• Dzień Niepodległości

• 14.11.2017 09:34
      • Dnia 10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia szkolna z okazji Święta Niepodległości. Aby uczcić ten doniosły i ważny  dzień, wszyscy uczniowie pojawili się w szkole w strojach galowych ozdobionych własnoręcznie wykonanymi kotylionami w barwach narodowych.

Podczas uroczystości przedstawione zostały najważniejsze fakty z historii Polski, które doprowadziły do rozbiorów Polski, zrywy powstańcze w ciągu 123 lat niewoli oraz okoliczności odzyskania niepodległości 99 lat temu. Program akademii urozmaicił swoimi występami  chór szkolny pod kierunkiem p. Magdaleny Jakubowskiej,  który wykonał piękne pieśni patriotyczne. Podczas uroczystości zaprezentowali się również uczniowie, którzy z sukcesami reprezentowali naszą szkołę na Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” w kategorii recytacja oraz śpiew.

Apel przygotowali uczniowie klasy IV B i VI E pod kierunkiem p. Doroty Karczewskiej-Czapskiej i p. Doroty Sadowskiej. O piękną dekorację zadbała p. Katarzyna Milewska, a nad całością czuwał mistrz szkolnego ceremoniału p. Mirosław Kruszewski.