Miasto Mińsk Mazowiecki. Zajęcia gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej realizowane są ze środków pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki, przy wkładzie własnym pochodzącym z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki. Od uczestników nie pobierane są żadne opłaty - są to zajęcia bezpłatne.

  30.09.2018 20:10 | więcej »
 • STOWARZYSZENIE NA PIĄTKĘ ZAPRASZA

  Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania informacyjne i bezpłatne lekcje pokazowe:\
   

  • Zajęcia taneczne z Honoratą Grudzień z Akademii Ruchu w dniu 21.09. (piątek) w godz. 17:15 - 18:00, koszt zajęć dla członków ok 9 zł/45 min, pozostali 12 zł/45 min. Termin zajęć do ustalenia z uczestnikami.
  • Zajęcia z programowania i robotyki - firma Labrobotics w dniu 21.09. (piątek) w godz. 17:30 - 19:00. Koszt zajęć dla członków ok. 28 zł/90 min, pozostali 35 zł/90 min. Będą utworzone dwie grupy: klasy 0-3 max. 12 osób, klasy 4-8 max. 10 osób. Proponowany termin zajęć: czwartek w godz. 17:30 - 19:00.
  • Zajęcia samoobrony - instruktor p. Tomasz Borek w dniu 28.09. (piątek) klasy 0-3 w godz. 17:30 - 18:30, klasy 4-8 w godz. 18:30 - 19:30 (wymagany strój sportowy, woda do picia, dzieci aktywnie biorą udział w zajęciach).
   Koszt zajęć dla członków: 15 zł/60 min, pozostali 20 zł/60 min. Proponowany termin zajęć: piątek - klasy 0-3 w godz. 17:30 - 18:30, klasy 4-8 w godz. 18:30 - 19:30.

   

  Wszystkie w/w zajęcia będą odbywały się w Szkole Podstawowej nr 5 ul. Małopolska 11

  Podczas Pikniku Rodzinnego w dniu 23.09. (niedziela) będzie możliwość spotkania i rozmowy z instruktorami prowadzącymi zajęcia.


  Zapraszamy Stowarzyszenie Na Piątkę
  14.09.2018 16:42 | więcej »
 • Szanowni Państwo,
   

  Prosimy o zapoznanie się z nową ofertą ubezpieczania grupowego dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 5
  ul. Małopolska 11 05- 300 Mińsk Mazowiecki w roku 2018/2019


  Wszystkie informacje w zakładce Ubezpieczenia


   

  14.09.2018 16:44 | więcej »
 • Sukces Piątki
  Nasza nowa książka pt. „Srebrzyk. Opowieści mińskie”, będące pracą uczniów i nauczycieli SP 5 dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
  14.09.2018 16:46 | więcej »
 • Uczniowie zainteresowani zaprezentowaniem swojego talentu w trakcie pikniku tj. 23.09. (niedziela) w godz. 13:00 - 17:45 proszeni są o zgłaszanie się do przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego Marty Bocheńskiej podając: nazwisko, imię, klasa, czas występu, talent np. śpiew, taniec, gra itp. Możliwość występu solo lub w grupie. Prosimy o przekazanie do Marty podpisanego pendrive z podkładem. Liczba miejsc ograniczona.
   
  Zapraszamy Rada Rodziców! 

  Plakat Piknik Rodzinny
  14.09.2018 16:46 | więcej »
 • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Piątce
  3 września rozległ się w naszej szkole pierwszy dzwonek rozpoczynający rok szkolny 2018/2019.....

  Na uroczystych akademiach Dyrektor szkoły, pani Ewa Szczerba, powitała wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz gości. W krótkim wystąpieniu powiedziała  o zmianach, jakie zaszły w naszej szkole oraz powitała nowych nauczycieli, którymi są: p. Beata Gąsecka - nauczycielka języka polskiego, p. Barbara Szmidt – nauczycielka historii, p. Katarzyna Gójska – nauczycielka georafii, p. Ewa Borysiuk – nauczycielka matematyki, p. Hanna Wielgołaska - nauczycielka języka polskiego, p. Marzena Sabak – nauczycielka fizyki oraz p. Tomasz Zgódka – nauczyciel wychowania fizycznego.....

  14.09.2018 16:47 | więcej »
 • Wyprawka dla oddziałów zerowych na rok szkolny 2018/2019

     Szanowni Rodzice przyszłych Zerówkowiczów,

  chociaż do rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 jest jeszcze trochę czasu, to i tak można zacząć myśleć o przygotowaniach. ...

  14.09.2018 16:48 | więcej »
 • Dnia 3 września 2018 r.

  Oddziały przedszkolne 10-godzinne pracują
  w godzinach od 7:00 do 17:00

  W tym dniu dzieci mają zapewnione wyżywienie.

  Oddział przedszkolny 5-godzinny pracuje

  w godzinach od 8:00 do 13:00

  Dzieci przynoszą ze sobą drugie śniadanie.

  24.08.2018 13:45 | więcej »
 • Dnia 31 sierpnia 2018 r.

  w godzinach od 10:00 do 11:30

  odbędzie się spotkanie adaptacyjne
  dla uczniów klas pierwszych.

  24.08.2018 13:40 | więcej »
 • 9:00 - klasy IV - V
  11:00 - klasy VI - VIII
  13:00 - klasy I - III

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY
  16.08.2018 14:14 | więcej »
 • UNIEJÓW TERMY 3h / PARK LINOWY  – 28.08.2018r. (wtorek) wyjazd ok. 5:30 powrót ok. 20:00

  Spotkanie o godz. 5:15 przy Szkole Podstawowej nr 5 
  ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki
  (dokładne godziny zostaną potwierdzone sms)

  1. Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie rocznej składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

  2. Osoby, które otrzymały potwierdzenie uczestnictwa proszone są o wypełnienie zgody rodzica na wyjazd oraz zapoznanie się i uczestnika z regulaminami.


  Następnie prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 120 zł (klasy 1-8), dla pozostałych: 150 zł (klasy 1-8) na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: wycieczka Uniejów  + nazwisko i imię uczestnika w terminie do 15.08.2018r. 

  Prosimy tylko o dokonanie 2 oddzielnych przelewów 
  tj.: 1 za opłatę członkowską, a 2 za wycieczkę.

  Wszystkie dokumenty prosimy o dostarczenie w dniu wycieczki (deklarację członkowską – jeżeli dotyczy i zgodę rodzica na wyjazd)

  Dzieci powinny być ubrane adekwatnie do warunków atmosferycznych.

  Zalecamy: mały plecak i nerka/saszetka na wartościowe rzeczy, strój kąpielowy, ręcznik, strój sportowy oraz wygodne buty do parku linowego, w przypadku ładnej pogody - krem do opalania, picie oraz jeżeli ktoś potrzebuje więcej zjeść to dodatkowe jedzenie (śniadanie, kolacje).

   Stowarzyszenie opłaca: transport, bilety wstępu oraz w trakcie zabawy obiad z 2 dań

  Kierownik wycieczki: Dariusz Świętochowski tel. 602888595 – prezes Stowarzyszenia
   

   Dziękujemy i życzymy miłej zabawy oraz wspaniałego wypoczynku

   Stowarzyszenie Na Piątkę

  DEKLARACJA CZŁONKOWSKA
  Zgoda rodziców na wyjazd dziecka na wycieczkę

  28.07.2018 13:43 | więcej »
 • ENERGYLANDIA  – 30.08.2018r. (czwartek) wyjazd ok. 4:30 powrót ok. 00:30

  Spotkanie o godz. 4:15 przy Szkole Podstawowej nr 5 
  ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki
  (dokładne godziny zostaną potwierdzone sms)

  1. Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie rocznej składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

  2. Osoby, które otrzymały potwierdzenie uczestnictwa proszone są o wypełnienie zgody rodzica na wyjazd oraz zapoznanie się i uczestnika z regulaminami.


