• Mińska Piątka promuje swoje działania w zakresie edukacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

• 10.03.2019 11:13
      •    5 marca 2019r. kilkuosobowa delegacja kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim pod przewodnictwem dyrektor Ewy Szczerby wzięła udział w międzynarodowej konferencji, organizowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, która miała miejsce w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Warto podkreślić, że uczestniczyliśmy w tej konferencji na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej celem zaprezentowania realizowanych przez nas działań na rzecz edukacji włączającej.
        Konferencja pt. „Wspieranie podnoszenia jakości edukacji włączającej w Polsce” z udziałem wielu autorytetów z krajów europejskich, m.in. przedstawicieli Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji ds. Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej, Ministerstwa Edukacji Portugalii, połączona z częścią warsztatową, stanowiła swoistą platformę wymiany interesujących doświadczeń i dobrych rozwiązań w zakresie edukacji. Uczestniczyli w niej zarówno przedstawiciele ORE i MEN wraz z Minister Edukacji Narodowej - Anną Zalewską, jak również kuratorzy, wizytatorzy, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz osoby reprezentujące wiele instytucji i podmiotów związanych z polską edukacją, m.in. Wojewódzkich Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli.....

• Z pewnością uczestnictwo przedstawicieli mińskiej „Piątki” w tak ważnym w dziedzinie edukacji przedsięwzięciu, zaprezentowanie własnego stoiska z ciekawą ofertą - inicjatywami i działaniami podejmowanymi i realizowanymi w ostatnim okresie w szkole - stanowiło doskonałą okazję nie tylko do wymiany poglądów i doświadczeń w zakresie edukacji włączającej, ale również promocji placówki oraz miasta na forum ogólnopolskim. Delegacja grona pedagogicznego SP 5, wykorzystując tradycyjną formę wystawki zdjęć oraz nowoczesne technologie, pokazała licznym uczestnikom konferencji m.in. projekt ogrodu rekreacyjnego Minecraft stworzony przez uczniów. Wszyscy uczestnicy konferencji odwiedzający stoisko mińskiej „Piątki”, która wśród podmiotów prezentujących swoje oferty w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów była jedyną szkołą, otrzymali w prezencie egzemplarz książki pt. „Srebrzyk. Mińskie opowieści”, napisanej i zilustrowanej przez uczniów SP 5 pod opieką polonistki pani Marioli Kruszewskiej.