Matematyczny sukces Dawida Kozłowskiego z mińskiej „Piątki”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim co roku mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami dydaktycznymi i sportowymi w konkursach wiedzy i zawodach sportowych. Ich sukcesy dostarczają ogromnej  radości i dumy rodzicom, nauczycielom oraz całej szkolnej społeczności. Szczególnie wyczekiwane zarówno przez uczniów, jak i przygotowujących ich opiekunów są jednak finałowe zmagania w organizowanych pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty konkursach przedmiotowych, do których przystępują niemal wszystkie szkoły. Konkursy te stanowią swego rodzaju  potwierdzenie wysokiego poziomu dydaktycznego placówki. Uczestniczą w nich wyjątkowo uzdolnieni uczniowie, dla których uzyskanie tytułu laureata stanowi najpiękniejsze  zwieńczenie  wieloletniego wysiłku                         w jakiejś dyscyplinie przedmiotowej. Jakkolwiek w tym roku tytuł ten nie niesie ze sobą szczególnych profitów, na przykład zwolnienia z zewnętrznego sprawdzianu dla szóstoklasistów, ponieważ sprawdzian ten został zniesiony, nadal znalezienie się w gronie laureatów konkursu przedmiotowego jest marzeniem wielu uczniów klas VI. Wielu marzy, ale niewielu udaje się owo pragnienie zrealizować. W  roku szkolnym 2016/2017 tym spektakularnym sukcesem w Przedmiotowym Konkursie Matematycznym może poszczycić się uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim szóstoklasista Dawid Kozłowski, podopieczny pani Renaty Słodownik. To naprawdę wyjątkowe osiągnięcie, ponieważ Dawid musiał przejść pomyślnie przez trzy kolejne etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki, uzyskując w finale co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia. Oczywiście wszyscy wiemy, że zadania konkursowe nie należą do typowych zadań szkolnych, lecz poziomem trudności znaczne wykraczają poza poziom zwyklej klasówki z matematyki. Dlatego tym bardziej wynik naszego ucznia stanowi powód do dumy dla całej „Piątki”.

Słowa uznania należą się także Jakubowi Dąbrowskiemu z kl. VI D, przygotowywanemu przez panią Iwonę Sabak, a także Michałowi Kubickiemu z kl. VI A, podopiecznemu pani Renaty Słodownik. Chłopcy pomyślnie przeszli zmagania szkolne oraz rejonowe i znaleźli się w etapie finałowym. Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym wybitnym matematykom oraz ich  nauczycielkom, bez których zaangażowania, wieloletniej codziennej pracy i indywidualnego wsparcia w przygotowaniach konkursowych tak wspaniałe osiągnięcia nie byłyby możliwe.