  Następnie prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 150 zł (klasy 1-6 + osoby, które zdały do 7 klasy), 160 zł (klasy 7-8 i gimnazjum), dla pozostałych: 180 zł (klasy 1-6), 190 zł (klasy 7-8 i gimnazjum) na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: wycieczka Energylandia  + nazwisko i imię uczestnika w terminie do 15.08.2018r. 

  Prosimy tylko o dokonanie 2 oddzielnych przelewów 
  tj.: 1 za opłatę członkowską, a 2 za wycieczkę.

  Wszystkie dokumenty prosimy o dostarczenie w dniu wycieczki (deklarację członkowską – jeżeli dotyczy i zgodę rodzica na wyjazd)

  Prosimy pamiętać, iż Park Rozrywki Energylandia jest usytuowany na terenie otwartym na przestrzeni kilku hektarów. To bardzo duży obszar! Dlatego dzieci powinny być ubrane adekwatnie do warunków atmosferycznych, gdyż całość pobytu, jak i zwiedzania, odbywa się w ubraniach wierzchnich. 

  Dużo atrakcji moczy ubranie podczas zabawy.

  Zalecamy: mały plecak i nerka/saszetka na wartościowe rzeczy, płaszcz przeciwdeszczowy, ubranie na zmianę w przypadku zachlapania / przepocenia, strój kąpielowy (zalecany do strefy ochłody), ręcznik, w przypadku ładnej pogody, krem do opalania, czapkę z daszkiem, picie oraz jeżeli ktoś potrzebuje więcej zjeść to dodatkowe jedzenie (śniadanie, kolacje).

   Stowarzyszenie opłaca: transport, bilety wstępu oraz w trakcie zabawy obiad z 2 dań

  Kierownik wycieczki i opiekun: Dariusz Świętochowski tel. 602888595 – prezes Stowarzyszenia, opiekunowie: Ewelina Pukacka tel. 784074998 – skarbnik Stowarzyszenia, Maria Morelowska, Lidia Grabowska, Leszek Miller. 
   

   Dziękujemy i życzymy miłej zabawy oraz wspaniałego wypoczynku

   Stowarzyszenie Na Piątkę

  DEKLARACJA CZŁONKOWSKA
  Zgoda rodziców na wyjazd dziecka na wycieczkę

  28.07.2018 13:36 | więcej »
 • 1. Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie rocznej składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

  2. Osoby, które otrzymały potwierdzenie uczestnictwa proszone są o wypełnienie karty kwalifikacyjnej oraz zapoznanie się i uczestnika z regulaminem oraz programem.

   

  Następnie prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 140 zł (dotyczy członków po opłaceniu opłaty członkowskiej) lub 170 zł (pozostali) na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata półkolonie sierpień + nazwisko i imię uczestnika w terminie do 10.08.2018r. po tym terminie wysyłamy informację do osób z listy rezerwowej.

   Prosimy tylko o dokonanie 2 oddzielnych przelewów tj: 1 za opłatę członkowską, a 2 za półkolonie.

   Wszystkie dokumenty prosimy o dostarczenie na pierwsze spotkanie tj. 20.08.2018r.

   Dziękujemy i życzymy miłej zabawy oraz wspaniałego wypoczynku na półkoloniach.

  Stowarzyszenie Na Piątkę

  28.07.2018 13:27 | więcej »
 • FARMA ILUZJI – 07.08.2018r. (wtorek) wyjazd ok. 9:30 powrót ok. 19:00

  Spotkanie o godz. 9:15 przy Szkole Podstawowej nr 5 
  ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki

  1. Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie rocznej składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

  2. Osoby, które otrzymały potwierdzenie uczestnictwa proszone są o wypełnienie zgody rodzica na wyjazd oraz zapoznanie się i uczestnika z regulaminami.


  Następnie prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 70 zł (dotyczy członków po opłaceniu opłaty członkowskiej) lub 90 zł (pozostali) na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: wycieczka Farma Iluzji + nazwisko i imię uczestnika w terminie do 30.07.2018r. 

  Prosimy tylko o dokonanie 2 oddzielnych przelewów 
  tj.: 1 za opłatę członkowską, a 2 za wycieczkę.

  Wszystkie dokumenty prosimy o dostarczenie w dniu wycieczki (deklarację członkowską i zgodę rodzica na wyjazd)

  Prosimy pamiętać, iż Park Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” to park usytuowany na terenie otwartym na przestrzeni kilku hektarów. To bardzo duży obszar! Dlatego dzieci powinny być ubrane adekwatnie do warunków atmosferycznych, gdyż całość pobytu, jak i zwiedzania,

  odbywa się w ubraniach wierzchnich. Warto również odpowiednio dopasować obuwie, gdyż niektóre atrakcje ulokowane są wzdłuż leśnych alejek.

   

  Zalecamy: mały plecak i saszetka na wartościowe rzeczy, płaszcz przeciwdeszczowy, ubranie na zmianę w przypadku zachlapania / przepocenia, strój kąpielowy (zalecany do strefy ochłody), ręcznik, w przypadku ładnej pogody krem do opalania, czapkę z daszkiem, picie oraz jeżeli ktoś potrzebuje więcej zjeść to dodatkowe jedzenie.

   

  W cenie dzieci mają dodatkową atrakcję - pieczenie kiełbasek: otrzymają kiełbaskę (ok. 100g), owocowy napój 200 ml (rozlewany do kubeczków), pieczywo, ketchup, musztardę, papierowe talerzyki i plastikowe sztućce.

   

  Stowarzyszenie opłaca: transport, bilety wstępu oraz posiłek w formie kiełbasek

   

  Kierownik wycieczki i opiekun: Dariusz Świętochowski tel. 602888595 – prezes Stowarzyszenia, opiekunowie: Ewelina Pukacka tel. 784074998 – skarbnik Stowarzyszenia, Monika Lubańska tel. 606854293. 
   

   Dziękujemy i życzymy miłej zabawy oraz wspaniałego wypoczynku

  19.07.2018 21:24 | więcej »
 • 1. Osoby, które chcą zostać członkiem Stowarzyszenia Na Piątkę proszone są o wypełnienie deklaracji członkowskiej i opłacenie rocznej składki w wysokości 10 zł na konto Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki 68124027021111001078532543 tytułem: opłata członkowska + nazwisko i imię członka

  16.09.2018 13:00 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę informuje, że istnieje możliwość zorganizowania półkolonii angielsko-sportowych (program do ustalenia) w terminie 23-27.07.2018 i 20-24.08.2018 w godz. 8-16 koszt ok. 140 zł dla członków Stowarzyszenia oraz 170 zł dla pozostałych za 5 dni z obiadem z 2 dań. 
  Warunkiem jest zebranie na jeden turnus 30 osób (2 grupy po 15 osób) do dnia 06.07.2018 do godz. 12:00. Każdy zainteresowany otrzyma zwrotną informację sms.

   Każde dziecko może zostać członkiem Stowarzyszenia poprzez wypełnienie deklaracji i opłacenia składki członkowskiej w wysokości 10 zł na rok.

   Zapisy sms nr tel. 602888595 treść półkolonie + wybrany okres: lipiec / sierpień + imię i nazwisko + rok urodzenia.

  03.07.2018 08:04 | więcej »
 • 1. ENERGYLANDIA – 30.08.2018r. wyjazd ok. 4:00 powrót ok. 23:00
  2. TERMY UNIEJÓW I PARK LINOWY – 28.08.2018r. wyjazd ok. 6:00 powrót ok. 20:00
  3. FARMA ILUZJI – 07.08.2018r. wyjazd ok. 9:30 powrót ok. 19:00

   

  16.09.2018 12:58 | więcej »
 • Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje!!!!!

