• Uroczyste otwarcie nowej kuchni i stołówki w „Piątce”

• 18.11.2017 16:51
      • We środę 15 listopada w gościnnych murach „Piątki” miało miejsce oficjalne otwarcie i poświęcenie nowej kuchni i stołówki szkolnej. Ta kameralna uroczystość stanowiła swoiste zwieńczenie kolejnej niezwykle potrzebnej i od dawna oczekiwanej przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 inwestycji. Na wstępie głos zabrała Dyrektor Ewa Szczerba, która serdecznie powitała  grono zaproszonych gości oraz dzieci i młodzież szkolną. Swą obecnością zaszczycili „Piątkę” m.in.: Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Pan Marcin Jakubowski, Przewodniczący Rady Miasta Pan Marian Makowski, Zastępca Burmistrza Miasta Pan Krzysztof Michalik, Sekretarz Miasta Pani Jadwiga Frelak, Radni: Pani Barbara Reda, Pan Jerzy Gryz, Pan Waldemar Mirecki. Wśród gości znaleźli się także Pani Agnieszka Siporska, mjr Radosław Łastowiecki, Prezes ZNP Pan Stanisław Mejszutowicz, reprezentujący Przedsiębiorstwo Budowlane ,,LUX'' Pan Bogusław Lejman, przedstawiciel PEC-u Pan Jarosław Belkiewicz, przedstawiciel Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Pan Arkadiusz Bogucki. Wśród szacownych gości nie zabrakło także osób duchownych. W tym szczególnym dniu byli z nami Ks. Jerzy Danecki  oraz Ks. Jan Opala.  Rodziców „Piątki” reprezentowali przewodniczący Rady Rodziców Pan Dariusz Świętochowski oraz Pani Ewelina Pukacka. Na uroczystości byli także przedstawiciele prasy.

Jak podkreśliła gospodyni obiektu Ewa Szczerba, środowa uroczystość to podsumowanie wielu starań, które szczególnie dzięki przychylności i wsparciu Burmistrza Miasta Pana Marcina Jakubowskiego oraz Rady Miasta udało się przekuć w konkretne działania. Wymierny efekt tych prac stanowi właśnie piękna, nowoczesna, wybudowana niemal od podstaw w ciągu ponad trzech miesięcy, a wyposażona na miarę XXI wieku kuchnia oraz jasna, przestronna stołówka. Dyrektor Ewa Szczerba zaznaczyła, iż przedsięwzięcie to było od dawna oczekiwane przez dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły, którym rozwój bazy lokalowej „Piątki” od lat leży na sercu, ale przede wszystkim upragnione przez rodziców i samych uczniów będących bezpośrednimi adresatami tych widocznych zmian. To właśnie dzieciom przecież nowa kuchnia i jadalnia przez kolejne lata będzie służyć. Gospodyni uroczystości zauważyła, że nie sposób nie zauważyć, iż dzięki modernizacji trzonu kuchennego i wybudowaniu nowej jadalni znacznej poprawie uległ komfort spożywania w szkole posiłków. Ponad 450 uczniów może jeść zdrowe i smaczne obiady. Pięćdziesięcioosobowa grupa naszych najmłodszych podopiecznych z dwóch oddziałów przedszkolnych codziennie w wygodnym, przyjaznym wnętrzu stołówki spożywa także wspólnie drugie śniadanie i podwieczorek, a zatem kuchnia szkolna zapewnia im całodzienne zbilansowane pod względem dietetycznym wyżywienie. Pani Ewa Szczerba podkreśliła, że nowoczesna kuchnia niesie także nowe wyzwania i jeszcze większe niż dotychczas oczekiwania.  Obiecała, iż ze swej strony dołoży wszelkich starań, by posiłki w „Piątce” były zawsze zdrowe i pyszne jak domowe.

Uroczystość stała się okazją do złożenia podziękowań wielu podmiotom, osobom i instytucjom, bez których pomocy, ogromnego wsparcia i zaangażowania sfinalizowanie tej ogromnej inwestycji budowlanej nie mogłoby możliwe. Szczególne słowa wdzięczności Dyrektor Ewa Szczerba skierowała do Burmistrza Miasta Pana Marcina Jakubowskiego,  do Rady Miasta Mińsk Mazowiecki i jej przewodniczącego Pana Mariana Makowskiego oraz do Pana Bogusława Lejmana z przedsiębiorstwa „LUX”, które zapewniło sprawne i terminowe wykonanie prac. W dowód uznania i wdzięczności za osobiste zaangażowanie w realizację tego wielkiego przedsięwzięcia wręczyła wyróżnionym osobom pamiątkowe statuetki.

W dalszej części uroczystości głos zabrali przewodniczący Rady Rodziców Pan Dariusz Świętochowski oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Kamila Wnuk z kl. VII C. W imieniu rodziców i uczniów wyrazili słowa podziękowania za wybudowanie kuchni i stołówki, które służą podopiecznym „Piątki”, skierowane do Pani Dyrektor i Pana Burmistrza. Wśród przemawiających nie mogło zabraknąć także Burmistrza Miasta Pana Marcina Jakubowskiego, który wyraził ogromne zadowolenie ze sprawnego sfinalizowania tak ważnej inwestycji. Podkreślił, iż cieszy go nie tylko modernizacja kuchni  i stołówki w „Piątce”, ale także  inne widoczne pozytywne zmiany, które znacząco wpłynęły na poprawę bazy lokalowej i warunków nauki dzieci. Podczas uroczystości padło także wiele ciepłych słów i wyrazów uznania ze strony kolejnych przemawiających gości, m.in.  Pana Jarosława Belkiewicza oraz Pana Stanisława Mejszutowicza, który wręczył gospodyni obiektu pasujący do okoliczności, a przy tym świadczący o poczuciu humoru prezent w postaci fartucha i czapki kucharskiej.

Kolejny punkt uroczystości stanowiła część artystyczna, czyli barwne, widowiskowe występy wokalne i recytatorskie dzieci związane oczywiście z tematyką kulinarną i zdrowym odżywianiem, przygotowane przez uczniów klas III oraz Lenę Gawron z kl. V  pod opieką p. Aldony Heller, p. Barbary Nowickiej i p. Magdaleny Jakubowskiej. Na koniec nastąpiło oficjalne otwarcie stołówki, któremu towarzyszyło symboliczne przecięcie wstęgi przez Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego, Dyrektor Ewę Szczerbę, przewodniczącego Rady Rodziców Dariusza Świętochowskiego oraz przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego Kamilę Wnuk. Poświęcenia nowej stołówki dokonał Ks. Jerzy Danecki.