• „Nie ma dzieci – są ludzie”

• 23.11.2017 10:38
      • 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy i jednocześnie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji klasa Vd pod kierunkiem pani Agnieszki Szczepańskiej przygotowała przedstawienie słowno-muzyczne.

Uczniowie przedstawili krótką inscenizację, w której dużą rolę odegrały przede wszystkim gesty, słowo pisane i śpiewane. Poprzez sugestywną grę przybliżyli nie tylko prawa dzieci, ale również przejawy nietolerancji, z którymi spotykamy się w dzisiejszym świecie. Pokazali, że są jednak skuteczne metody na zwalczanie przejawów nienawiści i agresji – to altruizm, wrażliwość, przyjaźń, miłość i akceptacja. Uczniowie cytowali Konwencję Praw Dziecka oraz słowa ks. Jana Twardowskiego. Nie zabrakło również piosenek „Tolerancja” Stanisława Soyki, „Dziwny ten świat” Czesława Niemena, „Człowiek człowiekowi” Starego Dobrego Małżeństwa czy „Nie, nie, nie” zespołu T.Love.