  22 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. O godzinie 9. rozpoczęła się uroczysta akademia zakończenia roku szkolnego 2017/2018 dla klas IV-V. Pani dyrektor Ewa Szczerba wygłosiła okolicznościowe przemówienie oraz wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy w szczególny sposób wyróżnili się na forum klasy czy szkoły. Następnie klasy IVa i VId, przygotowane przez pana Piotra Łopackiego i pana Adama Zwierza, zaprezentowały wspaniały, humorystyczny program artystyczny wprowadzający w wakacyjny nastrój. Duże wrażenie na zebranych zrobił fantastyczny występ chóru szkolnego prowadzonego przez panią Magdalenę Jakubowską oraz szkolne gimnastyczki trenowane przez panią Małgorzatę Pyszel. O godzinie 11.30 rozpoczęło się zakończenie roku dla klas VI i VII.  Nie obyło się bez wzruszeń i łez, ponieważ uczniowie niektórych klas zakończyli naukę w murach „Piątki” i po wakacjach będą realizowali obowiązek szkolny w innych placówkach.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  27.06.2018 07:53 | więcej »
 • 14 czerwca 2018r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XV Powiatowego Konkursu Ortograficznego  dla klas III „Mistrz Ortografii. Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkół podstawowych powiatu mińskiego  wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Powitała ich serdecznie wicedyrektor szkoły pani Anna Ciszkowska. 

  W tym roku „Mistrzem Ortografii 2018” został uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Dobrem – Porucki Łukasz. Do konkursu przygotowała go pani Izabela Wytrykus. Komisja konkursowa przyznała I, II i III miejsca oraz wyróżnienia.
   
  Laureatami II miejsca zostali:

  Wasiluk Wiktor – Szkoła Podstawowa nr 4 w Mińsku Mazowieckim,
  Delega Milena – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim
  Buczek Aleksandra – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim
  Grębla Jakub – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim
  Laskowski Igor – Szkoła Podstawowa w Dobrem
  Kublik Eliasz – Szkoła Podstawowa w Kałuszynie.

   
  III miejsce zajęli:
  Wójcik Oliwia – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim
  Deneko Michał – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim
  Majszyk Rafał – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim
  Duczek Agata – Szkoła Podstawowa w Siennicy
  Szubińska Olga – Szkoła Podstawowa w Siennicy
  Mucha Karolina –  Szkoła Podstawowa w Siennicy
  Sałańska Zuzanna – Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku
  Książek Tomasz – Szkoła Podstawowa w Zamieniu.


  Wyróżnienie otrzymali:
  Dworzyński Bartosz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim
  Tarasiuk Martyna – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim,
  Wiśniewski Kacper – Szkoła Podstawowa w Okuniewie
  Uścińska Martyna – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku
  Władzińska Anna – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim
  Tkacz Małgorzata – Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim
  Mika Maciej – Szkoła Podstawowa nr 6 w Mińsku Mazowieckim.

  Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Podczas tej uroczystości goście mogli obejrzeć występy rewelacyjnych gimnastyczek  przygotowanych jak zawsze perfekcyjnie  przez  p. Małgorzatę Pyszel. Występ młodych artystek został nagrodzony gromkimi brawami.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów. Wszystkim laureatom, ich nauczycielom i rodzicom gratulujemy sukcesów w niełatwych potyczkach ortograficznych. Zapraszamy do udziału w następnej edycji  konkursu przyszłe klasy III .

   

  Organizatorzy konkursu: Jolanta Malinowska, Marzena Płochocka, Dorota Niedziałek, Barbara Nowicka.
   
  24.06.2018 07:50 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę dziękuje wszystkim uczestnikom warsztatów tanecznych. Uczniowie zaprezentują się na apelu na zakończenie roku. Warsztaty prowadziła Pani Honorata Grudzień.

  Zapraszamy do udziału w nowym sezonie - koszt warsztatów ok. 35 zł / miesiąc. 

  20.06.2018 07:09 | więcej »
 • Stowarzyszenie na Piątkę dziękuje wszystkim uczestnikom warsztatów językowych - nauka angielskiego przez zabawę. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału od września w nowym sezonie.

  20.06.2018 07:05 | więcej »
 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim zajęła III miejsce (wśród trzydziestu rywalizujących szkół)  w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „ Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2018”. Konkurs jest organizowany przez firmę Auraeko - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Warszawie pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, a jego rozstrzygnięcie miało miejsce 15 czerwca 2018 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Finałowym zadaniem projektu była zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów. Podczas tego przedsięwzięcia organizowanego pod patronatem naszej szkoły udało się zebrać aż 5 375 kg zużytego sprzętu oraz 390 kg zużytych baterii i akumulatorów. Trzeba przyznać, że są to naprawdę rekordowe, imponujące wartości!

  Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Mińska Mazowieckiego i okolic za wsparcie ekologicznych działań konkursowych naszej szkoły i przekazanie zużytego sprzętu RTV i AGD w dniu zbiórki. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy także na ręce Rady Rodziców z przewodniczącym - p. Dariuszem Świętochowskim, dziękując za pomoc w promocji tego przedsięwzięcia, nawiązaniu współpracy z lokalnymi mediami przy nagłaśnianiu terminu zbiórki oraz za wsparcie finansowe podczas realizacji zadań związanych z projektem.

  Dyrektor

  Ewa Szczerba

  20.06.2018 07:07 | więcej »
 • W dniu 13 czerwca 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Społeczność uczniowska „Piątki” już po raz kolejny w tym roku zgłębiała zasady bezpiecznego korzystania  z sieci, ale tej wiedzy chyba nigdy dość….

  Tym razem w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl., w którym szkoła uczestniczy,
  uczniowie i nauczyciele obejrzeli krótkie filmy na temat cyberzagrożeń. Podczas spotkania z edukatorem, p. Katarzyną Branicką – Karczmarczyk omówione zostały podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa. Uczniowie w formie dyskusji rozmawiali na temat cyberprzemocy, wiarygodności informacji w sieci, krytycznego podejścia do informacji zamieszczanych w Internecie, niebezpiecznych treści i kontaktów oraz kształtowania własnego wizerunku w sieci. Dowiedzieli się, gdzie mogą się zgłosić, gdy doświadczą przemocy w Internecie.

  Następnie zostały przeprowadzone warsztaty w trzech starszych klasach. Uczniowie klas: 6b, 6c oraz 7d aktywnie uczestniczyli w dyskusjach, ćwiczeniach i zabawach.

  W projekcie uwagę poświęca się nie tylko samym uczniom, ale także ich rodzicom i nauczycielom, których motywuje się do zwiększonej aktywności w profilaktyce odpowiedzialnych zachowań w Internecie. Dlatego też odbyło się spotkanie edukatora z nauczycielami, podczas którego przedstawiono tematykę cyberzagrożeń występującą wśród uczniów oraz sposoby zapobiegania tym zjawiskom. Przedstawiono prezentację materiałów i scenariusze spotkań nauczycieli z rodzicami. Materiały związane z projektem oraz cykl spotkań z rodzicami zostaną przekazane już w nowym roku szkolnym.

  Projekt Cyfrowobezpieczni.pl jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynatorem działań w szkole jest p. Danuta Solecka.
   

  GALERIA ZDJEĆ

  19.06.2018 19:14 | więcej »
 •  

  13 czerwca w klasie IIIf odbył się ,,Europejski Kiermasz Kulinarny". Uczniowie podzieleni na grupy prezentowali kraje, które wcześniej wylosowali: Polskę, Włochy, Francję, Grecję i Czechy. Wykorzystując wcześniej zebrane informacje, materiały i dekoracje wykonane według własnego pomysłu pokazywali upodobania i zwyczaje kulinarne poszczególnych państw. Punktem kulminacyjnym była degustacja przygotowanych w domu potraw charakterystycznych dla danego kraju. Dań było bardzo dużo, bo aż dwadzieścia trzy.

        

  W każdym z państw można znaleźć  rarytasy, które posmakują największym koneserom. Sława niektórych z nich przekroczyła granice danego kraju i  potrawa stała się popularna na całym świecie. Uczniowie wyrażali  swoje upodobania kulinarne smakując przygotowane potrawy. Degustowali i próbowali określić wartości zdrowotne dań oraz dyskutowali, co warto wykorzystać w swoim środowisku i jakimi polskimi tradycjami kulinarnymi powinniśmy chwalić się na całym świecie.

