• "Dopóki masz wybór..."

• 05.11.2019 08:43
      • Dnia 31 pździernika 2019r. uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Dopóki masz wybór”. Prowadzącym był Pan Piotr Nagiel terapeuta osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Jest to również kompozytor, autor tekstów oraz wokalista na co dzień współpracujący z wielkimi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, idolami młodzieży. Opowiadał on wzruszające historie min. o samobójstwie młodej dziewczyny, która została upokorzona przed koleżankami i kolegami z klasy. Brak reakcji otoczenia spowodował, iż nastolatka pozostawiona sama w obliczu wielkiego upokorzenia odebrała sobie życie. Autorzy spotkania przede wszystkim chcieli uświadomić uczniom, iż mają wybór i sami muszą podjąć decyzję, co do swojego postępowania z alkoholem, narkotykami i dopalaczami. Przedstawiali rozpaczliwe przykłady, jak używki niszczą ciało, ale i duszę młodego człowieka, nie pozostawiając szans na dorosłość. Padały tytuły filmów dokumentalnych, obrazujących życie uzależnionych i ich powolny upadek. Pojawiały się też nieliczne przypadki podjęcia heroicznej walki z nałogiem i sukcesu. Wszystkie opowieści i dialogi z młodzieżą przeplatane były wspaniałymi utworami, granymi na gitarze, które wyciskały nie jedne łzy.