• KULINARNE PODRÓŻE PO EUROPIE

• 17.06.2018 10:17
      •

13 czerwca w klasie IIIf odbył się ,,Europejski Kiermasz Kulinarny". Uczniowie podzieleni na grupy prezentowali kraje, które wcześniej wylosowali: Polskę, Włochy, Francję, Grecję i Czechy. Wykorzystując wcześniej zebrane informacje, materiały i dekoracje wykonane według własnego pomysłu pokazywali upodobania i zwyczaje kulinarne poszczególnych państw. Punktem kulminacyjnym była degustacja przygotowanych w domu potraw charakterystycznych dla danego kraju. Dań było bardzo dużo, bo aż dwadzieścia trzy.

W każdym z państw można znaleźć  rarytasy, które posmakują największym koneserom. Sława niektórych z nich przekroczyła granice danego kraju i  potrawa stała się popularna na całym świecie. Uczniowie wyrażali  swoje upodobania kulinarne smakując przygotowane potrawy. Degustowali i próbowali określić wartości zdrowotne dań oraz dyskutowali, co warto wykorzystać w swoim środowisku i jakimi polskimi tradycjami kulinarnymi powinniśmy chwalić się na całym świecie.

To były  wspaniałe, wielosmakowe, kulinarne zajęcia o Europie.