•  PIKNIK LOTNICZY
      • PIKNIK LOTNICZY

• 05.06.2017 08:40

• W piątek 2 czerwca  na lotnisku 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Janowie odbył się piknik lotniczy pod hasłem „Z nami zawsze bezpiecznie”. Celem pikniku było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo i pokazanie, że wiele służb mundurowych takich jak wojsko, straż pożarna  i policja jest zaangażowanych w działalność profilaktyczną. Uczniowie klas II i III z naszej szkoły mieli okazję obejrzeć pojazdy Straży Pożarnej i Żandarmerii Wojskowej. Do ich dyspozycji był także sprzęt wojskowy używany na co dzień do zabezpieczania szkolenia lotniczego, nawiązania łączności oraz utrzymania lotniska w gotowości w okresie zimowym. Uczniowie z zaciekawieniem podziwiali różne statki powietrzne na wystawie statycznej, a także mogli zasiąść za sterami śmigłowca W3 Sokół z wyposażenia 2GPR, zwiedzić wnętrze Mi-24 czy zajrzeć do kokpitu MiGa-29. Wielu widzów przyciągały również pokazy policyjnych psów. W ramach bezpieczeństwa uczestnicy otrzymali kolorowe odblaski na rękę. Finałem pikniku były treningi do sobotnich pokazów w powietrzu w wykonaniu mińskich MiG-ów. Zwieńczeniem naszego pobytu na lotnisku była przepyszna wojskowa grochówka. Dla nas wszystkich było to  pouczające doświadczenie.