• 25.10.2019 10:09
      • Dnia 17 października uczniowie klasy III b uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji celem uzyskania jak najwięcej informacji o bezpieczeństwie na drodze oraz promowania zawodu policjanta. Prowadzący spotkanie zwracali uwagę na to jak należy się zachować w drodze do i ze szkoły, jakich reguł przestrzegać, żeby być bezpiecznym na ulicy. Ponadto policjanci podkreślili, jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe, które każdy z uczniów powinien posiadać. Goście przekazali również cenne informacje na temat swojej niełatwej pracy – służby dla ludzi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja niektórych elementów wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania tak ciężkiej i odpowiedzialnej pracy policjanta. Niektóre dzieci chętnie zadawały ciekawe pytania oraz dzieliły się swoimi życiowymi doświadczeniami. Spotkanie z policjantami było interesujące i pouczające. Za uważne słuchanie i aktywny udział uczniowie otrzymali elementy odblaskowe i inne drobne upominki. Wszyscy mamy nadzieję, że to spotkanie pozytywnie wpłynie na właściwe zachowania dzieci.