• Po raz trzeci mamy dla Was „Dobre rady na elektroodpady”

• 17.03.2018 06:59
      • Nasza szkoła trzeci raz bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce 2018”. Konkurs ma charakter projektu i jest organizowany przez AURAEKO - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Warszawie. W ubiegłym roku zajęliśmy 6 miejsce.

W tym roku naszą szkołę w projekcie reprezentuje zespół „ Elektro- fanki” w składzie: Julia Janiszewska, Anna Sadownik, Sandra Szyjanowicz, Maria Rek i Anna Wagner. Szkolnym koordynatorem i opiekunem eko- zespołu jest Edyta Kopeć.  Rywalizujemy z 34 szkołami, więc przed  nami  duże wyzwanie.

W ramach realizacji zadań konkursowych wykonano już następujące działania: - Zbiórka baterii pod hasłem „Eko” podczas uroczystości szkolnych: Eko - Andrzejki, Eko - Mikołajki, Eko - Walentynki, Ekologiczny  Tłusty Czwartek,  Eko - Dzień Kobiet i Mężczyzn.  Po baterie zajrzy do naszej szkoły jeszcze Ekologiczna Pani Wiosna i Eko- Zajączek.

Jesteśmy w trakcie realizowania szkolnych konkursów plastycznych o tematyce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbywają się też zajęcia edukacyjne dla uczniów naszej szkoły.

Rozpoczęliśmy już akcję nagłaśniania zbiórki zużytego sprzętu na zebraniu z rodzicami, podczas którego odbyła się krótka pogadanka z rodzicami oraz rozdawane były ulotki.

Przed nami jeszcze kilka zadań do wykonania. A finałem projektu jest  zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej szkole dnia 18 kwietnia 2018r. w godz. 10.00- 16.00.