          
  To były  wspaniałe, wielosmakowe, kulinarne zajęcia o Europie.


  GALERIA ZDJĘĆ
  17.06.2018 10:17 | więcej »
 • Dnia 15 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów samoobrony Safe Kid opartego na systemach Krav Maga i Defendo prowadzonych przez instruktora: Tomasz Borek.  Z podstawami samoobrony zapoznało się 29 uczniów w różnym wieku.Stowarzyszenie Na Piątkę już dzisiaj zaprasza wszystkich chętnych na nowy cykl lekcji z samoobrony, który ruszy od września.

  Treningi mają na celu poznanie technik samoobrony opartych na systemach Defendo (bezpieczne pady, wstawania, rozpoznanie zagrożeń, odparcie ataków/obrony i kontrataki).
  Na treningach również będą uczyć się zachowania w sytuacji zagrożenia czy podejmowania decyzji pod wpływem stresu.
  Dodatkowymi atutami udziału w zajęciach jest nabranie pewności siebie, nauka dyscypliny, skupienia i uwagi oraz współpracy z trening-partnerami. 

  Grupy max. 14 osobowe przeznaczone są dla dziewcząt i chłopców. 

  Koszt zajęć za 60 minut wynosi 15 zł.

  Instruktor Tomasz Borek:

  ·  instruktor Defendo – czarny pas Defendo 1 dan

  ·  instruktor Krav Maga – czarny pas Classic Krav Maga 2 dan

  ·  instruktor Combat Jiu Jitsu – czarny pas 1 dan

  ·  instruktor zajęć dla dzieci (Safe Kid) i młodzieży (Safe Teen)
   

  Zapisy i dodatkowe informacje: email: rrsp5mm@gmail.com lub tel. 602888595, 784074998  17.06.2018 09:40 | więcej »
 • Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim zajęła III  miejsce ( wśród 30 rywalizujących szkół) w  X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2018r.Szkolnym opiekunem konkursu była pani Edyta Kopeć. Zespół „ELEKTROFANKI” w składzie:  Julia Janiszewska, Anna Wagner, Sandra Szyjanowicz, Maria Rek i Anna Sadownik reprezentowali szkołę w ekologicznych działaniach konkursowych.


  W ramach realizacji zadań konkursowych uczniowie przeprowadzali edukacyjną kampanię ekologiczną dotyczącą zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wykonali ścienne gazetki informacyjne dotyczące ZSEE z przygotowanych wcześniej folderów przy wejściu do szkoły  oraz na drugim piętrze przy sali przyrodniczej.


  Na prośbę uczennic „Eko - zespołu”, wychowawcy wszystkich klas na godzinach wychowawczych przeprowadzili wykonaną przez nich prezentację multimedialną dotyczącą ZSEE oraz odbyły się krótkie pogadanki dotyczące zasad postępowania z  ZSEE. Na zajęciach koła ekologiczno - przyrodniczego zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce ZSEE według scenariuszy zawartych w materiałach konkursowych. Na lekcjach informatyki odbyły się zajęcia komputerowe dotyczące tematyki ZSEE. Dla wszystkich  uczniów naszej szkoły  zespół przeprowadził zajęcia warsztatowe przy wykonanych przez siebie gazetkach. Odbył się ekologiczny apel „Zielony Kapturek i jego rady na elektroodpady”, dotyczący tematyki ZSEE z okazji Dnia Ziemi (20 kwietnia 2018r.) Przeprowadzono też wywiad z pracownikami  Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Mińsku Mazowieckim w celu zdiagnozowania aktualnego stanu gospodarki odpadami na terenie gminy.


  Z edukacją ekologiczną „Elektro-fanki” wyruszyły też do kilku przedszkoli w Mińsku Mazowieckim. Ponadto ankietowano 100 dorosłych osób (nauczycieli, rodziców, pracowników różnych firm: sklepów, aptek, pizzerii itp.) w celu zbadania poziomu wiedzy na temat  ZSEE (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego) oraz zasad postępowania z tym sprzętem.  

   

  W ramach realizacji projektu ogłoszony został konkursy:

  1)  Konkurs na najciekawszy  plakat o tematyce ZSEE dla klas IV-VII.  

  2)  Konkurs „ Forma przestrzenna elektroodpadów” dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

  3)  Konkurs „ Zbiórka baterii” dla wszystkich uczniów.

  W ramach projektu odbyły się też „Eko- Andrzejki” „Eko - Mikołajki”, "Eko- Tłusty Czwartek„ Eko - Walentynki” , „Eko - Dzień Kobiet”, „Eko - Dzień Mężczyzn” oraz „Ekologiczna Pani Wiosna”. W tych dniach prowadzona była zbiórka baterii w zamian za słodkie upominki.

  Działania  „Elektro-fanek” a w szczególności ustalony  już wcześniej terminu zbiórki ZSEE w naszej szkole, zostały „nagłośnione” w lokalnych mediach.  Ogłoszenia i plakaty ukazują się na stronie szkoły, na szkolnym bilbordzie, w tygodniku”  Nowy Dzwon”, w Tygodniku Siedleckim oraz dwutygodniku „Strefa Mińsk” (w dwóch modułach - gazeta oraz portal informacyjny oraz na stronie facebooka), na stronie Urzędu Miasta, Wirtualny Mińsk, a także w „Lokalnie TV” – stacji telewizyjnej. Elektro - fanki  złożyły też wizytę w stacji Katolickiego Radia Podlasie, gdzie została nagrana audycja o tematyce elektroodpadów oraz wstawiono ogłoszenie o terminie zbiórki  ZSEE. W „Stefie Mińsk” ukazuje się również artykuł opisujący działania konkursowe. Uczniowie rozdawali ulotki w szkole podczas zebrań z rodzicami. Przeprowadzono prelekcję dla Rodziców, dotyczącą tematyki ZSEE. Uczniowie rozwieszali  plakaty przy wejściu do sklepów, zakładów fryzjerskich, restauracji, sklepów jubilerskich, aptek, rozdawali ulotki przy Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym, wkładane były za wycieraczki samochodów oraz wrzucane do skrzynek na osiedlach.


  Finałem działań konkursowych była zbiórka ZSEE w naszej szkole dnia 18 kwietnia 2018.  Zebraliśmy  5375 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz 390  kg baterii. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą realizację zadań konkursowych i pomoc przy zbiórce ZSEE: Burmistrzowi Miasta oraz pracownikom Wydziału Gospodarki Komunalnej, Dyrekcji Szkoły, nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom, mieszkańcom Mińska Mazowieckiego i okolic oraz pracownikom redakcji ”Strefa Mińsk”, „Nowy Dzwon” oraz „Tygodnika Siedleckiego”, Katolickiego Radia Podlasie oraz „Tygodnika Siedleckiego” a także stacji telewizyjnej „ Lokalnie TV. ”

   

  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej z przebiegu naszych działań konkursowych.  Pobierz prezentację
  16.06.2018 09:15 | więcej »
 • Na początku czerwca, w Dąbkach odbyły się XXV Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 8. Wzięli w nich udział chłopcy z klas pierwszych: Jan Morelowski z klasy Ia, Mateusz Padzik i Łukasz Padzik z klasy Ic. Nasi uczniowie drużynowo zdobyli I miejsce. Chłopcy wystąpili w barwach MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, trenują pod okiem pana Łukasza Kosobudzkiego.
  13.06.2018 23:23 | więcej »
 • 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursów powatiowych. Jak zwykle uczniowie Piątki mają czym się pochwalić, ponieważ zajęli bardzo wysokie miejsca:

  W Powiatowym Konkursie Ortograficznym: 

  Natalia Biska z kl. IV d - III miejsce 

  Maria Mrzygłód z kl. V b - III miejsce

  Natalia Siedlecka z VI b – I miejsce

  W XI Powiatowym Konkursie Historycznym „W 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”:

  Izabela Ambrożewicz z kl. VI d – II miejsce

  Natalia Siedlecka z kl. VI b – III miejsce

  Patryk Świętochowski z kl. VII d – wyróżnienie

  W XVI Powiatowym Konkursie Matematycznym:

  Adam Leszczyński z kl. IV b – III miejsce

  Aleksandra Pękała z kl. VI c – II miejsce

  Dawid Kozłowski z kl. VII c – II miejsce

  W VI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego:

  Natalia Biska z kl. IV d – II miejsce

  Franciszek Rokicki z kl. V c – I miejsce

  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 
  w nowym roku szkolnym!

  13.06.2018 23:38 | więcej »
 • Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Pływaniu o Puchar Przechodni Dyrektora MOSiR przyniosły kolejny sukces naszej szkole. Tym razem utalentowani pływacy, uczniowie klas czwartych, zdobyli zasłużone 2 miejsce w zawodach miejskich. Wicemistrzowie wykazali się w grupowej rywalizacji kunsztem pływackim i siłą walki, pokonując własne słabości. 10 dzielnych chłopców i 10 zdeterminowanych dziewcząt indywidualnie walczyli na sukces drużyny. Suma zdobytych punktów dała im 2 lokatę. Sił nie zabrakło również sztafecie, która sklasyfikowała się na 2 miejscu. Opiekunowie, Małgorzata Pyszel, Marek Kudelski, Arkadiusz Broda wraz ze swoimi podopiecznymi udowodnili, że pływanie to mistrzowska dyscyplina Szkoły Podstawowej nr 5. Zaangażowanie i trenerskie wsparcie oraz umiejętności pływackie czwartoklasistów dają dobre perspektywy. 

  Reprezentacja Szkoły: Pawelec Ala, Bańka Daria, Malka Maria, Nalazek Gabrysia, Rozparzyńska Ania, Frydrychewicz Oliwia, Gągol Magda, Adamiec Roksana, Czerkas Marysia, Bezłada Maja, Bartnicka Maja, Sendrowski Dawid, Wąsowski Patryk, Zawadka Mateusz, Świętochowski Mateusz, Tomusiak Kacper, Marczak Piotr, Przedlacki Antoni, Szerszeniewski Tymon, Oleksiejuk Jakub,  GALERIA ZDJĘĆ
  14.06.2018 15:08 | więcej »
 • We wtorek 5 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych wyjechały na wycieczkę w okolice Puław do Magicznych Ogrodów. W tym wyjątkowym miejscu poprzez gry i zabawę przeniosły się w zaczarowany świat wróżek, skrzatów i krasnoludów. Uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych prowadzonych przez jedną z wróżek Poznali najstarszego mieszkańca Magicznych Ogrodów- skrzata Kronikarza, który opowiadał o odwiecznej walce dobra ze złem, o losach magów Zorana i Argona. Próbowały zbudzić śpiącego smoka- odnajdowali jego łapy, głowę, ogon. Przemierzając i poznając kolejne krainy dzieci mogły zobaczyć przepiękne ogrody, szumiące strumienie, pachnące kwiaty i setki gatunków drzew i krzewów. Atrakcja wyjazdu było ognisko przy którym uczniowie piekli kiełbaski by zjeść je wśród pięknych widoków lasu sosnowego. W czasie wolnym korzystali z trampolin oraz dmuchanych zjeżdżalni.  

  GALERIA ZDJĘĆ
  11.06.2018 13:25 | więcej »
 • W dniu 6 czerwca nasze Oddziały Zerowe wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkoli organizowanym przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Mińsku Mazowieckim. Olimpiada rozpoczęła się uroczystym przemarszem reprezentantów przedszkoli i szkół w asyście Dyrektora MOSiR Roberta Smugi, który rozpoczął sportową rywalizację. W tym roku nasze dzieci nie miały sobie równych w takich konkurencjach jak: sztafeta w parach, sztafeta w workach oraz slalom z ringo.

              Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal i słodki upominek, a każda grupa pamiątkowy puchar i dyplom.

  GRATULUJEMY!!!


  GALERIA ZDJĘĆ
  11.06.2018 13:11 | więcej »
 • 6 czerwca w naszej szkole odbyła się dyskoteka na pożegnanie szóstych klas, którą poprowadził DJ FULLER.

  Rada Rodziców dziękuje wszystkim rodzicom, którzy dostarczyli smakowite przekąski i słodycze dla uczestników imprezy oraz za obsługę kawiarenki w składzie: Aneta Czerkas, Monika Adamiec i Karolina Łebkowska.

  Dziękujemy dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pomoc w organizacji dyskoteki.
  W szczególności za organizację dziękujemy MARCIE BOCHEŃSKIEJ oraz całej klasie 6B, a w szczególności ekipie w składzie: Karol Zawadzki, Hanna Łubkowska, Julia Stopa, Oliwia Wiechetek i Natalia Siedlecka.

  06.06.2018 22:54 | więcej »
 • Wyniki XV Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III zostały wysłane do szkół e-mailem dnia 4 czerwca 2018 r.

  Laureatów oraz ich nauczycieli serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 14 czerwca 2018 r. (czwartek) o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim.

  W załączniku znajduje się dyktando i test ortograficzny.

   
  04.06.2018 15:27 | więcej »
 • Rada Rodziców SP nr 5 i Stowarzyszenie na Piątkę dziękuje wszystkim uczniom biorącym udział w niedzielnych biegach – Mazowiecka Piętnastka. Wszyscy obecni i chętni biegacze z SP5, za promowanie sportu oraz w celu uzupełnienia spalonych kalorii, zostali zaproszeni na smaczne lody. 

  Wyniki: 

  Klasy I-II ok. 400 m dziewczęta i chłopcy 

  Pieńkowski Bartosz – 1 miejsce 
  Rek Zofia – 1 miejsce 

  Klasy III-IV ok. 700 m dziewczęta i chłopcy 

  Borcuch Rafał – 2 miejsce 
  Andrzejczak Szymon – 3 miejsce 
  Malka Hanna – 1 miejsce 
  Dziugieł Kinga – 3 miejsce 

  Klasy V-VI ok. 700 m dziewczęta i chłopcy 

  Mrzygłód Maria – 3 miejsce 
  Rek Maria – 4 miejsce 

  W szczególności dziękujemy za pomoc Marysi Mrzygłód i Marysi Rek. 

  Gratulujemy i zapraszamy wszystkich chętnych biegaczy za rok. 
  28.05.2018 21:09 | więcej »
 • SP 5 kibicuje!!!
  Uczniowie z Naszej Szkoły podczas niedzielnych biegów ulicami Mińska Mazowieckiego zorganizowali Strefę Kibica przy Szkole Podstawowej nr 5. Uczestnicy biegu byli zagrzewani do zaciętej rywalizacji przez rozentuzjazmowanych kibiców. Transparenty oraz gorące okrzyki podkreślały sportowy charakter imprezy.
  28.05.2018 13:33 | więcej »
 • 23 marca w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne klas V. Nasi uczniowie po raz drugi z rzędu okazali się zdecydowanie najlepsi, zajmując I miejsce

  Na podium stanęli : Marysia Mrzygłód, Kożuchowska Magda w skoku w dal
                               Wagner Ania, Skolimowski Michał w biegu na 600/ 800 m
                               Słodownik Ania, Giziński Mikołaj w biegu na 60 m
                               Jakubowska Kinga w biegu na 200 m
   
  Skład drużyny: Marysia Mrzygłód , Marysia Rek, Ania Wagner, Ania Słodownik, Kinga Jakubowska, Świeczak Martyna, Magda Kożuchowska, Martyna Jakubowska, Glinka Wiktoria, Kacper Porębski, Oliwer Bołtowicz, Wiktor Kostusiewicz, Giziński Mikołaj, Michał Skolimowski, Kacper Drabko,Kopka Dawid, Miłkowski Julian.

