• Podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas III „Mistrz Ortografii 2019”

• 18.06.2019 12:14
      • 13 czerwca 2019 r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego  dla klas III „Mistrz Ortografii”, który cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkół podstawowych powiatu mińskiego  wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Powitała ich serdecznie  wicedyrektor szkoły pani Anna Ciszkowska.

W tym roku „Mistrzami Ortografii 2019” zostali uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulejówku: Filip Bardłowski  i Sara Bukowska.  Komisja konkursowa przyznała również II i III miejsca oraz wyróżnienia. II miejsce zdobyli: Skolimowska Zuzanna – Szkoła Podstawowa w Kołbieli, Fronczak Wiktoria – Szkoła Podstawowa w Rudzie, Leszczyński Tymoteusz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku, Wróbel Aleksander – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku. Laureatami III miejsca zostali Guzek Nikola – Szkoła Podstawowa w Kałuszynie, Bodecka Monika – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim, Książek Małgorzata – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Wyróżnieni uczniowie to: Pawlicki Mateusz – Szkoła Podstawowa w Chobocie, Ziędalski Paweł – Szkoła Podstawowa w Hucie Mińskiej, Wierzbicki Hubert –  Szkoła Podstawowa nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Wieszczyńska Alicja – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku.
        Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Podczas tej uroczystości goście mogli obejrzeć występy rewelacyjnych uczniów z klasy I c,  przygotowanych  perfekcyjnie  przez  p. Urszulę Zawadę. Występ młodych artystów został nagrodzony gromkimi brawami.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów. Wszystkim laureatom, ich nauczycielom i rodzicom gratulujemy sukcesów w niełatwych potyczkach ortograficznych. Zapraszamy do udziału  w następnej edycji  konkursu przyszłe klasy III .

Organizatorzy konkursu: Jolanta Malinowska, Marzena Płochocka, Urszula Zawada.