• 14.10.2017 15:25
      • 12 października, zgodnie z panującą od lat tradycją, grupa siedmiolatków stała się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Tego dnia odbyło się pasowanie na ucznia. To niezwykle ważne dla każdego pierwszaka wydarzenie, odbywało się w obecności rodziców, dziadków, kolegów i koleżanek z klas drugich  oraz zaproszonych gości. Uroczystość zaszczycili swoim przybyciem: ksiądz Janusz Kopczyński, ksiądz Mariusz Opala, ksiądz Jerzy Danecki, ppłk Ryszard Gorczyca oraz  pan Jacek Kobyliński dyrektor WORD w Siedlcach wraz z przedstawicielem Jerzym Chmielińskim. Po uroczystej chwili wprowadzenia sztandaru  i odśpiewaniu hymnu szkoły maluchy usłyszały mnóstwo ciepłych słów, które skierowali  do  nich -  pani dyrektor Ewa Szczerba i pan Dariusz Świętochowski, przewodniczący Rady Rodziców. Życzyli wszystkim pierwszakom, powodzenia na długiej uczniowskiej drodze oraz tego, aby nowy etap w ich życiu przepełniony był samymi sukcesami. Na twarzach pierwszoklasistów malował się uśmiech i zadowolenie. Najmłodsi zdawali przed zgromadzoną publicznością egzamin, który przeprowadziły uczennice klasy IV a.   Pieczętował on ważność tego dnia. Gromko wyśpiewane słowa „ślub będziemy brać ze szkołą” potwierdziły powagę tego święta. Wypowiedziane na jednym oddechu zwrotki wiersza, świadczyły o wielkim przejęciu jakie gościło w sercach dzieci.     Z powagą ślubowali, przysięgając na sztandar szkoły, że będą  wzorowo wypełniać obowiązki ucznia, przynosić chlubę rodzicom oraz  szkole. Ceremonii pasowania specjalnym ołówkiem dokonała pani dyrektor z udziałem zaproszonych gości. Każda z klas dostała upominki przekazane przez  pana  burmistrza i WORD. Pierwszaki przygotowane zostały do tego uroczystego dnia pod okiem swoich wspaniałych wychowawców - Joanny  Zawadki, klasa Ia,  Doroty Niedziałek,  klasa Ib, Marzanny Wocial -klasa Ic. Uroczystości towarzyszyły  błyski fleszów  i obiektywy kamer. Po emocjonujących chwilach nadszedł również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez przejętych wydarzeniem rodziców.

Ślubowanie to dla wszystkich pierwszoklasistów zawsze wielki moment. Galowe stroje,   sztandar, wielki ołówek, gratulacje, pamiątki i niespodzianki to elementy niezwykłych i na długo zapamiętanych chwil.