• Do you speak English?

• 09.10.2017 19:55
      • W dniach 2-6 października w naszej szkole gościliśmy troje wolontariuszy w ramach projektu KidSpeak organizowanego przez fundację AIESEC.

Heera z Indii, Bora z Albanii i Ammar z Omanu to studenci, którzy przez tydzień będąc w „Piątce”, poznawali funkcjonowanie polskiej szkoły, przyglądali się lekcjom angielskiego. Mieli również możliwość prowadzenia zajęć, podczas których przybliżali historię swoich krajów, ich kulturę i miejsca warte obejrzenia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się prezentacjom, a biorąc aktywny udział w lekcji, przy okazji szlifowali znajomość języka angielskiego. Mogli również podziwiać Heerę w tradycyjnym indyjskim stroju – sari. Nasi uczniowie też przygotowali dla gości niespodzianki, wykonując na ich przywitanie makiety i plakaty w języku angielskim. Pobyt wolontariuszy nie byłby możliwy bez zaangażowania rodzin, które zgodziły się przyjąć ich do swoich domów. Bardzo dziękujemy państwu Ługowskim, państwu Oleksiejuk i państwu Miłkowskim za okazaną pomoc i stworzenie w swoich domach rodzinnej i przyjaznej atmosfery.

Tydzień z Ammarem, Heerą i Borą był ciekawym doświadczeniem dla uczniów „Piątki”. Na pewno niektórzy uzmysłowili sobie potrzebę znajomości języka angielskiego, gdyż jak już w średniowieczu stwierdził Karol Wielki „Znać inny język, to jak posiadać drugą duszę.”