• WOLONTARIUSZE Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA W „PIĄTCE”?

• 22.03.2017 19:45
      • Czy zaprosimy tak jak w ubiegłych latach na tydzień pod swój dach studenta  innego kraju, który pomoże całej rodzinie szlifować język angielski i będzie mógł zakosztować polskiej gościnności?

We wrześniu 2015 roku nasza szkoła gościła troje wolontariuszy w ramach projektu KidSPEAK, realizowanego przy współpracy z organizacją studencką AIESEC, działającą przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Byli to młodzi ludzie (studenci) z Hongkongu (Kimberley), Iranu (Pooria) i Egiptu (Mahar Ali). Uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, prowadzili warsztaty językowe z naszymi uczniami, opowiadali o swoich krajach i uczyli otwartości na świat.

W tym roku ponownie otrzymaliśmy propozycję współpracy i jeśli reakcja uczniów i ich rodzin pozwoli nam odpowiedzieć pozytywnie na to zapytanie, czyli znajdą się przynajmniej trzy rodziny, które zechciałyby zaprosić do siebie na tydzień studenta z innego kraju, we wrześniu lub październiku 2017 roku powitamy w progach naszej szkoły kolejnych wolontariuszy. Ciekawe, które kraje tym razem poznamy?

Kiedy dokładnie nastąpi realizacja projektu?
        Termin warsztatów – tydzień między 11 września a 20 października 2017

Co zapewnia AIESEC?
         • AIESEC zapewnia przyjazd 3 wolontariuszy pracujących do 6 godzin dziennie

Co zapewnia szkoła?
        • Szkoła pokrywa koszty przyjazdu wolontariuszy w wysokości 150 zł za osobę (450 zł za trójkę wolontariuszy)
        • Szkoła zapewnia wolontariuszom zakwaterowanie, 1 ciepły posiłek dziennie oraz transport do następnej szkoły

Propozycje przyjęcia wolontariuszy proszę zgłaszać do nauczycieli języka angielskiego.

Więcej informacji o projekcie pod linkiem

Opiekun projektu  p. Beata Polit.