• Spotkanie autorskie w MBP

• 14.11.2019 17:25
      • 13 listopada 2019r. grupa uczniów z klasy VIII b wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z pisarzem Tomaszem Sobanią. Tomasz Sobania mimo młodego wieku (ma dopiero 21 lat), wydał już trzy książki. Oprócz talentu pisarskiego ma również inne zdolności. Gość opowiedział o bieganiu na długie dystanse w celach charytatywnych (m.in. od Zakopanego do Gdyni w 18 dni!), skokach ze spadochronem, udziale w „Rejsie Niepodległości” na pokładzie „Daru Młodzieży”. Uczniowie mogli poznać nie tylko młodego i utalentowanego autora, ale także wziąć udział w warsztatach motywacji. Było to ciekawe spotkanie z niewiele od nich starszym człowiekiem mającym pasje, pokazującym, że nie da się „iść na łatwiznę”, chodzić „na skróty” i „byle jak”, bo życie jest zbyt krótkie, by być biernym i przeciętnym.

Jak na spotkanie autorskie przystało, był czas na zakup książek, autografy i pamiątkowe selfie.