Kolejne sukcesy! Z Kopernikiem za pan brat…

Co roku nasi uczniowie biorą udział w Wojewódzkim Konkursie poświęconemu Życiu i Twórczości Mikołaja Kopernika organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im M. Kopernika w Mińsku Mazowieckim i co roku odnoszą liczne sukcesy. Również i tym razem podopieczni „Piątki” stanęli na wysokości zadania.

Uczniowie klas IV-VI przygotowali pracę w dwóch kategoriach: literackiej, w której należało napisać kartkę z dziennika Mikołaja Kopernika oraz plastycznej, utrwalając scenę z życia wybitnego astronoma. Możemy poszczycić się ogromnym sukcesem w kategorii literackiej -
I miejsce zajął Michał Piątkowski z klasy Vc, II miejsce - Oliwia Kołodziejczyk z klasy Vc (opiekunem uczniów była Pani Iwona Kokoszka), II miejsce zajęła również Anna Wiśniewska z klasy VId, a III miejsce przypadło Lenie Gawron z klasy IVd (opiekunem uczennic była Pani Agnieszka Szczepańska). Także w kategorii plastycznej uczniowie wykazali się talentem artystycznym docenionym przez jury. Mateusz Książek z klasy IVd zajął II miejsce, Lena Gawron z tej samej klasy zajęła III miejsce, a Iwo Staroń z klasy IVa zdobył wyróżnienie (opiekun Pani Katarzyna Milewska).

Również uczennice z klas III zaprezentowały swoje plastyczne zdolności, zdobywając wyróżnienia: Blanka Gromulska, Zuzanna Gągol i Agata Piętka z klasy IIId (opiekun Pani Urszula Zawada) oraz Gabriela Nalazek z klasy IIIb (opiekun Pani Anna Dźwigała).

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!