• Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w „Piątce”

• 19.06.2018 19:14
      • W dniu 13 czerwca 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Społeczność uczniowska „Piątki” już po raz kolejny w tym roku zgłębiała zasady bezpiecznego korzystania  z sieci, ale tej wiedzy chyba nigdy dość….

Tym razem w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl., w którym szkoła uczestniczy,
        uczniowie i nauczyciele obejrzeli krótkie filmy na temat cyberzagrożeń. Podczas spotkania z edukatorem, p. Katarzyną Branicką – Karczmarczyk omówione zostały podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa. Uczniowie w formie dyskusji rozmawiali na temat cyberprzemocy, wiarygodności informacji w sieci, krytycznego podejścia do informacji zamieszczanych w Internecie, niebezpiecznych treści i kontaktów oraz kształtowania własnego wizerunku w sieci. Dowiedzieli się, gdzie mogą się zgłosić, gdy doświadczą przemocy w Internecie.

Następnie zostały przeprowadzone warsztaty w trzech starszych klasach. Uczniowie klas: 6b, 6c oraz 7d aktywnie uczestniczyli w dyskusjach, ćwiczeniach i zabawach.

W projekcie uwagę poświęca się nie tylko samym uczniom, ale także ich rodzicom i nauczycielom, których motywuje się do zwiększonej aktywności w profilaktyce odpowiedzialnych zachowań w Internecie. Dlatego też odbyło się spotkanie edukatora z nauczycielami, podczas którego przedstawiono tematykę cyberzagrożeń występującą wśród uczniów oraz sposoby zapobiegania tym zjawiskom. Przedstawiono prezentację materiałów i scenariusze spotkań nauczycieli z rodzicami. Materiały związane z projektem oraz cykl spotkań z rodzicami zostaną przekazane już w nowym roku szkolnym.

Projekt Cyfrowobezpieczni.pl jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynatorem działań w szkole jest p. Danuta Solecka.

GALERIA ZDJEĆ