  Opiekun - Małgorzata Pyszel
  28.05.2018 13:08 | więcej »
 • Miło nam zakomunikować, że uczennica naszej szkoły, Olena Pszonka, zajęła I miejsce w IX Mazowieckim Konkursie Plastycznym "Tęczowy świat Krzysia - Drzewa" w swojej kategorii wiekowej. Warto dodać, że na konkurs wpłynęły aż 662 prace! Gratulujemy Olenie ogromnego sukcesu!
   
  25.05.2018 14:31 | więcej »
 • We wtorek 15.04.2018r. uczniowie klasy VB wyjechali na wycieczkę do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Na początku uczestniczyli w warsztacie z charakteryzacji, podczas której wykonywali metamorfozy swojego wyglądu. Później zwiedzali Plan Filmowy, który składa się  z dwóch części, scenograficznej i kostiumowej.
   

  Wchodząc do części scenograficznej uczniowie mogli  zobaczyć dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - prawdziwie królewską ucztę, salę tronową, królewską sypialnię oraz filmowe lochy. Podczas projekcji na goglach VR każdy mógł się przenieść  w plener na plan, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć.

  części dotyczącej kostiumów zobaczyli pracownię kostiumografa . Sprawdzili się w zadaniach z filmowej garderoby i przymierzyli wybrane kostiumy historyczne.

  25.05.2018 14:20 | więcej »
 • Dnia 19 maja 2018r. odbył się drugi etap
  XVI Powiatowego Konkursu Matematycznego.
  Miło nam poinformować, że
  Adam Leszczyński z kl.IVb zajął III miejsce,
  Aleksandra Pękała z kl.VIc zajęła II miejsce i 
  Dawid Kozłowski z kl.VIIc zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej.
   
  GRATULUJEMY!!!
   
  25.05.2018 13:34 | więcej »
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim informuje, że podjęto działania związane z wdrożeniem przepisów i zasad zawartych w unijnym rozporządzeniu RODO - dotyczącym udostępniania, pobierania i przetwarzania danych osobowych. Informujemy, że zostały podjęte kroki w celu naboru na stanowisko Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Po zakończeniu procesu naboru poinformujemy o powołaniu IOD
  i opublikujemy dane kontaktowe. O procesie wdrażania przepisów zawartych
  w RODO będziemy informować rodziców.

  25.05.2018 13:10 | więcej »
 • Mińskie muzea nocą…

  19 maja w godz. 20.00 - 23.00 uczniowie klasy Vd wzięli udział w corocznym wydarzeniu, jakim jest „Noc Muzeów”.

  Pierwszym celem była siedziba Muzeum Ziemi Mińskiej przy ul. Okrzei, gdzie można było obejrzeć rysunki satyryczne Czesława Gańko. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z mistrzem Stanisławem Gądzikiewiczem w pracowni zegarmistrzowskiej Lucjana Dąbrowskiego, który zdradził tajemnice starych zegarów, a z panią prof. Marią Ekiel – Jeżewską przenieśliśmy się w czasy II Rzeczypospolitej i poznaliśmy życie ówczesnych nauczycieli. Organizatorzy przygotowali  również test dotyczący historii Mińska, a chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu. Następnie swoje kroki skierowaliśmy do siedziby MZM 7 Pułku Ułanów Lubelskich, gdzie odbyliśmy historyczną podróż z bohaterami obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Mogliśmy również wysłuchać historii pułku oraz podziwiać kolekcję broni palnej z okresu II RP. Sporo emocji, zwłaszcza wśród chłopców, wzbudził pokaz ciężkiej broni, o której wadze uczniowie mogli sami się przekonać.

  Na pewno historia opowiedziana w niecodziennej scenerii, pod rozgwieżdżonym niebem pozostanie na długo w naszej pamięci.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  20.05.2018 20:48 | więcej »
 • „Wieliczka, Kraków, Ojcowski Pak Narodowy…

  Dnia 9 i 10  maja 2018r. uczniowie klasy VI a naszej szkoły  udali się z wycieczką do Wieliczki, Krakowa i Ojcowskiego Parku Narodowego.

  W kopalni soli w Wieliczce odbyła się wędrówka trasą turystyczną „ Śladami legend wielickiej kopalni”.  Uczniowie spotkali tam Dobrego Ducha Kopalni- Skarbnika, który wyznaczył im zadania do realizacji- dzieci rywalizowały w konkurencjach związanych z dawnymi pracami górnika- toczenie bałwana, wsypywanie soli do beczek. Uczniowie odegrali też fragment inscenizacji  „Legendy o pierścieniu św. Kingi” .

  Wieczorem uczniowie podziwiali Starówkę Krakowa.

  Następnego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali Ojcowski Park Narodowy. Obserwowano krajobraz Doliny Prądnika, zwiedzano Jaskinię Łokietka, trasa wędrówki została zakończona przy Zamku na Pieskowej Skale oraz przy Maczudze Herkulesa.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  14.05.2018 13:20 | więcej »
 • 08 maja 2018 na stadionie przy ulicy Budowlanej odbył się Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny. Reprezentantki naszej Szkoły zajęły VII miejsce w powiecie i III miejsce w mieście. 

  Skład drużyny : Maja Markowska, Angelika Santorek, Marysia Rek, Ania Wagner, Marysia Mrzygłód, Kinga Jakubowska.

  Najlepsze wyniki  dziewcząt w biegu na 60 m była Marysia Mrzygłód / 9.1 /
                                         w skoku w dal Marysia Mrzygłód / 4.18 /
                                         w rzucie piłeczką palantową Maja Markowska / 26 m /
                                         w biegu na 600 m Ania Wagner / 2.04 /
   
  Opiekun - Małgorzata Pyszel
  09.05.2018 11:10 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę zaprasza Wszystkich chętnych na warsztaty rozwijające umiejętności oraz przygotowujące do egzaminu z języka angielskiego, języka polskiego i matematyki (w przypadku zainteresowania innymi przedmiotami prosimy o kontakt).

  Grupy maksymalnie 10 osobowe. Koszt zajęć 45 min. przy grupie 10 osobowej wynosi dla członka Stowarzyszenia 6 zł, a dla pozostałych 7 zł (koszt miesięczny przy 90 min. tygodniowo wynosi 48 zł lub 56 zł).

  Warsztaty odbywać się będą w naszej szkole, prowadzone na najwyższym poziomie przez wykwalifikowaną kadrę. Po uzbieraniu grup wg klas (wieku) wspólnie z uczestnikami zostaną ustalone dni i godziny warsztatów. Roczna składka członkowska wynosi 10 zł.

  Informujemy również, że w związku z dużym zainteresowaniem będziemy kontynuować warsztaty taneczne oraz samoobrony.

  Prosimy o przysyłanie zgłoszeń z informacją:

  przedmiot / nazwisko i imię / klasa / telefon kontaktowy

  email: rrsp5mm@gmail.com lub sms 602888595

  DEKLARACJA
  WZÓR UMOWY
  UCHWAŁA - WYSOKOŚĆ SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ

   

  08.05.2018 12:25 | więcej »
 • 26 kwietnia w Naszej Szkole Samorząd Uczniowski zainicjował kolejną ciekawą akcję. Tym razem był to dzień pod nazwą "dzień szalonej fryzury". Kilkanaście osób zaprezentowało swoje oryginalne i bardzo odważne propozycje uczesania. Jury wyłoniło trzy najciekawsze stylizacje:

  1 miejsce - Natalia Góras kl. VIIc
  2 miejsce - Kamila Wnuk kl. VIIc
  3 miejsce - Natalia Kulma kl. VIe


  07.05.2018 18:29 | więcej »
 • Etap powiatowy konkursu odbędzie się 23 maja 2018r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim. Uczniów i ich opiekunów prosimy o przybycie na godz. 9:40. Zmagania konkursowe rozpoczną się o godz. 9:50 i będą trwały 45 minut. Etap powiatowy składa się z dwóch części: dyktanda i testu wyboru sprawdzającego znajomość zasad ortograficznych oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce. Prosimy o zabranie przyborów do pisania!

