• Program profilaktyczny DEBATA w Piątce

• 21.10.2018 09:02
      • Dnia 19.10.2018r. (piątek) cztery klasy piąte – Vb, Vd, Ve i Vf wzięły udział w programie profilaktycznym pt. Debata sfinansowanym przez MKRPA w Mińsku Mazowieckim. Program ten obejmował treści związane z:

- promowaniem postawy trzeźwości wśród młodych ludzi,
        - kształtowaniem prawidłowych przekonań normatywnych dotyczących picia alkoholu,
        -uświadomieniem natychmiastowych i odroczonych konsekwencji użycia środków psychoaktywnych.
        Debata prowadzona była przez doświadczonych edukatorów i pedagogów Pana Grzegorza Pazia i Panią Monikę Wnuk z Zespołu Pedagogów Dezyderia z Warszawy.
        Dzięki tym spotkaniom uczniowie klas piątych mogli dowiedzieć się, jakie są skutki spożywania alkoholu, czym jest abstynencja, jak skutecznie odmawiać oraz jak wpływać na postawę innych, aby chronić ich przed używaniem środków psychoaktywnych.  W trakcie spotkania przeprowadzona została anonimowa ankieta  dotycząca postawy uczniów wobec spożywania alkoholu. Wyniki sondażu omówione zostały z uczestnikami. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, chętnie zgłaszali swoje pomysły oraz wykazali się niezwykłą dyscypliną podczas spotkania.
        Kolejne tura spotkań odbędzie się 07.11.2018r. - w środę dla klas Va i Vc.
        Dziękujemy za wsparcie MKRPA w Mińsku Mazowieckim oraz prowadzącym Program Debata.

Katarzyna Bogusz- psycholog