• „Nie umiem pisać poważnych książek…”

• 30.11.2017 22:40
      • 29 listopada uczniowie klas piątych uczestniczyli w spotkaniu z Panem Marcinem Pałaszem – autorem ponad 40 książek i słuchowisk. Pisarz poczytnych powieści dla dzieci i młodzieży mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 r. „Opowieściami z krainy potworów”. Jest laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz dwukrotnym laureatem wyróżnienia w tym konkursie.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Pan Pałasz w sposób żartobliwy opowiadał o swoim warsztacie literackim oraz licznych inspiracjach pisarskich. Uczniów szczególnie zainteresowała historia psa, którego pisarz kupił ze schroniska za symboliczną złotówkę, a który stał się pierwowzorem głównego bohatera serii książek  o Elfie, np.: „Sposób na Elfa”, „Elf Wszechmogący”, „Elf i dom strachów”. Sam autor stwierdził, że jego powieści są pełne humoru, a niektóre oparł na historiach z własnych lat szkolnych. Godzinne spotkanie szybko minęło, a o tym, że się podobało, świadczyły gromkie brawa uczniów, którzy w ten sposób podziękowali za interesującą „lekcję o książce”. Znalazł się również czas na wspólne zdjęcie i zdobycie autografu.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Pana Marcina Pałasza, bądź tych, którzy chcą ją dopiero odkryć, zapraszamy do szkolnej biblioteki.