• Klasy 6 a i 6 d na Roztoczu

• 22.05.2019 10:57
      • W dniach 8-10 maja 2019 r. uczniowie klasy 6A i 6D wraz z wychowawczyniami p. Edytą Chłopik i p. Beatą Gąsecką oraz paniami opiekunkami, wyjechały na wycieczkę do krainy Roztocza.

Pierwszego dnia, po kilkugodzinnej podróży, uczestnicy dotarli do Zamościa, gdzie słuchając ciekawych opowieści pani przewodnik obejrzeli: Rynek Wielki, Ratusz i Katedrę oraz fragmenty murów obronnych. Pozostała część dnia upłynęła na zakwaterowaniu w ośrodku "U Buzunów" i czasie wolnym.
        Drugiego dnia po śniadaniu, wszyscy wybrali się na wycieczkę do Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego, aby poznać rośliny i zwierzęta tam występujące. Dzieci odwiedziły Zwierzyniec, a w nim barokowy kościółek na wyspie, pałac i Stawy Echo, następnie Susiec – rezerwat z pięknymi wodospadami nad Tanwią oraz Hamernię – rezerwat z ruinami papierni Zamojskich. Dzień zakończył się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie Janowa Lubelskiego i Parku Rekreacyjnego "Zoom Natury". Punktem kulminacyjnym była możliwość spróbowania swoich sił i umiejętności w parku linowym.
        Przez trzy dni wyjazdu dopisywała piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.

Autor: Lena Gawron, 6d