• Podsumowanie  XIV  Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III „Mistrz Ortografii 2017”
      • Podsumowanie XIV Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III „Mistrz Ortografii 2017”

• 08.06.2017 08:59
      • To już czternasty z kolei  rok, gdy w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbywa się uroczyste wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Ortograficznego  dla klas III „Mistrz Ortografii 2017”. 6 czerwca 2017r. na uroczystość przybyli uczniowie ze szkół podstawowych powiatu mińskiego wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Powitała ich serdecznie  wicedyrektor szkoły pani Anna Ciszkowska. W tym roku „Mistrzem Ortografii 2017” została uczennica klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulejówku-Aleksandra Sałańska. Do konkursu przygotowała ją pani Renata Wiśniewska. Komisja konkursowa przyznała I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Laureatami II miejsca zostali Maria Jaremko – Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim oraz Erwin Majewski - Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim. III miejsce przypadło  Adamowi Karpińskiemu - Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim,  Julii Słodownik – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim, Jakubowi Woźniakowi – Szkoła Podstawowa w Mariance, Kacprowi Miaśkiewiczowi - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku.

Wyróżnieni zostali: Bareja Jakub -  Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim, Borychowska Magdalena - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku, Wójcik Beata - Szkoła Podstawowa w Cegłowie i Wojewódzki Mateusz – Szkoła Podstawowa w Mariance.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Podczas tej uroczystości goście mogli obejrzeć występy rewelacyjnych gimnastyczek przygotowanych jak zawsze perfekcyjnie  przez  p. Małgorzatę Pyszel oraz przepiękny taniec w wykonaniu uczennic klasy III b, podopiecznych pani Anny Dźwigały. Występ młodych artystek został nagrodzony rzęsistymi brawami.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów. Wszystkim laureatom, ich nauczycielom i rodzicom gratulujemy sukcesów w niełatwych potyczkach ortograficznych. Zapraszamy do udziału  w następnej edycji  konkursu przyszłe klasy III.

Organizatorzy konkursu: Jolanta Malinowska i Marzena Płochocka