   

  Z poważaniem

  Komisja Konkursowa

  LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH


   

  06.05.2018 22:03 | więcej »
 • Wiwat Maj, 3 Maj!!!

  27 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczcili kolejna rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi. Tego dnia dbyła się uroczysta akademia przygotowana przez klasy IVe oraz Va pod kierownictwem p. Edyty Chłopik i p. Danuty Soleckiej. Społeczność szkolna podkreśliła uroczysty charakter tego wydarzenia strojem galowym. Nie zabrakło też kotylionów.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  30.04.2018 20:40 | więcej »
 • Stowarzyszenie Na Piątkę zachęca wszystkich chętnych uczniów - biegaczy do startu 27 maja w biegach jako reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5

  Kategorie i dystanse:
  Klasy I-II ok. 400 m dziewczęta i chłopcy,
  Klasy III-IV ok. 700 m dziewczęta i chłopcy,
  Klasy V-VI ok. 700 m dziewczęta i chłopcy,
  Klasy VII – II i III GM ok. 1600 m dziewczęta i chłopcy,
  Bieg Wróżek i Elfów (4-6 lat) ok. 300 m

  Do dnia 16 maja 2018 opłata startowa wynosi 15 zł (dla posiadaczy MKDR – 10 zł)

  WIĘCEJ!!!
  27.04.2018 22:35 | więcej »
 • 26 kwietnia na stadionie przy ulicy Budowlanej odbył się II lekkoatletyczny czwartek, zawody organizowane pod patronatem PZLa. Dziewczęta z naszej Szkoły wystartowały  w konkurencjach : skok w dal, skok wzwyż, bieg 60 m, bieg 300 m, rzut piłeczką palantową. 

  Na podium znalazły się : Markowska Maja, Santorek Angelika, Jakubowska Kinga , Mrzygłód Marysia, Kożuchowska Magda, Dziugieł Kinga, Karwowska Maja , Wagner Ania.

  Opiekun - Malgorzata Pyszel


  GALERIA ZDJĘĆ
  27.04.2018 22:31 | więcej »
 • W środę 25 kwietnia po raz kolejny już gościła w naszej szkole Eliza Piotrowska -  autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumacz języka włoskiego i krytyk sztuki.

  Tym razem w spotkaniu z autorką wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy bliżej poznali książki o nietypowej cioci Jadzi.

  Dzieciom tak spodobało się spotkanie, ze od razu spontanicznie zaprosiły autorkę na kolejne spotkanie za rok.

  Pani Eliza poprowadziła również warsztaty plastyczne w klasie III a i III b inspirowane książką „ Wojtek. Żołnierz bez munduru”, której bohaterem jest prawdziwy i zarazem najsłynniejszy niedźwiedź na świecie.

  Spotkanie i warsztaty zostały w znacznej kwocie sfinansowane przez Radę Rodziców.

  W środę 25 kwietnia po raz kolejny już gościła w naszej szkole Eliza Piotrowska -  autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumacz języka włoskiego i krytyk sztuki.

  Tym razem w spotkaniu z autorką wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy bliżej poznali książki o nietypowej cioci Jadzi.

  Dzieciom tak spodobało się spotkanie, ze od razu spontanicznie zaprosiły autorkę na kolejne spotkanie za rok.

  Pani Eliza poprowadziła również warsztaty plastyczne w klasie III a i III b inspirowane książką „ Wojtek. Żołnierz bez munduru”, której bohaterem jest prawdziwy i zarazem najsłynniejszy niedźwiedź na świecie.

  Spotkanie i warsztaty zostały w znacznej kwocie sfinansowane przez Radę Rodziców.

  GALERIA ZDJĘĆ

  26.04.2018 10:34 | więcej »
 • We wtorek 24 kwietnia uczniowie klas szóstych i siódmych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią  Monika Kowaleczko-Szumowską. Spotkanie było poświęcone książce „Galop’44”, która porusza temat Powstania Warszawskiego. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak powstawała książka i  kto jest pierwowzorem bohaterów. Autorka odpowiadała również na dociekliwe pytania uczniów i chętnym podpisywała zakupione egzemplarze książki.

  Spotkanie zostało dofinansowane w znacznej części ze środków Rady Rodziców.

  26.04.2018 07:50 | więcej »
 • Dnia 25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole już po raz szósty odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III pod patronatem wydawnictwa Macmillan.

  Dzielni trzecioklasiści ze szkół podstawowych powiatu mińskiego wykazali się bardzo wysokim poziomem kompetencji językowych, dlatego komisja konkursowa przyznała po trzy równorzędne I, II i III miejsca.

   

  Laureatami konkursu zostali:

   

  I MIEJSCE

  • Agata Szefler – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzezinach
  • Gabriela Szylling – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Mińsku Mazowieckim
  • Oliwia Wójcik – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Mińsku Mazowieckim

   

   

  II MIEJSCE

  • Eliasz Kublik – Szkoła Podstawowa w Kałuszynie
  • Olga Miziołek – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulejówku
  • Maximilian Zagwocki – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mińsku Mazowieckim

   

   

  III MIEJSCE

  • Maja Palinowska – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Mińsku Mazowieckim
  • Jakub Piłat – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mińsku Mazowieckim
  • Zuzanna Tylutki – Szkoła Podstawowa w Kałuszynie

   

   

  Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY!!!

  25.04.2018 20:25 | więcej »
 • Zimą klasa V c zorganizowała akcję szkolną, mającą na celu poprawę losu niechcianych, bezpańskich zwierząt. Akcję wsparło wielu uczniów naszej Piątki. Przynieśli liczne dary, np. karmę dla psów i kotów, które zostały przekazane instytucji zajmującej się opieką nad porzuconymi czworonogami. Instytucja ta przekazała nam piękne podziękowanie, ale największa wdzięczność za okazane przez dzieci serce leży w szczęściu zwierząt.

  25.04.2018 20:24 | więcej »
 • Rada Rodziców w związku ze zwiększonymi wydatkami m.in. na zakup nagród w konkursach oraz potrzebą zakupienia upominków dla uczniów na zakończenie roku szkolnego prosi rodziców, którzy jeszcze nie dokonali wpłaty składki na fundusz dzieci, o jej wpłacenie na konto RR nr 39 1240 2702 1111 0010 7631 5160 (tytułem: klasa, nazwisko i imię ucznia) lub gotówką do: rąk trójki klasowej podczas zebrań z rodzicami w dniach 15 - 16.05., a także Pani Uli w księgowości od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 16.

