• Akcja - Segregacja – sprzątamy świat

• 24.09.2018 20:42
      • Społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczne porządki przebiegały pod hasłem „AKCJA-SEGREGACJA! 2 x WIĘCEJ, 2 x CZYŚCIEJ”.

W piątek 21 września zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i foliowe worki wyruszyliśmy realizować wspólny cel – czyste ulice naszego miasta. Klasy młodsze wraz ze swoimi opiekunami zadbały o porządkowanie obszaru przyszkolnego, natomiast klasy starsze wyruszyły w nieco dalsze rewiry. Wspólnie sprzątnęliśmy tereny przy ulicach: Litewskiej, Zygmuntowskiej, Nowy Świat, Świętokrzyskiej i Kresowej oraz lasek przy ulicy Arynowskiej. Ten ostatni rejon okazał się najbardziej zanieczyszczoną częścią miasta. Ostatecznie odpadami zapełniliśmy 15 dużych worków, które zostały zabrane przez służby komunalne.

Mamy nadzieję, że śmieci na ulicach będzie coraz mniej, a pobliski las nie będzie już odstraszał stertą śmieci.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do dbania o czystość naszego miasta!!!