• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego!!!

• 07.09.2017 15:15
      • Historia zatoczyła koło. Po wakacjach  Szkoła Podstawowa nr 5 zapełniła się uczniami. 4 września społeczność naszej szkoły rozpoczęła rok szkolny 2017/2018. Dwumiesięczny czas wolny od nauki to przeszłość.  Inaugurację kolejnego roku pracy  uświetnili przedstawiciele władz miejskich i inni zaproszeni goście : Burmistrz miasta- pan Marcin Jakubowski, radny- pan Jerzy Gryz, ppłk 23. Brygady Lotnictwa Taktycznego- Ryszard Gorczyca, Proboszcz parafii w Wólce Mińskiej ksiądz Jerzy Danecki   oraz przewodnicząca Rady Rodziców - pani Aleksandra Miłkowska- Żuraw.  Wraz z panią Dyrektor Ewą Szczerbą życzyli wszystkim uczniom wytrwałości w nauce, sukcesów w wielkim wymiarze i nieustającej chęci rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Podkreślali, że zdobywanie wiedzy w naszej szkole to powód do dumy. Zaakcentowali również fakt, iż jest to szczególny rok dla uczniów klas pierwszych, rozpoczynających swoją edukację, ale także dla uczniów klas czwartych, przed którymi wielka zmiana -poznanie nowych nauczycieli. Duże wyzwanie stoi przed uczniami klas siódmych, będących pierwszym rocznikiem w zreformowanej szkole. Pani Dyrektor powitała także nowych nauczycieli, którzy dołączyli do grona pedagogicznego. Uroczystość uświetniła oprawa artystyczna w wykonaniu uczniów klas VI a, VI d ,  III a i III b.