• Pomaganie jest dziecinnie proste

• 24.01.2019 19:49
      • W dniach 8-10 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 miała miejsce zbiórka pieniężna w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w organizację tej wspaniałej akcji. Na terenie szkoły byli obecni wolontariusze z identyfikatorami: nauczyciel p. Danuta Solecka oraz uczennice kl. VI d:  Martyna Świeczak, Wiktoria Gutkowska, Lena Gawron, Helena Szmidt, Ustian Oganiesian, Milena Bąk, Wiktoria Jankowska oraz uczennice: Amelia Jabłońska, Magdalena Kożuchowska, Weronika Bartnicka. Mieliśmy puszki Fundacji WOŚP, do których można było wrzucać pieniążki na tegoroczny cel, tj. „dla dzieci małych i bez focha….na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali dziecięcych”.....

• Zorganizowany został m.in. pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez profesjonalnych Ratowników Medycznych. Zbiórka była prowadzona w szkole podczas balu karnawałowego. Uczniowie przynosili słodkości, które były przeznaczone na kiermasz, a uzyskane środki pieniężne ze sprzedaży były wrzucane do puszek.

Było bardzo spontanicznie, a naszym działaniom przyświecał szczytny cel – POMOC DZIECIOM! W akcję zaangażowało się bardzo wielu uczniów i uczennic prowadząc zbiórkę do puszek.

W ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadzonej w naszej szkole uczniowie zebrali kwotę 1.632,45 złotych. Jednak nasze Wolontariuszki nie odpoczywały i w czasie wielkiego Finału w niedzielę 13.01.2019 r. były także aktywne i poświęciły swój wolny czas na zbiórkę do puszek. Całkowita kwota uzyskana w trakcie naszych działań wyniosła 4.652,18 zł. Ale liczy się wynik całej społeczności mińskiej. Jesteście Państwo wspaniali. Nie wiemy, jak to się stało, ale mimo niesprzyjającej pogody, mimo zamkniętych sklepów w naszym Sztabie Mińsk Mazowiecki został pobity rekord!!!

Sztab 3283 Mińsk Mazowiecki zebrał kwotę 80.101,39 zł.

Serdecznie gratulujemy za wielkie „SERDUCHO”

Bardzo dziękujemy wszystkim, KTÓRZY "GRALI" Z NAMI W ORKIESTRZE!!!

Dziękujemy za wielkie serce i wkład pracy w organizację 27. Finału WOŚP!!!!