•  Pierwszaki Piątki ŚLUBUJĄ!
      • Pierwszaki Piątki ŚLUBUJĄ!

• 24.10.2019 17:38
      • Dnia 22 października w piękny, ciepły, jesienny dzień, odbyła się tradycyjnie w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich Rodziców.
        Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta pan Marcin Jakubowski, przewodniczący Rady Rodziców pan Michał Purgał, prezes zarządu „Stowarzyszenia Na Piątkę” pan Dariusz Świętochowski, Dyrekcja szkoły, nauczyciele i Rodzice uczniów klas pierwszych.
        Wszystkich zebranych w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej powitała pani Dyrektor Ewa Szczerba.
        Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonali Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, pan Marcin Jakubowski oraz Dyrektor Szkoły, pani Ewa Szczerba. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim.   Najmłodsi otrzymali prezenty od Burmistrza Miasta, legitymacje szkolne i słodycze od Dyrekcji szkoły.
        Po powitaniu przez drugoklasistów, pierwszaki zaprezentowały przygotowany występ artystyczny i udowodniły, że zdały egzamin na ucznia. Uroczystość uświetnił występ gimnastyczek, perfekcyjnie przygotowanych przez panią Małgorzatę Pyszel.
        Po zakończonej części oficjalnej, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce!