• Żegnamy wakacje! Witamy nowy rok szkolny 2019/2020 !!!

• 03.09.2019 16:31
      • 2 września Szkoła Podstawowa nr 5 ponownie zapełniła się uczniami. Społeczność naszej szkoły rozpoczęła nowy rok 2019/2020. Letni  czas wolny od nauki to przeszłość. Inaugurację kolejnego roku pracy uświetnili przedstawiciele władz i inni zaproszeni goście: poseł - pan Czesław Mroczek, radny - pan Jerzy Gryz, ppłk 23. Brygady Lotnictwa Taktycznego - Ryszard Gorczyca, proboszcz parafii w Wólce Mińskiej ksiądz Jerzy Danecki  oraz przewodniczący Rady Rodziców - pan Dariusz Świętochowski. Wraz z panią dyrektor Ewą Szczerbą życzyli wszystkim uczniom wytrwałości w nauce, sukcesów w wielkim wymiarze i nieustającej chęci rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Podkreślali, że zdobywanie wiedzy w naszej szkole to powód do dumy. Uroczystość uświetniła oprawa artystyczna w wykonaniu uczniów. Wykonawcy ze śpiewem na ustach pożegnali letnie wspomnienia i z zapałem skonstruowali z kartonowych elementów makietę naszej szkoły. Każda kolejna, ustawiana jedna po drugiej „cegiełka”, udekorowana słowem, dawała obraz i uświadamiała wszystkim uczestnikom uroczystości, jak wiele wartości ważnych w życiu człowieka zdobywa się w szkole. Najistotniejszy był efekt. Chyba nikt nie był zdziwiony, kiedy po obróceniu budowli ukazał się napis „ Piątka to nasz drugi dom”. W całej tej radości, mali artyści nie zapomnieli też o tych, którzy 80 lat temu nie mogli rozpocząć nauki. Finałową piosenką „Podajmy sobie ręce” udowodniliśmy, ściskając dłonie stojącej obok osoby, jak mocna jest więź, która łączy naszą społeczność szkolną. Dzięki wspólnym działaniom jest moc a ona niesie ze sobą sukcesy.

Program artystyczny wszystkim się spodobał. Po zakończeniu uroczystości nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.