• Spotkanie rodziców z  prof. Mariuszem Jędrzejko
      • Spotkanie rodziców z prof. Mariuszem Jędrzejko

• 07.09.2019 09:46
      • 4 września gościliśmy już po raz szósty w naszej szkole prof. Mariusza Jędrzejko, który przeprowadził kolejną, niezwykle interesującą prelekcję dla rodziców na temat „Technologie cyfrowe a rozwój edukacyjny dziecka. Co robić, kiedy dziecko się buntuje?”. Przekazał rodzicom bardzo cenne wskazówki, niezbędne w konsekwentnym i rozsądnym wychowaniu dzieci. Uzmysłowił wszystkim, że cała filozofia tkwi w tym, aby przekaz mamy i taty w stosunku do własnej pociechy był jednakowy, aby nie mówić dziecku „nie”, a wyjaśniać,  dlaczego „nie”, aby być cierpliwym, nie krzyczeć, nie szarpać a cierpliwie tłumaczyć. Zaznaczył wyraźnie granice wiekowe, a dla nich przedział czasowy  na korzystanie z nośników medialnych. Wspomniał i zaakcentował też kwestię odpowiedniego odżywiania z eliminacją szkodliwych dla organizmu substancji.

Wykład przebiegał w miłej, przepełnionej humorem atmosferze. Gorącymi brawami rodzice zachęcili gościa do następnego spotkania.

Rodzice_co_warto_wiedziec.pdf