• Akcja wolontariuszy z Piątki!

• 28.09.2019 10:34
      • Rok szkolny dopiero co się rozpoczął, a wolontariat szkolny już działa. Naszą pracę rozpoczęliśmy od zbiórki pieniędzy dla Uli Tokarskiej chorej na chłoniaka klatki piersiowej, w ramach akcji prowadzonej przez Fundację "siepomaga". Przez tydzień kilka z nas chodziło po klasach i zbierało pieniądze dla Uli. Do akcji przyłączyło się naprawdę dużo osób, w tym najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W szkole uzbieraliśmy kwotę 876,30 zł, którą przekazaliśmy za pośrednictwem Rady Rodziców na konto fundacji.

W dniu 13 września została przeprowadzona akcja zbiórki w sklepach sieci "Topaz". Grupa dziewcząt z sekcji wolontariatu w składzie: Natalia Siedlecka, Oliwia Drzazga, Anna Sadownik, Julia Stopa, Nikola Kleban, Oliwia Główka, Oliwia Kołodziejczyk pod opieką pani Danuty Soleckiej, wzięła udział w akcji w sklepie Topaz przy ulicy Targowej. Nasza rola polegała na tym, że pomagałyśmy klientom w pakowaniu zakupów, a przy okazji zachęcałyśmy ich do przyłączenia się do tego szczytnego celu. Zaskoczyło nas ilu ludzi jest chętnych do pomocy. Po ponad dwóch godzinach puszki stały się bardzo ciężkie. Klientów marketu poinformowałyśmy również o możliwości przelania dowolnej kwoty na konto fundacji. Po udanej zbiórce naszą rolę przejęły dziewczyny z Liceum Ekonomicznego w Mińsku Mazowieckim. Następnego dnia jedna z wolontariuszek - Oliwia Drzazga wpadła na pomysł, aby umieścić link do zbiórki na instagramie pani Izabeli Zeiske, znanej z programu "Googlebox: przed telewizorem". Pani Iza nie pozostała obojętna naszej prośbie i umieściła link na swojej relacji na Instagramie. W ciągu 24 godzin zebrana kwota wzrosła o około 100 tys. złotych.

Jesteśmy gotowe, aby wspomagać kolejne akcje. Dziękujemy i cieszymy się, że mieliśmy możliwość wesprzeć taki szczytny cel.
        tekst: Natalia Siedlecka, wolontariuszka

Link: Wsparcie dla Uli Tokarskiej