   

  Dziękujemy Prezydium Rady Rodziców
  24.04.2018 22:29 | więcej »
 • Historia Polski i Patriotyzm

  W ramach obchodów 100 – lecia Niepodległości nasza szkoła zorganizowała szkolny konkurs wiedzy dla uczniów klas trzecich ,,Historia Polski i patriotyzm”. W I etapie wzięło udział 133 trzecioklasistów rozwiązując indywidualnie testy. W II etapie rywalizowały ze sobą drużyny składające się z 3 najlepszych uczniów z każdej klasy. Wszyscy wykazali się doskonałą znajomością historii naszego kraju. Zwyciężyła klasa III d, którą reprezentowali: Julia Bartnik, Mateusz Rogala i Maciej Skuza. Drugie miejsce zajęła klasa III c w składzie: Michał Cybula, Jakub Nowak i Kamila Trójczak, a trzecie miejsce przypadło klasie III f w składzie: Patrycja Maciejewska, Emilia Piasecka i Bartłomiej Tatala. Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Jolanta Malinowska i p. Urszula Zawada.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


  GALERIA ZDJĘĆ
  24.04.2018 22:26 | więcej »
 • Z podziękowaniami płynącymi prosto z serca…

  W dniu 20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole gościliśmy Siostrę Cecylię ze Zgromadzenia Sióstr Kapucynek od Serca Pana Jezusa, której przekazaliśmy wspólnie z p. Dyrektor Ewą Szczerbą kwotę 647 zł uzbieraną przez uczniów Piątki w ramach charytatywnej akcji zorganizowanej przez sekcję prężnie działającego Wolontariatu. Przypomnijmy, że akcja ta miała miejsce w marcu bieżącego roku. Sekcja Wolontariatu bardzo sprawnie zorganizowała wśród społeczności szkolnej zbiórkę funduszy na remont Domu Dziecka w Siennicy, prowadzonego przez Siostry Kapucynki. Szczególnie zaangażowały się realizację tego szczytnego celu uczennice: Ustian Oganiesian, Wiktoria Jankowska, Amelia Jabłońska i Martyna Świeczak, które pod opieką p. Danuty Soleckiej zajęły się zbiórką pieniędzy. Ponadto w ramach wspomnianej akcji charytatywnej przygotowano cieszący się dużym zainteresowaniem kiermasz ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie
  przez społeczność naszej szkoły.

  Siostra Cecylia była bardzo wzruszona faktem, że nasi uczniowie potrafią tak chętnie i bezinteresownie dzielić się dobrem, że umieją się tak pięknie zorganizować. W imieniu podopiecznych Domu Dziecka w Siennicy przekazała płynące prosto z serca słowa wdzięczności dla wszystkich, którzy włączyli się w tę charytatywną akcję. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy wesprzeć tak szczytny cel. Uważamy przy tym takie działania za niezwykle potrzebne i kształcące również dla darczyńców, czyli naszej szkolnej społeczności. Dzięki nim możemy przecież dać innym ludziom cząstkę siebie, uczymy się empatii, wrażliwości na drugiego człowieka i jego i zaryzykować, aby podjąć wyzwanie” czy - jak przekonuje papież Franciszek - „zejść z kanapy”, by nieść dobro dla innych. Codzienność prowokuje nas do podejmowania nowych wyzwań, które mogłyby się wydawać ponad nasze siły, ale przecież „wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy”.

  Siostra Cecylia złożyła serdeczne podziękowania dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim i przekazała na ręce Pani Dyrektor dyplom oraz słodycze.

  Było to dla nas bardzo ciekawe
  i krzepiące spotkanie.

   

  GALERIA ZDJĘĆ

  24.04.2018 22:21 | więcej »
 • 23 kwietnia klasy IVb, VIa i VIc w oraz uczniowie SP w Stojadłach  zwiedzili muzeum Polin. Obejrzeliśmy  wystawy tematyczne :”Żydowskie święta” i „Codzienność” oraz uczestniczyliśmy w warsztatach: „Dzieci i ryby głosu nie mają?” , a także „Jak pięknie się różnić”. Dla wielu  z nas był to pierwszy kontakt z kulturą żydowską. Z ciekawością słuchaliśmy  przewodnika opowiadającego o nakazach i zakazach obowiązujących ortodoksyjnych Żydów, usiedliśmy  w ławkach zrekonstruowanej jesziwy, przyjrzeliśmy  się literom alfabetu hebrajskiego i jidysz, próbowaliśmy  wypowiadać wyrazy w tych językach. W sali , w której odtworzono dziewiętnastowieczny dworzec, „kupiliśmy ” bilety w podróż po dawnej Polsce, a następnie obejrzeliśmy fragment przedwojennego filmu. Chętni mogli nauczyć się kroków tanga i poczuć atmosferę przedwojennej warszawskiej kawiarni. Podziwialiśmy stroje weselne  noszone przez Żydów w XIX wieku i zobaczyliśmy warsztaty, w których pracowali żydowscy mieszkańcy dawnej Warszawy czy Łodzi. Zmęczeni intensywnym zwiedzaniem  odpoczęliśmy  w bufecie muzeum, smakując  koszerne potrawy. Tak ciekawy wyjazd przygotowała pani Andżelika Janiszewska, mama uczennicy z klasy VIa oraz wychowawcy: panie K. Milewska, D. Czapska i  E. Kopeć.
   

  GALERIA ZDJĘĆ

  24.04.2018 22:17 | więcej »
 • 12 kwietnia 2018r w Miejskim Domu Kultury odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, w którym wzięło udział ośmioro  uczestników z naszej szkoły. Naszą pierwszą reprezentantką była Zuzanna Niemyjska,  która wzruszyła publiczność przepięknie wykonanym utworem "Hallelujah". Następnie wystąpiły dziewczyny w krawatach z zespołu SIX GIRLS (Weronika Bartnicka, Lena Gawron, Wiktoria Gutkowska, Wiktoria Jankowska, Magdalena Kożuchowska i Martyna Świeczak), grając na ukulele i śpiewając piosenkę "There's nothing holding me back". Zespół nie tylko wzbudził ogromny zachwyt publiczności,  ale wykazał się wiedzą na temat krajów europejskich zdobywając dodatkowe nagrody. Kolejnym uczestnikiem był Jakub Madziar, który zadziwił wszystkich niepowtarzalnym głosem i piosenką "Dni, których jeszcze nie znamy"  M. Grechuty w języku niemieckim.
  Ogromne podziękowania dla organizatorów za pomysłowe nagrody dla wszystkich uczestników i wspaniałą organizację

  GALERIA ZDJĘĆ
  23.04.2018 21:46 | więcej »
 •  21 kwietnia 2018 odbyły się Regionalne zawody w gimnastyce sportowej w Siedlcach. Startowało 12 drużyn.Nasze dziewczęta z klas I - IV spisały się rewelacyjnie, zajmując II miejsce. 

  Skład drużyny: 
  Wiktoria Szubińska - 28,1 pkt

  Oliwia Frydrychewicz - 26,5 pkt
  Eliza Szostak - 27,1 pkt
  Amelia Szostak  - 27,0 pkt
  Karina Śliwinska  - 26,0 pkt
  Natalia Byczek  - 25,2 pkt
  Julia Gąsior  - 27,5 pkt
  Gabrysia Pielak  - 23,3 pkt
  Michalina Ner  - 24,5 pkt
  Amelia Krusiewicz  25,5 pkt

  W naszej drużynie na ćwiczeniach wolnych najlepiej wypadła Śliwińska Karina 9,3 pkt, w skoku przez kozła Eliza Szostak i Wiktoria Szubińska 8,9,
  w układzie na ławeczce Wiktoria Szubińska 10,0

  Dziewczęta z klas V- VI w składzie: 
  Jakubowska Kinga - 28,4 pkt
  Mrzygłód Marysia  - 28,0 pkt
  Markowska Maja  - 28,2 pkt

  zajęły IV miejsce, przegrywając z drużyną z Radomia o 0,2 pkt.

  Opiekun - Małgorzata Pyszel
  23.04.2018 21:41 | więcej »
 • TĘCZOWE NUTKI
  18 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbył się konkurs piosenki przedszkolnej „Tęczowe Nutki”, nasza szkołę reprezentowali zerówkowicze z oddziału „OB” w składzie Amelia Krusiewicz, Kamila Zawadka i Michał Miąsek pod opieką pani Magdaleny Jakubowskiej. Mali wykonawcy zaśpiewali piosenkę „Zakochany bocian”. Głównym celem tego konkursu było popularyzowanie piosenki przedszkolnej, prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz drobne słodkie upominki.
  23.04.2018 21:29 | więcej »
 • 20 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się miejskie zawody w dwa ognie dziewcząt. Startowało 5 mińskich szkół. Nasza drużyna po wygranych meczach i jednej porażce z SP nr 2 zajęła II miejsce. 
  Skład drużyny : Malka Hania, Bańka Daria , Pawelec Ala , Rozparzyńska - Noga Ania, Nalazek Gabrysia, Smalej Amelia, Rzeszkiewicz Klau